Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεγάλο βάρος μωρού 4 μηνών


Recommended Posts

Κι εμάς τα ίδια μας λένε... ο ένας μας λέει ότι είμαστε μπουλουκάκια, ο άλλος μας "προτείνει" να τρώμε λιγότερο. Η παιδίατρος πάντως μου είπε ότι σε αυτή την ηλικία το φαϊ είναι υγεία!

 

Είμαστε σχεδόν 3 μηνών, 6.600κιλα και 64 πόντους. Γεννηθήκαμε 3.500 κιλα και 50 πόντους (μέτριοι δηλαδή). Τρώμε 5 φορές την ημερα από 180 ml και το τελευταιο πριν κοιμηθούμε 210.

 

Είμαι περήφανη για τις "δίπλες" στα μπουτάκια μας! Άσε που τρελαίνομαι να τις φιλάω!!!! :D:D:D

Σοφία τα παιδάκια μας είναι συνομίληκα (ο μπέμπης μου γεννήθηκε 1 Μαρτίου) κι έχουν ακριβώς τις ίδιες αναλογίες!!!

Η διαφορά είναι ότι εμένα η παιδίατρος μου είπε να μην τον ταϊζω τόσο πολύ και στο ενδιάμεσο να του δίνω και λίγο χαμομήλι να ξεγελιέται. Δεν το κάνω όμως. Δεν ξέρω και πόσο τρώει κάθε φορά με το στήθος...

 

Souzy εγώ δεν τον θηλάζω πια και το χαμομήλι ούτε να το μυρίσει! Δεν ξεγελιέται με τίποτα και επιπλέον όταν πεινάει ξεσηκώνει το σύμπαν από τις φωνές... Προσπαθώ να τον τα'ιζω μόνο όταν πεινάει.... (καλή ώρα τώρα κοιμάται και έχουν περάσει 6 ώρες από την τελευταια φορά που έφαγε!)

Να σου ζήσει!

 

kai emena i mpempa mou toso itane sthn hlikia sas..tora einai 8 kai kati kila kai 0,62. Einai mpoumpouka alla ego nomizo oti etsi prepei na einai ta mora! Akouv sxoleia kai ego tou tupou..einai xontroula ktl alla den dino simasia... kai ego sthn thesi sou den tha edina xamomili opos sou eipe i paidiatros...tha sunexiza na thilazo opote thelei to moro...kai etsi kano :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μην ανχωνεστε με το βαρος εγω τι πρεπει να πω ??? γεννησα την κορη μου 3200 και 52 ποντους και τωρα ειναι 15 μηνων 9300 κιλα και 82 ποντους εχω σταματησει να την πιεζω να φαει εφοσον ειναι γερη βεβαια περασα το σταδιο που ημουν με ενα πιατο φαγητο ολη την μερα και την κυνηγουσα αρκει να ειναι γερα και το βαρος δεν παιζει καμια σημασια για τα μωρα μας που ειναι στην αναπτυξη

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΚΟΥΩ Μ..Λ..ΚΙΕΣ ΠΡΩΙ ΠΡΩΙ!!!

ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ "ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ"...

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ!! ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΨΙΛΩΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ!!!

ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΑΣΧΕΤΟΥΣ........

Link to comment
Share on other sites

Η κορούλα μου ειναι γεννήθηκε 3700γρ,τώρα είναι 5,5 μηνών, 70 cm και ζυγίζει 9200!Έχει δική της καμπύλη ανάπτυξης!!!

Στην αρχή είχα τρελο άγχος με το βάρος και το φαγητό.Δεν καταφερα να θηλάσω ,δυσκολευτηκα πολυ και ενω προσπαθούσα με το στήθος,το μωρο ετρωγε 180ml συμπλήρωμα.Οταν ήταν 40 ημερών ετρωγε ηδη 210ml, 5 φορές την μέρα!

Η Γιατρος μου ελεγε να μην ανυσηχώ και όποτε νομίζω οτι πεινάει να την ταιζω.Επίσης δεν έχουμε αρχίσει ακόμα τις κρέμες!Σήμερα θα παμε και θα μας πει!

Τωρα τρώει ακόμα 210(αν της βαλω 240 θα τα φάει) αλλα 4 φορές.

Και εμένα μου την λενε χοντρούλα,και είναι ,αλλά ειναι μια γλυκα!!

Γερά να ειναι και χαρούμενα όλου του κόσμου τα παιδιά!!

Link to comment
Share on other sites

Η κορούλα μου ειναι γεννήθηκε 3700γρ,τώρα είναι 5,5 μηνών, 70 cm και ζυγίζει 9200!Έχει δική της καμπύλη ανάπτυξης!!!

Στην αρχή είχα τρελο άγχος με το βάρος και το φαγητό.Δεν καταφερα να θηλάσω ,δυσκολευτηκα πολυ και ενω προσπαθούσα με το στήθος,το μωρο ετρωγε 180ml συμπλήρωμα.Οταν ήταν 40 ημερών ετρωγε ηδη 210ml, 5 φορές την μέρα!

Η Γιατρος μου ελεγε να μην ανυσηχώ και όποτε νομίζω οτι πεινάει να την ταιζω.Επίσης δεν έχουμε αρχίσει ακόμα τις κρέμες!Σήμερα θα παμε και θα μας πει!

Τωρα τρώει ακόμα 210(αν της βαλω 240 θα τα φάει) αλλα 4 φορές.

Και εμένα μου την λενε χοντρούλα,και είναι ,αλλά ειναι μια γλυκα!!

Γερά να ειναι και χαρούμενα όλου του κόσμου τα παιδιά!!

 

ox ti moroulini einai auto??? epatha me authn thn photo!!! sketi glukaaaaaa!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα το παπι μου ειναι 3 μηνων και ειναι 69εκ και ζυγιζει 6700......γεννηθηκε 3660....

 

απο γαλα πινει καθε 3 ωρες(εκτος απο το βραδυ που κανουμε ενα διαλειμμα 6 ωρων) 130-150 ml.....

 

βλεπω οτι ολα τα μπουμπουκια μας ειναι ανεπτυγμενα...... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κορίτσια,

 

Αυτό που έχω εγώ να παρατηρήσω είναι οτι υπάρχουν τόσο μεγάλες διακυμάνσεις στην ανάπτυξη των μωρών που δεν πρέπει με τίποτα να επιρεαζόμαστε από τα δεδομένα άλλων συνομίλικων μωρών!!

 

Εμένα η μπουμπούκα μου είναι ακριβώς 3 μηνών και είναι 5700 με ύψος 59 πόντους. Γεννήθηκε 3 κιλά και 50 πόντους. Τρώει συνήθως 5 γεύματα το 24ωρο και κοιμάται 7-8 ώρες την νύχτα. Τα γεύματά μας είναι περίπου σταθερά στα 150 - 170 ml αλλά μερικές φορές τρώει και 210 (σπάνια) και μάλιστα το τελευταίο γεύμα της τη νύχτα είναι το μικρότερο (50 - 100 ml)

 

Εάν λοιπόν σύγκρινα τη δική μου με αυτά που διαβάζω σε αυτή τη στήλη θα έπρεπε να "φουντάρω". Η δική μου συμβουλή είναι ότι κάθε παιδάκι έχει τη δική του ανάπτυξη. Αυτό που τρώνε είναι σκέτο γαλατάκι το οποίο έχει συγκεκριμένη θερμιδική και θρεπτική αξία. Δεν είναι όπως όταν τρώνε κανονικό φαγητό που φοβόμαστε μήπως το ταϊσαμε πολλές σοκολάτες ή πολλά γλυκά ή τηγανητά. Τώρα ΜΟΝΟ γάλα πίνουν τα κακόμοιρα. Ας τα αφήσουμε να το ευχαριστηθούν.

 

Φύσικά και πρέπει να ακούμε τους παιδιάτρους γιατί πολλές φορές μας παροτρίνουν να τα ταϊζουμε λιγότερο και για άλλους παθολογικούς λόγους. Π.χ. εμείς έχουμε ΓΟΠ και όταν τρώει πολύ έχουμε πολλές γουλίτσες και ρουκετίτσες που ερεθίζουν τον οισοφάγο μας. Αλλα αυτό είναι άλλο. Εάν τα μωράκια σας είναι μία χαρούλα, ας ευχαριστηθούν το φαγάκι τους και εμείς ας ευχαριστηθούμε τις διπλίτσες και τις παχουλίτσες τους όσο ακόμα μπορούμε.

 

Πολλά φιλιά σε όλες και όλους και να τα χαιρόμαστε.

 

Υ.Γ. Αυτό που πρέπει επίσης να βάζουμε στο μυαλό μας είναι τί τραβάνε οι κακόμοιρες οι μαμάδες που τα μωράκια τους τρώνε ελάχιστα και παίρνουν βάρος με το σταγονόμετρο. Εκεί να δείτε ανησυχίες που μερικές φορές είναι και μεγάλες!!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ FORUM.

 

ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4ΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ, ΗΤΑΝ 3,16kg ΚΑΙ ΥΨΟΣ 51 εκ.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΖΕΙ 8,5kg ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΥΨΟΣ 69εκ.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ...

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΕΦΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ -ΠΟΣΟ ΖΥΓΙΖΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ?

 

 

 

ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 6 ΜΕ 7 ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΖΩΗΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ.

 

PLEASE ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ, ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΟΣ. :):P

 

 

ΜΗ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 3 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 8 ΗΜΕΡΩΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ 7600 KG ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΥΨΟΣ 63 ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΤΗ ΛΕΝΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ! ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΘΑ ΑΔΥΝΑΤΙΣΕΙ!!!!!!!!!!!!! ΚΑΘΟΤΑΝ ΔΙΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ 6 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ? ΤΑ ΜΩΡΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια, αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα μέ τό βάρος του μωρού μου. Ενώ έπαιρνε βάρος κανονικά,εδώ και 23 μέρες το μωράκι έχει πάρει 50 γρ. Το μωρό είναι 5 μηνών και 25 ημερών, η ζυγαρία που έχουμε είναι ίδια με του γιατρού μας. Η μπέμπα πάντως είναι μια χαρούλα, τρώει κανονικά (μόνο θηλάζει). Είναι φυσιολογικό αυτό γιατί ανησυχώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ο/η παιδίατρος τι σου λέει; Αναπτύσεται φυσιολογικά; Πάντως είναι πάνω σε αλλαγή τριμήνου και πολλές φορές σ'αυτές τις αλλαγές τα μωρά παρουσιάζουν στασιμότητα και μετά ξαναπαίρνουν τα πάνω τους. Αλλά συζήτησέ το και μαζί της.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ο παιδίατρος μας, μου είπε (από τηλεφώνου γιατί ζούμε σε ένα μικρό κυκλαδίτικο νησί εδώ κι ένα χρόνο) ότι σίγουρα έχω κάνει λάθος στη ζύγιση, και να το πάω στον παιδίατρο που υπάρχει εδώ για να το μετρήσει. Δεν ανέφερε τίποτα για την αλλαγή τριμήνου, μολονότι το πιστεύω κι εγώ αυτό που λες, αλλά θα την πάω και βλέπουμε.. ευχαριστώ πολύ πάντως- με καθησύχασες

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ FORUM.

 

ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 4ΜΙΣΗ ΜΗΝΕΣ, ΗΤΑΝ 3,16kg ΚΑΙ ΥΨΟΣ 51 εκ.

 

ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΖΕΙ 8,5kg ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΥΨΟΣ 69εκ.

ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ: ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ...

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΑΙΤΑ ΣΕ ΕΝΑ ΒΡΕΦΟΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΕ ΡΩΤΑΝΕ ΟΛΟΙ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ -ΠΟΣΟ ΖΥΓΙΖΕΙ ΤΩΡΑ Ο ΜΠΕΜΠΗΣ?

 

ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙ 4 ΜΗΝΩΝ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΩΝ 6 ΜΕ 7 ΚΑΙ ΕΝΩ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΖΩΗΡΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΟΛΟΙ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗ.

 

PLEASE ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ, ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΒΑΡΟΣ. :):P

 

Ελα ελα δεν θελω μπουρδες λεμε.......να τους πεις να τον αφησουν ησυχο. Θα σου πω τι εγινε με εμας. Η δικη μας ηταν 7 κιλα κατι και 69 ποντους 4 μηνων. Τεραστια μπουλουκα ομως λεμε. Την βλεπω στα βιντεο τωρα και ΟΝΤΩΣ ηταν πολυ πολυ τσουρεκι.....:-D Αφου ολοι ελεγαν μοιαζει 6μηνο και βαλε, και να μην την ταιζουμε πολυ. Αμ τι λες αληθεια. Εγω δεν σταματησα τιποτα και δεν εδωσα σημασια σε κανενα. Αρχισε να μπουσουλαει και μετα να σηκωνεται και να ψιλοπερπαταει γυρω γυρω στα επιπλα απο 7ο μηνα μεχρι 10ο.....εκει το βαρος της εμεινε σταθερο στα 9 κιλα για 3 μηνες και ΦΡΙΚΑΡΑ. Η παιδιατρος μου ειπε οτι τωρα που κινειται θα μενει σταθερη ή και θα αρχισει να χανει και οτι ειναι φυσιολογικο. Το υψος ομως δεν σταματησε να αυξανει. Καταλαβαινεις νομιζω. Οποτε φτασαμε τωρα 14 μηνων να ειναι 10 κατι πανω κατω βαρος και 80 ποντους......και δεν ειναι ΚΑΘΟΛΟΥ χοντρη. Εχει φτιαξει και το προσωπακι της και εκανε γωνιες και ακομα και η κουνιαδα μου που το ειχε πει χαριτωμενα ''μπουλντοκ' το παιδι παλια μου ειπε 'οχι ρε ειναι πολυ καλη, καθολου παχια'......:D Οταν αρχιζουν να κινουνται χανουν. Οποτε ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ καθολου. Εμας η παιδιατρος μας ειπε οτι να περιμενουμε να βαλει το πολυ 1 με 1/2 κιλο μεχρι τα δυο χρονια οποτε αντε να παει 12 κιλα το πολυ......μια χαρουλα!

