Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημέρα κορίτσια!! εγώ είμαι στην 18η εβδομάδα, και την προηγούμενη αισθάνθηκα το μωράκι μου, ή τουλάχιστον έτσι νόμισα. από τότε δεν έχω ξανανιώσει κάτι και ανησυχώ...τι άγχος και αυτό ρε παιδάκι μου..μακάρι να είχα τρόπο να βλέπω τι γίνεται μέσα στην κοιλιά μου!

Link to comment
Share on other sites

μην αγχωνεστε κοριτσια οσο αγχωνεστε τοσο δεν θα το ακουτε τα μωρακια μην ξεχνατε κοιμουντε 18 με 24 ωρες οποτε μπορει να γινει το βραδυ αλλα να μην το προσεξετε

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα κ χτες εφαγα την πρωτη μου κλωτσια!!!δεν ξερω αν ειναι νωρις αλλα ειμαι 100% σιγουρη οτι ηταν το νινακι μου!!!απο χτες δεν ξανανοιωσα τιποτα...τωρα απλα περιμενω την επομενη!!!

ZmMip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγω ακόμα τίποτα...εχω σκάσει...απο την Κυριακή που ενιωσα κατι δεν μου "ξαναμιλάει" το μικιό... Μονο πόνους νιώθω!!! Μηπως το δικό μου εκδηλώνεται με τους πόνους... :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γειά σας μανούλες...!πριν από λίγα λεπτά ένιωσα το μωράκι μου πρώτη φορά και είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!! :)

Πολυ ωραια...Μπραβο!Μοναδικο συναισθημα!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ,μετα απο 2 εγκυμοσυνες.....την πρωτη ,η οποια δεν ηταν πολυ ζωηρουλα,αλλα ξυπναγε συγκεκριμενες ωρες την ακουσα 17 εβδ...τον δευτερο τσαχπινη κ πιο ατακτο τον ακουσα κ εγω 14 εβδ.Στην 2η εγκυμοσυνη ακουγετε πιο γρηγορα.Ισως ειμαστε πιο εμπειρες.....Συμφωνω απολυτα με την ΛΗΤΩ.......εμπιστευτειτε το ενστικτο σας......

Ενοειτε οτι οσο κυλαει η εγκυμοσυνη το μωρο ξεχωριζει την φωνη της μαμας του [κ οχι μονο] κ ανταποκρινετε!!!!!!

Κατι αλλο τωρα........γυρο στον 6ο αρχιζουν τον λοξυγγα......το εχετε παρατηρησει????

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb5m.lilypie.com/wzkxp3.png[/IMG][/URL][URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lbym.lilypie.com/Y21Rp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, εδώ και δύο εβδομάδες νιώθω μικρά φτερουγίσματα χαμηλά στην κοιλιά. Το Σάββατο μπήκα στην 17η εβδομάδα και έφαγα τις πρώτες μου κλωτσιές!!!!!! Βούρκωσα από χαρά! Και χθες το βράδυ είχα ξαπλώσει και διάβαζα ένα βιβλίο και ξαφνικά έφαγα μία πολύ μεγάλη κλωτσιά!!!!!!!!!!! Είμαι ΤΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ!!!!!!!!!!!!!!! Το λέω στις φίλες μου και δεν πιστεύουν ότι νιώθω από τώρα κλωτσιές! Εγώ όμως είμαι 1.000.000% σίγουρη!!!!!!!!!:):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

α! καλα ποσες φορες το ακουσα κι εγω.. βεβαια ειχαν και τα δικια τους γιατι ειναι καλος γκολτζης.. χιχι.. στο θεμα μας... γυρω στην 17η εβδομαδα κι εγω τον ενιωσα τον πριγκιπα μου..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια εγω την τεταρτη κλεινω τις 22 εβδομαδες.Εσεις το ακουτε καθε μερα το μωρακι σας?Γιατι εγω ακομα δεν το ακουω καθε μερα,και δεν μπορω να πω οτι εχω φαει κλοτσια οπως λενε αλλες κοπελες.Ειναι φορες που το νιωθω ποιο εντονα και αλλες οχι.Μηπως πρεπει να ανησυχησω?Τοσο ησυχο ειναι????????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια εγω την τεταρτη κλεινω τις 22 εβδομαδες.Εσεις το ακουτε καθε μερα το μωρακι σας?Γιατι εγω ακομα δεν το ακουω καθε μερα,και δεν μπορω να πω οτι εχω φαει κλοτσια οπως λενε αλλες κοπελες.Ειναι φορες που το νιωθω ποιο εντονα και αλλες οχι.Μηπως πρεπει να ανησυχησω?Τοσο ησυχο ειναι????????

 

Veti, και εγώ τη Τετάρτη κλείνω 22 βδομάδες (ΠΗΤ 15.12.10). Και ούτε εγώ το ακούω κάθε μέρα. Και αυτό που νιώθω, όταν το νιώθω, ενστικτωδώς λέω ότι είναι το μωρό (είναι το 1ο μου). Ξέρεις, δεν πρέπει να έχει να κάνει με ήσυχο ή όχι μωρό. Στο τελευταίο υπέρηχο τούμπες έκανε και εγώ χαμπάρι…. Και έτσι δεν ανησυχώ.

DZLjp2.png

LVTCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαζι ημαστε ακριβως garouf στις εβδομαδες,και εγω ΠΗΤ 16.12.2010 μου εχει δωσει.Και εμενα το πρωτο μου ειναΙ.Απλα μου κανει εντυπωση και ανχωνομαι γιατι δεν το νιωθω συνεχεια οπως αλλες κοπελες,αλλα οπως ειπες οτι και εσυ το νιωθεις λιγο.Θα δουμε στην πορεια......

