Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts

Γεια σας γεια σας ελπίζω να είναι ακόμα ανοιχτό αυτό το thread είμαι 23 ετών και έχω ένα μωράκι που θα γίνει 2 μηνών στις 13 του μήνα είναι το πρώτο μου παιδάκι και είμαι πανευτυχής. Πιάνομαι κι εγώ στις νέες μαμάδες ε; Όταν έμεινα έγκυος ήμουν 22.

Θα χαρώ να μιλήσω και με άλλες νέες σε ηλικία μαμάδες ή ακόμα και στην ηλικία μου. :)

 

kalhmera eimai 22 xronwn kai exw 2 mwrakia. thn panemorfh koroula m 11 mhnwn kai ton mikro m erwta 2 mhnwn. pianomaste stis nees mamades nomizw

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Καλημερα. Θέλω τι γνώμη σας. Έχω ένα αγοράκι 2 μηνών και 5 μερών σήμερα και δεν ξέρω τι να κάνω. Συνέχεια γκρινιάζει. Τον ταιζω τον αλλαζω κολικους δεν κάνει .δεν βλεοω να μαζεύεται να πονάει και δεν κοιμάται εύκολα. Χτες όλη μέρα δεν είχε κοιμηθεί και το βράδυ συνέχεια ξυπνούσε. Έχω απελπιστει. Βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γειά σας και από μέναα....Είμαι 22 και ειμαι στον 5ο μήνα εγκυμοσύνης..

Δεν μετανοιώνω για τίποτα, εγώ και ο υπέροχος άντρας μου ανυπομονούμε για το μικρό μας " θαύμα " !!! :)

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!Εγω ειμαι 22 κι εχω ηδη εναν μπεμπη 6 μηνων!Ετσι κοριτσι μου...δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα στον κοσμο απο αυτο!!!Κι εννοειται καλα κανεις που δεν μετανιωνεις για τιποτα..ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να μας συμβει!Κι ασε τις κακες τις γλωσσες να λενε πως σταματαει η ζωη σου κι αλλα τετοια!!Εγω μετα απο το μωρο ξαναγεννηθηκα!!Η ζωη ειναι πολυ καλυτερη...και καταλαβα το βαθυ νοημα της ευτυχιας!Της ουσιαστικης ευτυχιας..της ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ!!

Με το καλο το μωρακι σας γλυκια μου!!Ολα να πανε κατ'ευχην!!!:-P

hIRop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι απο μενα!Εγω ειμαι 22 κι εχω ηδη εναν μπεμπη 6 μηνων!Ετσι κοριτσι μου...δεν υπαρχει πιο ομορφο συναισθημα στον κοσμο απο αυτο!!!Κι εννοειται καλα κανεις που δεν μετανιωνεις για τιποτα..ειναι ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ μπορει να μας συμβει!Κι ασε τις κακες τις γλωσσες να λενε πως σταματαει η ζωη σου κι αλλα τετοια!!Εγω μετα απο το μωρο ξαναγεννηθηκα!!Η ζωη ειναι πολυ καλυτερη...και καταλαβα το βαθυ νοημα της ευτυχιας!Της ουσιαστικης ευτυχιας..της ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗΣ!!

Με το καλο το μωρακι σας γλυκια μου!!Ολα να πανε κατ'ευχην!!!:-P

 

 

 

 

 

Αυτο ακριβως !!!! Γερο να ναι το μωρακι σας και να το καμαρωνετε!!!!

Εχω ακουσει πολλα τετοια τυπου χανεις χρονια απο την ζωη σου κοιτα να τη χαρεις τωρα που ειναι νωρις κλπ...Εγω τουλαχιστον καθε μερα που ξυπναω αντικρυζω τον αντρα μου και το χαμογελο του ειναι η ζωη μου...Που να ρθει το μωρακι μας...Αυτο που λες οτι ξανα γεννιεσαι το πιστευω!!! Ειναι ευτυχια, χαρα, τα παντα ΟΛΑ!!!! :D:D:oops:

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
γεια σας και απο μένααα!! είμαι 24 και μπηκα στον εκτο.. ελπίζω να πιάνομαι στις μικρες μαμαδες... :P:cool:

