Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

είμαι 25 και ο μικρός μου πρίγκιπας είναι 9 μηνών!

χαίρομαι τόσο πολύ που βλέπω ότι υπάρχουν τόσες πολλές νέες μαμάδες!

όπως έχω γράψει και σε αλλο τοπικ, στο δρόμο ή στα μαγαζιά όταν με βλέπουν με το μωρό δεν πιστεύουν ότι είναι δικό μου.

Μέχρι και το 3χρονο παιδακι φίλων μας, με είδε τις προαλλες αγκαλιά με τον μικρό και με ρωτησε: ποια είναι η μαμά του????!!!!!!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο βρε κοριτσακι να σου ζησει!! ποσο το χαιρομαι!!

 

Theni σε ευχαριστω πολυ .

 

 

 

Lola Bunny στειλε καμια φωτο να σε δουμε , να δουμε τι νεα μαμα εισαι και δεν σε πιστευουν....

Link to comment
Share on other sites

Theni σε ευχαριστω πολυ .

 

 

 

Lola Bunny στειλε καμια φωτο να σε δουμε , να δουμε τι νεα μαμα εισαι και δεν σε πιστευουν....

 

 

 

δεν είναι ότι μοκροδείχνω..απλά νομιζω ότι στη σημερινη εποχή δεν υπάρχουν και πολλές μικρές μαμάδες. Όποτε είναι κάτι που τους ξενίζει...

Όπως αρκετες από εσας γράψατε πιο πάνω οι φίλες σας,΄βρισκονται σε εντελώς άλλη φάση. Το ίδιο και οι δικές μου. Το θεωρουν τόσο παραξενο που αποφασισα να παντρευτώ στα 20,5 και να γίνω μαμά στα 24,5.

Με έχουν ρωτησει αρκετοι, ήσουν έγκυος και παντευτηκες?

απλά έχει να κάνει με το κάθε άτομο ξεχωριστα και με τι ο καθενας πιστευευει ότι μπορεί να τον κάνει ευτυχισμένο!

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ότι μοκροδείχνω..απλά νομιζω ότι στη σημερινη εποχή δεν υπάρχουν και πολλές μικρές μαμάδες. Όποτε είναι κάτι που τους ξενίζει...

Όπως αρκετες από εσας γράψατε πιο πάνω οι φίλες σας,΄βρισκονται σε εντελώς άλλη φάση. Το ίδιο και οι δικές μου. Το θεωρουν τόσο παραξενο που αποφασισα να παντρευτώ στα 20,5 και να γίνω μαμά στα 24,5.

Με έχουν ρωτησει αρκετοι, ήσουν έγκυος και παντευτηκες?

απλά έχει να κάνει με το κάθε άτομο ξεχωριστα και με τι ο καθενας πιστευευει ότι μπορεί να τον κάνει ευτυχισμένο!

 

κοιτα κοπελα μου , εγω ειμαι 19 και η φιλες μου (οι περισσοτερες) δεν θα ηξεραν τι θα εκαναν στην θεση μου. εγω παντος τον χαιρομαι , γιατι εχω το παιδακι μου και τον αντρουλη μου που τους αγαπω πολυ (και θελω και αλλα παιδακια , και ο καλος μου θελει και 4)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια και εγω εγινα μανουλα στα 26,πιστευω οτι δεν υπαρχει σωστη ηλικια για το ποτε θα γινεις μανουλα αλλα το ποτε εισαι ετοιμη....

Και εμενα μου ελεγαν οτι ηταν νωρις,αλλα δεν ακουσα κανενα και τωρα ειμαι τρισευτυχισμενη που εχω αυτο το πλασματακι και πιστευω οτι ειναι το πιο σημαντικο πραγμα που εχω κανει και ειμαι πολυ υπερηφανη για αυτο

yVzdp3.png sW6gp3.png
Link to comment
Share on other sites

xrysanthi και pelagia, συμφωνώ απόλυτα μαζί σας!

Εγώ επέλεξα να φτιαξω έτσι τη ζωή μου!!! και αφού είμαι τόσο ευτυχισμένη, δεν πιστευω ότι έκανα κάτι λάθος!

ίσως είναι να έχουν δίκιο κάποιοι που λένε ότι το πότε θα γίνεις μανούλα, εξαρταται από το πότε θα χτυπήσει το βιολογικό σου ρολόι! σε κάποιες χτυπάει νωρίς καισε καποιες αργότερα...

