Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΗΛΟ ΤΗΣ ΕΡΙΔΟΣ- ΚΟΥΦΕΤΑ ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗ


candy1234

Recommended Posts

Μήπως κάποια μαμά αντί για κουφέτα έχει βάλει στις μπομπονιέρες τα φρουτάκια Χατζηγιαννάκη για να μου πει τις εντυπώσεις της?

δεν τα εχω χρησιοποιησει αλλα τα εφαγα προσφατα σε μπομπονιερα φιλης μου και μου αρεσανε παρα πολυ τοσο που σκεφτομαι να τα χρησιμοποιησω τωρα που βαφτιζω το γιο μου στις παιδικες μπομπο

ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΑΜΑ!!!

ΓΙΩΡΓΟΣ 6/8/04 ΝΙΚΟΛΑΣ 23/9/05

ΕΚΤΟΡΑΣ 2/2/09

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου manoulitsa. Mου το προτείναν και εμένα για τις μπομπονιέρες για την βάπτιση της κόρης μου και επειδή δεν τα έχω δοκιμάσει ήθελα απόψεις από άλλες μανούλες.

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι στην βαφτιση της κορης μου ειχα αλλο προβλημα με τα κουφετα. κλεισαμε προσκλητηρια και ιδια κουτακια για μπομπονιερες απο το type center αφου καναμε την παραγγελια μας ρωτησε τι κουφετα θα θελαμε μεσα στα κουτακια.την ρωτησαμε τι μας δινει και μας ειπε και για τα γεμιστα που εχουν την σοκολατα. την ρωτησαμε ποσο θα μας παει παραπανω μας ειπε οτι ειναι στην ιδια τιμη με τα απλα γιατι πηραμε ακριβη μπομπονιερα και μας το εκανε και καλα σαν δωρο.ολα μια χαρα μεχρι εκεινη την στιγμη. πηγαμε την ημερα της παραδοσεις και πηραμε τις μπομπονιερες μας την πληρωσαμε και φυγαμε χαρουμενοι και χαμογελαστει.στον δρομο προς το σπιτι λεω στον αντρα μου να ανοιξω ενα απο τα κουτακια για να δοκιμασω το κουφετο? μου λεει αστο μωρε τι να δοκιμασεις δεν εχεις ξαναφαει? το αφηνω, φτανουμε στο σπιτι του λεω θα ανοιξω ενα κουτακι θελω βρε παιδι μου να δοκιμασω τα κουφετα. λες και με ετρωγε κατι. ανοιγω δοκιμαζω τι να δω ολα τα κουφετα ηταν τα απλα με το αμυγδαλο. του λεω ειδες που με ετρωγε κατι? τους πηραμε τηλ και τους καναμε φασαρια. με τα πολλα ο υπευθυνος στα κεντρικα τους μας ειπαν οτι σας βαλαμε τα απλα γιατι λογο ζεστης τα κουφετα με την σοκολατα τα βαζουμε απο τον οκτωμβριο και μετα γιατι σκανε και λιωνουν. τους ειπαμε οτι ναι μπορει να εχεις δικιο αλλα δεν επρεπε να μας παρεις ενα τηλ να μας ενημερωσεις γιαυτο? τελικα με τα πολλα και με πολλους τσακωμους μας εκαναν δωρο γυρω στα 6 κιλα κουφετα γεμιστα οχι του χατζηγιαννακη αλλα μιας ελβετικης εταιριας τα οποια κοστιζαν γυρω στα 30-35 ευρω.

ζωη μου ειναι η κορη μου

Link to comment
Share on other sites

απο μια πρόσφατη έρευνα αγοράς, διαπίστωσα ότι τα κουφέτα του Χατζηγιαννάκη τα πουλάνε οι περισσότεροι 12? το κιλό πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!

τα καταστήματα που πουλάνε 10? το κιλό τα κουφέτα δεν είναι του Χατζη αλλά του Καραμάνη (τα οποία όπως έχω πεί και σε άλλο πόστ μου είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ και δεν έχουν να ζηλέψουν ΤΙΠΟΤΑ απο του Χατζη) .. και μου το είπε αυτό η σύζυγός του που πήγα εχθές να συμπληρώσω κουφέτα..

πουλάνε δηλαδή κουφέτο Καραμάνη για Χατζηγιαννάκη 10? το κιλό ενώ το προμηθεύονται πολύ πιο φθηνά .. η λιανική του καραμάνη είναι 8? χονδρική είναι ακόμα πιο φθηνό ..

θέλει γενικά πολύ προσοχή το θέμα του κουφέτου διότι έχει διαρρεύσει στην αγορά το κινέζικο το οποίο είναι και επικίνδυνο .. :/

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παντως εγω πηρα την τριχρωμη καρδουλα του χατζηγιαννακη με τη σοκολατα μεσα, απο τον πειραια 10.90 το κιλο..

