Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγάλο βάρος μωρού 4 μηνών


Recommended Posts

Κορίτσια Καλημέρα εμένα η μπουμπού είναι 60.5 εκ και 5710 Και είναι 3 μηνών ο γιατρός μου λέει ότι φαίνεται αδύνατη λογο του ύψους της αλλα για τον μήνα της ειναι μια χαρά τα κιλά....σε γενικές γραμμές είμαστε στην 2 κλίμακα...κάνω αποκλειστικό και σε γενικές γραμμές τρώει ανά 2 ωρές μήπως δεν της φτανει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Ελισαβετ Λ είπε:

Κορίτσια Καλημέρα εμένα η μπουμπού είναι 60.5 εκ και 5710 Και είναι 3 μηνών ο γιατρός μου λέει ότι φαίνεται αδύνατη λογο του ύψους της αλλα για τον μήνα της ειναι μια χαρά τα κιλά....σε γενικές γραμμές είμαστε στην 2 κλίμακα...κάνω αποκλειστικό και σε γενικές γραμμές τρώει ανά 2 ωρές μήπως δεν της φτανει??

Καλησπερα κοπελα μου να σ ζησει η κορουλα!!! κ μεις 19/3 π κλεισαμε τον 3ο κ πηγαμε για εμβολιο στην παιδιατρο μας μετρησε και ειμασταν 5.890 και υψος 64εκ..κ μας ειπε κιολας οτι ειναι πολυ καλα.(γεννηθηκε 3.200 κ 54εκ)...μην ανχωνεσαι χωρις λογο.....εγω δεν θηλαζω βεβαια αλλα δινω ξενο καθε 4-4:30ωρες....να μην της φτανει δυσκολα, βρεχει 6-7πανες την ημερα;;;

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ελισαβετ Λ είπε:

Καλημέρα η μικρή γεννήθηκε 3.340 Και ύψος 53 εκ. Τον 2 μήνα τον κλείσαμε με 4.900 και 58.5εκ...Ευχαριστώ παντός για της απαντήσεις σας

Εμεις τον 2ο τον κλεισαμε με 5.150 κ 60εκ.υψος!!! Ειναι μια χαρα πολυ καλη!!!

 

Just now, vicky86 είπε:

@Ελισαβετ Λ σχεδον 2400 σε 3μηνες ειναι μια χαρα

Τα μωρα που θηλαζουν θα διπλασιασουν το βαρος γεννησης μεχρι τους 6μηνες

Μα κ εμενα π δεν θηλαζει πηρε σχεδον 2.700 σε 3μηνες ειμαστε πολυ κοντα με το κοριτσι!

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας..έχω ένα μωρό 3 μηνών μπουλουκακι ! 7.700 κιλά.  Θα ήθελα εμπειρίες από μανούλες με μεγάλα μωράκια.στην πορεία πήραν ύψος? Γεννήθηκε 4 κιλά και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φυσιολογικοι στα κιλά μας και ψηλοί. 

Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2019 at 3:26 ΜΜ, Babyfreedom είπε:

Γεια σας..έχω ένα μωρό 3 μηνών μπουλουκακι ! 7.700 κιλά.  Θα ήθελα εμπειρίες από μανούλες με μεγάλα μωράκια.στην πορεία πήραν ύψος? Γεννήθηκε 4 κιλά και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φυσιολογικοι στα κιλά μας και ψηλοί. 

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Μην σε απασχολει σε αυτή τη φάση το ύψος... Κι εμένα ο δικός μου γεννήθηκε 3480 και όταν έκλεισε μήνα ήταν 5 κιλά!!! Ο γιατρός θυμάμαι παραξενευτηκε... Από κει και πέρα έπαιρνε περίπου 1 κιλό το μήνα, τους πρώτους μήνες... Στον χρόνο αν θυμάμαι καλά ήταν περίπου 13 κιλά. Δεν έχω μπροστά μου το βιβλιάριο για να δω ακριβώς γιατί είμαι διακοπές αλλά ό,τι θυμάμαι. Γενικα6ηταν μπουλουκος και πάντα κατά τον πρώτο χρόνο στην πανω πάνω καμπύλη. Μετά το χρόνο, που άρχισε και να περπαταει, έστρωσε και σε ύψος και σε βάρος. Τώρα είναι 5 χρονών 115 εκατοστά και 19 κιλά. Σχετικά ψηλός και αδύνατος, χωρίς να είναι κοκκαλιαρης. Μην ανησυχείς, τα μωράκια πολλές φορές είναι στρουμπουλα και μετά αλλάζουν. Εξάλλου, αν το μωράκι δεν έχει και λίγο μαγουλακι και λίγο μπουτακι να τσιμπήσεις δεν έχει χάρη!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2019 at 4:26 PM, Babyfreedom said:

Γεια σας..έχω ένα μωρό 3 μηνών μπουλουκακι ! 7.700 κιλά.  Θα ήθελα εμπειρίες από μανούλες με μεγάλα μωράκια.στην πορεία πήραν ύψος? Γεννήθηκε 4 κιλά και εγώ και ο άντρας μου είμαστε φυσιολογικοι στα κιλά μας και ψηλοί. 

Καλημέρα!!! Να σου ζήσει το μωρό σου!!

Εμένα ο γιος μου ήταν ένα μωρό γιγάντιο θα έλεγα, έπινε πάρα πολύ γάλα, και μετά που ξεκίνησε τις τροφές έτρωγε πάρα πολυ, φοβόμουν πάντα για το βάρος του καθώς οι ρυθμοί που έπαιρνε βάρος ήταν πολυ γρήγοροι. Ο παιδίατρος μου έλεγε πως εφόσον είναι και ψηλός μην ανησυχώ και πως όταν αρχίσει να περπατάει θα ''ξεφουσκώσει'', κάτι που έγινε, πλέον είναι 4 ετών και είναι ένα ψηλόλιγνο παιδί, το κάνεις για δύο χρόνια μεγαλύτερο λόγω της ανάπτυξης του. Εξακολουθεί να τρώει πάρα πολύ, απλά ελέγχω μόνο την ποιότητα αυτών που τρώει (δεν τρώει έτοιμα φαγητά -σουβλάκια/πίτσες κτλ-  φυσικά πατατάκια έτοιμους χημούς κτλ μόνο σε πάρτυ) .

Μην σε αγχώνει, μεγαλώνοντας αυτό αλλάζει. Εγώ βλέπω τώρα φώτο που παιδιού μου μωρού και δεν το πιστεύω πως έγινε τώρα έτσι αδύνατος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...