Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΕΤΕ!!!


voula7

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Σήμερα συναντήθηκαν όλοι οι παλιοί συμμαθητές του άντρα μου, σε μία καφετέρια. Ανάμεσά τους ήταν μία μαμά με το κοριτσάκι της και το μωράκι της (περίπου 11 μηνών). Προς το τέλος του καφέ, μία άλλη παλιά συμμαθήτρια (περίπου 35 χρονών) πλησίασε το καρότσι του μωρού κι έκανε οτι το χάιδευε. Εγώ την έβλεπα αδιάφορα. Ξαφνικά τη βλέπω και τσιμπάει το μωρό και το μωρό άρχισε να κλαίει!!! Είπα απο μέσα μου οτι δεν είδα καλά, και οτι μάλλον νόμιζα λάθος. Η μαμά του μωρού γύρισε να δει τι συμβαίνει αλλά δεν έδωσε και μεγάλη σημασία. Η "άλλη" παρηγορούσε το μωρό και του έλεγε "γιατί κλαίς καλέ? τι έχει το μωράκι μου?" Εκανε οτι το χάιδευε στην κοιλιά και οτι το γαργαλούσε. Φυσικά το μωρό δεν γελούσε αλλά συνέχισε να διαμαρτύρεται. Εγώ συνέχισα βέβαια να κοιτάω. Οσο κι αν σας φαίνεται απίστευτο μετά από λίγο το τσιμπάει στο χέρι δύο φορές και το μωρό άρχισε πάλι να κλαίει. Είχα μείνει άφωνη!!!! Η μαμά πήρε το μωρό κι έφυγε γιατί νόμιζε οτι κουράστηκε. Εγώ δεν είπα κάτι γιατί είμαι ηλίθια και το μετάνιωσα φριχτά και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν την έπιασα απ'τα μαλλιά. Προσοχή λοιπόν σε ανθρώπους που νομίζετε οτι ξέρετε. Τα παιδιά μας δεν κλαίνε έτσι μόνο επειδή κουράζονται. Πάντα υπάρχει κάποιος λόγος που τσιρίζουν ξαφνικά ή βάζουν τα κλάματα! Ειδικά σ'αυτές τις συναντήσεις που έχουμε πολύ καιρό να δούμε κάποιους και νομίζουμε οτι είναι καλοί άνθρωποι. Αυτή η γυναίκα με την "άλλη" μπορεί να ξανασυναντηθούν και να πάει και σπίτι της για καφέ. Δε θέλω να φανταστώ τι μπορεί να κάνει στο μωρό αν μείνουν μόνοι τους για λίγο. Εννοείται οτι θα μάθω απ'τον άντρα μου το όνομα της κοπέλας που είχε το μωρό και θα την ενημερώσω. Εχω μετανιώσει που δε μίλησα και θα το διορθώσω άμεσα. Προσοχή λοιπόν κορίτσια!!!! Τα παιδιά μας και τα μάτια μας!!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απίστευτο!!!!

Προφανώς σοκαρίστηκες απο το γεγονός γι'αυτό και δεν μίλησες εκείνη τη στιγμή. Πολύ καλά θα κάνεις που σκοπεύεις να ενημερώσεις τη μαμά του παιδιού, γιατί πιθανών να ξανασυναντηθούν.

Θεέ μου τί κρύβεται πίσω από τον κάθε άνθρωπο που βλέπουμε!!!!!:shock::eek:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επειδη μια κοπελα μου απο τον κυκλο εχει τυχει να την πετυχω να μιλαει ασχημα στο μωρο μου ποτε δεν την αφηνω σε αυτην κι ας τη ζηταει εστω κ αγκαλια να την παρει!προσοχη μεγαλη!

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ

 

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ

ΣΥΝΑΝΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ.

 

ΑΧ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ?

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΠΟΥ ΤΩΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ..........

 

ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΑ ΝΤΥΣΕΙ ΓΑΤΟ.

 

ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΣ .

 

ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙ.

ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ...........!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕΝ ΚΛΕΕΙ ΠΟΤΕ?

ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΤΕ..........!!!!!

ΚΑΙ .............................

ΝΑΙ..................................

ΤΩΝ ΤΣΙΜΠΑ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΛΕΕΙ.

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..........

 

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

.....

Link to comment
Share on other sites

Nα λοιπόν και η δική μου ιστορία...