Σε κλειστα συσκευασμενα κουτια. Αλλα να σας πω και κατι? Δεν τρελαθηκα κιολας.. Αυτα τα ειχα χρησιμοποιησει για τις μπομπο του γαμου. Στις βαφτισης εβαλα αλλα γεμιστα με γευσεις πολυ φτηνοτερα (δεν ξερω μαρκα δεν ρωτησα) που ηταν σουπερ φοβερα.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

ισως ειναι καλυτερα τελικα να τα κανεις ολα μονη σου..

εγω παντως τα κουφετα τα πηρα απο τον elxis μου ειπε ο ανθρωπος την αλλη μερα θα τα εχεις και οντως τα ειχε, στο κουτι του Χατζηγιαννακη με 10.κατι το κιλο.

Ευτυχως που υπαρχει και το φορουμ γιατι κι εγω θα πηγαινα να μου τα φτιαξουν εξω και σιγουρα το κοστος θα ηταν μεγαλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Το να φτιαξεις κατι μονος σου δεν σημαινει οτι θα ειναι και φτηνο η θα σου κοστισει τσαμπα..

Απλα γλιτωνοντας απο εκει που σε "κλεβουν" κ τα εργατικα ,ουσιαστικα μειωνεις το κοστος.

Πχ μια μπομπονιερα που εσενα θα σου στοιχισει 2 ευρω (δεν ειναι και λιγα) εξω για να στην κανουν θα σου ζητησουν 4.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

εννοειται...δε μιλησε κανεις για τσαμπα..

αυτο εχει πεθανει

 

αλλα σιγουρα αν καποια εχει λιγο ελευθερο χρονο να διαθεσει σιγουρα θα κανει αυτο που πραγματικα θελει με πολυ χαμηλοτερο κοστος.

 

Ενδεικτικα να πω πως ρωτησα σε μαγαζι με νυφικα/μπομπονιερες στη Ρομβης για ετοιμη μπομπονιερα μπουγκακι δεμενο με απλη κορδελα και διχρωμο κερινο κορδονι..χωρις στολιδια χαντρες και τα συναφι..τιμη 2.80!!

εγω εφτιαξα μονη μου μπομπονιερα πουγκακι με σουεντ κορδονι και 2ο κορδονι λεπτο οπου εχω βαλει, χαντρες, το αρχικο της μικρης σε κυβακι, διαφανο πλαστικο αστερια, και γυρω στις 10 χαντρες στην καθε μπομπονιερα.

 

Συνολικο κοστος: πουγκι : 0.45 λεπτα

τουλι κομμενο: 0.15 λεπτα (στο περιπου)

αρχικο γραμμα: 0.06 λεπτα

χαντρες διαφορες: 0.12 λεπτα

κορδονια: 0,05 λεπτα

αστεριας διαφανος: 0.015 λεπτα

κουφετα 7 : 0,47 λεπτα συνολο ολα 1.31 ευρω

 

Πιστευω οτι την ιδια μπομπονιερα εξω δε θα ζητουσε κανεις κατω απο 3.5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

σε άλλο θέμα, έχω αναφέρει ότι πήγα σε ένα κατάστημα, και μου έδειξε η κοπελιά ένα ΑΠΛΟ χάρτινο γαλάζιο κουτάκι με μια εκτύπωση του μικρού πρίγκιπα σαν κι αυτή που έχω κάνει το προσκλητήριο και μου έδωσε τιμή 5,50? ΧΩΡΙΣ τα κουφέτα!!!!!!!!!!

δηλαδή ένα κουτάκι που στοιχίζει ΤΟ ΑΝΩΤΕΡΟ 0,30? με μια ΑΠΛΗ εκτύπωση που θα στοιχίσει άντε πές 0,05? κι ένα κορδελάκι πές 0,10? ήτοι σύνολο 0,45? το πουλάει 5,50? δηλαδή ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΙΑ!!!

δεν κάθησα να ρωτήσω για τα κουφέτα .. σίγουρα θα την έβριζα!!!!!

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μην ξεχνας φυσικα σε τι τιμες προμηθευονται αυτοι!!

Ειπαμε να υπαρχει κερδος αλλα το εχουν παραξεφτιλισει!

 

Οπου ακουν γαμος και βαφτισια ολα πανε στο 10πλασιο

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα του χατζηγιαννακη τα choco almond φραουλα και τα πολυχρωμα καρδουλες απο το veryniceday... τα φραουλα ηταν τελεια και πολυ φρεσκα, ενω οι καρδουλες σπανε δοντι γμτ, και τις εχω στις παιδικες μπομπονιερες... και η ημερομηνια ληξης ειναι μια χαρα... γιατι να'ναι τοσο σκληρα?

