Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα σας!δεν μπορεσα να γραψω στις αγγελιες οποτε ανοιξα νεο θεμα στα παραπονα.τηλεφωνησα στις 10:25 για τα περιβοητα κουπονια και ειχανε τελειωσει!ως ποτε θα μας κοροιδευουνε αυτοι οι κυριοι της εταιριας αυτης?στην μπειμπιλινο μολις τηλεφωνησεις την αλλη μερα σου στελνουν οτι θελεις!ασε τα υπεροχα δωρα που βγαζουν(καλογερος κρεμαστρα παιδικο γραφειο παπουτσοθηκη καρεκλακι)κά.η εταιρια παμπρες εχει καταντησει η απολυτη κοροιδια.το μωρο μου ειναι 25 μηνων και μονο μια φορα εχω λαβει 2 κουπονια των 5 ευρω ενω ολες τις αλλες φορες εχω λαβει των 2 ευρω μονο και μονο αν καταφερω να βγαλω γραμμη και περιμενω 10 λεπτα.στις πολυκατοικιες γυρω μου βλεπω συχνα να στελνουν σε αλοδαπους(οχι οτι δεν πρεπει)αλλα εμεις οι ελληνες τι ρολο παιζουμε εδω περα?δηλαδη τι κανουν αυτοι?επιλεγουν να στελνουν σε αλοδαπους και τους ελληνες τους αγνουνε?επειδη δηλαδη εχουν περισσοτερη καταναλωση θα πρεπει να παρακαλαμε για να μας στειλουν κουπονια?εχω να πω οτι θα επρεπε να ντρεπονται!και τα δωρα που δινουνε στα σουπερ μαρκετ συνηθως ειναι σαχλαμαρες.τωρα τελευταια ειναι συνηθως ενα πακετο μωρομαντηλα!ας δουνε λιγο τι προσφερουν οι αλλες εταιριες και ας βαλουν και λιγο νερο στο κρασι τους!:mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

elachl εγώ τηλεφωνούσα κάθε μήνα, τους τελευταίους 4 μήνες, και προλάβαινα τα κουπόνια. Στις 9 το πρωί όμως. Σήμερα απλά ξεχάσα ότι ήταν η 1η μέρα του μήνα... Δεν ξέρω πόσα κουπόνια διαθέτουν κάθε μήνα. Ίσως να έχουν μεγάλη ζήτηση απλά... Και η προώθησή τους να μη βασίζεται στα δώρα ή στη μειωμένη τιμή.

Link to comment
Share on other sites

εγω εστειλα μην τωρα στο σαιτ τους και τους τα εψαλλα.δινουν 500 τεμ των 8 ευρω καθε μηνα.ειναι δυνατον?για ολοκληρη την ελλαδα 500 τεμ μονο?οποις προλαβε τον κυριο ειδε δηλαδη!αν παρω σε μια εβδομαδα θα δεχτω οτι τελειωσανε αλλα σε μια ωρα οχι ρε παιδια ειναι κοροιδια αυτο που κανουνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρε τηλ 8001184200.ασε που ειναι ολη μερα ανοιχτα.ακομα και αργα το απογευμα.εγω τωρα της πηρα βρακακια μπειμπι γκο και ας λεει οτι θελει ο συζυγος!(φανατικος παμπερς)!με 4 μικρα πακετα πηρα δωρο 4 μωρονμαντηλα και ενα παιδικο θρανιο-γραφειο ξυλινο!

Link to comment
Share on other sites

H pampers δινει κουπονια μονο αμα τους παρεις πρωι πρωι 1η του μηνα.. Οποιος προλαβει προλαβε γιατι οπως ειπε και η Ηλιακτιδα δεν ειναι αυτος ο τροπος που εχουν επιλεξει για την προωθηση τους. Δινουν εκατομυρια στη διαφημιση.. και στην διασφαλιση της ποιοτητας των προιοντων τους. Εμεις ως καταναλωτες εχουμε την δυνατοτητα να επιλεξουμε απο ενα ευρυ φασμα προιοντων πολλες φορες εξισσου καλα ή και καλυτερα (πχ το βρακακι της libero εγω το βρισκω πολυ καλυτερο ενω της παμπερς μπορει μεν να ειναι πιο λεπτο αλλα τουλαχιστον τα τσισα του δικου μου παιδιου δεν τα συγκρατει επαρκως) και πολλες φορες σε σαφως καλυτερες τιμες..