Περυσι το καλοκάιρι η μικρή μου ήταν 3 1/2 ετών.

Την άφησα για λίγο στη μαμά μου.

Η μαμά μου φωνάζει μία γειτονισα-συγγενή να πιούνε καφε και κάθονται στο μπαλκόνι.

Η μικρή καθότανε στον καναπέ και όπως είναι φυσικο μιλούσε και έλεγε τα δικά της....

Η μαμά μου σηκώνεται να κλείσει το θερμοσίφωνο(6-7 βήματα).

Μόλις γυρίζει το κεφάλι της βλέπει την μανταμ να ειναι όρθια ,πάνω απο το παιδί ,να έχει σηκωμένο ψηλά το χέρι της και να φωνάζει "σκασε"..

Μέχρι να φωνάξει η μάνα μου "μηηηηη" αυτή κατέβασε το χερι με δύναμη και χτύπησε την μικρή μου στο μπούτι...Η μικρή φυσικά έβαλε τα κλάματα.Η μάνα μου την πέταξε έξω με τις κλωτσιές ,αλλα σε εμένα δεν είπε τίποτα λέει για να μην γίνει "χαμός".Η μικρή δεν μου είπε τίποτα(συνήθως οταν την πειράζει κάτι δεν θελει να το θυμάται).

Όταν μου το είπε η μαμά μου φαντάζεστε πώς ένιωσα.

Με κρατούσε απλά το γεγονός οτι είμαστε συγγενείς .Φωναξα ,ούρλιαξα αν την είχα μπροστά μου θα την έσκιζα.

Τωρα παρ όλο που δεν της έχω αναφέρει το θέμα ,κάθε φορά που βλέπει το παιδί να πηγαίνει στη μαμά μου της λέει ..."τι σου έκανα εγώ βρε?Σε χτύπησα η κακιά?"

Δεν της μιλάω όπως της μιλούσα και αποφεύγω να περνάω μπροστά απο το σπιτι της.Αλλα αυτό που λέει ένω το λέει για το πάρω "χαλαρα" στην ουσία είναι ψυχολογικός πόλεμος στο παιδι.Σημειωτεον οτι το παιδι ,όποτε του έλεγα οτι θα παει στη γιαγια έλεγε "ναι αλλα αν μπει αυτη η κακιά στο σπίτι?"

Και προσπαθούσα να την κάνω να νιώσει σίγουρη και βέβαιη οτι "η γιαγια ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ"

Πάντως για παρα πολυ καιρό δεν πηγαινα το παιδί εκει....

Αν όμως το ξαναπει (γιατι το λεει κι ας περασαν τοσοι μήνες) θα της το βουλωσω το στομα (και αργησα).

Link to comment
Share on other sites

Nα λοιπόν και η δική μου ιστορία...

Περυσι το καλοκάιρι η μικρή μου ήταν 3 1/2 ετών.

Την άφησα για λίγο στη μαμά μου.

Η μαμά μου φωνάζει μία γειτονισα-συγγενή να πιούνε καφε και κάθονται στο μπαλκόνι.

Η μικρή καθότανε στον καναπέ και όπως είναι φυσικο μιλούσε και έλεγε τα δικά της....

Η μαμά μου σηκώνεται να κλείσει το θερμοσίφωνο(6-7 βήματα).

Μόλις γυρίζει το κεφάλι της βλέπει την μανταμ να ειναι όρθια ,πάνω απο το παιδί ,να έχει σηκωμένο ψηλά το χέρι της και να φωνάζει "σκασε"..

Μέχρι να φωνάξει η μάνα μου "μηηηηη" αυτή κατέβασε το χερι με δύναμη και χτύπησε την μικρή μου στο μπούτι...Η μικρή φυσικά έβαλε τα κλάματα.Η μάνα μου την πέταξε έξω με τις κλωτσιές ,αλλα σε εμένα δεν είπε τίποτα λέει για να μην γίνει "χαμός".Η μικρή δεν μου είπε τίποτα(συνήθως οταν την πειράζει κάτι δεν θελει να το θυμάται).

Όταν μου το είπε η μαμά μου φαντάζεστε πώς ένιωσα.

Με κρατούσε απλά το γεγονός οτι είμαστε συγγενείς .Φωναξα ,ούρλιαξα αν την είχα μπροστά μου θα την έσκιζα.