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπεριζω το forum μας.... εχουμε μαμαδες μικρες? εγω ειμαι 19 και μαμα ενος μπεμπη 3 1/2 μηνων. θα ηθελα να γνωριστουμε και να ανταλλαξουμε ιδεες και εμπειριες! :D:D:D:D

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και μενα τα ιδια pelagia! του γελας χωρις να κανεις τιποτα και μονος του ξεκαρδιζεται! πολυ γελιο. ασε που μου μιλαει.... του λεω κατι απανταει με κραυγουλες και προσπαθει να με μιμηθει! ολο μου μιλαει ειναι σκετη γλυκα!!!:D καταταλλα? ευκολα δυσκολα? εμενα στην αρχη ηταν λιγο σκουρα γιατι εκανα καισαρικη και ποναγα αλλα μετα ολα καλα. εσυ:?:

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites

A ωραια και εμεις τα ιδια Χαρα του γελας και ξεκαρδιζεται , και μενα μου μιλαει πολυ γελιο , αχ τι τραβαμε οι χαζομαμαδες . Τωρα που μεγαλωσε λιγο τα πραγματα ειναι πιο ευκολα , καθεται μονος του δεν θελει ολη την ωρα αγκαλια , κοιματε καλα το βραδυ , δεν κλαιει πολυ , γελαει ολη την ωρα ειναι ησυχος πολυ καλα .

 

Θηλαζεις? εγω ναι αλλα του δινω και ξενο.

 

Και εγω εκανα καισαρικη αφου δεν ευγαινε με τιποτα το σκατουλακι μου , μετα απο 7 ωρες ωδινων...

 

Του 90 εισαι , εγω ναι 25/03/90

Link to comment
Share on other sites

γεια σου πελαγια μου! οχι δεν θηλαζω πια μου σταματησε ξαφνικα! εγω εκανα καισαρικη γιατι ειχε δεθει με το λωρο 2 φορες και ηταν πολυ επικινδυνα για εκεινον! εγω ειμαι 10/11/89 . εχω ξετρελαθει μαζι του. ποτε δεν πιστευα οτι μπορουσα να αγαπησω τοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολυ!

μενεις πειραια εσυ? εγω ναι

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας!

Εγώ δε θεωρώ ότι είμαι μικρή,όταν θα γεννήσω το μωρό μου θα είμαι ήδη 25.

Οι υπόλοιποι πιστεύουν ότι είμαι μικρή,ίσως γιατί στη δουλειά μου όλες έκαναν παιδιά πολύ μεγάλες.

Είναι επιλογή μου η ζωή μου και το πότε θα κάνω παιδί και δε μου αρέσει να μπλέκονται οι άλλοι με διάφορα σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ-ΠΡΙΝ 55 ΗΜΕΡΕΣ-ΣΤΑ 25,5 ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ?

 

επετρεψε μου να πω ναι ειναι υπερβολικο....

εισαι μικρουλα και εχεις ολο τον καιρο μπροστα σου...νασαι μονο γερη εσυ και το μπεμπε και ολα θα πανε κατευχην.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω στο κλαμπ, γεννησα πριν μπω στα 27 εχω μια κορακλα 8,5 μηνων!:D κ να προσθεσω οτι, επειδη δειχνω πολυ μικροτερη, μου τη δινουν οσοι με κοιτανε με μισο ματι:rolleyes: οχι, θα επρεπε να κανω πρωωωωτα καριερα (28...30....34....)και μετααααααα οικογενεια....(36....38....40+....)

κ λεω μου τη δινουν γιατι μαλλον νομιζουν οτι αν θελεις παιδι στα 35 θεωρεισαι φυσιολογικος, αν θες στα 25 εισαι παρανοικος!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι 26 κ εχω μια κορη 4 κ εναν γιο 2.δεν τα εκανα κ παρα πολυ μικρη αλλα ουτε κ μεγαλη νομιζω :P τι λετε ? :mrgreen:

 

Ρε συ Δήμητρα, εισαι τόσο μικρή? Για πιο μεγάλη σ' εκανα. Λόγω των 2 παιδιών, και της Γερμανίας, όχι για άλλο λόγο. Μην με παρεξηγείς.

 

Και ειχες και 2 αποβολες πριν τα 22? Βιαζόσουνα πουλακι μου ε?

 

Εγώ γέρασα, στα 30 εκανα το πρωτο μου μωρό.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

τι να παρεξηγησω καλε?αφου δε με ειδες ποτε για να κρινεις.απο τα παιδια μου εκρινες:P ειχα κ 2 αποβολες πριν τα 22 οπως το ειπες!αλλα ηταν να γινει.τουλαχιστον τωρα εχω τα ζουζουνακια μου :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ-ΠΡΙΝ 55 ΗΜΕΡΕΣ-ΣΤΑ 25,5 ΚΑΙ ΝΟΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ?

 

ΕΙΜΑΙ 24 ΚΑΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 2 1/2 ΜΗΝΩΝ...ΚΙ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΑΡΓΗΣΑ,ΟΣΟ ΚΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ...ΗΘΕΛΑ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΟΥΛΑ!ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΙΩΘΩ ΟΛΟΚΛΗΡΗ....:D:D:DΟΠΟΤΕ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...