Και γω ειμαι φαν της παμπερς αλλα με τα κουπονια δεν σωζεσαι.. Οι αμεσες προσφορες τους στα προιοντα ειναι σαφως καλυτερες.. Μπορεις να επιλεγεις να αγοραζεςι τις Mega ή τις Jumbo συσκευασιες που σχεδον παντα εχουν προσφορα..

Εγω βρισκω παντα την μεγαλη κουτα στο στην τιμη των 20 ευρω ενω τα κουποκια αφορουν μονο τις διπλες συσκευασιες οι οποιες εχουν 19,90 και με 5 ευρω κουπονι θα σου πανε 15.. Δεν κερδιζεις και πολλα ουσιαστικα.

και δεν ειναι λογος να ανοιγεις ενα τοπικ με τοσο βαρυ τιτλο για μια τοσο μεγαλη εταιρια επειδη δεν προλαβες να παρεις κουπονια. Εγω οταν το ειδα τρομαξα.. λεω αμαν τι εγινε παλι..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Ως εμπορική εταιρία δεν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν ούτε ένα κουπόνι. Αν θέλουν να δίνουν 500 κουπόνια και δεν μας αρέσει, μπορούμε να επιλέξουμε πάνες κάποιας άλλης εταιρίας

Link to comment
Share on other sites

Ως εμπορική εταιρία δεν είναι υποχρεωμένοι να δίνουν ούτε ένα κουπόνι. Αν θέλουν να δίνουν 500 κουπόνια και δεν μας αρέσει, μπορούμε να επιλέξουμε πάνες κάποιας άλλης εταιρίας

 

 

Έτσι ακριβώς! Παιδιά, η αγορά είναι τεράστια, αν κάτι δεν μας αρέσει, παίρνουμε κάτι άλλο! Και εγώ προτιμώ τα pampers γιατί τα θεωρώ top. Με αυτά μεγάλωσα και εγώ. Αν δω στην πορεία ότι δεν με καλύπτουν ή ότι έχουν διαρροές (αποδεδειγμένα όμως, όχι να βάλω λάθος την πάνα και να τα "ρίξω" στην εταιρία), σαφώς και θα αλλάξω εταιρία. Αλλά όχι να τα χώνω σε μια εταιρία επειδή δεν προλαβαίνω κουπόνια ή επειδή δεν μ αρέσουν τα δώρα της!

 

Προσωπικά, είμαι καχύποπτη με αυτούς που δίνουν αέρα κουπόνια, δώρα και έχουν πολύ χαμηλές τιμές και όχι με μια μεγάλη εταιρία που έχει μεγαλώσει γενιές χωρίς προβλήματα.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω πηρα στις 08:58 με ειχαν 7 λεπτα στην αναμονη και προλαβα κουπονακια

Η αληθεια ειναι οτι σε αυτο το παιδι μονο δυο φορες μου εχουν στειλει μονοι τους κουπονια ενω στα αλλα καθε 1-2 μηνες μου εστελναν

Αλλα και καμια αλλη εταιρεια με πανες δεν μου εχει στειλει ποτε κουπονια

Ισως να μην συνεργαζονται με την κλινικη που γενησα και να μην εχουν τα στοιχεια μου(pampers ειχαν μονο στην κλινικη)

Αλλα απο κει και περα παλι καλα να λεμε

4

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι εντελως βλητο!!!

 

μου εχουν ερθει αρκετες φορες κουπονια για παμπερς σπιτι μου, ταχυδρομικα, χωρις να εχω ζητησει απο πουθενα, μαζι με κατι ενημερωτικα περιοδικακια της εταιριας..

 

και παντα ξεχναω να τα χρησιμοποιησω!! ολο παω σουπερ μαρκετ,η εγω η ο αντρας μου και ποτε δε παιρνουμε τα κουπονια μαζι...