Τωρα παρ όλο που δεν της έχω αναφέρει το θέμα ,κάθε φορά που βλέπει το παιδί να πηγαίνει στη μαμά μου της λέει ..."τι σου έκανα εγώ βρε?Σε χτύπησα η κακιά?"

Δεν της μιλάω όπως της μιλούσα και αποφεύγω να περνάω μπροστά απο το σπιτι της.Αλλα αυτό που λέει ένω το λέει για το πάρω "χαλαρα" στην ουσία είναι ψυχολογικός πόλεμος στο παιδι.Σημειωτεον οτι το παιδι ,όποτε του έλεγα οτι θα παει στη γιαγια έλεγε "ναι αλλα αν μπει αυτη η κακιά στο σπίτι?"

Και προσπαθούσα να την κάνω να νιώσει σίγουρη και βέβαιη οτι "η γιαγια ΔΕΝ ΤΗΝ ΞΑΝΑΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ"

Πάντως για παρα πολυ καιρό δεν πηγαινα το παιδί εκει....

Αν όμως το ξαναπει (γιατι το λεει κι ας περασαν τοσοι μήνες) θα της το βουλωσω το στομα (και αργησα).

ΤΙι λετε ρε κοριτσια;;;;;;;;;;;;;;ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
.png
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ

 

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ

ΣΥΝΑΝΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ.

 

ΑΧ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ?

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΠΟΥ ΤΩΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ..........

 

ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΑ ΝΤΥΣΕΙ ΓΑΤΟ.

 

ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΣ .

 

ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙ.

ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ...........!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕΝ ΚΛΕΕΙ ΠΟΤΕ?

ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΤΕ..........!!!!!

ΚΑΙ .............................

ΝΑΙ..................................

ΤΩΝ ΤΣΙΜΠΑ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΛΕΕΙ.

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..........

 

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

 

Καλα της εκανες :evil::evil::evil:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στην δική μου περίπτωση ,αν το έβλεπα δεν θα της το ανταπεδιδα με χαστούκι ...Μου ξυπνάει πολύ άγριες διαθέσεις...Δεν θα γλύτωνε το νοσοκομείο και την αστυνομια....

Link to comment
Share on other sites

ΑΚΟΥΣΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΙΣΤΟΡΙΑ

 

Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ

 

ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΛΑΙΚΗ

ΣΥΝΑΝΤΙΕΜΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΑΣ ΜΑΚΡΙΝΗ ΣΥΓΓΕΝΗΣ.

 

ΑΧ ΚΑΙ ΤΙ ΚΑΛΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΙ ΓΛΥΚΟΥΛΗΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΛΑΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ?

 

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΩΡΑ ΠΟΥ ΤΩΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ..........

 

ΤΗΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΤΩΝ ΕΙΧΑ ΝΤΥΣΕΙ ΓΑΤΟ.

 

ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΑΣ .

 

ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΜΑΝΑΣ ΠΑΙΔΙ.

ΜΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΘΕ ΔΕΥΤΕΡΑ ...........!!!!!!!!!!!!!!

ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΟΛΛΟ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΔΕΝ ΚΛΕΕΙ ΠΟΤΕ?

ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΠΟΤΕ..........!!!!!

ΚΑΙ .............................

ΝΑΙ..................................

ΤΩΝ ΤΣΙΜΠΑ ΜΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΣΤΑ ΜΠΟΥΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΚΛΕΕΙ.

 

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΤΣΙΡΙΖΕ ΠΑΠΑΡΟΥΝΑ ΤΟ ΨΥΧΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΑΜΑ..........

 

ΤΗΣ ΕΧΩΣΑ ΦΟΥΣΚΟ ΣΤΟ ΜΑΓΟΥΛΟ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ...

 

ΗΤΑΝ ΑΣΤΡΑΠΗ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΥΓΝΩΜΗ .....................

 

ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΣΥ ΠΩΣ ΚΛΕΣ ?

ΔΕΝ ΣΕ ΑΚΟΥΣΑ ΠΟΤΕ..........

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!

MSN-Emoticon-006.gif

 

Καλύτερα να μην δω μπροστά μου τέτοιο πράγμα, είτε στο δικό μου παιδί, είτε σε κάποιο άλλο!!!

