Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

σχεδόν κάθε μήνα ....

δεν μας έχει πει τίποτα ο παιδίατρος είναι απλά ευαίσθητος στον βήχα ...

πηγαίνει σχολείο ( προνήπιο φέτος) δεν μπορώ να τον σταματήσω γιατι θα τον πάω πίσω ...

 

πάντως το aerolin & flixotide δεν έχουν καμία σχέση αν τα εφαρμόζεις με νεφελοποιητή ( σάφως καλύτερα )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 192
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πόση ώρα περνάει εκεί? Έχω ακούσει για 20λεπτα.

 

Ο μικρός έχει παραγωγικό βήχα?

Μέχρι πότε θα τα κάνει όλα αυτά?

 

Ελπίζω να του περάσουν γρήγορα για να μην ταλαιπωρείτε το παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

roulitsa , είναι ανάλογα την ποσότητα του φαρμάκου, εμείς είμαστε γύρω στα 15 λεπτά όμως δεν τον στεναχωρεί .. ο βήχας ναι είναι παραγωγίκος , τώρα που θα καλμάρει μας είπε ο γιατρός να κάνει είσπνοές με ceretide για συντήρηση μέχρι το καλοκαιράκι .

Νεφελοποιητή κάνει όποτε έχει βήχα , ξέρεις τι αντιβίωση έχουμε γλυτώσει με αυτό ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτό ξαναπέστο ...

εμείς είμασταν 1 βδομάδα στην Ευρωκλινική πριν μια βδομάδα με τη μικρή με 40 πυρετό ΙΩΣΗ ,,, μόνο πυρετό και τίποτα άλλο άσε κοντεύω να πάρω δίπλωμα παιδιατρικής με όλες αυτές τις ιώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα και απο μενα.οπως σας ειπα το προηγουμενο σαββατοκυριακο ξεκινησαμε βηχα.εγω του ξεκιναω κατευθεια berovent για 4 μέρες και περναει.αυτη τη φορα ειπα να το διακινδυνεψω και του δωσα ενα σιροπι με propoli είναι φυτικο ( χωρις συνταγη γιατρου ) και του περασε μεσα σε 3 μερες ο βηχας χωρις εισπνοες.εγω έχει 1 μηνα περιπου που εκοψα το singulair. εννοειται οτι συνεχεια ειμαι με το fysiomer για καθαρη μυτη.

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ ΝΑ'ΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΑ! :)

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλέκα μου, το θέμα είναι να κάθεται και το παιδί για το fysiomer!! ο δικός μου είναι 5 χρονών και δεν τον κρατάει ούτε ο μπαμπάς του για spray!!

γίνεται το έλα να δεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Aλέκα τώρα που καταργήθηκε το berovent τι θα κάνεις? Εμάς μας είπαν aerolin.

 

Επίσης τι ακριβώς είναι αυτό το σιροπι με propoli? Pls στείλε αναλυτικά πληροφορίες.

 

Για την μύτη δεν έχω δοκιμάσει fysiomer αλλά pulmicort το οποίο γράφει για άνω των 6ετων αλλά η γιατρός είπε οτι είναι οκ.

 

Αυτή τη στιγμή για την μύτη της βάζω ΠΟΛΥ ορό

Link to comment
Share on other sites

Aλέκα τώρα που καταργήθηκε το berovent τι θα κάνεις? Εμάς μας είπαν aerolin.

 

Επίσης τι ακριβώς είναι αυτό το σιροπι με propoli? Pls στείλε αναλυτικά πληροφορίες.

 

 

ROYLITSA μου εισαι σιγουρη για το berovent? θα μαθω απο εγκυρη πηγη αν οντως ετσι ειναι τοτε aerolin ειναι το ιδιο ακριβως.πολυ καλα κανεις με ορο. μπορεις να πας σε φαρμακειο και να ζητησει σιροπι με propoli κυκλοφορουν νομιζω 2-3 στην αγορα τα οποια ειναι εξισου πολυ καλα.απλα διευκρινησε οτι ειναι για παιδι. ( αν και ολα αυτα ειναι φυτικα ).θα σου στηλω πμ απο το σπιτι

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλέκα , ονεφελοποιητής είναι μια ηλεκτρική συσκευή που έχει μασκούλα και βάζεις σε υγρή μορφή το φάρμακο και παράγει καπνό , όποτε το φάρμακο πάει καλύτερα στους πνεύμονες του παιδίου..

 

εμείς που έχουμε κάνει και τις δυο μορφές μάσκας σε πληροφορώ οτι με τον νεφελοποιήτη είδαμε γρηγορότερα αποτελέσματα , βέβαι η τιμή του είναι λίγο τσουχτερή ( ~ 500€) αλλά μπορεί να στον γράψει το ΙΚΑ ή γενικά το ταμείο σου

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ mamaka για την πληροφορια.καταλαβα τι ειναι,περισυ που νοσηλευτικαμε σε κλινικη με βρογχοπνευμονια για 2 μερες σε τετοια μορφη μας χορηγουσαν το φαρμακο.φετος απο σεπτεμβριο 3-4 φορες που τον επιασε βηχας με τη μασκουλα και το berovent περνουσε.( εως μεσα φεβρουαριου του εδινα και singulair )

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ROULITSA μου αυτο που πηρα εγω λεγεται propoli mix, ειναι καινουριο προιον τελειως φυτικο προιον.Απ'οτι ξερω ομως κυκλοφορουν και αλλα σιροπια στην αγορα με προπολι και απ'οτι ξερω ειναι εξισου καλα.παντως αν διαβασεις για τις ιδιοτητες της προπολη θα παθεις πλακα.εγω σου λεω του περασε ο βηχας μεσα σε 2 μερες χωρις καμια εισπνοη.( κοιτα μπορει να ειναι και τυχαιο και να μην παιζει ρολο το σιροπι ) αλλα παντα μας κρατουσε καμια 10 μερες ο βηχας.

 

Υ.Γ.: εχεις δικιο για το berovent καταργηθηκε αλλα οχι για λογους επικυνδηνοτητας αλλα για οικονομικους.

 

Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ?

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αλέκα σε ευχαριστώ για το email.

 

Η μικρούλα είναι τα ίδια - βήχας και μιξούλες.

 

Διάβασα για το propoli στο internet.

Πόσες κουταλιές του έδινες?

¨

Έχουν παρενεργειες?

Link to comment
Share on other sites

Εγω του εδινα 3 κουταλιες τις σουπας μεσα στον χυμο του την ημερα.Ειναι τελειως φυτικα ( τουλαχιστον αυτο που πηρα εγω) αυτα δεν αναγραφονται πανω ουτε καν παρενεργειες.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...