Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

οικογενειακο επιδομα ΟΑΕΔ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 644
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια να ρωτησω κατι?εγω γεννησα το πρωτ μου παιδακι απριλιο πριν 4 μηνες δηλ.δικαιουμαι?κι αν ναι τι δικαιολογητικα χρειαζονται?ευχαριστω πολυ

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να ρωτησω κατι?εγω γεννησα το πρωτ μου παιδακι απριλιο πριν 4 μηνες δηλ.δικαιουμαι?κι αν ναι τι δικαιολογητικα χρειαζονται?ευχαριστω πολυ

 

Αν δεν κάνω λάθος δικαιούσαι αναλογικά απο τον Απρίλιο μέχρι τον Δεκέμβριο.

9 μήνες δηλαδή. Οπότε υπολόγισε για ένα παιδί το ποσό είναι λίγο παρακάτω απο 100 ευρώ, άρα θεωρητικά πρέπει να δικαιούσαι κάνα 70-80.

Αν ανατρέξεις ποιό πίσω λογικά κάποια θα έχει αναφέρει τα δικαιολογητικά.

Δεν θα θυμάμαι αυτή την στιγμή απο έξω.

Link to comment
Share on other sites

εμεις το πηραμε το επιδομα, ενα κατοσταρικο.. (παρα κατι ψιλα..)

 

δεν ξερουμε σε τι να το πρωτοφαμε... α, κατσε τι λεω.. το φαγαμε ηδη... 40 ευρω βενζινη, ενα μεσημερι στα γκουντυς, ενας παιδοτοπος, 3 παγωτα και μια κοκα κολα λαιτ...

 

ηθελα και μια τσιχλα, αλλα δεν εφτασαν τα ρεστα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασα τις σελίδες και από ό,τι κατάλαβα εγώ που είμαι στο ταμείο ανεργίας από το Δεκέμβριο, ο σύζυγος είναι στο δημόσιο και έχει το παιδί στο βιβλιάριο του και φαντάζομαι ότι κάποιο ποσό θα μπαίνει κάθε μήνα στο μισθό του, δε δικαιούμαι οικογενειακό επίδομα;

Να μην τα κάνω κανω καν λέτε τα χαρτιά μου;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις σελίδες και από ό,τι κατάλαβα εγώ που είμαι στο ταμείο ανεργίας από το Δεκέμβριο, ο σύζυγος είναι στο δημόσιο και έχει το παιδί στο βιβλιάριο του και φαντάζομαι ότι κάποιο ποσό θα μπαίνει κάθε μήνα στο μισθό του, δε δικαιούμαι οικογενειακό επίδομα;

Να μην τα κάνω κανω καν λέτε τα χαρτιά μου;

 

ΜΑΡΙΤΑ νομίζω οτι δεν έχει σημασία που είσαι ταμείο ανεργίας, αρκεί να έχεις τον απαραίτητο αριθμό ενσήμων για το 2010 και επίσης να ΜΗΝ παίρνει επίδομα τέκνων ο σύζυγος. Ρώτα καλού-κακού όμως...

Τελικά ισχύει οτι μπορούμε και στα ΚΕΠ να καταθέσουμε τα δικαιολογητικά; Γιατί άκουσα οτι δεν τα δέχονται λόγω φόρτου εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΤΑ νομίζω οτι δεν έχει σημασία που είσαι ταμείο ανεργίας, αρκεί να έχεις τον απαραίτητο αριθμό ενσήμων για το 2010 και επίσης να ΜΗΝ παίρνει επίδομα τέκνων ο σύζυγος. Ρώτα καλού-κακού όμως...

Τελικά ισχύει οτι μπορούμε και στα ΚΕΠ να καταθέσουμε τα δικαιολογητικά; Γιατί άκουσα οτι δεν τα δέχονται λόγω φόρτου εργασίας.

 

Εχω ένσημα μέσα στο 2010....αλλά ο σύζυγος παίρνει επίδομα παιδιού στο μισθό του...εγώ γιατί νόμιζα ότι παίρνουν και οι 2 γονείς επίδομα παιδιού στο μισθό του;;;

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω ένσημα μέσα στο 2010....αλλά ο σύζυγος παίρνει επίδομα παιδιού στο μισθό του...εγώ γιατί νόμιζα ότι παίρνουν και οι 2 γονείς επίδομα παιδιού στο μισθό του;;;

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

 

Kαλύτερα να τα ρωτήσεις αυτά, πάρε τηλ στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου ή πήγαινε προσωπικά. Εύχομαι...να το δικαιούσαι:P:p:p

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τις σελίδες και από ό,τι κατάλαβα εγώ που είμαι στο ταμείο ανεργίας από το Δεκέμβριο, ο σύζυγος είναι στο δημόσιο και έχει το παιδί στο βιβλιάριο του και φαντάζομαι ότι κάποιο ποσό θα μπαίνει κάθε μήνα στο μισθό του, δε δικαιούμαι οικογενειακό επίδομα;

Να μην τα κάνω κανω καν λέτε τα χαρτιά μου;

Κοπελα μου αν εχεις 50 ενσημα μεσα στο 2010 το δικαιουσε το επιδομα και ο δικος μου αντρας ειναι στο δημοσιο και περνει στο μισθο του το επιδομα ,αλλα εγω το περνω κανονικα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο... Οταν το δικαιουνται και οι δυο απο τον ΟΑΕΔ ειναι το προβλημα τοτε το περνει ο ενας απο τους δυο.Πηγαινε να καταθεσεις τα χαρτια σου θα σου το δωσουν

Link to comment
Share on other sites

Κοπελα μου αν εχεις 50 ενσημα μεσα στο 2010 το δικαιουσε το επιδομα και ο δικος μου αντρας ειναι στο δημοσιο και περνει στο μισθο του το επιδομα ,αλλα εγω το περνω κανονικα δεν εχει σχεση το ενα με το αλλο... Οταν το δικαιουνται και οι δυο απο τον ΟΑΕΔ ειναι το προβλημα τοτε το περνει ο ενας απο τους δυο.Πηγαινε να καταθεσεις τα χαρτια σου θα σου το δωσουν

 

Αχ σε ευχαριστώ πολύ!Μια χαρά θα είναι τα 98 ευρώ....γιατί να τους τα χαρίσω άλλωστε;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω τόσα τρεχαματα με την δουλειά απο την μια τις ετοιμασίες του γάμου που δενπρολαβαινω να μπω να σας απαντώ στις ερωτήσεις σας.

Μαριτα θα πας κανονικά να το πάρεις , ο εργοδότης σου είναι ο ΟΑΕΔ τώρα θα πάρουν την βεβαίωση ανεργίας την ώρα που κάνουν την αίτηση.όσο για τον σύζυγο σου δεν έχει να κάνει που το παίρνει στο μισθό του.

Οι αιτήσεις Ιουλίου ξεκίνησαν να πληρώνονται ανα δεκαημερα

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...