 

Το πρωτοσέλιδο δεν το γλιτώνω!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακουστε να σας πω εγω τι επαθα......στη πολυκατοικια που μενουμε

καναμε παααααααρα πολυ παρε με ενα ζευγαρι με δυο παιδακια,το ενα

κοριτσακι 5 χρονων περιπου τωρα και το αλλο αγορακι 2,5 χρονων....

Οταν σας λεω ομως οτι καναμε παρεα...ειμασταν κολλητοι....καθε απογευμα βρισκομασταν στανταρ να παιξουν τα παιδια...ειτε στα σπιτια

ειτε στη πυλωτη..Η "φιλη" μου ειναι ιδιαιτερα προστατευτικη με τα παιδια της, κατι που το καταλαβαινω γιατι και εχει χασει ενα μωρακι σε μεγαλη εβδομαδα και δυσκολευτηκε στις εγγυμοσυνες της....ειδικα με το γιο της επειδη ειναι και πιο μικρος( ο δικος μου ειναι 4) ,Συχνα οταν ερχοντουσαν σπιτι μου μαλωνε τον δικο μου ειτε γιατι φωναζε πολυ στα αυτια του γιου της...ειτε γιατι του επαιρνε τα παιχνιδια...εγω παντα εκει,μολις εβλεπα κατι

ετρεχα να μαλωσω τον δικο μου και γω με τη σειρα μου.....

Μια μερα λοιπον γυρναμε απο βολτα και ηταν κατω αυτη με το γιο της,κατεβαινουμε απο το αμαξι και βλεπω τον δικο μου να πηγαινει προς το μερος τους..μεχρι να παρω τα πραγματα απο το πορτ μπαγκαζ...ακουω τσιριδες!!!!

ΑΝ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙς ΑΥΤΟ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΟΥ!!!!ΘΑ ΣΕ ΚΡΕΜΑΣΩ ΑΝΑΠΟΔΑ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΜΟΥ!!!!!ΑΚΟΥΣΕς;;;;;;;;;ΑΝΑΠΟΔΑ ΘΑ ΣΕ ΚΡΕΜΑΣΩ!!!

γυρναω και βλεπω τη"φιλη" μου να τσιριζει στο παιδι μου,κουνωντας το

δαχτυλο μπροστα στα δακρυσμενα ματακια του....

Τρεχω αλλαφιασμενη και λεω τι εγινε;;;;;ΕΣΜΠΡΩΞΕ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!λεει....κοιταω τον δικο μου και τον βλεπω να πιανει με το ενα χερακι το πωπουδακι του..λεω τι εγινε παιδι μου; με χτυπησε στο κωλο μου λεει κλαιγοντας...Εχω παρει τοσες αναποδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Προσπαθω να συγκρατηθω..της εξηγω οτι δεν μπορει να φερεται ετσι στο παιδι μου οτι θα μπορουσε να μου πει τι εγινε και να μιλησω ή να τον μαλωσω εγω....της λεω οτι εχω μεινει αναυδη με τη συμπεριφορα της...αυτη βεβαια συνεχιζε ελεγε τα δικα της...............................

Φυσικα εχουμε να μιλησουμε απο τοτε.....μονο τα τυπικα πλεον και αυτα με δυσκολια....με ειχε (και εχει) πειραξει τοοοοσο πολυ.....κι οχι γιατι τα πιαδια της τα ειχα στα οπα οπα(γιατι πραγματικα τα αγαπω και μου λειπουν πολυ....το μονο που μου λειπει απο τη σχεση μας)αλλα και γιατι τη θεωρουσα ΦΙΛΗ...αν δηλαδη συμπεριφερονται ετσι οι φιλοι....τι να περιμενουμε απο τους εχθρους;;;:cry:

Συγνωμη ρε κοριτσια για το μεγαλο ποστ....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πραγματικα εχω μεινει με αυτα που εχω διαβασει!ελκαρακ σε καταλαβαινω αλλα χωρις παρεξηγηση μηπως ο γιος σου ηταν πολυ βιαιος με το παιδακι της?

το ρωταω αυτο γιατι περναω απο τα τετοια κατασταση κ δεν ξερω πως αν συμπεριφερθω.

το εχω ξαναπει εδω μεσα για μια κοπελα που κανουμε παρεα ,ο γιος της ειναι πολυ βιαιος κ τον εχω πιασει παμπολλες φορες να σφαλιαρωνει την μικρη μου κ να της φωναζει μεσα στο προσωπο της κ δεν καταλαβαινει!συν μπροστα στα ματια μου κ το κανει!