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει να κάνει με ήσυχο ή όχι μωρό, μιας και τη μικρή μου την ένιωθα πάρα πολύ, έκανε συνέχεια τούμπες και όμως είναι πολύ πολύ ήσυχο παιδάκι...

 

Οι καλές κλωτσιές αργούν κάπως, οπότε όλα είναι φυσιολογικά και μην ανυσυχείτε καθόλου πρωτομανούλες!!Στις 22 βδομάδες δεν το νιώθεις και κάθε μέρα. Αργότερα είναι και πιο έντονα τα χτυπήματα και πιο συχνά, μέχρι που προς το τέλος της εγκυμοσύνης κάπως μειώνονται, μιας και το μωράκι δεν έχει πολύ χώρο...

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχει να κάνει με ήσυχο ή όχι μωρό, μιας και τη μικρή μου την ένιωθα πάρα πολύ, έκανε συνέχεια τούμπες και όμως είναι πολύ πολύ ήσυχο παιδάκι...

 

Οι καλές κλωτσιές αργούν κάπως, οπότε όλα είναι φυσιολογικά και μην ανυσυχείτε καθόλου πρωτομανούλες!!Στις 22 βδομάδες δεν το νιώθεις και κάθε μέρα. Αργότερα είναι και πιο έντονα τα χτυπήματα και πιο συχνά, μέχρι που προς το τέλος της εγκυμοσύνης κάπως μειώνονται, μιας και το μωράκι δεν έχει πολύ χώρο...

 

Babystar ευχαριστω για την απαντηση σου:P:p:p Καταλαβαινεις οτι η πρωτη φορα ειναι λιγο περιεργη για ολες τις γυναικες που δεν το εχουνε ξανα νιωσει......Ανυπομονω παντος για μια δυνατη κλωτσιτσα στην πορεια χι!χι!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Babystar ευχαριστω για την απαντηση σου:P:p:p Καταλαβαινεις οτι η πρωτη φορα ειναι λιγο περιεργη για ολες τις γυναικες που δεν το εχουνε ξανα νιωσει......Ανυπομονω παντος για μια δυνατη κλωτσιτσα στην πορεια χι!χι!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Το καταλαβαίνω και σε νιώθω, θυμάμαι πώς ένιωθα κι εγώ την πρώτη φορά και τα άγχη είναι ίδια. Για αυτό και απάντησα...

 

Θα έρθει και η δυνατή κλωτσιά και δε θα το πιστεύεις, θα κουνιέται όλη η κοιλιά σου, θα φαίνεται και στους τρίτους...Εγώ έβαζα επάνω ποτηράκια του καφέ ή άλλα αντικείμενα- π.χ. πιάτα, στυλό- κουνιόντουσαν και έβγαζα βίντεο!Πολύ γέλιο!!!Είναι όμορφες στιγμές, απόλαυσε τες και μη βιάζεσαι να γεννήσεις, μετά θα σου λείπει η κοιλίτσα και ας είναι γεμάτη η αγκαλιά από το πιο υπέροχο πλάσμα που θα έχεις δει ποτέ!!!Καλή συνέχεια!!!

EukOp3.png 

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω και σε νιώθω, θυμάμαι πώς ένιωθα κι εγώ την πρώτη φορά και τα άγχη είναι ίδια. Για αυτό και απάντησα...

 

Θα έρθει και η δυνατή κλωτσιά και δε θα το πιστεύεις, θα κουνιέται όλη η κοιλιά σου, θα φαίνεται και στους τρίτους...Εγώ έβαζα επάνω ποτηράκια του καφέ ή άλλα αντικείμενα- π.χ. πιάτα, στυλό- κουνιόντουσαν και έβγαζα βίντεο!Πολύ γέλιο!!!Είναι όμορφες στιγμές, απόλαυσε τες και μη βιάζεσαι να γεννήσεις, μετά θα σου λείπει η κοιλίτσα και ας είναι γεμάτη η αγκαλιά από το πιο υπέροχο πλάσμα που θα έχεις δει ποτέ!!!Καλή συνέχεια!!!

 

Να εισαι καλα για τα καλα σου λογια,οντως η εγκυμοσυνη ειναι πολυ ομορφη περιοδος με πολλα ανχη ομως.Θα περιμενω λοιπον να ακουμπησω και εγω ποτηρια και πιατα στην δικη μου κοιλιτσα χι!χι!:lol::lol::lol:Ανυπομονω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια,ειμαι καινουρια μαμα και φοβιτσιαρα!!ειμαι 15,5 εβδομαδων(νωρις νομιζω ακομα)αλλα εχω την εντυπωση οτι κατι αισθανθηκα σαν τσιμπημα εσωτερικο κοντα στον αφαλο.οχι μονο μια φορα.λετε?:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως φτερουγισματα και γαργαλητα δεν ενιωσα.Συγκεκριμενα τη 16η εβδομαδα ειχαμε παει για υπερηχο.Βλεπαμε στον υπερηχο το μωρο το οποιο στριφογυριζε γυρω γυρω...αλλα εγω δεν αισθανομουν απολυτως τπτ.Μαλιστα με κοροιδευε ο αντρας μου πως γινεται να κανει ετσι κι εγω να μη νιωθω το παραμικρο.

Στη 18η εβδομαδα και ενω ειμασταν διακοπες το ενιωσα να κλωτσαει...οχι φτερουγισμα...κανονικο χτυπημα.Ε απο τοτε και μετα δε λεει να σταματησει..Μαλιστα πλεον το αισθανομαι παρα πολυ εντονα σα να κανει σβουρες...ειδικα αν φαω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...