Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

6ΜΗΝΟ ΟΑΕΔ, ΑΠΟΛΥΣΗ , ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ?


bilys

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να πάρω ταμείο ανεργίας

 

Σταμάτησα την εργασία μου 30/11/07 πείρα άδεια τοκετού 12/07 , 1/08 και άδεια λοχείας 2/08 , 3/08 επέστρεψα στην εργασία μου 4/08 , 5/08 και αφού ψηφίστηκε η άδεια εξαμήνου και ήμουν δικαιούχος έκανα τα χαρτιά μου την πείρα για τους μήνες 6,7,8,9,10,11/08 δεν έχω επιστρέψει ακόμα στην δουλειά μου .εάν ο εργοδότης μου κάνει απόλυση δικαιούμαι ταμείο ανεργίας και για πόσο διάστημα .

Πριν την άδεια τοκετού εργαζόμουνα κανονικά . ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΗΣΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ.

ΔΗΛΑΔΗ , ΕΓΩ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ , ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 6ΜΗΝΗ ΑΔΕΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ , ΤΩΡΑ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΣΥΠΛΗΡΩΘΕΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΕ ΑΠΟΛΥΣΗ .

Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ? ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΩΣ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ .

ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ? ΠΟΣΑ ΕΝΣΗΜΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑΜΕΙΟ?

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιο άκουσα και εγώ...

ότι δεν δικαιούμαστε ταμείο ανεργίας σε περιπτωση απόλυσης, λόγω της εξάμηνης άδειας.(επειδή δεν είχαμε ένσημα τους τελευταίους 6 μήνες)

ΙΣΧΥΕΙ?

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

 

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ:

Μισθωτοί των οποίων καταγγέλθηκε από τον εργοδότη ή έληξε η σύμβαση εργασίας και που έχουν ασφαλισθεί στον κλάδο ανεργίας του ΟΑΕΔ μπορούν με ορισμένες προϋποθέσεις να εισπράξουν από τον ΟΑΕΔ επίδομα ανεργίας.

 

ΝΟΜΟΘΕΤΙΚΟ ΠΛΑΙΣΙΟ

Οι νόμοι και οι αποφάσεις που καλύπτουν την παροχή είναι οι εξής:

• Ν.Δ. 2961/1954 (άρθρο 11)

• Ν. 1545/85

• Ν. 1836/89 (άρθρο 15)

• Ν. 1892/1990 (άρθρο 37)

• Ν. 3552/4.4.07 (άρθρο 5)

 

 

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ

 

Η αίτηση υποβάλλεται εντός 60 ημερών από την ημερομηνία απόλυσης.

Η επιδότηση ανεργίας αρχίζει από την ημέρα της εγγραφής στην Τοπική Υπηρεσία.

Αιτήσεις που υποβάλλονται κατά το πρώτο 7ημερο μετά την καταγγελία επιδοτούνται από την 7η ημέρα.

 

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ:

 

Αν επιδοτείται για πρώτη φορά:

• Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 80 ημέρες εργασίας το χρόνο τα δύο προηγούμενα χρόνια, πριν από την επιδότησή του. Το τελευταίο όμως 14μηνο πρέπει να έχει συμπληρώσει 125 ημέρες εργασίας, χωρίς να υπολογίζονται οι τελευταίοι δύο μήνες.

• Επίδομα ανεργίας παίρνει και ο ασφαλισμένος που έχει πραγματοποιήσει στα δύο προηγούμενα, πριν από την απόλυσή του, 200 ημέρες εργασίας (χωρίς να υπολογίζονται οι δύο τελευταίοι μήνες), από τις οποίες 80 ημέρες, το λιγότερο το χρόνο.

 

Αν επιδοτείται για δεύτερη φορά:

Ο ασφαλισμένος πρέπει να έχει πραγματοποιήσει 125 ημέρες εργασίας το τελευταίο 14μηνο, πριν από την απόλυσή του, χωρίς να υπολογίζονται (στις 125) οι ημέρες εργασίας των δύο τελευταίων μηνών.

Για τους απασχολούμενους σε τουριστικά επαγγέλματα (ή και εποχιακά π.χ. μουσικοί, ηθοποιοί κ.α ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 12μηνο.

 

Για ορισμένες κατηγορίες (π.χ. αλιεργάτες ) αρκούν 100 ημέρες εργασίας το τελευταίο 14μηνο.

 

Διάρκεια επιδότησης:

Η διάρκεια της επιδότησης εξαρτάται από το πόσες ημέρες εργασίας έχει πραγματοποιήσει ο ασφαλισμένος στα προαναφερόμενα κρίσιμα χρονικά διαστήματα (14μηνο. 12μηνο ή διετία).

