Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Νηπιαγωγος με ευαισθησιες

Recommended Posts

Νηπιαγωγός έβαλε «ακαθαρσίες» στην τσάντα 5χρονου μαθητή

22 Απριλίου 2009, 22:49

Δεν μπορούσε να πιστέψει στα μάτια της η μητέρα ενός 5χρονου αγοριού, όταν είδε ότι μέσα στη σχολική τσάντα του παιδιού της υπήρχε μια σακούλα που περιείχε… κόπρανα!

Ο 5χρονος είναι μαθητής στο σχολείο Apple Valley Elementary στο Όρεγκον των ΗΠΑ.

Μαζί με τη χάρτινη σακούλα που περιείχε τα κόπρανα υπήρχε ένα σημείωμα που έγραφε: «Αυτό το… περίττωμα βρισκόταν στο πάτωμα της τάξης μου».

Οι γονείς του παιδιού επικοινώνησαν με το σχολείο και έμαθαν έκπληκτοι, ότι η δασκάλα του 5χρονου ήταν αυτή που έβαλε τη σακούλα στην τσάντα του μικρού μαθητή.

Ο 5χρονος δεν μπόρεσε να κρατήσει την «ανάγκη» του και είχε ένα «ατύχημα» μέσα στην αίθουσα διδασκαλίας του, όπως άλλωστε συμβαίνει σε πολλά παιδιά της ηλικίας του.

Η δασκάλα του επέλεξε αυτόν τον άκρως προσβλητικό και πρωτοφανή τρόπο για να τιμωρήσει τον μικρό μαθητή και να γνωστοποιήσει στην οικογένειά του το περιστατικό.

Αν και το περιστατικο εγινε στην Αμερικη,ειπα να το βαλω,ετσι για να μην επαναπαυομαστε...

Διαφημίσεις

Πριν το διαβαζα στη zougla, απαραδεκτο τι να πω ετσι νομιζει οτι θα του βαλει μυαλο κ δεν θα τα ξανα κανει?? Σκεφτηκε ομως κανεις απο τους υπολοιπους νηπιαγωγους,διευθυντη,γονεις οτι υπαρχει μια πιθανοντητα να ζητουσε το παιδακι να παει τουαλετα αλλα να μην το αφηνε η νηπιαγωγος γιατι θεωρησε οτι δεν ειναι τοοοοσο μεγαλη αναγκη???? Ε κ αυτο το καημενο μπορει να προτιμησε να κατεβασει το παντελονακι του εκει μεσα παρα να τα κανει επανω του... 5χρονων παιδι ειναι ελεος... Δεν ξερω μπορει εγω να εχω λαθος αποψη για το θεμα...

Τι να μας ...σει η Αμερικανα. Εχουμε πολυ χειροτερες στο Ellada beach :twisted: και δεν αναφερονται καν στο Zougla.gr να προστατευτουμε

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Αντε ρε δεν ντρεπονται τα ζωα , επρεπε εγω να ειμαι μητερα του 5χρονου παιδιου να εβλεπε τι θα της εκανα της σκυλας .Τωρα θυμηθηκα τα δικα μου ,πηγαινα νηπια και επειδη μπερδεψα το μωβ με το μπλε η ανοητη λαλακισμενη πουτ....α δασκαλα μου αστραψε ενα χαστουκι που χωρις υπερβολη ακομα το θυμαμαι , κατι τετοιες θελουνε εκδιωξη απο τα σχολεια

Η αληθεια ειναι-δυστυχως- οτι σε οποιοδηποτε κακο παραδειγμα εξ' Αμερικης εχουμε την ταση να το υιοθετουμε αμεσως ως "προχώ"!!!!

Αν και οι δικοι μας "παιδαγωγοι" δεν εχουν αναγκη απο κακα προτυπα,κεντανε απο μονοι τους....(ενταξει,υπαρχουν κι εξαιρεσεις,αλλα...):evil:

Διαφημίσεις

Καθηγητής Λυκείου συνελήφθη για κατοχή και χρήση ηρωίνης

23 Απριλίου 2009, 09:55

Ένας 30χρονος καθηγητής Λυκείου στη Ρόδο συνελήφθη από άνδρες του αστυνομικού τμήματος Αρχαγγέλου Ρόδου, γιατί μετά από σωματικό έλεγχο που του έγινε διαπιστώθηκε ότι κατείχε 1,7 γραμμάρια ηρωίνη.

Ο καθηγητής ομολόγησε ότι είναι χρήστης ναρκωτικών και δήλωσε… μετανιωμένος. Εναντίον του ασκήθηκε ποινική δίωξη για αγορά και κατοχή ναρκωτικών και σήμερα αναμένεται να απολογηθεί στον ανακριτή.

Εκτός του 30χρονου, συνελήφθη και ο συνομήλικος ξάδελφός του, ο οποίος αντιμετωπίζει τις ίδιες κατηγορίες. Οι δυο τους, μάλιστα, συνεργάστηκαν με την αστυνομία προκειμένου να παγιδεύσουν τον προμηθευτή τους. Στο ραντεβού που κανόνισαν με τον 30χρονο οικοδόμο, που θα τους πουλούσε την ηρωίνη, πήγαν αστυνομικοί, οι οποίοι προχώρησαν στη σύλληψή του.

Ειπα να μην ανοιξω καινουριο θεμα,γιατι αυξανονται με τρομερους ρυθμους,δυστυχως...Α ρε μπουνιες που χρειαζονται καποιοι...:evil: