Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

εντιτ: τώρα είδα αυτό που γράφεις για το σύζυγο που επιμένει στη συγκεριμένη μάρκα..

Ε και την πίτα ολόκληρη κ το σκύλο χορτάτο..γίνεται? Δε γίνεται.

Οι γειτόνισσές σου μήπως έχουν μικρότερο μωράκι? Δεν ξερω αν παίζει αυτό κάποιο ρόλο, μήπως πχ στέλνουν μέχρι κάποια ηλικία..ή μήπως χάθηκαν τα στοιχεία που είχες δώσει όταν γέννησες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το να ζηταω ιση μεταχειριση δεν ειναι ο σκυλος χορτατος και η πιτα ολοκληρη!δεν χαθηκαν τα στοιχεια μου γιατι πολυ απλα δεν μου τα ζητησαν!δεν υπηρχε ανθρωπος της εταιριας!τα εδωσα τηλεφωνικα αλλα δεν με βαζουν ποτε στις αποστολες τους παρα μονο 1 φορα!τελοσπαντων δεν αλλαζει κατι.εγω απλα ηθελα να γραψω αυτα που βλεπω!απο κει και περα ας κανουνε οτι θελουνε!καλα κανει ο κοσμος και παει στα λιντλ!στελιτσα μακαρι να προλαβεις γιατι για ολο το μαιο ηταν μονο για μια ωρα διαθεσιμα!

Link to comment
Share on other sites

Ως εμπορική εταιρία δεν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν ούτε ένα κουπόνι. Αν θέλουν να δίνουν 500 κουπόνια και δεν μας αρέσει, μπορούμε να επιλέξουμε πάνες κάποιας άλλης εταιρίας

 

ΣΥΜΦΩΝΩ

κια γιατί να είμαστε κολλημένες στην pampers; ααααα εγώ τα χρησιμοποιώ ΟΛΑ (είμαι βέβαια τυχερή γιατί ταιριάζουν όλα στην κόρη μου). δεν συμβάινει όμως το ίδιο με όλους. ναι αλλά πόσοι είανι αυτοί που αντιμετωπίζουν πρόβλημα. μπαααα εγώ πιστέυω είναι κόλλημα....

ΜΠΟΙΚΟΤΑΖ ΣΤΑ PAMPERS!!!!!

αγοράστε Libero, babylino, daipers, nannys ότι άλλο lidl, makro, carrefour, dia...

ξέρω τις διαφορές. τα pampers είνια πιο κομψά, δεν προκαλούν κοκκινίλες, δεν λερώνεσαι κι αλλα κι άλλα.

δεν συμβαίνει όμως σε ολους. κάποια μωρά δεχονται κι αλλες μαρκες. εεεε αυτά τα μωρα να κάνουν το μποικοτάζ!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ στην Αθήνα στα δύο μεγάλα ιδιωτικά μαιευτήρια τα πράγματα έχουν ως εξής: στο ένα μαιευτήριο έχουν μπει τα pampers, στο άλλο τα libero. Αυτές που γέννησαν στο ένα έχουν δώσει τα στοιχεία τους για pampers, όσες γέννησαν στο άλλο έχουν δώσει τα στοιχεία τους για libero. Φαντάζομαι ότι σε όλη την Ελλάδα κάπως έτσι δουλεύουν, τα "μοιράζουν" δλδ κατά κάποιο τρόπο. Εγώ ας πούμε ποτέ δεν έλαβα κουπόνι της libero, όταν χρησιμοποιούσαμε τις πάνες.

Απ' την άλλη, έχω μια απορία Ελένη: βλέπεις, λες, τον ταχυδρόμο που φέρνει σε άλλους κουπόνια. Το ξέρεις ότι είναι κουπόνια ή το υποθέτεις? Μπορεί να είναι διαφημιστικό υλικό της εταιρείας και να συγχίζεσαι άδικα...

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είχα ζητήσει κουπόνια 2-3 φορές στην τηλ. γραμμή και δεν μου τα είχαν στείλει.