 

μυαλο μπροκολο!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι εντελως βλητο!!!

 

μου εχουν ερθει αρκετες φορες κουπονια για παμπερς σπιτι μου, ταχυδρομικα, χωρις να εχω ζητησει απο πουθενα, μαζι με κατι ενημερωτικα περιοδικακια της εταιριας..

 

και παντα ξεχναω να τα χρησιμοποιησω!! ολο παω σουπερ μαρκετ,η εγω η ο αντρας μου και ποτε δε παιρνουμε τα κουπονια μαζι...

 

μυαλο μπροκολο!!

 

μια από τα ίδια!!γι αυτό έβαλα τα κουπόνια στο πορτοφόλι μου. Εεεε αποκλείεται να πάω σούπερ και να μην τα προσέξω!!!

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν επερνα τηλεφωνο και μου εστελναν κουπονια στον γιο μου.

εμενα αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι μερικα σουπερ μαρκετ δεν τα δεχονται και καποια αλλα τα δεχοντε αν εχεις καρτα μπονους

Link to comment
Share on other sites

στις πολυκατοικιες γυρω μου βλεπω συχνα να στελνουν σε αλοδαπους(οχι οτι δεν πρεπει)αλλα εμεις οι ελληνες τι ρολο παιζουμε εδω περα?δηλαδη τι κανουν αυτοι?επιλεγουν να στελνουν σε αλοδαπους και τους ελληνες τους αγνουνε?

 

Εεεε χμμμμ, μήπως αυτό που λες δεν είναι πολιτικώς ορθό?:?.

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!καταρχην απο τη στιγμη που εχω ανοιξει θεμα στα παραπονα και στις καταγγελειες ειναι λογικο να εκφραζομαι σαν να κανω παραπονο.δεν ξερω ποιος αλλαξε τον τιτλο και για ποιο λογο.ειναι η πρωτη φορα που οπως λετε καποιος εκφραζεται ετσι οταν εχει παραπονα?ντορα συμφωνω οτι δεν σωζεσαι και κανενας δεν ειπε κατι τετοιο αλλα μιλαμε για την κοροιδια να κανουν επιλογη ενω εχουν τα στοιχεια μας να στελνουν κατεπιλογη.δεν μιλαω γιαυτα που περνεις τηλεφωνο(ας πουμε οτι οποιος προλαβε προλαβε αν και δεν ειναι ετσι απλα) αλλα για τα αλλα των 5 και 6 ευρω!στους 25 μηνες εχω λαβει μονο 1 φορα.αν ειδατε η μπεμπεμπο ειπε οτι της στελνανε χωρις καν να παρει τηλεφωνο!αυτο δεν σημαινει τιποτα?δεν σημαινει επιλογη πελατων?επιμενω για τους αλλοδαπους διοτι τα βλεπω με τα ματια μου τα φακελα οταν ερχονται!τι εννοεις νικολ δεν ειναι πολιτικως ορθο?κανε μια εξηγηση!ετσι οπως υποστηριζεται την αδικια λες και εργαζεστε εκει και ειπε καποιος κατι για το ψωμι σας!εγω απλα επεσημανα αυτα που γινονται και τιποτα παραπανω!ειπα οτι την εχουν δει τοπ η συγκεκριμενη εταιρια!φυσικα και ειναι δικαιωμα μου να επιλεξω αλλα οχι να κανουν αυτοι τετοιες εξερεσεις μεταξυ των πελατων!εντωμεταξυ αρκετες κοπελες εδω μεσα εχουν καταγκειλει για χαλασμενες και μουχλιασμενες πανες παμπερς και τοτς σπευδουν οι κυριοι να στειλουν κουπονια και κυβωτια γιατι φοβουνται τις καταγγελειες.τοτε τις βρισκουνε τις διευθυνσεις των πελατων!αυτα δεν τα λετε!εγω ενοχλησα που ειπα την αληθεια?

