Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Just now, Super.mum είπε:

Εγώ δεν είμαι και τόσο μικρή ηλικιακά είμαι 24 και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου και είμαι στην 24 εβδομάδα αλλά είμαι και εγώ πολύ μικροκαμωμένη. Ξεκίνησα από 42 κιλά και τώρα έχω πάει 47 φαντάσου. Αλλά το θέμα είναι ότι έχω και εγώ θέμα με την μέση τώρα γιατί έχω και την κοιλιά και το μωράκι μου το πρώτο που δεν περπατάει καν ακόμα και θέλει χέρια συχνά. Όποτε πήρα μια ζώνη στήριξης από τα Λητω χωρίς ραφές και κάπως με βοήθησε. Αλλά πάνω από όλα θέλει ξεκούραση αυτό είναι το μόνο που βοηθάει πραγματικά :) με το καλό τα μωράκια σου !!!! 

Ευχαριστω παρα πολυ .Να σου ζήσει το παιδάκι σου και σου εύχομαι και καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Την ζώνη πόσο καιρό την χρησιμοποιείς ?Και θέλει  καιρό να κάνει  αποτελέσματα?Είναι πρώτη εγκυμοσύνη και όλα είναι τόσο πρωτόγνωρα:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγώ μικροκαμωμένη φουλ ξεκίνησα 40κιλα και γέννησα 60 και εχω ύψος 1.58.... για την μέση μπορείς να αγοράσεις το μαξιλάρι εγκυμοσύνης όπου μετά χρησιμοποιείται και ως θηλασμού έιναι ένα σαν λουκάνικο εγώ δεν το χρησιμοποίησα γιατί όλος περίεργος δεν είχα πόνους μέσης.....κοριτσάκι έχω γεννήθηκε 3.200 και 53εκ..και παρόλο που είχα θεματαε την εγκυμοσύνη νοσηλειες σε νοσοκομείο και πολλά θεματακια ψοφαω για 2ο από όταν ήταν 6μηνων....

Αχ να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!και πάλι σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω το μαξιλάρι εγκυμοσύνης γιατί ο συνεχόμενο υονςι έχει γίνει πλέον άπιαστο όνειρο. Ότι και να περνάμε κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης ξεχνιέται μολις πιάσουμε στα χερια μας το μωρο μετά  γλυκενομαστε με το ενα και θέλουμε και δεύτερο 

Link to comment
Share on other sites

On 5/7/2020 at 11:12 ΜΜ, magdalene_slj είπε:

Ευχαριστω παρα πολυ .Να σου ζήσει το παιδάκι σου και σου εύχομαι και καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. Την ζώνη πόσο καιρό την χρησιμοποιείς ?Και θέλει  καιρό να κάνει  αποτελέσματα?Είναι πρώτη εγκυμοσύνη και όλα είναι τόσο πρωτόγνωρα:)

Την χρησιμοποιούσα μια εβδομάδα και με βοήθησε πολύ στις κινήσεις. Όπως ας πούμε να σκύβω να σηκώνω το μωρό η κι άλλες δουλειές. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum είπε:

Την χρησιμοποιούσα μια εβδομάδα και με βοήθησε πολύ στις κινήσεις. Όπως ας πούμε να σκύβω να σηκώνω το μωρό η κι άλλες δουλειές. 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Θα την δοκιμάσω σίγουρα και ελπίζω να με βοηθήσει !:)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...