Την 4η φορά είπα σ'αυτόν που σήκωσε το τηλέφωνο με φιλικό ύφος: Βρε παιδί μου ,δεν είναι για την αξία, είναι αμελητέα, αλλά μου κάνει εντύπωση ότι έχω δώσει 3 φορές τα στοιχεία μου και 3 φορές τίποτε, έτσι απλά για να ξέρετε. Ζήτησε αμέσως συγνώμμη και είπε ότι θα επιληφθεί του θέματός μου (σιγά τ'αυγά, το πήρε κι αυτός πολύ σοβαρά).

Το αποτέλεσμα.............. μου έστειλε μαζεμένα όλα τα προηγούμενα κουπόνια και μοίραζα δεξιά και αριστερά γιατί λήγανε.

Link to comment
Share on other sites

α καλα!και γω οποτε πιασω γραμμη παντα δεν βρισκουν τα στοιχεια μου και παντα τα ξαναγραφουν!αυτοι κρατανε.ποτε τα βρισκουν και ποτε οχι!για τη νεστλε το ξερω.και για τη νουνου!

Link to comment
Share on other sites

για να κρατήσει μια εταιρία τα στοιχεία ενός καταναλωτή και να τα χρησιμοποιεί πρέπει να έχει την έγγραφη συγκατάθεσή του, διαφορετικά απογορεύεται να τα χρησιμοποιήσει για διαφημιστικούς και προωθητικούς σκοπούς.

 

Τα περι αλλοδαπών μητέρων δεν τα σχολιάζω κάν, άνθρωποι είναι και αυτοί και άσε που τα κακά και τσίσα δεν διαφέρουν είτε είσαι Έλληνας είτε όχι!

 

Έλένη μου, Θα συμφωνήσω με την ravT.

 

Τα δώρα είναι τρόπος προώθησης και υπάρχει συγκεκριμένο ποσό που δίνεται.

Δεν θα τους μαλώσουμε κιόλας.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τι ειπα ρε παιδια.μιλησα εγω για διαφορες ανθρωπων.σε 2-3 ποστ εγραψα οτι δεν ειμαι ρατσιστρια!ειπα κατι για τα τσισα τους?να εχουμε ολοι ιση μεταχειρηση ειπα!την συγκαταθεση μου την εχουν παρει απειρες φορες και μεσω του περιουδικου επιθυμιες και μεσω ενεργειων της εταιριας αλλα τα εχουνε στο αρχειο τους.δεν τα χρησιμοποιουνε αποτι φενεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δοκίμασα τα λιμπερο και με καλυπτουν για την ημέρα συν του οτι μου έστειλαν αμεσως κουπόνια μολις γράφτηκα στο σιτε...η πάμπερς ακόμα τιποτα.

Πάντως για οσες μένουν Αθήνα στο ΜΑΚΡΟ ειναι φθηνότερα ολα και πάμε πλεόν μονο απο εκει και εχουν συνεχεια προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

εγω τι ειπα ρε παιδια.μιλησα εγω για διαφορες ανθρωπων.σε 2-3 ποστ εγραψα οτι δεν ειμαι ρατσιστρια!ειπα κατι για τα τσισα τους?να εχουμε ολοι ιση μεταχειρηση ειπα!την συγκαταθεση μου την εχουν παρει απειρες φορες και μεσω του περιουδικου επιθυμιες και μεσω ενεργειων της εταιριας αλλα τα εχουνε στο αρχειο τους.δεν τα χρησιμοποιουνε αποτι φενεται!

 

 

Στο αρχικό σου post είπες "εμείς οι Ελληνες τι ρόλο παίζουμε". Δεν είπα ότι είσαι ρατσίστρια!

Δεν το συνεχίζω παραπάνω το θέμα αυτό!

 

Στο προκείμενο:

 

Στην Ελλάδα εάν μπεις στο site της Εθν. Στατιστικής υπηρεσίας θα δεις τον αριθμό των γεννήσεων στην Ελλάδα, περιπου 103.000.

