Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΠΤΙΣΗ ΣΤΗΝ ΣΑΡΩΝΙΔΑ


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!!!

 

θέλω την βοήθεια σας!

Μία φίλη μου θα βαπτίσει το αγοράκι της στην Σαρωνίδα και δεν μπορεί να βρεί μαγαζί για το τραπέζι.

 

Εχετε καμία ιδέα??? έστω κάτι κάπου εκεί τριγύρω όπως Ανάβυσσο ή Λαγονήσι.

 

 

Ελπίζω στην βοήθεια σας ... έχει μπερδευτεί πραγματικά πάρα πολύ!

 

Ευχαριστώ πολύ !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εξαρτάται, για πόσα άτομα? Υπάρχουν και οι ταβέρνες στην παραλία της Παλαιάς Φώκαιας που μπορείς να κλείσεις αν πρόκειται για καμιά 60αριά άτομα, εμείς κλείσαμε σε μια απο αυτές έναν πολύ συμπαθητικό χώρο. Ωραίοι θαλασσινοί μεζέδες δίπλα στο κύμα, τι καλύτερο για μετά την βάφτιση που θα γίνει στη θάλασσα?

 

Υπάρχει δε και ένα ξενοδοχείο στην παραλία της Αναβύσσου, κυριλλέ φάση, αν θέλει να κάνει δεξίωση, δεν θυμάμαι τώρα πως το λένε αλλά θα θυμηθώ αν σε ενδιαφέρει και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

εμεις κλεισαμε στο la fontana στην αναβυσσου, ο δρομος που ανεβαινει τη σαρωνιδα..

πολυ καλο μαγαζι, πολυ ωραιο και καλες τιμες σε σχεση με αλλα που ψαξαμε...

Link to comment
Share on other sites

εμεις κλεισαμε στο la fontana στην αναβυσσου, ο δρομος που ανεβαινει τη σαρωνιδα..

πολυ καλο μαγαζι, πολυ ωραιο και καλες τιμες σε σχεση με αλλα που ψαξαμε...

 

καλημερα εαν επιτρεπεται ποσο το ατομο γιατι ενδιαφερομαι και εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο La fontana κάναμε κι εμείς το γάμο μας (γειά σου φυστίκι!!!), περάσαμε φανταστικά. ΜΑς τα χάλασε βέβαια ο καιρός και αντί για έξω στον κήπο που είχαμε κλείσει για τη δεξίωση αναγκαστήκαμε να την κάνουμε μέσα, αλλά όλα καλά!

Τα μαγαζιά της παραλίας στη Φώκαια είναι ακριβά, και δεν ξέρω αν κλείνουν το ΣΚ δεξιώσεις, γιατί γίνεται χαμός από κόσμο και δεν τους συμφέρει. Τη δεξίωση της βάφτισης του Άγγελου την κάναμε σε ένα από αυτά, αλλά ήταν Νοέμβρης, οπότε δεν είχαν πρόβλημα.

Υπάρχει επίσης το "Πηνελόπη και μνηστήρες", στο δρόμο για Λαγονήσι, ένας ωραίος χώρος πάλι στην παραλιακή στο Λαγονήσι που λέγεται Anthea (αν θυμάμαι καλά), αλλά πρέπει να φέρεις κέτερινγκ εσύ, γιατί δεν έχει κουζίνα, το Grand Resort Hotel στο Λαγονήσι (απλησίαστο), το Plaza Resort στην παραλία Αναβλυσσου (επίσης απλησίαστο), το Eden beach hotel στη Σαρωνίδα (ωραίος χώρος στην πισίνα, καλύτερες τιμές σχετικά) και διάφορα κτήματα σε Λαγονήσι και Αγία Μαρίνα.

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου σουζοβα!!

 

λοιπον, στο πηνελοπη και μνηστηρες ειχα παει σε γαμο, τον προηγουμενο χειμωνα, δε τρελαθηκα κι ολας...

 

βασικα σ αυτα τα μερη, δε λεει να μην εχει θεα το μαγαζι... διπλα στη θαλασσα και να κλειστεις στους 4 τοιχους...

 

οσο για τα ξενοδοχεια... ειναι ΤΡΕΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΡΩΜΑΙΟΙ.... ρωτησε μια φιλη μου για τη βαφτιση του γιου της, κι ακομα γελαει.... ρωτας τιμη κατα ατομο, και νομιζεις πως σου δινουν αριθμο τηλεφωνου... κουλα νουμερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυστ μου το ξέρω!

Ναι στην Πηνελόπη δεν είναι και τίποτα το ιδιαίτερο...

Έχω πάει σε όοοολα αυτά σε δεξιώσεις.

