Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΥΛΟ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπορεί να σου πεί με πιθανότητα. Πολλές φορές τα γενν. όργανα στα αγοράκια αργούν να κατέβουν και στον υπέρηχο φαίνονται σαν κοριτσάκια. Αν πάλι σε τόσο πρώιμο στάδιο σου πεί αγοράκι, μπορεί να είναι κομμάτι του λώρου αυτό που βλέπει (μου συνέβει)... Γενικά είναι πολύ νωρίς για να πουν με ασφάλεια, θέλει περίπου 2 μήνες ακόμα για να φανεί καλά. Αν ο γιατρός που θα στην κάνει είναι έμπειρος, θα σου δώσει ένα ποσοστό ("κατα 70% ....") που μπορεί κατόπιν να "βγει", αλλά καλό είναι να μη το δέσεις και κόμπο.... Θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή ακόμα... Ο μόνος τρόπος να το μάθεις στα σίγουρα απο τώρα, είναι με αμνιοπαρακέντηση, που δεν είναι ότι καλύτερο.

Μαμά της Ναταλίας και της Λυδίας...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας απογοητευσω αλλα εμενα στην αυχενικη φαινοταν αγορι!

Βεβαια ο γιατρος μου ειχε πει οτι δεν ειναι 100% σιγουρος, θα ηταν καλυτερα να περιμενω το Β επιπεδου για να δουμε. Τελικα ηταν ΚΟΡΗ !!!!

Και επειδη το ειχαμε συζητησει αυτο μου ειχε πει ενα περιστατικο που του ειχε τυχει.

Παλαιοτερα(οχι με το καινουριο υπερηχω) παρακολουθουσε μια κοπελα και της ειχε πει οτι εχει αγορι. Στον 8ο μηνα τελικα ανακαλυψε οτι δεν ηταν αγορι αλλα κοριτσι. Και ολο αυτο γιατι το εμβρυο κοριτσακι, ειχε υπερφυσικα "χειλια" τα οποια κρεμοντουσαν και στο υπερηχω φαινοταν για αγορι. Και ηταν κληρονομικο γιατι το ιδιο ειχε και η μητερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάντως στην αυχενική μου είπε ότι είναι κορίτσι - όχι ο γιατρός μου, αλλά αυτή που μου έκανε τον υπέρηχο.

 

Όταν όμως είδε ότι έλαμψε η μούρη μου, μου είπε να μην το δένω κόμπο λέει, γιατί είναι νωρίς, αλλά 80% είναι κορίτσι!!!

 

Την πέμπτη ξαναπάω, και ελπίζω να μου πει.

 

κλασσικά βέβαια: ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ... :)

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι ο γιατρος δεν μας ειπε γιατι λεει στην στην αυχενικη διαφανεια αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να δουμε οτι το μωρο ειναι καλα και οχι να κανουμε εικασιες αν ειναι αγορι ή κοριτσι ...Μας την εσπασε λιγο βεβαια ...

 

Οποτε αν και στην 20η εβδομαδα ειμαστε ακομη στην αγνοια για το φυλο του παιδιου ...

Αλλα μιας και ειναι πρωτο δεν μας πολυενδιαφερει...γερο να ειναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα παλι ο γιατρος δεν μας ειπε γιατι λεει στην στην αυχενικη διαφανεια αυτο που μας ενδιαφερει ειναι να δουμε οτι το μωρο ειναι καλα και οχι να κανουμε εικασιες αν ειναι αγορι ή κοριτσι ...Μας την εσπασε λιγο βεβαια ...

 

Οποτε αν και στην 20η εβδομαδα ειμαστε ακομη στην αγνοια για το φυλο του παιδιου ...

Αλλα μιας και ειναι πρωτο δεν μας πολυενδιαφερει...γερο να ειναι...

 

κι εμάς τα ίδια ακριβώς!

Η γιατρός είπε βέβαια στο ραντεβού που είχαμε μετά την αυχενική οτι μάλλον είναι αγορι αλλά το μάθαμε ουσιαστικά στην β' επιπέδου.

αλλά δεν μας ένοιαζε ούτως ή άλλως, γερό να είναι!!!!

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΑΓΟΡΙ.ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΣΙΓΟΥΡΙΑ :lol::lol::lol::lol::lol:

 

και μενα το ιδιο απο την αυχενική αγορι ...σημερα εχω β' επιπεδου και θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 1η εγκυμοσύνη μου είχαν πει στην αυχενική ως προβλεψη ότι είναι κορίτσι και επεσαν μέσα!!! Στην 2η στο β επιπέδου κατάφεραν να βγάλουν άκρη γιατι πάντα η μικρή ήταν σε περίεργη θέση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα πάντως στην αυχενική μου είπε ότι είναι κορίτσι - όχι ο γιατρός μου, αλλά αυτή που μου έκανε τον υπέρηχο.

 

Όταν όμως είδε ότι έλαμψε η μούρη μου, μου είπε να μην το δένω κόμπο λέει, γιατί είναι νωρίς, αλλά 80% είναι κορίτσι!!!

 

Την πέμπτη ξαναπάω, και ελπίζω να μου πει.

 

κλασσικά βέβαια: ΓΕΡΟ ΝΑ 'ΝΑΙ... :)

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ? ΕΜΑΘΕΣ ΦΥΛΟ ΤΕΛΙΚΑ?

Link to comment
Share on other sites

Όταν πήγα για τον υπέρηχο, μέσα στην ανυπομονησία και την αγωνία μου, ξέχασα να πω στην γιατρό να δει καλά για το φύλο, κι εκείνη όταν μετρούσε το μηρο δεν επέμεινε με ζουμ γιατί σκέφτηκε λέει ότι μπορεί να μην θέλουμε!!!

 

όμως μετά όταν την είδαμε να πίνει αμνιακό υγρό, είπε η γιατρός : είναι και φαγανή" !!!! :D:D:D

κι εγώ μέσ' τη χαρά ρώτησα αν είναι σίγουρα κορίτσι. αυτή απλά είπε ότι μάλλον είναι, οπότε.... κορίτσι. :lol:

 

τώρα αν θα πεταχτεί καμιά τσουτσούνα στον β επιπέδου δεν ξέρω, θα δούμε...

:D

 

θα προσπαθήσω σήμερα να φτιάξω λίγο το βιντεάκι με τον υπέρηχο να τον βάλω στο you tube γιατί είναι καταπληκτικό που πίνει και καταπίνει. φαίνεται πολύ καλά!!!!!

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου είπαν το φύλο (αγοράκι) από την 12η εβδομάδα (αυχενική διαφάνεια) αλλά με επιφύλαξη.

 

Από τότε έχουμε κάνει άλλες δύο φορές υπερηχογράφημα γιατί παρακολουθούμε τον πλακούντα (είναι χαμηλός) και στα δύο μου είπαν με σιγουριά πλέον το ίδιο.

bV9Yp3.png

Mr42p3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα στην αυχενική μου είπε η γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο ότι το πιο πιθανό ήταν να είναι κοριτσάκι....κι όντως κοράκλα μας βγήκε τελικά... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...