Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

SOL, εύχομαι με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι από τις μαμάδες που γεννάνε τον Νοέμβριο και όπως θα διαπιστώσεις έχουμε αρκετά κοινά σημεία. Είμαι αγορομάνα και περιμένω διδυμάκια, τα οποία μάλλον είναι αγόρι+κορίτσι. Εμείς θέλαμε να αποκτήσουμε τρίτο παιδάκι και από τον πρώτο μήνα προσπάθειας πιάσαμε τα διδυμάκια. Στην αρχή ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑΜΕ αλλά μετά το ξεπεράσαμε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κυλήσουν όλα ομαλά και να μας δίνει ο ΘΕΟΣ κουράγιο να μεγαλώσουμε σωστά τα παιδιά μας. Παρεπιπτόντως κι εμένα ο άντρας μου έχει άλλα τρία αδέρφια-αγόρια.

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 212
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοκ από την μία! Ευλογία από την άλλη.

Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και μην ξεχνάς το ΚΡΑΤΟΣ θα σας επιβραβεύσει ως πολύτεκνη πλέον οικογένεια (μπουχαχαχα με το αστρονομικό ποσό των 700 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

700?? Σιγά μην είναι 700 !!

Η άλλη έχει 8 παιδιά και το επίδομα φτάνει μόλις και μετα βίας κάπου κοντά στα 600, το δίμηνο!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

700?? Σιγά μην είναι 700 !!

Η άλλη έχει 8 παιδιά και το επίδομα φτάνει μόλις και μετα βίας κάπου κοντά στα 600, το δίμηνο!

 

 

ααα κατάλαβα πολύ large η Ελλαδίτσα μας, τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

SOL, εύχομαι με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου και να έχεις μια καλή εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι από τις μαμάδες που γεννάνε τον Νοέμβριο και όπως θα διαπιστώσεις έχουμε αρκετά κοινά σημεία. Είμαι αγορομάνα και περιμένω διδυμάκια, τα οποία μάλλον είναι αγόρι+κορίτσι. Εμείς θέλαμε να αποκτήσουμε τρίτο παιδάκι και από τον πρώτο μήνα προσπάθειας πιάσαμε τα διδυμάκια. Στην αρχή ΣΟΚΑΡΙΣΤΗΚΑΜΕ αλλά μετά το ξεπεράσαμε. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κυλήσουν όλα ομαλά και να μας δίνει ο ΘΕΟΣ κουράγιο να μεγαλώσουμε σωστά τα παιδιά μας. Παρεπιπτόντως κι εμένα ο άντρας μου έχει άλλα τρία αδέρφια-αγόρια.

 

Αννούλα, τι έκπληξη όλο αυτό με τα κοινά!!! Θα σου πω κι άλλο ένα... είμαι κι εγώ Αννούλα!!! Κουφό;;;;;;

Για δώσε μου λίγο κουράγιο γιατί είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης. Εσύ πώς το αντιμετωπίζεις;;;

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με το καλόοοοοοοο!

 

ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Είσαι πάρα πολύ τυχερή κι ας μην το καταλαβαίνεις τώρα...

Όταν έμεινα έγκυος παρακαλούσα να είναι δίδυμα αλλά δεν μου έκατσε.

Σίγουρα είναι πολύ δύσκολο και τα πρώτα χρόνια θα είναι βασανιστικά αλλά σκέψου και αυτό... όταν οι άλλες θα πηγαίνουν για δεύτερο ή τρίτο εσύ θα έχεις ξεμπερδέψει με πάνες κλπ μωρουδίστικα και θα απολαμβάνεις τις σκανδαλιές αλλά και όλα τα χαριτωμένα που έχουν τα παιδιά στις μικρές ηλικίες. Άσε που το μεγάλο δεν θα προλάβει να καταλάβει τι γίνεται και θα βρεθεί και με άλλα δύο αδερφάκια οπότε κατά 99% θα γλυτώσεις και τις κρίσεις ζήλιας!

Βέβαια μετά στην εφηβεία... αλλά να θυμάσαι ότι όσο πιο πολλά τα παιδιά τόσο πιο ανεξάρτητα και ώριμα είναι. Περισσότερα έξοδα αλλά και πολλές οι ευκολίες (κοινά ρούχα, εκπτώσεις στα φροντιστήρια,κλπ)

 

Σου λέω κάποια θετικά γιατί καταλαβαίνω ότι έχεις φρικάρει (και με το δίκιο σου).