 

Για να είναι ευχαριστημένες όλες οι μανούλες τότε θα πρέπει να δίνουν κουπόνια σε όλες, το θεωρείς εφικτό με το παραπάνω νούμερο???

 

Εγώ δεν το θεωρώ εφικτό πάντως.

 

Και για να μην παρεξηγηθώ, παρόλο που χρησιμοποιώ pampers, είμαι "αντι-προκτερ", για λόγους ιδεαλιστικούς και δεν υποστηρίζω τακτικές και πρακτικές τους.

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω τι ειπα ρε παιδια.μιλησα εγω για διαφορες ανθρωπων.σε 2-3 ποστ εγραψα οτι δεν ειμαι ρατσιστρια!ειπα κατι για τα τσισα τους?

 

:lol::lol:

συγνωμη, αλλα αυτο ηταν πολυ αστειο... χεχεχεεχεχε

 

συνεχιστε

Link to comment
Share on other sites

εγω τι ειπα ρε παιδια.μιλησα εγω για διαφορες ανθρωπων.σε 2-3 ποστ εγραψα οτι δεν ειμαι ρατσιστρια!ειπα κατι για τα τσισα τους?να εχουμε ολοι ιση μεταχειρηση ειπα!την συγκαταθεση μου την εχουν παρει απειρες φορες και μεσω του περιουδικου επιθυμιες και μεσω ενεργειων της εταιριας αλλα τα εχουνε στο αρχειο τους.δεν τα χρησιμοποιουνε αποτι φενεται!

 

Για πια ισότητα μιλάς? για κουπόνια της παμπερς γίνεται η συζήτηση, όχι για κουπόνια κοινωνικού τουρισμού. Η παμπερς είναι ΑΕ, σκοπός της είναι το κέρδος. Και από ότι ξέρω δεν είναι και ελληνική :wink:

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω δεν ειπα να στειλουν σε 103000 μαμαδες!ειπα να στειλουν στους πελατες τους οποιους εχουν καταχωρησει εναλαξ!πχ ενα μηνα τη μια μαμα ενα μηνα την αλλη και οχι να στελνουνε σε μια καθε φορα και σε αλλη καθολου!αυτο λεω απο την αρχη.μιλαω για την ανιση μεταχειρηση!

Link to comment
Share on other sites

.........και άσε που τα κακά και τσίσα δεν διαφέρουν είτε είσαι Έλληνας είτε όχι!

 

Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό μου άρεσε πάρα πολύ, γέλασα με την ψυχή μου,

 

.......και να σε ρωτήσω που το ξέρεις ότι δεν διαφέρουν τα έχεις συγκρίνει, Θέλω τεκμηρίωση στην απάντησή σου???????

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟ ΧΑΡΙΣΜΑ, ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΑΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Ελενη η παμπερ εμενα μου εστειλε κουπονια 6 φορες.. Τα στοιχεια τα πηρε και μενα η κοπελα που ηρθε με το κουτι στο μαιευτηριο (οπως και της libero). Το ιδιο εγινε και με πολλες φιλες μου που γεννησαμε μαζι.. Ακριβως στην ιδια ημερομηνια (πχ 3 μηνες μετα την γεννηση) μας ηρθε ο πρωτος φακελος.. Και τα κουπονια που ειχε μεσα ηταν σε ολες μας σε καθε αποστολη ακριβως τα ιδια.. Και φανταζομαι τα ιδια ειναι σε ολες τις κοπελες που εδωσαν τα στοιχεια τους στο μαιευτηριο. Αυτος ειναι ο ενας τροπος να παρεις κουπονια.

Ο αλλος τροπος ειναι να τηλεφωνησεις την πρωτη του μηνα. Και αμα προλαβεις. Αυτος ο τροπος ομως δεν σε κανει δικαιουχο του πρωτου τροπου προωθησης δηλαδη να λαμβανεις κουπονια για τα 2 επομενα χρνια ζωης του παιδιου σου. Ειναι μια εντελω διαφορετικη προσφορα της εταιριας και εχουν επιλεξει να γινεται με αυτον τον τροπο.

