elina_nagia

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα! Ειμαι 20 χρονων και ειμαι εγκυος στον τεταρτο μηνα και περιμενω το πρωτο μου μωρακι που ειναι αγορακι!!! Οταν γεννησω βεβαια θα ειμαι πια 21!! Να ζησουν σε ολες τα μωρακια μας και καλη λευτερια σε οσες περιμενουμεεεεεεεε

K2JOp3.png

Διαφημίσεις

Ποσο σας ζηλευω που ειστε σε τοσο μικρη ηλικια και ηδη μανουλες... Εγω φετος κλεινω τα 29 και ακομα δεν θελει ο συντροφος μου, οχι παιδι αλλα ουτε και γαμο παρολο που ειμαστε μαζι 8 χρονια...:(

Εχω στενοχωρηθει παρα πολυ με ολο αυτο, με εχει παρει τοσο πολυ απο κατω.. Νομιζω οτι ποτε δεν θα βρω αυτο που ψαχνω..:-( Τι να κανω για να τον πεισω να προχωρησουμε?

Να χαιρεστε τα παιδακια σας!

elenababis s euxaristw polu gia th sthri3h...:) h alh8eia einai oti wres wres niw8w tooooso upervolikh...alla den mporw na to eleg3w...san na to kanei kapoios allos gia mena...:P par ol auta trelainomai giati zw pragmata pou den exw 3anazhsei....niw8w mia sigouria...niw8w oti eimai egkuos gia kapoio logo....prospa8hsa na xalarwsw...sigoura den einai sto mualo m to gegonos oti oi 8hles m ponane polu...!k shmera k to sth8os m oloklhro...epishs exw krampes sth mhtra k ena fouskwma...meres twra...mazi me statherh 8ermokrasia 37....37.2 edw k meres...kuriws to vradu...eixa epafes ka8 olh thn evdomada ths worh3ias...sun to oti perimenw se 6 meres na mhn m er8ei....:?:???::?:confused::confused::confused::-(:-(:-(

Τωρα είδα την απάντηση σου!! Ελπίζω να μην ήρθε η περίοδος και να εισαι ήδη εγκυος!!!!

Ενημέρωσε μας για τα ευχάριστα!!

Πόσο χαίρομαι να βλέπω μανούλες σε τέτοια ηλικία...μακάρι να έρθει και σε εμένα το μικρό μου σποράκι σύντομα...Είμαστε ήδη στις προσπάθειες με τον σύντροφο μου ευελπιστούμε πως όλα θα πάνε καλά και δεν θα αργήσει και σε εμάς!!! :-) :-)

Πόσο χαίρομαι να βλέπω μανούλες σε τέτοια ηλικία...μακάρι να έρθει και σε εμένα το μικρό μου σποράκι σύντομα...Είμαστε ήδη στις προσπάθειες με τον σύντροφο μου ευελπιστούμε πως όλα θα πάνε καλά και δεν θα αργήσει και σε εμάς!!! :-) :-)

Στο εύχομαι Βικυ μου!! Η μητρότητα ειναι η μεγαλύτερη ευλογία στον κόσμο!! Εσυ ποσο χρόνων εισαι;

Στο εύχομαι Βικυ μου!! Η μητρότητα ειναι η μεγαλύτερη ευλογία στον κόσμο!! Εσυ ποσο χρόνων εισαι;

Θέλουμε πολύ να τα ζήσουμε αυτά και οι δύο και κάθε μήνα έχουμε το ίδιο άγχος..22 είμαι κοπέλα μου....:-D :-D

Θέλουμε πολύ να τα ζήσουμε αυτά και οι δύο και κάθε μήνα έχουμε το ίδιο άγχος..22 είμαι κοπέλα μου....:-D :-D

Μακάρι να σας έρθει σύντομα αυτό το τόσο πολύτιμο και όμορφο δώρο!Εγώ σε 3 μηνες ακριβώς θα κλείσω τα 21,και η μπεμπα μου τους 8 μήνες!Όταν έμεινα έγκυος δεν το περίμενα,(δεν είχα κλείσει καλά καλά τα 20 τότε!),αλλά τώρα καταλαβαίνω πως είναι η μεγαλύτερη ευλογία,και θέλω πάρα πολύ να κάνω κι άλλα παιδάκια!!!!

Η Σεμέλη μου είναι η ηλιαχτίδα της ζωής μου:Νοέμβριος 2013!!!

Να σου ζήσει να είναι γερό και να το χαίρεσαι!!! :-D

Η αλήθεια είναι πως αυτό το μήνα ήμουν σίγουρη ότι είχα μείνει γιατί είχα μερικά συμπτώματα και καθυστέρηση 3 μέρες που πάντα είχα σταθερό κύκλο..αλλά...!!

Δεν πειράζει θα έρθει κάποια στιγμή <3

Να σου ζήσει να είναι γερό και να το χαίρεσαι!!! :-D

Η αλήθεια είναι πως αυτό το μήνα ήμουν σίγουρη ότι είχα μείνει γιατί είχα μερικά συμπτώματα και καθυστέρηση 3 μέρες που πάντα είχα σταθερό κύκλο..αλλά...!!

