Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μοναδικές πρώτες στιγμές!!!


Recommended Posts

χθες ήταν μια σημαντική μέρα για εμάς.

1ον γυρίσαμε μόνοι μας χωρίς βοήθεια από ανάσκελα μπρούμητα.

2ον αρχίσαμε να χτυπάμε πάνω κάτω τα αντικείμενα που πιάνουμε εκτός από το να τα τρώμε. βέβαια καμιά φορά πετυχαίνουμε και το κεφάλι μας!

3ον κοιμηθήκαμε ολόκληρο το βράδυ (από τις 10:30 - 7:30)! (ελπίζουμε να μην ήταν τυχαίο και να επαναληφθεί).

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 256
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τα θερμά μου συγχαρητήρια, Ελένη... Άντε και εις ανώτερα...

 

Να πω κι εγώ χθεσινό περιστατικό;;; (δεν κολλάει βέβαια στο πρώτες στιγμές, αλλά είναι από αυτά που σε στέλνουν...)

 

Η μικρή κοιτάει την κοιλιά μου και μου λεέι:

- Δηλαδή εσύ τώρα έχεις νινάκι στην κοιλιά σου;

- Ναι

- Άντε βρε.... δεν έχεις...

- Και τότε Μαρία μου γιατί είναι τόσο μεγάλη η κοιλιά μου;;

- Γιατί έφαγες πολύ και πρήστηκε!!!!!

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

Η μικρή κοιτάει την κοιλιά μου και μου λεέι:

- Δηλαδή εσύ τώρα έχεις νινάκι στην κοιλιά σου;

- Ναι

- Άντε βρε.... δεν έχεις...

- Και τότε Μαρία μου γιατί είναι τόσο μεγάλη η κοιλιά μου;;

- Γιατί έφαγες πολύ και πρήστηκε!!!!!

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Η δικιά μου άλλες φορές βάζει το αυτί της στην κοιλιά μου και λέει "Μαμά κλοτσάει.." και άλλες μου λέει "Έχω και εγώ νινάκι στην κοιλίτσα μου δες..." και δείχνει τον αφαλό της" :lol:

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "έχω κι εγώ νινάκι στην κοιλιά μου".. είναι κλασσικό. Και θα βγει κι εκεινής το καλοκαίρι, και θα της το βγάλει ο Χάρης (ο γυναικολόγος μου).

Πάω να ανοίξω θέμα με πετυχημένες ατάκες των ζουζουνιών...

Νίκη αν θες κι άλλο (αν μπορέσω να θυμηθώ) πήγαινε εκεί...

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι τρέλα ... Τρέλα όμως να έχεις ένα ζουζούνι να σου λέει κάτι πράγματα που μένεις πραγματικά με το στόμα ανοιχτό!! Πού είναι το ποστ με τις ατάκες??

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

στα παιδιά (άνω των 2)- συμπεριφορά, ψυχολογία....

Εκεί το άνοιξα...

 

Εντωμεταξύ, κάθε μέρα μας λέει και κάτι που μας "στέλνει" αλλά δεν τα θυμάμαι... τα ξεχνάω..

Όσο ζω... μαθαίνω

--------------------------

Μαρία (γέννηση 5/6/2004)

Σωτήρης (γέννηση 30/7/2007)

Link to comment
Share on other sites

πλέον μπορούμε και:

1.χαιρετάμε

2.χτυπάμε παλαμάκια

3.φυσαμε να σβήσουμε κερί

4.πίνουμε από ποτηρι νερό(μονο γυάλινο παρακαλώ).όποτε με βλεπει με ποτήρι ερχεται σαν το ζητιανακι να πιει και αυτή!!!

5.θέλουμε να δοκιμάζουμε ότι τρωει η μαμά και ο μπαμπάς αλλά το φτύνουμε το κομμάτι που κοβουμε (ότι και αν είναι αυτό)

6. μαθαμε πλέον και βάζουμε στο κύβο μας 2 από τα 4 σχήματα στο σωστό σχήμα!!!!!!

 

παιδιά καμαρωνω σα γύφτικο σκεπάρνι...το παραδέχομαι!!! :D:D:D:oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανυπομονω να βγει ο μπουμπουκος μου και να τον δω να μεγαλωνει....

