Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

alcyon κορίτσι μου, φτού σου πότε πρόλαβες?

 

Πότε πρόλαβα;! Κάπως έτσι..............

 

κσλησπερα και απο εμενα κοριτσια!εγω ειμαι 21 με μια κορουλα 7 μηνων κ εγκυος 2μηνων στο δευτερο!

:wink:

 

Μόνο που εγώ ήμουν 27 και τα πρώτα ήταν δίδυμα.:D

 

Οι ηλικίες είναι 3 (x2), 1,5+, 2 μηνών

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα κι από μένα, είμαι 29 χρονών, έχω μια μπουμπού 2 μηνών και η μαμά μου είναι μόνο 45!!!για τον αντρούλη μου δεν είπα... είναι 32!

 

Δηλαδή.... 45-29-1=15 :shock:

Στα 15 έμεινε έγκυος η μαμά σου;

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπωωωω .......Αυτά είναι κουράαααγιααααα!

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια.... πώς να είναι μια εφηβική εγκυμοσύνη; Ένας άνρθωπος να αλλάζει μέρα με τη μέρα και πριν ακόμα τελειώσουν οι αλλαγές....... τσουπ... μωράκι.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια.... πώς να είναι μια εφηβική εγκυμοσύνη; Ένας άνρθωπος να αλλάζει μέρα με τη μέρα και πριν ακόμα τελειώσουν οι αλλαγές....... τσουπ... μωράκι.

Απ¨οτι μου λεει η μαμα μου στην αρχη ηταν λιγο δυσκολα αλλα την βοηθησε και η γιαγια μου αλλα οχι για πολυ ομως γιατι ηταν νεα και αυτη και ηθελε να κανει καποια πραγματα τωρα που τα παιδια της ειχαν μεγαλωση.

Βεβαια οι καιροι τοτε ηταν τελειως διαφορετικοι τα παιδια μεγαλωναν τελειως διαφορετικα και με λιγοτερες απαιτησεις,εγω θυμαμαι ημουν γυρω στα 6 και ειμουν μεχρι αργα εξω στην γειτονια με τα αδελφια μου και αλλα 15 παιδια και παιζαμε .Αντε τωρα να τα κανεις και σημερα αυτα γινεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ολες η μαμαδες αξιζουν συγχαρητηρια που φερνουν ανθρωπους στον κοσμο!και εμενα η μαμα μ ειναι 41 κ η γιαγια μου 62 ολες μας στα 20 καναμε παιδι ειναι ωραιο να εχεις μικρη διαφορα ηλικιας γιατι εισαι φιλη μ τη μαμα σου!

22/09/2008

30/05/2011

01/04/2013 ΤΑ ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια σε όλες τις νέες μανούλες! όταν ήμουνα μικρή σκεφτόμουνα ότι θα ήθελα να κάνω παιδί ενώ θα σπουδάζω, περίπου στα 22, όταν όμως έφτασα σε αυτήν την ηλικία το θεωρούσα αδιανόητο, έλεγα ότι τώρα αρχίζω να ζω, να έχω πραγματική εμπειρία ζωής, ποιος ξέρει μπορεί και να άργησα, μετά ήθελα να δουλέψω, να μάθω πράγματα, να κάνω μεταπτυχιακά, να βρω τη δουλειά που μου αρέσει, να χαρώ λίγο τη ζωή με τον άντρα μου ξέγνοιαστα (είμαστε μαζί σχεδόν 9 χρόνια, από τα οποία 2 1/2 χρόνια παντρεμένοι), ακόμη και τώρα στην εγκυμοσύνη δεν κάθομαι μέσα, θα είμαι 33 όταν με το καλό γεννηθεί ο μπέμπης και είμαι ακριβώς στην ηλικία της μητέρας μου όταν έκανε εμένα, ακόμη και τώρα σκέφτομαι την κλεισούρα αλλά από την άλλη αν όχι τώρα πότε?

1FdQp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είμαι...πόσο είμαι?

Ωωωωχχχχ έχασα τον λογαριασμό...

9/10/1985...23 μισό σωστά?

Άρα τον Οκτώβρη θα είμαι 24 ακριβώς...

Εντάξει, οκ, τα βρήκα...χεχεχεχε.

Η μικρή μπήκε στον 10ο μήνα...

 

Μια χαρά είναι να γίνεσαι μαμά σε μικρή ηλικία...

οκ κλείνεσαι λιγάκι, αλλά όταν σε κοιτάει το μωρό σου κ σου χαμογελάει, ξεχνάς την κούραση, την κλεισούρα, την μέση που πονάει, το κομμωτήριο που δεν προλαβαίνεις να πάς, το πληντύριο που δεν πρόλαβες να απλώσεις κ άλλα πολλά...χιχιχιχι

Η αλήθεια είναι ότι όταν μου χαμογελάει η μπέμπα μου κ θέλει παιχνίδια, ξεχνάω όλα αυτά που ήθελα να κάνω κ δεν πρόλαβα...κι ας γκρινιάζω μερικές φορές...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κ απο εμενα ειμαι 20 κ εγω αλλα για 3 μηνες ακομα μετα 21 μεγαλωνω κ εγω μαζι με το γιο μου που ειναι 11 μηνων!!! Συγχαρητηρια στην alcyon μπραβο σου, θελω κ εγω κ αλλα παιδια αλλα ποιον να κανω ειμαι ανυπαντρη μητερα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμενα ειμαι 20 κ εγω αλλα για 3 μηνες ακομα μετα 21 μεγαλωνω κ εγω μαζι με το γιο μου που ειναι 11 μηνων!!! Συγχαρητηρια στην alcyon μπραβο σου, θελω κ εγω κ αλλα παιδια αλλα ποιον να κανω ειμαι ανυπαντρη μητερα!!!!!!

