Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ανυπαντρες Μητερες....Μπραβο σας!!!!!!


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρε παιδια χθες μιλουσα με την φιλη μου απο Κυπρο και μου ειπε πως παιρνει απο Κυπριακο γραφειο ευημεριας 750ε επιδομα για το παιδι της.Και για οσο καιρο δεν δουλευε της πληρωνανε και το νοικι.Απλα χρειαζεται να'χεις βγαλει την κιτρινη καρτα και γιαυτην χρειαζονται τρεις μηνες δουλειας.Ενσημα δηλαδη τριων μηνων για να βγαλεις την καρτα και μετα κανεις την αιτηση σου και παιρνεις τα χρημματα.Τι στο καλο με δουλευει?Αφου μου εδωσε και τηλεφωνα να παρω για ενημερωση.Και αν μπειτε στο site του υπουργειου στην Κυπρο θα δειτε την πολιτικη τους στα επιδοματα.Μπηκα και τα ειδα.Ηταν σε λυρες τα ποσα αλλα μπορει κανεις να βγαλει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι λίγο off topic αλλά γέννησα και πρέπει να πάω ληξιαρχείο ΑΘΗΝΩΝ να πάρω πιστοποιητικό γέννησης κλπ. Ξέρει καμία -επειδη δεν απαντάνε στο τηλ - τι χαρτιά πρεπει να έχω εκτός από ταυτότητα και του νοσοκομειου το χαρτί; τι ώρες είναι ανοιχτό; Μπορώ να στειλω πχ κλητήρα ή είναι υποχρεωτική η δήλωση από τη μάνα; Ξέρετε υπάρχει το πρόβλημα που αφήνω το παιδί που θέλει κάθε 2 ώρες γάλα.

 

Αν ξερει καμία μετά το ληξιαρχείο τι άλλο χρειάζεται να κάνω από χαρτιά σε πρώτη φάση.

 

Πολλά φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Τσερυλ καλοριζικο το μικρουλι!

στο νοσοκομειο δε σε ενημερωσαν?

εγω το πηρα απο εκει

τα κλασσικα χαρτια θελει

επειγει να το κανεις τωρα αμεσα?

πρωι σιγουρα ειναι

καπου στο μοναστηρακι, κοντα στην εξοδο του μετρο

5 λεπτα με τα ποδια ειναι

βασικα να κοιταξεις να καταθεσεις τα χαρτια/τιμολογια του νοσκομειου στο ταμειο σου

...ουτε αυτο πρπει να επειγει

νομιζω τοτε επρεπε να καταθεσω εντος 20 ημερων στο Τεβε το τιμολογιο της θερμοκοιτιδας που ειχα

τα αλλα γινονταν και πολυ αργοτερα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...
κυπραιος ειναι ο πατερας? δουλευεις εκει?

πλακα πλακα...τελικα ουτε στη κυπρο δε δινουν τιποτα για μονογονεικες????

παει μια ελπιδα μεταναστευσης?

oxi gatoula deinoun den eipa oti den deinoun apla einai poli liga se sxesi me ta eksoda enos morou spitiou k.l.p.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γατουλα,στειλε μου ξανα το κινητο σου να σου τα πω.Απο περσι λεω να βαλω τα λινκ αλλα οι πληροφοριες μου ειναι απο την φιλη μου και τον αλλο μηνα ετοιμαζομαι να παω για ερευνα η ιδια.Ελεγα μηπως το αποφυγω αλλα εδω η κατασταση δεν τρωγεται με τιποτα.Οποτε ετοιμαζω ταξιδι για ενημερωση απο κοντα.Σταση πρωτη το γραφειο ευημεριας το τηλεφωνο του οποιου υπαρχει στο διαδικτυο αν χτυπησεις υπουργειο υγειας Κυπρου.Για καθε πολη που θελεις να μαθεις.

Και μετα,σε οτι με αφορα,τι χρειαζεται να κανω για την αδεια ασκησεως που χρειαζεται αιτηση στην αντιστοιχη υπηρεσια της Κυπρου και δυνατοτητες εργασιας και μισθολογικες απολαβες που ειναι και το μειζον.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και χρόνια πολλά. Θέλετε να πείτε ότι στην Κύπρο δίνουν επίδομα τέκνου ή επίδομα για ανύπαντρες μητέρες;

Κι εγώ γενικά σκέφτομαι πολύ σοβαρά να φύγω από Ελλάδα και θα ήθελα να ξέρω...

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...