 

Πραγματικά θα ήθελα τόσο πολύ κι άλλο παιδί που δεν θα είχα πρόβλημα να είναι και τρίδυμα! (σοβαρά)

Link to comment
Share on other sites

sol μπράβο κορίτσι μου,μην σκεφτεσαι αρνητικά να δείς που όλα θα πάνε καλά και θα είσαι πολύ πολύ ευτυχισμένη με την ομορφη οικογένεια που θα έχεις. Με το καλό

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

SOL πολύ χαρηκα για τα ευχάριστα !!!!!!!!!!!!!!!!!!

να εχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη να σκέφτεσαι θετικά και να ευχαριστάς τον Θεό για τα παιδάκια και για τον αντρούλη σου που το πήρε το θέμα το ζεστά που σε βοηθάει με τα παιδιά .....

Link to comment
Share on other sites

SOL ή Αννούλα να δούμε τι άλλο κοινό θα προκύψει. Όπως είχα γράψει και στο προηγούμενο μήνυμα μου, στην αρχή που διαπιστώσαμε την δίδυμη κύηση πάθαμε ΣΟΚ και να σου πω την αλήθεια μας πήρε λίγες μέρες να το ξεπεράσουμε. Σίγουρα θα είναι δύσκολα στην αρχή με δύο νεογέννητα αλλά πιστεύω θα είναι οι πρώτοι μήνες. Ευτυχώς που έχουμε και την βοήθεια των συζύγων μας. Σκέψου πως άλλες κοπέλες δεν μπορούν να αποκτήσουν ένα παιδάκι εγώ πάντως νιώθω τυχερή που θα κάνω μεγάλη οικογένεια. Δεν πτοούμαστε έχουμε την εμπειρία σαν μαμάδες!!!

Τα παιδιά μου... η ζωή μου!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, να είσαστε όλες καλά και να είναι και τα παιδάκια σας καλά. Το παραδέχομαι, όσο περνά ο καιρός αντί να γίνομαι καλύτερα, γίνομαι χειρότερα από άποψη άγχους. Αλλά από την άλλη, προσπαθώ να σκέφτομαι ότι καμία μα καμία πολύτεκνη μαμά δεν έχω ακούσει να το έχει μετανιώσει οπότε κι εγώ μαζί με αυτές θα είμαι.

 

Μία απορία... δεν γίνεται να βάλω 3 μινι τίκερ στη σειρά; Βλέπω άλλες που έχουν αλλά εμένα δε μου το δέχεται. Πρέπει πια να εμφανίσω και τη νέα προσθήκη στην κοιλιά μου!!

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

καλα, sol, εσυ εισαι κατηγορια απο μονη σου!!!

 

υπαρχουν οι "γυναικες που θελουν να γινουν μητερες", οι "εγκυουλες", οι "νεες μαμαδες", οι "τριτεκνες", οι "πολυτεκνες"... υπαρχει και η "sol"..

 

στα τικερακια θα κολλησουμε!!!

 

ΓΡΗΓΟΡΑ να επιληφθουν του θεματος οι αντμινς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ sol ... κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα με τα τικερ. Κι έτσι έφτιαξα ένα μόνη μου, που δε μετράει τίποτα! :lol:

 

Τίποτα δε θα μετανιώσεις... Αλλά ξέχνα το άγχος και δες το χαλαρά. Θα σε βοηθήσει και για αργότερα. Κάνε γιογκα.... στην ανάγκη! ;)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Μονο δέος με έπιασε με τα νέα σου, και καθόλου σοκ..

Εύχομαι να εχεις μια ξεκούραστη εγκυμοσύνη, να σε βοηθήσουνε όσο γίνεται και τα άλλα δυο σου παιδακια σε αυτό, και μην ανησυχεις για τίποτα. Ο Θεός μας δίνει όσο κουράγιο και όση δύναμη χρειαζόμαστε και θα ανταμειφθείς πολλές φορές στην ζωή σου για όσες δυσκολίες περάσεις!! Τα παιδία είναι πάνω απ'ολα πηγές αγάπης και είναι τόσο ωραίο να παίρνεις τόση αγάπη καθημερινά....

 

Συγχαρητήρια και όλα να πάνε καλα!!!

an1cEQ40g411210NjFsenwwMDA1NjY5ZGF8aSBuZXJhaWRvdWxhIG1hcyBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν οι "γυναικες που θελουν να γινουν μητερες", οι "εγκυουλες", οι "νεες μαμαδες", οι "τριτεκνες", οι "πολυτεκνες"... υπαρχει και η "sol"..

fistikaki δεν παιζεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε τυχερή εγω το παλεύω 10 χρόνια να γίνω πολύτεκνη! Σου βγάζω το καπέλο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]" Και μη πιστέψεις ότι μπορείς να κατευθύνεις την πορεία της αγάπης, γιατί η αγάπη, αν σε βρει άξιο, θα κατευθύνει εκείνη τη δική σου πορεία."

 

ΧΑΛΙΛ ΓΚΙΜΠΡΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Με το καλό Sol !

Αυτά και αν είναι νέα!

Εμείς προσπαθούμε για τρίτο και πολλές φορές έχω σκεφτεί τι θα κάνω αν έρθουνε δίδυμα γιατί έχουμε και από τα δύο σόγια κληρονομικότητα....Και μετά λέω πως και αυτό θα περάσει...και μια υπέροχη πολύτεκνη οικογένεια θα κάνουμε....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αx soul σήμερα το διάβασα και έμεινα! τι ευχάριστο γεγονός! Με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη!

 

Εγώ πάντως σε κόβω για ένα αγόρι και ένα κορίτσι.

 

Κανένα νέο από το φύλο των παιδιών έχουμε?

 

 

Αντε κορίτσια μου πάντα τέτοια να έχουμε! (με το μαλακό όμως ε!)

Link to comment
Share on other sites

Αx soul σήμερα το διάβασα και έμεινα! τι ευχάριστο γεγονός! Με το καλό να έρθουν τα νέα μέλη!

 

Εγώ πάντως σε κόβω για ένα αγόρι και ένα κορίτσι.

 

Κανένα νέο από το φύλο των παιδιών έχουμε?

 

 

Αντε κορίτσια μου πάντα τέτοια να έχουμε! (με το μαλακό όμως ε!)

 

 

δες εδώ:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=44952

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι (αρκεί να μη συμβαίνουν σε εμένα) χαχαχα . Βάζω εμένα στη θέση σου οταν θα σου το λέγε ο γιατρός θα πήδουσα απο το παράθυρο....πω πω ανάμεικτα συναισθήματα δεν θα ηξερες τι να πρωτονιώσεις....

Πάντως με το καλό και να είναι πανω απ'όλα γερά....

Καλό κουράγιο,sol

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξει, η ατακα 'σοκ και δεος' ειναι κορυφαια ετσι?? μου χει κολλησει καιρο τωρα, και τη λεω παντου!!

 

τελευταια φορα τη χρησιμοποιησα στο σουπερ μαρκετ, στο ταμειο.. μολις μου πε το ποσο και κουφαθηκα! τρελο σοκ και δεος!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εγω να ρωτησω κατι αλλο? πως εγινε ολο το σκηνικο? εγω ποναγα απο τα ραμματα μεχρι να 40ντησω και μετα την περιοδο που ηρθε ακριβως οταν σαραντισα, οταν δοκιμασαμε να *....* ποναγα! τι να πω!

με το καλο βρε κοπελια! καλη δυναμη!!!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια τι κάνετε; Σας γράφω από το σπίτι της παλαβής!!!! Η σκέψη που έχει καρφωθεί στο κεφάλι μου εδώ και κάποιες μέρες είναι: "τα αδέρφια πρέπει να έχουν τουλάχιστον 4-5 χρόνια διαφορά το ένα με το άλλο για να μην τα φτύσει η μαμά". Αντιλαμβάνεστε... Τρελές αϋπνίες, τρελές ζήλιες ακόμα κι από τον δεύτερο που ακόμα είναι σπόρος, χάος απίστευτο, παντού ρουχαλάκια, μπιμπερά, πάνες, να χάνει η μάνα τα παιδιά!! Θέλω να κοιμηθώ, θέλω το σπίτι μου να είναι τακτοποιημένο και θέλω λίγη ησυχία. Σε καμιά 20ετία να ελπίζω;

 

Αλλά για να μην είμαι μέσα στη μίρλα... έχω τα 4 πιο όμορφα παιδιά του ντουνιά!!! Οκ, οκ, του δικού μου ντουνιά, δε λέω για τον δικό σας. Χιχι! Φιλιά σε όλες.

Φίλιππος 1-9-2006 \\ Ιάσονας 3-3-2009 \\ Σαββίνα και Χρυσήλια 7-1-2010

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...