 

 

Εννοείται!!!! Όλα να σου πάνε καλά μέχρι τέλους! Με το καλό!:D:D:D

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας οι εγκυμονούσες!!! Όσες είστε μαμάδες να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! Μόλις έμαθα πώς γέννησε μια συμμαθήτρια του αγοριού μου (20 ετών) και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πάρα πολύ!!! Της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!! Δυστυχώς εγώ πριν 4 μήνες, στην 11η εβδομάδα ανακάλυψα ότι το μωράκι μου παλλινδρόμησε :| και αυτό το λέω γιατί πρέπει να ξέρετε ότι όσες τελικά καταφέρατε και γεννήσατε υγιή μωρά, είστε πάρα μα πάρα πολύ τυχερές!!! Η αλήθεια είναι ότι μέσα μου πάντα θα υπάρχει ο φόβος μη γινει πάλι το ίδιο (είμαι 21 ετών). Εμένα ο περίγυρός μου μού ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με τις δήθεν συμβουλές τους για το "καλό" μου! Καταλαβαίνετε... Με αποτέλεσμα να με στεναχωρούν και να με έχουν μέσα στα κλάματα συνέχεια! Γι αυτό κορίτσια, σας το λέω σα συμβουλή μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου: 1) αν έχετε τη δυνατότητα μην αποκαλύψετε σε κανέναν εκτός από το σύντροφό σας το ευχάριστο νέο της εγκυμοσίνης (θα καταλάβετε το γιατί) και 2) πραγματικά ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ και απολαύστε την εγκυμοσίνη σας!!!! Με αγάπη σας τα λέω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Με το καλό τα μωράκια σας οι εγκυμονούσες!!! Όσες είστε μαμάδες να τα χαίρεστε τα παιδάκια σας!!! Μόλις έμαθα πώς γέννησε μια συμμαθήτρια του αγοριού μου (20 ετών) και πραγματικά συγκινήθηκα πάρα πάρα πολύ!!! Της εύχομαι τα καλύτερα από καρδιάς!! Δυστυχώς εγώ πριν 4 μήνες, στην 11η εβδομάδα ανακάλυψα ότι το μωράκι μου παλλινδρόμησε :| και αυτό το λέω γιατί πρέπει να ξέρετε ότι όσες τελικά καταφέρατε και γεννήσατε υγιή μωρά, είστε πάρα μα πάρα πολύ τυχερές!!! Η αλήθεια είναι ότι μέσα μου πάντα θα υπάρχει ο φόβος μη γινει πάλι το ίδιο (είμαι 21 ετών). Εμένα ο περίγυρός μου μού ΕΣΠΑΣΕ ΤΑ ΝΕΥΡΑ με τις δήθεν συμβουλές τους για το "καλό" μου! Καταλαβαίνετε... Με αποτέλεσμα να με στεναχωρούν και να με έχουν μέσα στα κλάματα συνέχεια! Γι αυτό κορίτσια, σας το λέω σα συμβουλή μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου: 1) αν έχετε τη δυνατότητα μην αποκαλύψετε σε κανέναν εκτός από το σύντροφό σας το ευχάριστο νέο της εγκυμοσίνης (θα καταλάβετε το γιατί) και 2) πραγματικά ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΑΣ και απολαύστε την εγκυμοσίνη σας!!!! Με αγάπη σας τα λέω...

Αααααα και επίσης να σας πω το εξής... Είμαι φοιτήτρια και στη σχολή είχα δυο πολύ καλές φίλες! Ειδικά με τη μία αχώριστες. Όταν έμαθαν ότι είμαι έγκυος προσπαθούσαν να με πείσουν να το ρίξω. Για το καλό μου δήθεν... Ήταν προγραμματισμένα όλα... Τη μέρα όμως που πήγα στο νοσοκομείο να κάνω την απόξεση, ήρθε το αγόρι μου, με πήρε από το χέρι, πήγε στους γονείς μου και τους είπε ότι δε θα με αφήσει να το κάνω και ότι θα το κρατήσουμε ό,τι και να λένε. Όταν λοιπόν με πήραν τηλέφωνο οι "φίλες" μου να δουν πώς είμαι και τους είπα τι έγινε ήταν το τελειωτικό.. Τι εννοώ; δε μου ξαναπευθύναν το λόγο ποτέ, δε με ξαναπήραν ένα τηλέφωνο να δουν τι κάνουν, με βλέπουν στη σχολή και ενώ ειναι δίπλα μου δε μου μιλάνε, κλπ κλπ. Και όταν τους το είπα φυσικά και δεν το παράδεχτηκαν. Είναι στο μυαλό μου λένε... Τι να πεις...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
12 ώρες πρίν, magdalene_slj είπε:

Εγώ είμαι 18 και περιμένω τα πρώτα μου παιδάκια. Να σου ζήσει !

Με το καλό τα μωράκια σου.... έγινα μαμά 3μηνες πριν τα 21....

  • Ευχαριστώ! 1

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Με το καλό τα μωράκια σου.... έγινα μαμά 3μηνες πριν τα 21....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι ! Να σου ζήσει το νινακι σου !Εσύ πως γεννήσεις?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, magdalene_slj είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι ! Να σου ζήσει το νινακι σου !Εσύ πως γεννήσεις?

 

Ευχαριστώ πολύ είμαστε 19μηνων πλεον....Γέννησα φυσιολογικά με μια μικρή δόση επισκληριδιου γιατί γενικά δεν είχα πόνο μετά από μια άσχημη εγκυμοσύνη νοσηλειες κλπ λόγω συσπάσεων και άλλων είχα συνηθίσει τον πονο πλέον....εσύ πως σκέφτεσαι διδυμακια έχεις???

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ευχαριστώ πολύ είμαστε 19μηνων πλεον....Γέννησα φυσιολογικά με μια μικρή δόση επισκληριδιου γιατί γενικά δεν είχα πόνο μετά από μια άσχημη εγκυμοσύνη νοσηλειες κλπ λόγω συσπάσεων και άλλων είχα συνηθίσει τον πονο πλέον....εσύ πως σκέφτεσαι διδυμακια έχεις???

Ναι περιμένω δυο αγοράκια .Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι στιγμής όλα είναι φυσιολογικά ευτυχώς και έτσι θα πάμε με φυσιολογικό τοκετό αλλά ειμαι πολύ αγχωμένη στην πιθανότητα προωρου τοκετού .Να σου ζήσει σου εύχομαι τα καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, magdalene_slj είπε:

Ναι περιμένω δυο αγοράκια .Ο γιατρός μου είπε ότι μέχρι στιγμής όλα είναι φυσιολογικά ευτυχώς και έτσι θα πάμε με φυσιολογικό τοκετό αλλά ειμαι πολύ αγχωμένη στην πιθανότητα προωρου τοκετού .Να σου ζήσει σου εύχομαι τα καλύτερα!

Να μην ανχωνεσαι καθόλου ζηστο όσο δεν πάει.....δεν θα σου πω ότι είναι η πιο ευχάριστη περίοδος της ζωής μιας γυναίκας γιατί δεν είναι αλήθεια, αλλά όταν με το καλό τα πιάσεις στα χέρια σου θα σου λείψει η περίοδος αυτή....έχουμε ένα σωρό δίδυμα στην οικογένεια μας άντρας μου μαμά μου ξαδέρφια ένα σωρό και το ποσό δεμένα είναι,,,,είναι απίστευτο....πόσο εβδομαδων είσαι???

  • Μου αρέσει 1

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να μην ανχωνεσαι καθόλου ζηστο όσο δεν πάει.....δεν θα σου πω ότι είναι η πιο ευχάριστη περίοδος της ζωής μιας γυναίκας γιατί δεν είναι αλήθεια, αλλά όταν με το καλό τα πιάσεις στα χέρια σου θα σου λείψει η περίοδος αυτή....έχουμε ένα σωρό δίδυμα στην οικογένεια μας άντρας μου μαμά μου ξαδέρφια ένα σωρό και το ποσό δεμένα είναι,,,,είναι απίστευτο....πόσο εβδομαδων είσαι???

