Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μοναδικές πρώτες στιγμές!!!


Recommended Posts

λοιπόν ενώ έχω το μωρό μου 14 μηνών εγώ ζηλεύω που βλέπω τις φωτογραφίες με τα νεογέννητα....

Ειδικά με τα κοριτσάκια........

Γαμ^*το. Όχι τίποτα άλλο αλλά δεν θα μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα με ένα άλλο παιδάκι...

Κρίμα.

Αν μπορούσα θα έκανα προσπάθεια για μια κόρη :cry::cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aφήσαμε το χέρι της μαμάς, τα ρούχα της, τους καναπέδες και τους τοίχους και περπατάμε μόνες μας! Με λίγο φόβο και λίγη αστάθεια (λίγη λέμε τώρα) αλλά με μεγάλη χαρά γυρνάει όλο το σπίτι!

Έχει πολύ πλάκα να έχεις ένα τόσο δα ανθρωπάκι να τριγυρνάει μέσα στα πόδια σου :lol::lol::lol: Από το πρωί όλο γελάω μόνη μου καθώς την κοιτάω :D:D:D

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επανέρχομαι στο περπάτημα της κόρης μου γιατί με έχει ξετρελάνει!

χθες το απόγευμα ήμαστε με τα ξαδερφάκια της (4 και 2 1/2) που τους έχει τρελή αδυναμία. Κάθε φορά λοιπόν που φεύγανε αυτά από δίπλα της σηκωνότανε όρθια και τα ακολουθούσε με ανοιχτά τα χέρια φωνάζοντας τους τα αλαμπουρνέζικά της.....φαντάζομαι κάτι σαν "ε που πάτε περιμένετε και μένα" :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είχαμε ξεκαρδιστεί οικογενειακώς :):):):):)

6qjVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην μικρή περιπατήτρια!!!!!!!!! Απίστευτες στιγμές και συναισθήματα για μας τους χαζογονείς!!!!!!!!!!!!!!!! και γω όταν τον πρωτοείδα ένιωσα τόσο περηφανη και τοσο ευτυχισμένη!!!!!!!!!!!!!!!!! Απολαυστε την!!!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Κάθε μέρα καινούριες πρώτες στιγμές.... :D

Προς το παρόν ο ζούζουνός μου δεν μπορεί να σηκωθεί από ξαπλωτός. Τον βάζουμε εμείς και κάθεται. Επίσης όταν είναι να σηκωθεί τον πιάνω από τα χέρια και λέμε "οοοπα" και σηκώνεται. Σήμερα λοιπόν, τον είχα καθιστό στο κρεβατάκι του και του λέω: "κάνε όοοοπα!" και έπιασε μόνος του στα κάγκελα και σηκώθηκε! Και έβαλα τα γέλια! Είμαι χαζομαμά ε?? :oops: Αλλά κάθε τι που κάνει, όσο μικρό κι αν είναι, μου φαίνεται κατόρθωμα! :D:D:lol:

 

Ήρθες και έγινες το νόημα της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αχ,εχω τρελαθει με τον ζωηρουλι μου!!Στεκεται στα τεσσερα ψιλομπουσουλαει και κουτροβαλαει δεξια και αριστερα!Εχει πολυ γελιο!!Του εχω απλασει στο πατωμα δυο σλιπινγκ μπαγκ για να εχει ανεση και τον αφηνω εκει πανω και αλωνιζει!! :lol::lol::lol:

 

p82200081ux7.jpg

 

Το γελοιο ειναι οτι δεν του φτανει αυτο αλλα τσατιζεται γιατι θελει να φτασει πιο μακρια απο εκει που μπορει!Μου φαινεται εχω να τραβηξω πολλα οταν αρχισει κια περπαταει!! :roll:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι Ρενάκι, έχει γίνει κουκλάκι ο μικρός σου. Εμείς ακόμα δεν μπουσουλάμε :( μόνο κάνουμε βαρελάκια και αλλάζουμε κατεύθυνση με τα χέρια. Τώρα τον βάζω στο πάρκο και παίζει και τον κοιτάω και από χθες αρχίσαμε να λέμε συλλαβές όπως τατατα και ναιναιναι και άλλα τέτοια που με έχουν ξετρελάνει.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

Ρενα είναι κουκλίνος!! μου φαίνεται οτι σου μοιάζει πολύ!!

 

Αντε κοριτσια αρχιζουν τα ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.. απο δω και στο εξής!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε,ευχαριστουμε!! :P

 

Ναι ΣΟΦΙΑ μου πηρε σχεδον 6 μηνες αλλα τελικα τον επεισα να μοιασει σε μενα,μια και οταν γεννηθηκε ηταν ιδιος ο μπαμπας του! :lol::lol::lol:

 

Ελενη εγω ειδα θεαματικη προοδο οταν τον εβαλα στο πατωμα!Μεσα στο παρκο ολο νευριαζε γιατι δεν ειχε πολυ χωρο και ηταν σχετικα μαλακο το στρωματακι για να σταθει!

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

H μπέμπα σήμερα κατάφερε να σηκωθεί από ξαπλωμένη που ήταν και να κάτσει στο πάρκο και το προχώρησε ακόμα πιο πολύ μετά, όταν την πήγα για ύπνο κρατήθηκε από τα κάγκελα του κρεβατιού και σηκώθηκε όρθια και φώναζε, μάλλον για να την δούμε και να μας θυμήσει ότι ήρθε η ώρα να σηκώσουμε τα κάγκελα πιο πάνω.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...