μια φορα του μιλησα πολυ ασχημα κ η μανα του παρεξηγηθηκε αλλα αυτη μεχρι τωρα καθεται με ενα τσιγαρο κ κοιταει!εγω τι αλλο να κανω?

μπροστα στα ματια μου την επιασε απο το λαιμο κ πηγε να την πνιξει!!!τι να κανω?

 

μου ρχψεται να το πλακωσω πραγματικα κι ασ το αγαπαω!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαινω Χριστινα μου που το ρωτας αυτο, ομως καμια σχεση!Δεν ειναι και το πιο ησυχο παιδι του κοσμου, αλλα ειναι καλο παιδι..δεν αμφιβαλω οτι τον εσμπρωξε αλλα σιγουρα δεν νομιζω οτι να σμπρωχνει ενα παιδακι ενα αλλο δεν ειναι κατι πρωτοφανες...η κορη της ειναι συνεχεια με ενα ξυλο στο χερι και κυνηγαει τον γιο μου...οταν ο δικος μου ηταν στην ηλικια του γιου της...η κορη της δεν τον αφηνε σε ησυχια..τον εσπρωχνε μεχρι να πεσει κατω!Αν δεν επεφτε δε σταματουσε..Ποτε δε μιλησα ετσι σε κανενα απο τα παιδια της...κι ουτε ειμαι μια μανα που καθεται και κοιταει το παιδι της να κανει ο,τι του κατεβει..μαλλον ειμαι το ακρως αντιθετο!!

Οπως και να χει παντως....πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να μιλησεις στη φιλη σου να της εξηγησεις πως εχει η κατασταση και να της πεις οτι πρεπει να κανει κατι!!!!

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια πραγματικα εχω μεινει με αυτα που εχω διαβασει!ελκαρακ σε καταλαβαινω αλλα χωρις παρεξηγηση μηπως ο γιος σου ηταν πολυ βιαιος με το παιδακι της?

το ρωταω αυτο γιατι περναω απο τα τετοια κατασταση κ δεν ξερω πως αν συμπεριφερθω.

το εχω ξαναπει εδω μεσα για μια κοπελα που κανουμε παρεα ,ο γιος της ειναι πολυ βιαιος κ τον εχω πιασει παμπολλες φορες να σφαλιαρωνει την μικρη μου κ να της φωναζει μεσα στο προσωπο της κ δεν καταλαβαινει!συν μπροστα στα ματια μου κ το κανει!

μια φορα του μιλησα πολυ ασχημα κ η μανα του παρεξηγηθηκε αλλα αυτη μεχρι τωρα καθεται με ενα τσιγαρο κ κοιταει!εγω τι αλλο να κανω?

μπροστα στα ματια μου την επιασε απο το λαιμο κ πηγε να την πνιξει!!!τι να κανω?

 

μου ρχψεται να το πλακωσω πραγματικα κι ασ το αγαπαω!

Στην περίπτωση που το παιδάκι της φέρθηκε βίαια στο παιδάκι της φίλης της, έπρεπε να πιάσει την μάνα και να της το πει με ωραίο τρόπο και όχι να συμπεριφερθεί έτσι στο παιδί. Κι εσύ επίσης, έχεις μιλήσει στη μάνα του παιδιού ή μόνο στο παιδί αντέδρασες? Μίλα στη μάνα και αν δεν καταλαβαίνει τότε σταμάτα να πολυκάνεις παρέα. Απομακρύνσου διακριτικά.

Link to comment
Share on other sites

εγω όσες φορες έχει τύχει σε τέτοιες καταστάσεις ζητάω απο τη μαμά να συνετήσει το παιδί της, αν δεν το κάνει παλουκόνομαι στην παρέα των παιδιών κ παίζω μαζί τους για τα τα ελέγχω κ όλας...