Είμαι στην 25η εβδομάδα. Και εχω αρχίσει να βαραινω αρκετά τον τελευταίο καιρό μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω για τους πόνους της μέσης διότι πολλές φορές γίνονται αφόρητοι. Είμαι μικροκαμωμένη και δεν μπορώ να σηκώσω εύκολα τόσα κιλά .Εσύ έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι?

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 6:59 ΜΜ, magdalene_slj είπε:

Είμαι στην 25η εβδομάδα. Και εχω αρχίσει να βαραινω αρκετά τον τελευταίο καιρό μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω για τους πόνους της μέσης διότι πολλές φορές γίνονται αφόρητοι. Είμαι μικροκαμωμένη και δεν μπορώ να σηκώσω εύκολα τόσα κιλά .Εσύ έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι?

Και εγώ μικροκαμωμένη φουλ ξεκίνησα 40κιλα και γέννησα 60 και εχω ύψος 1.58.... για την μέση μπορείς να αγοράσεις το μαξιλάρι εγκυμοσύνης όπου μετά χρησιμοποιείται και ως θηλασμού έιναι ένα σαν λουκάνικο εγώ δεν το χρησιμοποίησα γιατί όλος περίεργος δεν είχα πόνους μέσης.....κοριτσάκι έχω γεννήθηκε 3.200 και 53εκ..και παρόλο που είχα θεματαε την εγκυμοσύνη νοσηλειες σε νοσοκομείο και πολλά θεματακια ψοφαω για 2ο από όταν ήταν 6μηνων....

8Fh7p2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2020 at 6:59 ΜΜ, magdalene_slj είπε:

Είμαι στην 25η εβδομάδα. Και εχω αρχίσει να βαραινω αρκετά τον τελευταίο καιρό μήπως ξέρεις τι μπορώ να κάνω για τους πόνους της μέσης διότι πολλές φορές γίνονται αφόρητοι. Είμαι μικροκαμωμένη και δεν μπορώ να σηκώσω εύκολα τόσα κιλά .Εσύ έχεις αγοράκι ή κοριτσάκι?

Εγώ δεν είμαι και τόσο μικρή ηλικιακά είμαι 24 και περιμένω το δεύτερο μωράκι μου και είμαι στην 24 εβδομάδα αλλά είμαι και εγώ πολύ μικροκαμωμένη. Ξεκίνησα από 42 κιλά και τώρα έχω πάει 47 φαντάσου. Αλλά το θέμα είναι ότι έχω και εγώ θέμα με την μέση τώρα γιατί έχω και την κοιλιά και το μωράκι μου το πρώτο που δεν περπατάει καν ακόμα και θέλει χέρια συχνά. Όποτε πήρα μια ζώνη στήριξης από τα Λητω χωρίς ραφές και κάπως με βοήθησε. Αλλά πάνω από όλα θέλει ξεκούραση αυτό είναι το μόνο που βοηθάει πραγματικά :) με το καλό τα μωράκια σου !!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Και εγώ μικροκαμωμένη φουλ ξεκίνησα 40κιλα και γέννησα 60 και εχω ύψος 1.58.... για την μέση μπορείς να αγοράσεις το μαξιλάρι εγκυμοσύνης όπου μετά χρησιμοποιείται και ως θηλασμού έιναι ένα σαν λουκάνικο εγώ δεν το χρησιμοποίησα γιατί όλος περίεργος δεν είχα πόνους μέσης.....κοριτσάκι έχω γεννήθηκε 3.200 και 53εκ..και παρόλο που είχα θεματαε την εγκυμοσύνη νοσηλειες σε νοσοκομείο και πολλά θεματακια ψοφαω για 2ο από όταν ήταν 6μηνων....

Αχ να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!και πάλι σε ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω το μαξιλάρι εγκυμοσύνης γιατί ο συνεχόμενο υονςι έχει γίνει πλέον άπιαστο όνειρο. Ότι και να περνάμε κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης ξεχνιέται μολις πιάσουμε στα χερια μας το μωρο μετά  γλυκενομαστε με το ενα και θέλουμε και δεύτερο ❤Σου εύχομαι μεσα απο την ψυχη να του χαρίσεις όσα αδερφάκια θέλεις 

  • Ευχαριστώ! 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...