Ειναι απλα διαφορετικες διαδικασιες.. Προφανως οι γειτονισσες σου εδωσαν τα στοιχεια σους στο μαιευτηριο.

Επισης απο το προωθητικο κουτι εκεινο εγω λαμβανω κουπονια και απο αλλες εταιριες (απο καποιες ακομα), το περιοδικο Laredute χωρις να πληρωνω συνδρομη και διαφορα αλλα..

Στο πακετο της Libero παλι ηταν μεσα αλλες εταιριες..

(γιατι ουσιαστικα 2 ειναι οι εταιριες που εχουν μοιραστει την εισαγωγη και παραγωγη των προιοντων ειδων καθαριοτητας και υγιεινης εξου και τα δυο κουτια)

 

Ειναι κατι αναλογο με τους διαγωνισμους του περιοδικου "Το παιδι μου κι εγω"

Εχει δυο ειδων διαγωνισμους.. Αυτους στους οποιους συμμετεχουν αυτοματα ολοι οσοι ειναι μελη του κλαμπ τους και εκεινους που ο καθε τυχαιος αναγνωστης (που εστω αγορασε μαι φορα το περιοδικο συμμετασχει) .

Δεν μπορεις να εχεις απαιτηση να μπαινεις σε καθε διαγωνισμο επειδη εστειλες μια φορα τα στοιχεια σου. Εσυ ουσιαστικα αυτο ζητας να κανει η παμπερς. Αυτο που κανει καθε πρωτη του μηνα ειναι σαν διαγωνισμος.. Οι πρωτοι 500 τυχεροι κερδιζουν κουπονια και τελος. Τον αλλο μηνα απλα ξαναπροσπαθεις.

και δεν επιλεγουν σε ποιους θα στειλουν. Απλα στελνουν σε ολους οσους εχουν δωσει τα στοιχεια τους στα μαιευτηρια. Τωρα αν εσυ ετυχε και γεννησε σε ενα μαιευτηριο που δεν γουσταρε να εχει προμοσιον (γιατι αυτοι πανε παντου, απλα δεν τους δεχονται παντου) τι να πω.. ησουν απλα ατυχη.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό μου άρεσε πάρα πολύ, γέλασα με την ψυχή μου,

 

.......και να σε ρωτήσω που το ξέρεις ότι δεν διαφέρουν τα έχεις συγκρίνει, Θέλω τεκμηρίωση στην απάντησή σου???????

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

Τι να πω βρε φιλενάδα, έτσι το φαντάζομαι......

:lol::lol::lol::lol::lol:

Σας λατρεύω, είμαι τόσο τυχερή, σε ευχαριστώ Θεέ Μου!

 

cHmop2.png

Link to comment
Share on other sites

ντορα μου συμφωνω με ολα οσα λες!δεν ζητησα να παιρνω τα επομενα δυο χρονια αλλα εστω 2-3 φορες επρεπε να ειχα λαβει.επειδη οπως λες δεν υπηρχε αντιπροσωπος εδω πηρα τηλ στο τμημα μαρκετινγ απο 210 ξεκινουσε το τηλ και εδωσα τα στοιχεια μου!ελαβα μια φορα.αυτο σημαινει οτι τα εχουν τα στοιχεια μου αλλιως δεν θα στελνανε καμια φορα.τι εγινε μετα δεν ξερω!γνωριζω αυτο που λες για το κλαμπ το παιδι μου και γω διοτι ειμαι μελος!ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

εγώ χτες έκανα εγγραφή στο site της pampers και της libero και έστειλα μήνυμα και στο site της nivea για να μου στείλουν κουπόνια, δείγματα και ότι άλλο θέλουν. thanks κορίτσια!!!!! :)

EUdTp3.png

 

4f73c22695.png

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι εαν μιλησες με αυτον τον τροπο που τα περιγραφεις ,υποψιαζομαι οτι γι αυτο τον λογο δεν σου στελνουν.μηοως να τους μιλησεις πιο ''μαλακα''?με τετοιες εταιρειες δεν προκειτε να βγαλεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...