Link to comment
Share on other sites

παρε τηλ 8001184200.ασε που ειναι ολη μερα ανοιχτα.ακομα και αργα το απογευμα.εγω τωρα της πηρα βρακακια μπειμπι γκο και ας λεει οτι θελει ο συζυγος!(φανατικος παμπερς)!με 4 μικρα πακετα πηρα δωρο 4 μωρονμαντηλα και ενα παιδικο θρανιο-γραφειο ξυλινο!

na se rotiso kati ta dora apo pio super market ta perneis?i sta stelni i eteria spiti?

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως υποστηριζεται την αδικια λες και εργαζεστε εκει και ειπε καποιος κατι για το ψωμι σας!

 

Μα για ποια αδικία μιλάς? Δεν είναι υποχρέωση καμίας εταιρίας να δίνει κουπόνια και να κάνει δώρα! Δεν είναι υποχρεωμένος κανένας υπάλληλος εταιρίας να διαλέξει εσένα και όχι εμένα! ΟΚ, και εμένα πήραν τα στοιχεία μου στο μαιευτήριο από τα pampers (ήθελα και τα έδωσα), και ακόμα δεν μου έστειλαν κουπόνια. Τι να κάνω? Να ανοίξω θέμα να παραπονεθώ?

 

Ξαναείπα πως αν δω ελλάτωμα ή κακή κατασκευή ή anyway δεν μείνω ικανοποιημένη, θα αλλάξω εταιρία. Πως λες "αυτά δεν τα λέτε"? Σιγά μη παίρνουμε και μίζες...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις δεν εχω καμια ορεξη να μαλωσω!εγω εγραψα αυτα που βλεπω να γινονται!δηλαδη το οτι εδωσες τα στοιχεια σου ενω η αλλη κοπελα λαμβανει χωρις καν να τηλεφωνησει δεν ειναι περιεργο?δεν ειπα να κανετε ουτε να κανω τιποτα.σιγα μην παμε και τους δειρουμε κιολας!εγω εγραψα αυτο που γινεται.δεν ξερω με τι κριτηρια διαλεγουν αλλα απο οτι φαινεται αυτο κανουν!αφου λοιπον το κανουν και το γραφω γιατι δεν λετε απλα οτι ναι συμβαινει να τελειωνουμε!τα ιδια πραγματα λεμε αλλα με αλλα λογια!δεν μαλωνουμε.συζηταμε για αυτο που γινεται!το οτι εσενα σου πηραν τα στοιχεια στο νοσοκομιο ενω εμενα οχι αυτο δεν ειναι διακριση?δεν ειναι λαθος να παιρνουν τα στοιχεια στη μια μητερα ενω στην αλλη οχι?δεν ειναι αδικο εδω και 25 μηνες να πληρωνω 20ευρω το πακετο ενω καποιες αλλες 15?δεν θα σωθω αλλα συμβαινει και ειναι αδικο για μας τις υπολοιπες μαμαδες!

Link to comment
Share on other sites

τζινα μου οχι δεν μου στελνουν τιποτα σπιτι εκτος απο ενα ξυλινο καροτσι για παιχνιδια που ηταν δωρο του κλαμπ!τα υπολοιπα τα παρακολουθω στα σουπερ μαρκετ του νησιου μου(βεροπουλο-ατλαντικ.)εχουμε και αβ βασιλοπουλο αλλα δεν εχει μπειμπιλινο.μονο παμπερς και λιμπερο!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το οτι εδωσες τα στοιχεια σου ενω η αλλη κοπελα λαμβανει χωρις καν να τηλεφωνησει δεν ειναι περιεργο?[...] το οτι εσενα σου πηραν τα στοιχεια στο νοσοκομιο ενω εμενα οχι αυτο δεν ειναι διακριση?δεν ειναι λαθος να παιρνουν τα στοιχεια στη μια μητερα ενω στην αλλη οχι?δεν ειναι αδικο εδω και 25 μηνες να πληρωνω 20ευρω το πακετο ενω καποιες αλλες 15?δεν θα σωθω αλλα συμβαινει και ειναι αδικο για μας τις υπολοιπες μαμαδες!