 

Πωωω pwlina μπράβο ρε κοπελιά! Σου βγάζω το καπέλο! respect-062.gif (το βρήκα κ σε εμότικον!!)

 

Όσο για τα πολλά παιδιά, είσαι μικρή ακόμα μην ανησυχείς, έχεις όλη τη ζωή μπροστά σου για να βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος στο δρόμο σου κ να φτιάξετε την οικογένεια που θέλεις! Στο εύχομαι ολόψυχα!

Link to comment
Share on other sites

Απ¨οτι μου λεει η μαμα μου στην αρχη ηταν λιγο δυσκολα αλλα την βοηθησε και η γιαγια μου αλλα οχι για πολυ ομως γιατι ηταν νεα και αυτη και ηθελε να κανει καποια πραγματα τωρα που τα παιδια της ειχαν μεγαλωση.

Βεβαια οι καιροι τοτε ηταν τελειως διαφορετικοι τα παιδια μεγαλωναν τελειως διαφορετικα και με λιγοτερες απαιτησεις,εγω θυμαμαι ημουν γυρω στα 6 και ειμουν μεχρι αργα εξω στην γειτονια με τα αδελφια μου και αλλα 15 παιδια και παιζαμε .Αντε τωρα να τα κανεις και σημερα αυτα γινεται?

 

αλλες εποχες παιδια!!

 

η γιαγια μου εκανε το πρωτο της παιδι στα 14, τι να λεμε τωρα!! αλλα τοτε οι γυναικες μπαινανε απο νωρις στα δυσκολα, σιγα μη τελειωνανε σχολεια και πανεπιστημια και κοιταζανε καριερες!!

πριν 50 χρονια, οι 30αρες ηταν γεροντοκορες!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ειναι αλλα πως τα βαζεις εδω??

καταχρηση του τοπικ κανω τωρα ε?

αλλα οι μικρες μανουλες εχουν ενδιαφεροντα!! το δεσα τωρα χιχιχιχι!!

 

 

Κάνεις κλικ σε όποιο έχεις επιλέξει κ από κάτω σου βγάζει BBCode: τάδε, τονισμένο με μπλε. Αντιγράφεις το τονισμένο κ επικόλληση στο ποστ...

Link to comment
Share on other sites

pitsinaki σε ευχαριστω ηθελα να το κρατησω απο την αρχη δεν λογαριασα της δυσκολιες ποτε, ο θεος εχει για ολους θα μεγαλωσει εκεινο παρα της δυσκολιες, ποιο παιδι ηρθε στη ζωη κ δε μεγαλωσε?? κ οπως λεει κ η μαμα μου το παιδι μεγαλωνει κ με τα λιγα κ με τα πολλα!!! Δε συνεχιζω αλλο γιατι βγαινω εκτος θεματος!!! Να ειμαστε ολες καλα κ οι μικρες μανες κ οι μεγαλες δεν παιζει ρολο!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που νομιζα στα 24 που εμεινα εγκυος ειμαι μικρη....ερχεστε και με διαψευδετε πανηγυρικα!!!!!!!!!!!!!!! Αυριο γινομαι 25 και εχω μια μπουμπου ακριβως 1 μηνος!!!

Παντως οσες κανατε πολυ μικρες παιδια ειστε ...οι ηρωες μου!!!! Μπραβο!

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω που νομιζα στα 24 που εμεινα εγκυος ειμαι μικρη....ερχεστε και με διαψευδετε πανηγυρικα!!!!!!!!!!!!!!! Αυριο γινομαι 25 και εχω μια μπουμπου ακριβως 1 μηνος!!!

Παντως οσες κανατε πολυ μικρες παιδια ειστε ...οι ηρωες μου!!!! Μπραβο!

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ ποσο χαιρομαι που βρηκα νεες μανουλες χαιρομαι πραγματικα για ολες σας. Εγω ειμαι 19 και ο μπουμπουκος μου 3 ευδομαδων το σκατουλι μου.

 

μπραβο βρε κοριτσακι να σου ζησει!! ποσο το χαιρομαι!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

τι να πω με ολες εσας με εχετε κάνει γριά!!!!!!!!!!!!!!

εγώ που παντα ημουν το "μικρό" της παρέας ......και τις προάλλες μαλιστα λέγαμε οτι τώρα που είμαι 27 μεγάλωσα και γώ !!!!!!!!!!

Αλλα με τις δικες σας ηλικίες εχω γίνει ......γριά :)

Και να σκεφτείτε παντρεύτηκα λιγο πριν τα 20 και την μπουμπου μας την καναμε στα 25,5.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...