Τον μίστερ φοντάνα τον ξέρω. Να φανταστείς, στην εκκλησία νύφη πήγα με τη μερσεντές του (εμείς διαθέτουμε ταπεινό φιεστάκι...). Εκεί πηγαίναμε όταν κάναμε κοπάνα από το σχολείo. Μαγαζί με ιστορία (μη σου πω...προϊστορία...:lol::lol:)

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε!!! τον κυρ-κλεανθη!!! χαχαχχαχαχαχχαχ

 

εμας παντως μας ξηγηθηκε σπαθι!!!

δε θελει προκαταβολη, οτι θελουμε να του πουμε απο ορεκτικα, και γενικα δε φαινεται φραγκοφονιας!!!

 

θα δειξει....

 

παντως και μονο η θεα απο το εκει, ειναι ολα τα λεφτα...

 

(ωστε προιστορια ε???? ατιμουτσικοοοοοο)

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι καλός! Και ωραία κουζίνα!

 

Στα ίδια γυρίζουμε...

Πού θα μου πας, κάπου θα σε πετύχω....:lol::lol::lol:

 

Α! Το προϊστορία πήγαινε για την ηλικία μου.... :oops::-P

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδιά εμείς κλείσαμε στην Παλαιά Φώκαια με 25 ευρώ το άτομο, τόσα είχαμε υπολογίσει όμως, δεν ξέρω για τί μπάτζετ μιλάτε. Επίσης επειδή δεν έχει γίνει ακόμα η βάφτιση δεν ξέρω αν θα είναι καλή η εξυπηρέτησή τους, έχω ακούσει καλά λόγια αλλά αν δεν το ζήσω... Πρόβλημα για το ΣΚ έχουν μερικά απο τα μαγαζιά όχι όλα, εμείς κλείσαμε Κυριακή μεσημέρι, στο συγκεκριμένο δεν είχαν κανένα πρόβλημα στο διπλανό μας είπαν αμέσως όχι οπότε εξαρτάται απο το μαγαζί.

 

Σούζυ Κιου κι εσύ Σαρωνίδα? Κοίτα να δεις που θα μαζευτούμε λαός τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Στο "Λιμάνι" κλείσαμε φυστίκι, έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το φαγητό του, ελπίζω να είναι τόσο καλά και τη μέρα της βάφτισης. Το "Χύμα" ποιό είναι? Εκεί στη Φώκαια είναι κι αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Tzoutzouka εσύ πέτυχες το μαγαζί που κάναμε τη δεξίωση της βάφτισης!!! Περάσαμε ΥΠΕΡΟΧΑ, καταπληκτική θέα στο λιμάνι! Ναι, κι εγώ εκεί κοντά συχνάζω (είμαι ντόπια :-D)!

Το ΧΗΜΑ (έτσι γράφεται, γιατί το έχουν ένας χημικός και ένας μαθηματικός!:wink:) είναι μέσα στη Φωκαία. Ωραία κρεατικά αλλά ακριβούτσικο μαγαζί και όχι...δεν κάνει δεξιώσεις! :cool:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

σωστα ΧΗΜΑ... ρε, εσυ εισαι πολυ ΜΕΣΑ στα πραγματα!!! οντως, 2 παλληκαρια το εχουν, (χημικος και μαθηματικος...) -κουκλια.... γκουχ γκουχ γκουχ....

 

Τους μπάνισες κιόλας, τι είσαι εσύ;;;; :lol::lol::lol: Νεοφερμένη μεν αλλά κόβει το μάτι!!! :lol:

Αλίμονο φυστίκ!Είμαι μέσα στα πράγματα μιας περιοχής όπου δεν μένω πια (:-() αλλά εδώ που μένω είμαι εντελώς εκτός πραγμάτων. Λες και ήρθα χτες! Καμία επαφή με το περιβάλλον!:roll:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

ελα δω τοτε βρε πουλακι μου!!

εγω ηρθα εδω χωρις σπιτι και μενω σε ενοικιο, εσυ που εχεις ριζες εδω τι στην ευχη κανεις μακρυα???

:cry::cry::cry:

Μου υποσχέθηκε ο αντρούλης μου ότι στη σύνταξη θα έρθουμε...

 

Φυστίκι υπομονή! Σού'ρχομαι! Θα τρελαθούμε στο χαμομήλι! :lol::lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

σωστα ΧΗΜΑ... ρε, εσυ εισαι πολυ ΜΕΣΑ στα πραγματα!!! οντως, 2 παλληκαρια το εχουν, (χημικος και μαθηματικος...) -κουκλια.... γκουχ γκουχ γκουχ....

 

Οπότε δηλαδή άμα βαρεθώ το συγγενολόι και τα πεθερικά την ημέρα της βάφτισης, πετάγομαι ως το Χημα ρε αδερφέ να ρίξω μια ματιά να ξελαμπικάρω. 'Οχι για μένα..για τη φουκαριάρα τη μάνα μου..!

 

Παρεπιπτόντως σούζι κιου και φυστίκι..φέρτε κι ένα χαμομηλάκι στο 4, θα κάνουμε τρελλά πάρτυ στα γεράματά μας χεχεχεχεχε

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...