 

ΑΣΤΟΥΣ να λενε......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει η φιλενάδα Ellemphriem. Τι κάθεσαι κι ακούς; Άσ'τους να λένε. Ο καθένας να κοιτάει τα δικά του τα παιδιά. Ωραία, μπορεί να είναι λίγο γεματούλης, ε και; Τα περισσότερα παιδάκια που ξέρω που σ'αυτήν την ηλικία ήταν μαγουλήθρες, όταν μπουσούλησαν και περπάτησαν έγιναν τέλεια! Να μην ακούς κανέναν και σε στεναχωρούν άδικα. Εσύ θα ακούς το γιατρό σου, και όσο για τους υπόλοιπους που λένε διάφορες... μην πω τι και χαρακτηριστούμε... θα τους λες ότι ο μπέμπης δεν είναι χοντρούλης, είναι κοντούλης για το βάρος του. Αμάν πια!

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

γεια σας κοριτσια!!! να χαιρομαστε τα μικρουλια μας!!!

η δικια μου γεννηθηκε 3100 κ 50 ποντους και τωρα σε τρεις μερες γινεται 3 μηνων , εχιε υψος 61 περιπου ποντους και ζυγιζει 5κιλακια... θηλαζω μονο, χορταινει ναι μεν αλλα παιρνει με το σταγονομετρο οπως ειπατε.... τι να κανουμε?!!

δεν αγχωνομαι πια και την αφηνω να τρωει οσο θελει, γιατι αγχωνομουν και την πιεζα να φαει παραπανω και μετα εβγαζε το μισο σε γουλιες, οποτε...

αφου ειναι ζωηρη και γελαστη επαψα να αγχωνομαι!!

να ειναι καλα και γερα να μωρακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κι εμενα το μωρουλι μου 5 μηνων ηταν 7900.μας αρεσει το φαγακι και τρωμε οσο και οταν θελουμε.μονο το μεταμεσονυχτιο προσπαθω να τησ κοψω.μεγαλωσε πια ετσι δεν ειναι?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Eμενα ειναι 4 μηνων και μολις 4860 και γεννηθηκε 2190.Δεν θα ελεγα πως δεν τρωει,πινει γυρω στα 120-150 μλ γαλα ανα γευμα ,Δεν ανησυχω γιατι και η μεγαλη μου ετσι τσιλιβιθρονη ειναι.Ειναι φαινεται το σκαρι τους τετοιο!!!

mhLXp3.pnge2sSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς ζυγιστήκαμε χθες και ήτανε 7900!!!Η αλήθεια είναι πως φρίκαρα λίγο γιατί 4 μέρες πριν τον είχα ζυγίσει 7660!!Μα πόσο γρήγορα παχαίνει αυτό το παιδι πια??Μήπως να κόψω και άλλους θηλασμούς??

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως 4 μηνων ηταν 8300 βαρος και 69 υψος! Πινει 4-5 γευματα 210ml.

εχω βαρεθει να με ρωτανε γιατι το εχω το παιδι συνεχεια ξαπλα στο καροτσι και να απανταω οτι ειναι μικρουλης και δεν καθεται ακομα στον ποπο του...αληθεια ποτε θα κατσει μονο του, ακομα σηκωνετε λιγο και δεν στηριζεται.:lol:

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

Ο μικρόυλης έκλεισε τους 3μήνες κ ειναι 4900 ειναι λίγα?γεννηθικαμε 2280 στης 38 εβδομάδες.

O γιος μου η ζωή μου ο έρωτας μου....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 4 ΜΗΝΩΝ,ΥΨΟΣ67,ΒΑΡΟΣ 8300 ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΛΗΣ 46 ΠΟΝΤΟΥΣ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΟΡΙΟ.ΚΑΝΑΜΕ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΝΗΣΥΧΗ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΑΓ ΣΟΦΙΑ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΑΠΟ ΝΕΥΡΟΛΟΓΟΥΣ.ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΑ ΑΝΤΙΛΗΨΗ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΕΡΙΜΕΤΡΟΣ ΚΕΦΑΛΗΣ.ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΜΑ ΠΑΡΟΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...