Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

ειναι πολυ νωρις ακομα για να ακουσεις το μωρο μην ανησυχεις θα το ακουσεις 18-20 εβδ συνηθως κανει αισθητη την παρουσια του Και εγω που εχω διδυμα σαν εσενα ανησυχουσα οταν μου ελεγαν ακομα δεν το ακους? πηγαινα στον γατρο μου και ελεγα κατι δεν παει καλα δεν κουνιουνται και παντα με ηρεμουσε τωρα δεν εχουμε ησυχια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

To ίδιο και γω δεν το καταλαβαίνω παρα μόνο κάτι ανεπαίσθητα γαργαλητά που και που.

είναι νωίς ακόμα και μην ξεχνάς οτι τώρα δεν ασχολούμαστε και όλη μέρα με την κοιλίτσα μας έχουμε και άλλες ασχολίες.

δεν είναι σαν την πρώτη εγκυμοσύνη που όλη την ώρα ασχολιόμουνα με το αν κουνήθηκε ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο και γω δεν το καταλαβαίνω παρα μόνο κάτι ανεπαίσθητα γαργαλητά που και που.

είναι νωίς ακόμα και μην ξεχνάς οτι τώρα δεν ασχολούμαστε και όλη μέρα με την κοιλίτσα μας έχουμε και άλλες ασχολίες.

δεν είναι σαν την πρώτη εγκυμοσύνη που όλη την ώρα ασχολιόμουνα με το αν κουνήθηκε ή οχι.

Θα συμφωνήσω!!!Δεν υπάρχει κανένας λόγος ανησυχίας

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα που ειμαι στην 20η, χαμος απο χτυπηματακια!!!!Μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ομως μονο φτερουγισματα και γουργουρητα ειχα.Στην 15η εβδομαδα νομιζω ουτε καν φτερουγισματα δεν ειχα.Μην ανησυχεις , ειναι πολυ νωρις ακομη.

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Eίναι πολύ νωρίς για να ακούς το μωρό!!Μην σκας!Εγώ το άκουσα 20η βδομάδα σε πρώτη εγκυμοσύνη τώρα για δεύτερη λένε οτι το ακούς πιο νωρίς 1-2 βδομάδες όχι όμως και 15η βδομάδα!!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω τωρα που ειμαι στην 20η, χαμος απο χτυπηματακια!!!!Μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ομως μονο φτερουγισματα και γουργουρητα ειχα.Στην 15η εβδομαδα νομιζω ουτε καν φτερουγισματα δεν ειχα.Μην ανησυχεις , ειναι πολυ νωρις ακομη.

ειμαστε ακριβως το ιδιο!!!μια απο τα ιδια και εγω!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Χτες το βράδυ ένιωσα κάτι σαν χαιδεμα χαμηλά στην κοιλιά και απο σήμερα το πρωί έχω νιώσει 3 φορές σαν μικρό χτύπημα. Σαν τακ...

Λέτε αυτό να είναι?????

Αύριο μπαίνω στην 15 εβδομάδα. Λέτε???

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ειναι το μωρακι σου και εγω τετοια εβδομαδα ακουσα το μωρακι μ περιπου απο εδω κ περα οσο ξεκουραζεσαι τοσο θα το ακους

 

αχ μακάρι να είναι το μωράκι μου...!!!!!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ ένιωσα πρώτη φορά το μωρό μου στην 20η βδομάδα!Ήταν πολύ περίεργο το συναίσθημα!Ένιωσα σαν να κάνει η κοιλιά μου μπουρμπουλήθρες:-P:razz: πως κάνει το νερό όταν βράζει στην κατσαρόλα??ε!αυτό ακριβώς!λες και η κοιλιά μου ήταν γεμάτη νερό και αυτό έβραζε και έκανε μπουρμπουλήθρες:-P:razz: ακούγεται πολύ χαζό αλλά ετσι το ένιωσα:D απο τότε το άκουσα σχεδόν κάθε μέρα.Τις πρώτες εβδομάδες το ένιωθα πολύ χαμηλά να με κλωτσάει και ανησύχησα αλλά ο γιατρός μου με καθησύχασε!!Όσο περνούσε ο καιρός το ένιωθα όλο και πιο πάνω:-P

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Α!Ξέχασα να πω οτι το ένιωθα κυρίως το βράδυ πριν πέσω για ύπνο..όταν ήμουν ξαπλωμένη.Αυτό που λένε οτι όταν τρως γλυκά κλωτσάει σε μένα δεν έπιασε ποτέ!!Δεν υπήρχε μέρα που να μην φάω γλυκό στην εγκυμοσύνη μου αλλά το μωρό δεν κλωτσούσε ποτέ εκείνη την ώρα:mrgreen:

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ το ένιωθα έντονα την προηγούμενη εβδομάδα... είχα την απόλυτη ευτυχία... και τώρα έχουν περάσει 4-5 ημέρες χωρίς τίποτα :(... βέβαια ο γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και οτι όλα πάνε καλά, απλά δε ξεκουράζομαι όπως πρέπει για αυτό... :|...

 

δηλαδή το ένιωσα το μικρό μου από την 17η εβδομάδα!!! και είναι το πρώτο μου!!! η χαρά μου απερίγραπτη... "εεεε, είμαι και εγώ εδώ!!!"