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια εχω μεινει αναυδη με αυτα που διαβαζω ιδιαιτερα δε με την ιστορια της κοπελας που η γειτονισα εδειρε και εβρισε το παιδι της ,πιστευω οτι επρεπε να της κανεις τα αναλογα , τι παει να πει συγγενεις επρεπε να πας να της δωσεις 2 χαστουκια μπροστα στην κορη σου αυτο θα εκανα δηλαδη εγω και δεν θα με σταματουσε τιποτα . Καλα η αλλη εγραψε ιστορια με τον κανακαρι της , στην τελικη ρε παιδι μου παιδακια ειναι ,εντα3ει κξαμια φορα μπορει να παιξουνε και λιγο ξυλο , καταλαβαινετε πως το εννοω , και εγω δεν ειμαι απο τις μαμαδες που θα αφηνανε τα παιδια της να κανουνε οτι ναναι αλλα οκ τα παιδικια ειναι ζωηρα , περυσι που ειχαμε παρτυ για τον Ντινακο ( οταν εγινε 1 χρονων ) ηρθε μια φιλη μου με το γιο της τοτε ηταν 27 μηνων ( περιποθ σαν τον δικο μου σημερα ) στο παρτυ ηταν και μια αλλη φιλη μου με τον συνομιληκο με τον δικο μου γιο της , ε ο μεγαλος πηγαινε τους επαιρνε τα παιχνιδια και τους ενοχλουσε , εντα3ει το μαλωσε λιγο η μαμα του αλλα της ειπα να μην το κανει γιατι ειναι παιδακια και ετσι παιζουνε προς Θεου δηλαδη τι επρεπε να αρχιζω να φωναζω και να τσιρισζω στο ξενο παιδακι ?? ειναι και λιγο θεμα "εξουσιας" ηταν ο μεγαλυτερος :D οπως και την ιδια εποχη τοτε σε ενα παλι παρτυ σε παιδοτοπο μια σουσουραδα 2-2,5 ετων πηγαινε και εριχνε συνεχεια κατω τον δικομας οπου μεταβιας περπατουσε τοτε , εντα3ει εγω προσωπικα γελουσα ειχε πλακα .

Link to comment
Share on other sites

ελκαρακ αυτο που εκανε η γειτονισσα σου ηταν λαθος κατ εμε γιατι επρεπε πρωτα να σου μιλησει εσενα μιας κ ησουν εκει.εκτος απο αυτο μας αναφερεις οτι παντα εκανες παρατηρηση στον γιο σου!

εγω της εχω μιλησει κ οχι μονο εγω!το παιδακι ειναι παρα πολυ βιαιο κ χτυπαει ολα τα παιδακια!

την εχω κοψει αλλα ειναι στηνκοινη μου παρεα κ οταν ειμαι καλεσμενη καπου ειναι κ αυτη.της ειπα με ολο το θαρρος οτι το παιδι δεν συμπεριφερεται φυσιολογικα γιατι κανει κινησεις τρελες!

πχ σκοτωσε το κουνελι του!γιατι λεει ειχε νυχια!

μια αλλη φορα ορμηξε πανω μου κ με χουφτωσε στην κυριολεξια!

μιλαει ασχημα πολυ αλλα ειναι καλο παιδι κ τον αγαπω.νομιζω οτι εχει ελλειψη αγαπης!

τι να πω δεν ξερω!κι εγω τον δικαιολογω που ειναι παιδι(5) αλλα δεν ενταχω να μου πειραζει την μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

τι λες ρε χριστινα ? σκοτωσε το κουνελι επειδη ειχε νυχια ?? εχεις καθολου πληροφοριες για το πως ειναι το περιβαλλον που μεγαλωνει , ειναι φυσιολογικοι ? γιατι ειναι πολυ σοβαρο αυτο , δηλαδη σημερα σκοτβσε το κουνελι επειδη ειχε νυχια αυριο θα σκοτωσει καποιον αλλο επειδη δεν τον γουσταρει .

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι παιδια ειναι και ολο και λιγο θα σμπρωχτουν..θα χτυπηθουν..

σε λογικα πλαισια παντα ετσι;;Ο μικρος μου παει απο Σεπτεμβρη παιδικο και ποτε

δε μου καναν παραπονα οι δασκαλες για βιαιη συμπεριφορα..ισα ισα λενε οτι

ειναι το καλυτερο παιδι(...νταξει μαλλον υπερβαλλουν λιγο χαχαχα)

Παντως και εγω πιστευω οτι δεν μπορεις να μιλας ετσι σε ενα παιδακι..