 

Βρε κοπέλα μου, εγώ γέννησα στο ΜΗΤΕΡΑ στην Αθήνα και ήρθε μια κυρία από τα pampers σε ΟΛΕΣ τις μανούλες, μας έδωσε ένα κουτί με πάνες, μωρομάντηλα και κουπόνια μέσα και μας ρώτησε αν θέλουμε να λαμβάνουμε κουπόνια στο σπίτι. Τότε πήρε τα στοιχεία όποιας επιθυμούσε. Αν εσύ γέννησες σε νοσοκομείο της επαρχίας ή σε κεντρικό μαιευτήριο που δεν έχει σύμβαση με την εταιρία, πως θα πάρουν τα στοιχεία σου?

 

Επίσης, η κοπέλα παραπάνω λέει ότι δεν τηλεφωνεί και της στέλνουν, αλλά δεν λέει ότι έχει δώσει τα στοιχεία της, γι αυτό και της στέλνουν!

 

Μαζί μιλάμε και χώρια καταλαβαινόμαστε?

Τέλος πάντων, η καθεμία έχει την άποψή της, δεν βγαίνει κάτι με το να το συνεχίζουμε.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

μου δωσανε κουτακι αγαπητη μου κοπελα!απλα μας τα πασαρει μια νοσοκομα!απο τη λιμπερο ηρθε κοπελα απο την παμπρες οχι!εμ βεβαια!τα δικα μας λεφτα που παιρνουν χρονια τωρα της επαρχια δεν αξιζουνε!γιατι να ασχοληθουνε με την επαρχια!μηπως ασχολειτε κανενας για να ασχοληθουν και αυτοι?

Link to comment
Share on other sites

ελένη, αν είσαι δυσαρεστημένη από τα pampers καλό είναι να τα αλλάξεις. Μεγάλες διαφορές μεταξύ τους δεν έχω δει εγώ. Αν και εμεις προτιμούμε τα libero από ότι ξέρω μετά από κάποια ηλικία όλοι σταματάνε να στέλνουνε κουπόνια. Εγώ δεν έχω λάβει ποτέ κουπόνια των 5 και 6 ευρώ αλλα αφού αυτοί δεν στέλνουν και εγω δεν προτιμώ τα προιοντα τους. Απλά. Έχουμε την δύναμη να επιλέξουμε τι θέλουμε άσε που και τα super market κάνουν εκπτώσεις που συμφέρουν είτε έχεις είτε δεν έχεις κουπόνια. Και φυσικά δεν είναι δυνατόν να στέλνουν κουπόνια σε όλες τις μητέρες. Κάποιες θα πάρουν κάποιες όχι. Πάντως αν προτιμάς αυτήν την μάρκα μόνο, ευτύχως σε αυτό το φόρουμ πολλές κοπέλες χαρίζουν κουπόνια που δεν τα χρησιμοποιούν.

Πάντως η γνώμη μου πάντα είναι αν είσαι δυσαρεστημένος με κάτι, απλώς αγνόησε του αφού υπάρχουν τόσες μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

ελα ντε που εχω τον αντρα μου που ανακατευεται ακομα και σαυτα!αλλιως ενοειτε οτι θα επερνα οτι με συμφαιρει!το προβλημα δεν ειναι αυτο!το προβλημα ειναι στο γαμωτο!ξερω μαμαδες που παιρνουν συνεχεια της μεγαλης αξιας!γιατι δεν τα εναλασουν σε ολους?ετσι δεν ειναι το σωστο?και οι ξενοι(αλοδαποι)ανθρωποι ειναι και μανες ειναι και δεν ειμαι ρατσιστρια καθολου ισα ισα που τους βοηθαω οταν μπορω αλλα και μεις ειμαστε μανες και στην δικη μου περιοχη ολο σε ξενους στελνουνε!τα βλεπω συνεχεια που τα φερνει ο ταχυδρομος!εγω σε λιγους μηνες τελειωνω απο αυτα.τα γραφω για τις υπολοιπες μαμαδες να ξερουν!επισης εκνευριζομαι που συνεχεια γραφουν οι κοπελες οτι τους ειπανε για μουχλιασμενα η χαλασμενα και αμεσως στελνουνε κουπονια και κυβωτια για να μην τους καταγκειλουνε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...