 

 

ΠΙΝΑΚΑΣ

ΠΡΟΫΠΟΘΕΣΕΙΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ

 

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΕΠΑΓ/ΤΑ

ΑΛΙΕΡΓΑΤΕΣ

14ΜΗΝΟ 12ΜΗΝΟ 14ΜΗΝΟ

Ημέρ. Εργας Ημέρ. Εργας Ημέρ. Εργας

 

125-1491 100-149 100-149 5μηνες

150-1792 150-179 150-1792 6 μήνες

180-2193 180-219 180-2193 8 μήνες

220-249 220-249 220-249 10 μήνες

250 και άνω 250 και άνω 250 και άνω 12 μήνες

210 και συμπλήρωση 210 και άνω 210 και συμπλήρωση 12 μήνες

του 49ου έτους ηλικίας του 49ου έτους ηλικίας

• Ή 200 στη διετία

• Ή 250 στη διετία

• Ή 300 στη διετία

 

Το επίδομα καταβάλλεται μια φορά το μήνα για 25 ημέρες.

Από 01.09.2008 μέχρι 30.04.2009 το μηνιαίο επίδομα ανεργίας ανέρχεται στα 430,75 ευρώ.

Για κάθε μέλος της οικογένειας το επίδομα προσαυξάνεται κατά 10%.

Παρέχεται η δυνατότητα στους μισθωτούς, της μεταφοράς του δικαιώματος ανεργίας, στα Κράτη – Μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης για αναζήτηση εργασίας, με βάση στον Κανονισμό 1408/71/ΕΟΚ (Έντυπο Ε303 για μεταφορά επιδότησης) με την προϋπόθεση ότι:

• Έχουν εγγραφεί πριν από την αναχώρησή τους στην αρμόδια Υπηρεσία Απασχόλησης για αναζήτηση εργασίας και έχουν παραμείνει στη διάθεση των Υπηρεσιών αυτών τουλάχιστον 4 εβδομάδες μετά την έναρξη της ανεργίας τους.

• Έχουν εγγραφεί εντός 7 ημερών στις αρμόδιες Υπηρεσίες του Κράτους – Μέλους όπου μεταβαίνουν. Το δικαίωμα μεταφοράς διατηρείται για 3 μήνες , κατά ανώτατο όριο.

 

 

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ

1. Έγγραφο Καταγγελίας Σύμβασης Εργασίας ή βεβαίωση Λήξης Σύμβασης Ορισμένου χρόνου.

2. Βιβλιάριο ενσήμων του (της) ενδιαφερομένου (-ης) της τελευταίας διετίας.

3. Οικογενειακό βιβλιάριο Ασθενείας, εφόσον υπάρχουν συντηρούμενα μέλη.

4. Πρόσφατο Εκκαθαριστικό Σημείωμα Εφορίας ή εφόσον δεν υπάρχει, επικυρωμένο αντίγραφο της τελευταίας δήλωσης εισοδήματος.

5. Αστυνομική Ταυτότητα του ασφαλισμένου.

6. Υπεύθυνη Δήλωση Ν. 1599/86, την οποία θα συμπληρώσει ο ενδιαφερόμενος σύμφωνα με τις υποδείξεις της Υπηρεσίας.

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια καλησπέρα!! Και συγχαρητήρια για το καταπληκτικό site για της τόσο χρήσιμες πληροφορίες που μας δίνει!! Με λένε Αναστασία και έχω την εξής απορία…… λέω να κάνω χρήση του 6μηνου… όταν επιστρέψω πάλι για δουλειά μετά τη χρήση του 6μηνου και όταν τελειώσει ο χρόνος που δε μπορεί να με διώξει ο εργοδότης μου σε περίπτωση απόλυσης μου δικαιούμαι ταμείο ανεργίας? (είμαι ήδη εδώ από το 2003) αλλά αφού πάρω το 6μηνο δε το δικαιούμαι? Και αν δικαιούμαι αποζημίωση η την χάνω λόγω 6μηνου? Περιμένω απάντησης σας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
βγήκε εγκύκλιος και δικαιούμαστε το ταμείο ανεργίας ολόκληρο για ένα χρόνο!!!!!!!!!

 

 

υπάρχει σε κάποιο site για να την κατεβάσω?γιατι κι εμενα με απολυουν στις 6/10 (τωρα κλεινω χρονο απο την γεννηση της μπεμπας) και δεν ξερω αν δικαιουμαι ταμειο

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήρα την 6μηνη άδεια απο ιανουάριο έως ιούνιο,μου κολλήσανε ένσημα 1μήνα για ιούλιο και έγινε απόλυση .μου βγάλανε ότι διακιούμε ταμείο μόνο για 6μήνες(αυτό΄έγινε την προηγούμενη εβδομάδα)