 

πάντως δεν είναι το πιο καταπληκτικό συναίσθημα; δεν νιώθεις την απόλυτη ευτυχία; εγώ τρελαίνομαι!!!

lox6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ ένιωσα πρώτη φορά το μωρό μου στην 20η βδομάδα!Ήταν πολύ περίεργο το συναίσθημα!Ένιωσα σαν να κάνει η κοιλιά μου μπουρμπουλήθρες:-P:razz: πως κάνει το νερό όταν βράζει στην κατσαρόλα??ε!αυτό ακριβώς!λες και η κοιλιά μου ήταν γεμάτη νερό και αυτό έβραζε και έκανε μπουρμπουλήθρες:-P:razz: ακούγεται πολύ χαζό αλλά ετσι το ένιωσα:D απο τότε το άκουσα σχεδόν κάθε μέρα.Τις πρώτες εβδομάδες το ένιωθα πολύ χαμηλά να με κλωτσάει και ανησύχησα αλλά ο γιατρός μου με καθησύχασε!!Όσο περνούσε ο καιρός το ένιωθα όλο και πιο πάνω:-P

 

αχ αυτες τις μπουρμπουληθρες και εγώ τις ένιωσα!!! αλλά για να είμαι ειλικρινής περιμένω να το ξανανιώσω για να χαρώ!!!! για να είμαι σίγουρη!!!

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου ενιωσα το μωράκι μου πριν μια εβδομάδα!!!!!!!!!!!!!!!

 

Είμαι τόσο χαρούμενη...Ενιωθα απαλό τικ χαμηλά απο τον αφαλό....Σημερά κάνει τικ τι κ συνέχει σε όλη την κοιλίτσα....Είναι απίθανο συναίσθημα...Εϊναι παρών και μου λέει ΜΑΜΑ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩΩΩΩΩΩΩΩΩ.....

 

Αχ κοριτσια μου μάλλον θα γίνω χαζομαμα ε?

Link to comment
Share on other sites

Εγω 17 και ακομα δεν καταλαβαινω τιποτα :( Και ειναι δευτερη εγκυμοσυνη, ανησυχουσα αλλα αφου διαβασα οτι και πολλες αλλες δευτερομαμαδες δεν το ακουσαν ακομα ειμαι πολυ καλυτερα!Περιμενω πως και πως να ξανανιωσω αυτα τα γλυκα χτυπυματακια!!

[/url]

s-age.png

και η Μπουλιτα μου ηρθε στον κοσμο 09/07/2008

Link to comment
Share on other sites

Eιναι φυσιολογικο να μην το αισθανομαι καθε μερα? Εκανε την εμφανιση του 2-3 μερες και εδω και 2 μερες δεν το εχω αισθαι οι εμετοι αυξηθηκαν κατα δραματικο τροπο τα απογευματα.. Τα prepenant (ή καπως ετσι μου τα ειπε ο γιατρος τηλεφωνηκα και δεν ξερω πως γραφονται)τα εχει δοκιμασει καμια κανουν δουλεια?

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως τωρα αρχισα και την νιωθω καθε μερα.Στην 17 εβδομαδα δεν ειχα φαει κλοτσια.Κι ο γιατρος που τον ρωτησα μου ειπε πως μετα την 20 αρχιζεις και το νιωθεις το μωρακι σου καθημερινα και παλι δεν ειναι απαραιτητο.Μην ανησυχεις , ολα θα πανε καλα και προπαντως μην αγχωνεσε.Οσο για τις αναγουλες, κι εγω ακομα και τωρα στην 21 εβδομαδα κανω εμετους.Κουραγιοοοοοο.....:-P

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 εβδομάδες τουλάχιστον το είχα νοιώσει αλλά δεν ήμουν σίγουρη. Ένιωθα κάποια πεταρίσματα. Εχθές όμως το επιβεβαίωσα γιατι για πρώτη φορά ένιωσα την κίνηση και εγώ και ο μπαμπάς μας με την αφή:)

Είμαι 18 εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα εγω το ενιωσα 14 εβδ + 6 ημ!

Δεν ημουν σιγουρη στην αρχη νομιζα οτι ειναι το εντερο μου ή οι παλμοι μου στην κοιλια αλλα το σιγουρεψα επειδη συνεχιζει και τωρα που ειμαι

16 εβδ + 4 ημ!

Η αληθεια ειναι οτι και στην γιατρο μουτ που το ειπα μου ειπε οτι ειναι νωρις αλλα συμβαινει επισης ειναι λιγο ζωηρος!

Τωρα κανουμε υπερηχο καθε 15 -20 μερες αλλα απο την 13η εβδ και μετα μας αλλαζει τα φωτα δεν καθεται σε ενα σημειο η γιατρος μου με κοιταει καθε φορα και γελαει και μου λεει : "σε λυπαμαι μονο αυτο σου σε λυπαμαι, μην ανησηχεις οτι κιλα παρεις με τουτον θα τα χασεις μεχρι να σαραντησεις"

Εχει πλακα αλλα δεν ξερω γιατι ειναι ποιο εντονη η δραστηριοτητα του το βραδυ μηπως το εχω ζουρλανει το παιδι?

Το βραδυ δεν με αφηνει σε ησηχια ειναι σαν χαδι πλεον και σαν κατι αλλο αλλα δεν μπορω να το περιγραψω παντως το νιωθω!

Εσας το βραδυ ειναι πιο εντονο το αισθημα???

Link to comment
Share on other sites

ναι και μένα το βράδυ είναι πιο έντονα που ξαπλώνω....Ισως γιατι ηρεμούμε και βρίσκει ευκαιρεία για παιχνιδάκια το μπομπιράκι εκει μεσα....Και εγώ δεν μπορώ να το εξηγήσω αυτο που νιώθω είναι περίεργο αλλά πολύ πολύ ωραίο...Σαν ένα χεράκι να με ακουμπάει και να με σπρώχνει απο την εσωτερική πλευρα....Απιστευτο συναίσθημα...

 

Όσο για τους εμετούς και εγώ συνεχίζω να έχω ακόμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...