ο,τι εχεις να πεις το λες στη μαμα και αν και εκει βρισκεις τοιχο, τοτε απλα

σταματας να κανεις παρεα με το συγκεκριμενο ζευγαρι....δε ξερω...εγω εχω πολλες ανοχες οσον αφορα τα παιδια...δε πιστευω οτι εχουν κακια μεσα τους και οτι καποια

πραγματα τα κανουν ηθελημενα με σκοπο να πληγωσουν το αλλο παιδακι...θεωρω οτι καποιες αντιδρασεις τους ειτε ειναι απορροια ζηλειας που δε μπορουν να διαχειριστουν

ειτε απλα για να προκαλεσουν τη προσοχη της μαμας του φιλου..κλπ...

Ειδικα σε αυτες τις τρυφερες ηλικιες.....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

 

Link to comment
Share on other sites

ναι γραφιστρια σκοτωσε το κουνελι κ το λεει παντου κιολας!ειναι βασικα πολυ ζωηρο παιδι!

οσο για το οικογενειακο περιβαλλον οι γονεις ειναι στα χωρισματα κ η μανα νευρικη πολυ θα ελεγα!

οταν μου το ειπε η ιδια εμεινα κ της λεω κ τι του ειπες?λεει τον μαλωσα κ του ειπα αν σκοτωνεις κουνελι στα 5 στα 10 θα σκοτωνεις ανθρωπους?

κ της λεω καλα ετσι του ειπες του παιδιου?να συμβουλευτεις ψυχολογο!

τωρα αν παρεξηγηθηκε δεν με ενδιαφερει!παντως ειναι πολυ σοβαρο ολο αυτο κ πρεπει να το κοιταξει!το μωρο εχει νευρα κ ξεσπασε στο κουνελι!

 

ελκαρακ ετσι ειναι αλλα κι εγω τοιχο ειδα!ειναι πολυ λεπτο το ζητημα!δεν μπορεις να ανακατευτεις!

Link to comment
Share on other sites

ελκαρακ αυτο που εκανε η γειτονισσα σου ηταν λαθος κατ εμε γιατι επρεπε πρωτα να σου μιλησει εσενα μιας κ ησουν εκει.εκτος απο αυτο μας αναφερεις οτι παντα εκανες παρατηρηση στον γιο σου!

εγω της εχω μιλησει κ οχι μονο εγω!το παιδακι ειναι παρα πολυ βιαιο κ χτυπαει ολα τα παιδακια!

την εχω κοψει αλλα ειναι στηνκοινη μου παρεα κ οταν ειμαι καλεσμενη καπου ειναι κ αυτη.της ειπα με ολο το θαρρος οτι το παιδι δεν συμπεριφερεται φυσιολογικα γιατι κανει κινησεις τρελες!

πχ σκοτωσε το κουνελι του!γιατι λεει ειχε νυχια!

μια αλλη φορα ορμηξε πανω μου κ με χουφτωσε στην κυριολεξια!

μιλαει ασχημα πολυ αλλα ειναι καλο παιδι κ τον αγαπω.νομιζω οτι εχει ελλειψη αγαπης!

τι να πω δεν ξερω!κι εγω τον δικαιολογω που ειναι παιδι(5) αλλα δεν ενταχω να μου πειραζει την μικρη μου!

 

 

Πως σκοτωσε,δηλαδη,ενα παιδακι ενα κουνελι;:shock: :shock:Εδω ενας μεγαλος και δεν μπορει να το κανει!:-(Και το λενε και "υπερηφανευονται" οικογενειακως;;;;Tι λετε βρε παιδια,ειναι φυσιολογικη αντιδραση μικρου παιδιου αυτη;

 

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια και να γδαρθουνε μεταξυ τους δεν κρατανε κακια την αλλη μερα παλι μαζι θα παιζουν, οι γονεις ομως αν παρεξηγηθουν δεν ξαναμιλανε. Πιο εξοργιστικο ειναι αυτο που περιγραφουν τα κοριτσια, να απλωσει χερι στο παιδι μεγαλος για πλακα για να δει πως κλαιει. Εκει τα παιρνεις στο κρανιο.

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Πιο εξοργιστικο ειναι αυτο που περιγραφουν τα κοριτσια, να απλωσει χερι στο παιδι μεγαλος για πλακα για να δει πως κλαιει. Εκει τα παιρνεις στο κρανιο.

 

 

 

ετσι ειναι!κ η συγκεκριμενη κοπελα κουναει επιδεκτικα το χερι στην κορη μου σαν νατην μαλωνει κ την αποκαλει μωρη!!!

 

την επομενη φορα θα την βρισω πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...