σήμερα όμως με πήρανε τηλ απο τον οαεδ και μου είπαν για την εγκύκλιο αυτή, και ότι θα το πάρω για 1 χρόνο και θέλανε να οτυς πάω ένα χαρτί:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια πάρτε τηλ στον οαεδ να ρωτήσετε

εμένα πάντως με πήραν τηλ, δε ρώτησα πολλά και τώρα θα πάω 10 οκτώμβρη και θα μάθω

ψάξτε μήπως την έχει στο σαιτ του οαεδ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια πήρα την 6μηνη άδεια απο ιανουάριο έως ιούνιο,μου κολλήσανε ένσημα 1μήνα για ιούλιο και έγινε απόλυση .μου βγάλανε ότι διακιούμε ταμείο μόνο για 6μήνες(αυτό΄έγινε την προηγούμενη εβδομάδα)

σήμερα όμως με πήρανε τηλ απο τον οαεδ και μου είπαν για την εγκύκλιο αυτή, και ότι θα το πάρω για 1 χρόνο και θέλανε να οτυς πάω ένα χαρτί:wink:

 

νικολ καλησπέρα...στο site του οαεδ δεν υπάρχει τίποτα.πήρα τηλεφωνο στον οαεδ και δεν ξέρουν τίποτα...αν μάθεις κάτι πές μας γιατι εγω μόλις σταμάτησα δηλαδηή πληρώθηκα τον τελευταίο μηνα από το επίδομα.ειχα βγει για 6 μηνες

Link to comment
Share on other sites

νικόλ σου είπαν για εγκύκλιο? ρωτάω γιατί αν δεν έχεις βγει ποτέ ταμειο ανεργίας με τα παλιά σου ένσημα βγαινεις για 1 χρόνο ενώ αν έχεις βγει ξανά για 6 μήνες....αχ με έχει πιάσει άγχος!!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια το γράφω και πιο πάνω

βγήκα σε

ταμείο την προηγούμενη εβδομάδα και με βγάλανε για 6μήνες(παρόλο που είναι η πρώτη φορά που βγαίνω)

αλλά με ειδοποίησαν ότι βγήκε εγκύκλιος(δε ρώτησα ποια) και οτι θα το πάρω γι 1χρόνο

περισσότερα θα μάθω όταν πάω απο εκεί και θα σας πώ

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια το γράφω και πιο πάνω

βγήκα σε

ταμείο την προηγούμενη εβδομάδα και με βγάλανε για 6μήνες(παρόλο που είναι η πρώτη φορά που βγαίνω)

αλλά με ειδοποίησαν ότι βγήκε εγκύκλιος(δε ρώτησα ποια) και οτι θα το πάρω γι 1χρόνο

περισσότερα θα μάθω όταν πάω απο εκεί και θα σας πώ

 

Μπορείς να μου πεις σε ποιον ΟΑΕΔ της Θεσσαλονίκης υπάγεσαι?

Γιατί ούτε στο site του ΟΑΕΔ βρήκα κάτι ούτε και στο taxheaven!

Απολύομαι στις 27/10 και θα ήθελα να είμαι σίγουρη, αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω τα ένσημα που χρειάζονται (στον σε λίγο πρώην εργοδότη μου) για να μπορέσω να πάρω ταμείο για 1 χρόνο...

 

Πάντως η "κυρία" που εισηγήθηκε το νόμο για το εξάμηνο μας την έφερε μια χαρά! Κρίμα τα χρήματα που ξοδεύτηκαν για να διαφημιστεί η εν λόγω "παροχή" στις δόλιες μάνες του ιδιωτικού τομέα ... Ντροπή!

 

Επίσης θα ήθελα να σε ρωτήσω γιατί βγήκες από τώρα ταμείο ανεργίας? Από το ticker σου φαίνεται ότι συμπληρώνεις χρόνο απο τη γέννηση της μικρούλας σου στις 29-10-09 ... σε απέλυσαν νωρίτερα? Σε αυτή την περίπτωση, πιθανότατα να έχεις περισσότερα ένσημα το τελευταίο 14μηνο και γι'αυτό θα πάρεις ταμείο για 1 χρόνο...

oEA4p3.pnguIOJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ανήκω στο ικα ιωνίας

 

και το ξαναλέω ότι αρχικά το ταμείο μου βγήκε για 6 μόνο μήνες αλλά λόγω της εγκυκλίου το δικαιούμ 1χρόνο

με απέλυσαν 1μήνα μετά το 6μηνο

 

νικολ έχεις απόλυτο δίκιο..σήμερα πήρα τηλέφωνο και ισχύει ότι όσες πήραμε την μητρότητα μετράνε κανονικά τα ένσημα...αυριο θα πάω γιατί θελουν το βιβλιάριο που έχουν σφραγίσει για την μητρότητα.το μόνο άγχος μου είναι εμένα έληξε πριν 10 μερες ελπίζω να μην γινει τίποτα και δεν το πάρω αλλιώς θα με δειτε στα κανάλια να φωνάζω......