 

Χριστινα μου ειμαι πολυ συγκινημενη απο το πρωι και με ολα αυτα που διαβαζω απο εσας ολο δακρυζω... Οι ορμονες στο κοκκινο.....

Ετοιμαζω και το παιδικο κι αυτος κλωτσαει συνεχεια και οπου να ναι θα τα μπηξω τα κλαματα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάνει και πολλά ακόμα αλλά με ότι έκανε με ξετρέλανε!!!

 

1)Με κοιτάει για ώρες και όταν την παίρνει κάποιος από εμένα ανασηκώνει το κεφαλάκι της και με ψάχνει (καταλαβαίνει από τόσο νινί ότι εγώ είμαι η μαμά της??)

 

2)Μου τραβούσε χτες τη νυχτικιά με μια δύναμη τι να σας λέω :lol:

 

3)Γραπώνει το δάχτυλό μου ανάμεσα στο χεράκι της!

 

Έχω τρελαθεί... Για να μη σας λέω για το Βαγγέλη όταν την κοιτάει και της μιλάει δεν υπάρχει τίποτα άλλο γύρω του... τι κινητά τι πόρτες τι κουδούνια βαράνε τίποτα αυτός :lol::lol::lol:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

ειδες τι ομορφα που νιωθεις?και ακομα εισαι πολυ κουρασμενη για να το απολαυσεις οσο θελεις στ'αληθεια!ευχομαι να σας δινει μονο χαρες το αγγελουδι σας!!γερο και τυχερο μωρακι-παιδακι-γυναικα! πολυ το προχωρησα ε?

578611j1nly6hq0l.jpg691278l0h4xhyt8z.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις τελευταιες μερες ριχνω πολυ γελιο με τον ποντικομιρουλη μου!

 

Οπως κι αν τον αφησω θελει να γυριζει μπρουμητα ολη μερα(και νυχτα...).Προσπαθει με μεγαλη μανια αφου ακομη λιγο δυσκολευεται και μολις τα καταφερει σηκωνει το κεφαλι ψηλα και καμαρωνει!!!!Κλωτσαει μετα δυνατα και προσπαθει να προχωρησει αλλα επειδη δεν τον βοηθανε τα χερια του βαζει κατω το κεφαλι για στηριγμα και σηκωνεται στα γονατα και προχωραει!!!Καθομαι και τον κοιταω και γελαω!

 

Επισης λεει τα δικα του και κανει φωνουλες κι εχει αποκτησει το συνηθειο να κανει φωνες "ρουφωντας" προς τα μεσα αερα αντι να κανει το αντιθετο!Και βγαζει πολυ δυνατη φωνη και τρομαζει :lol::lol::lol::lol::lol:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η μπεμπού μας κάνει τις πρώτες προσπάθεις προς την ανεξαρτησία της.... προσπαθεί να μπουσουλήσει, έχει πολύ γέλιο λυγίζει ποδαράκια και κουνιέται μπρός πίσω, πέφτει και ξανά από την αρχή :lol::lol::lol::lol:

 

Χθές πήγα να πάρω γυαλιά ηλίου στην μεγάλη που της το είχα υποσχεθεί λόγω εξετάσεων (καλύτερα να μασας παρά να μιλάς), και πήρα και της μπέμπας, έπρεπε να την δείτε πως καθόταν, τις δοκιμάσανε τουλάχιστον 10 ζευγάρια γυαλιά και αυτή όλο καμάρη, δεν ήθελε και ούτε έκανε προσπάθεια για να τα βγάλει, όλο το μαγαζί είχει μαζευτεί και την κοίταζαν :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Rena o superman είναι super!!

 

Ρούλα η μπουμπού έχουμε πεί είναι το μωρό που που ξυπναει την επιθυμία για δεύτερο ίσως... ΙRINI where are you??????????????? :wink:

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

Rena o superman είναι super!!

 

Ρούλα η μπουμπού έχουμε πεί είναι το μωρό που που ξυπναει την επιθυμία για δεύτερο ίσως... ΙRINI where are you??????????????? :wink:

 

 

ΣΟΦΑΚΙ

Εχω πηξει στη δουλεια ανασα δεν παιρνω και δουλευω και δευτερο Σ/Κ.Εχω φρικαρει.

Με την πρωτη ευκαιρια θα μπω να τα πουμε.

2eaW.jpg.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...