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τις μπομπονιέρες τις παρήγγειλα από τον Ναρλή. Είναι πουγκάκι με ένα μπρελόκ σε σχήμα πιπίλας και μέσα θα μου βάλει τα φρουτάκια του Χατζηγιαννάκη. Μου στοιχίζουν 0,89 η μία.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μη νομίζετε τα περισσότερα τα βγάζει αυτός που τις πουλάει και όχι αυτός που τις δένει. Συνήθως τα εργατικά στοιχίζουν από 0,10 εως 0,30 το πολύ. Τα κουφέτα συνήθως παίρνουν τις μεγάλες συσκευασίες και έτσι φτιάχνουν πολλές μπομπονιέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εχω μπει στη σελιδα του Ναρλη και οντως εχει πολυ ωραιες προτασεις σε πολυ καλες τιμες. γραψε μας τις εντυπωσεις σου απο τις μπομπονιερες οταν τις παρεις για να εχουμε μια ιδεα. μπορεις να δεις κατι απο κοντα η εκανες την παραγγελια μεσω ιντερνετ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχουμε γράψει πολλές κοπέλες εντυπώσεις από τον Ναρλή... Ας ξαναγράψω τη δικιά μου...Είμαι πολύ ικανοποιημένη από τον επαγγελματισμό και την εξυπηρέτησή τους και πααααρα πολύ ικανοποιημένη από τις τιμές του!

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, Αθήνα μένω και τα έστειλε με courier. Υπάρχει κ η λύση της μεταφορικής εταιρίας για οικονομικότερα μεταφορικά αλλά πρεπει να πας εσυ στην έδρα της να παραλάβεις.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Προσθέστε κι εμένα στις πολύ ευχαριστημένες πελάτισσες του Ναρλή. Μπομπονιέρες βέβαια πήρα από Θεσσαλονίκη γιατί η βάφτιση γινόταν εδώ και ήθελα ταυτόχρονα και στολισμό, αλλά όλα τα βαφτιστικά τα πήρα από το Ναρλή, σε τιμές κυριολεκτικά μισές από της Θεσσαλονίκης (πόσο μάλλον της Αθήνας). Και μιλάμε για τα ΙΔΙΑ ακριβώς επώνυμα βαφτιστικά (Ασλάνης) που υπάρχουν παντού. Μάλιστα, μου παρήγγειλε και ένα κουτί για τα ρούχα (μπουντουάρ) που δεν το έβρισκα πουθενά εδώ. Είναι δε τόσο χαμηλές οι τιμές που απορούσα πώς μπορεί και βγάζει κέρδος. Αλλά αν πάτε ένα Σάββατο πρωί στο μαγαζί του και δείτε τι γίνεται (το αδιαχώρητο) θα καταλάβετε από πού βγαίνει το κέρδος, από την πολύ μεγάλη πελατεία. Πάντως και το βαζάκι του γλυκού που έκανα στη βάφτιση της μικρής μου, το πολύχρωμο, το είχε σε πολύ χαμηλοτερη τιμή από αυτήν που μου ζήτησαν στη Θεσσαλονίκη. Αν με το καλό κάνω και τρίτο παιδάκι, είμαι αποφασισμένη να κλείσω τα πάντα από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο, αλλά να σας δώσω μια συμβουλή: Προσέξτε μην αφήσετε τα κουφέτα στον ήλιο!!! Αυτονόητο αλλά βασικό!

Στη βάπτιση του μικρού μας μετακινησαν τα καλάθια απο εκεί που τα είχαμε αφήσει & τα πήγαν σε ένα σημείο που τα έβλεπε ο ήλιος με αποτέλεσμα τα πάνω-πάνω να λιώσουν! Ρεζίλι γίναμε χαχα! Έλιωσαν μέχρι & αυτά που είχαν μόνο αμύγδαλο (γιατί είχαμε & με σοκολάτα & με σοκολάτα-μπανάνα, που δεν θέλω να σας περιγράψω πως έγιναν).

Link to comment
Share on other sites

.. πώς γίνεται απο τα κουφέτα του Χατζη να μιλάμε για τις μπομπο του Ναρλή βρε κορίτσια?? :lol: :lol: :lol:

το σκοτώσαμε το θεματάκι hunter2.gif2_6.gifcrazy_pilot.gif

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια γιατι τοση φασαρια με τα κουφετα???? Εγω δεν εχω φαει ποτε κουφετο σε γαμο η βαφτηση γιατι δεν μπορω να ξερω που εχουν εκτεθει αυτα τα κουφετα και τα σιχαινομαι να τα φαω.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια γιατι τοση φασαρια με τα κουφετα???? Εγω δεν εχω φαει ποτε κουφετο σε γαμο η βαφτηση γιατι δεν μπορω να ξερω που εχουν εκτεθει αυτα τα κουφετα και τα σιχαινομαι να τα φαω.

 

έχεις ένα δίκιο αλλά απο την άλλη δεν μπορείς να έχεις εμπιστοσύνη πουθενά. Γιατί σε ένα εστιατόριο ξέρεις πως μπορεί να καθαρίζουν π.χ. τα μαχαιροπήρουνα? Σε πληροφορώ -επίσης άσχετο με το τόπικ- οτι σε εστιατόριο που πηγαίνουμε οικογενειακώς πάνω απο 20 χρόνια & θεωρείται το καλύτερο στο νησί, είδαμε να γυαλίζουν τα μαχαιροπήρουνα με Azax για τα τζάμια! Ω, ναι! Οπότε τι μου λές τώρα για τα κουφέτα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...