Link to comment
Share on other sites

νικολ έχεις απόλυτο δίκιο..σήμερα πήρα τηλέφωνο και ισχύει ότι όσες πήραμε την μητρότητα μετράνε κανονικά τα ένσημα...αυριο θα πάω γιατί θελουν το βιβλιάριο που έχουν σφραγίσει για την μητρότητα.το μόνο άγχος μου είναι εμένα έληξε πριν 10 μερες ελπίζω να μην γινει τίποτα και δεν το πάρω αλλιώς θα με δειτε στα κανάλια να φωνάζω......

 

 

ναι κορίτσια , μην το αφήσετε έτσι , μην περιμένετε απο το τηλ να σας πούνε

πηγαίνετε στο αντίστοιχο ικα που ανήκετε

 

είνια κρίμα, ξέρετε πόσοι θα φάνε χρήματα απο αυτήν την ιστορία??????????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω τι γίνετε πάντος εμένα στο ΙΚΑ μου είπανε πως αυτά τα ένσημα της μητρότητας δηλ. 119 μέρες είναι μόνο συνταξιοδόσημα και υγείας . Για δώστε μου τα φώτα σας και ενημερώστε με γιατί δεν θέλω να χάσω το επιπλέον ταμείο ανεργίας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξέρω τι γίνετε πάντος εμένα στο ΙΚΑ μου είπανε πως αυτά τα ένσημα της μητρότητας δηλ. 119 μέρες είναι μόνο συνταξιοδόσημα και υγείας . Για δώστε μου τα φώτα σας και ενημερώστε με γιατί δεν θέλω να χάσω το επιπλέον ταμείο ανεργίας.

 

ναι ακριβώς αλλά μεχρι πριν λίγες ημερες..είναι προεκλογικη εγκυκλιος αυτη...πηγαινε για να κάνεις τροποποίηση αλαξε...μην τα χάσεις.εγ'ω την τρίτη την έκανα

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλώ χρήστη ραφαελ που πήγες ? στο ΙΚΑ ή στον ΟΑΕΔ? και τι πρέπει να τους πώ , σε ρωτώ γιατί εμένα μου λένε άλλα , και έτσι εάν μου πεις εσύ θα ξέρω τι να τους πω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω το διασταυρωσα με δυο ΟΑΕΔ τηλεφωνικα οτι τα ενσημα του εξαμηνου μετρανε για ταμειο ανεργιας.Δεν χρειαζεται τιποτα αλλο.

 

2/2012 edit admin αλλαγή κειμένου μετά από παράκληση του μέλους

Link to comment
Share on other sites

Πες μου σε παρακαλώ χρήστη ραφαελ που πήγες ? στο ΙΚΑ ή στον ΟΑΕΔ? και τι πρέπει να τους πώ , σε ρωτώ γιατί εμένα μου λένε άλλα , και έτσι εάν μου πεις εσύ θα ξέρω τι να τους πω .

 

ειρηνη πήγα οαεδ εκει που κάναμε τα χαρτιά για να βγούμε ταμειο ανεργιας.τους είπα ότι έχει βγει εγκύκλιος ότι όσες πήραμε το 6μηνο μητρότηατας και μετά την απολυση μας πήραμε τον μπ@@λο από την δουλεια βγήμαμε ταμειο ανεργίας.τότε τα ένσημα του 6μηνου ήταν μόνο συντάξημα τώρα θεωρούντε κανονικά.να έχεις μαζί σου την απόφαση από το ταμειο ανεργίας το βιβλιάριο του ικα που είχαν σφραγίσει την μητρότητα και την βεβαίωση ότι πήρες το 6μηνο(αν δεν το έχεις το βρισκουν εκεινη την στιγμή απο το ανάλογο γραφείο που το πήρες).

να ξέρεις κάνουν ότι δεν ξέρουν για να τα φάνε...απλά πές τους ότι μια φίλι μου το πήρε...π.χ. εγώ το πήρα απο το ικα μενιδίου,μην τους λες αν ξέρουν κάτι.είναι υποχρεωμένοι να ξέρουν.εμένα ο υπάλληλος έκανε ότι δεν ήξερε...ρωτάει την κοπέλα που είναι στη μητρότητα και του λεει ότι τα ένσημα πιανουν για κανονικά...πήγε και στην διευθύντρια και με μισή καρδιά μου είπαν ότι ισχύει.ΛΕΣ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ..θα σου δώσουν μια αίτηση τροποποίησης και εγω έγραψα ''παρακαλώ όπως μου παραταθεί το επίδομα ανεργιας αφου βγηκε νεα εγκύκλιος και τα ένσημα μητρότηατας πίανουν για κανονικά ένσημα''

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...