Δεν πειράζει θα έρθει κάποια στιγμή <3

Κ εγώ μπήκα την προηγούμενη βδομάδα στο νοσοκομείο με ζαλάδες κ ναυτιες λιποθυμιες*σχεδόν όλα τα συμπτώματα έδειχναν νέα εγκυμοσύνη,οχτώ γιατροί με εξέτασαν κ όλοι υπέθεσαντο ίδιο,μιας κ είχα δύο μέρες καθυστέρηση.Πέντε ώρες αφού φύγαμε απ'το νοσοκομείο τελικά μου ήρθε περίοδος.Δεν σου κρύβω πως χάρηκα τις λίγες στιγμές που νόμιζα πως θα γίνω ξανά μανούλα (πριν οι εξετάσεις κ εν τέλει οι περίοδος μας βεβαιωσουν για το αντίθετο),ακόμα κ αν οι γιατροι κ ο άντρας μου έκαναν σαν τρελοί,λες κ θα γενναγα επιτόπου.Εύχομαι να αποκτήσετε κ εσείς σύντομα παιδάκι,κ είμαι σίγουρη πως θα είστε άξιοι γονείς όλη σας τη ζωή,κοπέλα μου!

Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ παρά πολύ για τα υπέροχα λόγια σου μου δίνεις πολύ δύναμη!! :-D

Να είσαι καλά κοπέλα μου,είμαι σίγουρη πως τα παιδάκια σου θα είναι πολύ τυχερά που θα σε έχουν μαμά!Ο Θεός να σε έχει καλά κ εσένα κ τον άντρα σου!

Καλησπέρα κι απο μένα σε όλες τις μανούλες!!! Ειμαι 29 κι έχω ένα κοριτσάκι 8 χρονων κι ένα 6 μηνών!!!Η μητρότητα είναι το πιο σπουδαίο κομμάτι στη ζωή μιας γυναίκας!!! Εύχομαι ο Θεός να αξιώνει σε όλες να ζήσουν αυτη την ευλογία!!!

Στο εύχομαι τότε με ολη μου την καρδια και ειμαι σίγουρη οτι θα έρθει πολυ σύντομα!! Οχι άγχος όμως εε!!! Χαλαρά για να έρθει γρήγορα το νινακι! Εγω ειμαι 25 και η μικρή μου ειναι κοντά 5 μηνών! Δεν προγραμματιζαμε παιδάκι κ οταν το μάθαμε είχα ψιλοφρικαρει η αλήθεια ειναι αλλα τωρα δεν την αλλάζω με ολα τα λεφτα του κόσμου!; Ειναι το επίγειο θαύματακι μας!!

Μακάρι να σας έρθει σύντομα αυτό το τόσο πολύτιμο και όμορφο δώρο!Εγώ σε 3 μηνες ακριβώς θα κλείσω τα 21,και η μπεμπα μου τους 8 μήνες!Όταν έμεινα έγκυος δεν το περίμενα,(δεν είχα κλείσει καλά καλά τα 20 τότε!),αλλά τώρα καταλαβαίνω πως είναι η μεγαλύτερη ευλογία,και θέλω πάρα πολύ να κάνω κι άλλα παιδάκια!!!!

Όντως ειναι η μεγαλύτερη ευλογία του κοσμου!! Να χαιρόμαστε τα μπεμπακια μας και να εχουν πάντα υγεια!!

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κι απο μένα σε όλες τις μανούλες!!! Ειμαι 29 κι έχω ένα κοριτσάκι 8 χρονων κι ένα 6 μηνών!!!Η μητρότητα είναι το πιο σπουδαίο κομμάτι στη ζωή μιας γυναίκας!!! Εύχομαι ο Θεός να αξιώνει σε όλες να ζήσουν αυτη την ευλογία!!!

Αναστασία μου κ συ απο μικρή στα " βάσανακια" !! Πολυ χαίρομαι να βλέπω νέες μανουλες! Είμαστε πολλές τελικά! Τα μωρά μας ειναι κοντα! Η μπεμπουλα μου ειναι κοντά 5 μηνών!! Ξεκινήσατε κρεμουλες;;

Κι εσένα Έλενα 5 μηνών??εμένα 5.5!!!Έχουμε ξεκινήσει κρεμουλες από τα μισά του 4ου μήνα (ριζαλευρο κ βανίλια) κ πριν λίγες μέρες ξεκινησαμε φρουτοκρεμα!!

Κι εσένα Έλενα 5 μηνών??εμένα 5.5!!!Έχουμε ξεκινήσει κρεμουλες από τα μισά του 4ου μήνα (ριζαλευρο κ βανίλια) κ πριν λίγες μέρες ξεκινησαμε φρουτοκρεμα!!

Ειναι πολυ κοντά τα μωρακια μας!!! Εμένα στις 10 Μαΐου γίνεται 5 μηνών !! Και μας ειπε η Παιδιατρος οτι θα ξεκινήσουμε κρέμες αν κ το χω το άγχος μου να σου πω κ την αλήθεια μου!! Δεν παίρνει καθόλου μπιμπερο γιατι την θηλάζω αποκλειστικά! Ενώ τον πρώτο μηνα έπινε μονο αντλημένο!! Ασε!! Αντε να δουμε!!!

Μην αγχώνεσαι έχεις περιθώριο μέχρι κ έξι μηνών να την αρχίσεις κρεμουλες...Εμάς βιαζόταν πολύ ο παιδίατρος κ μου είπε από 3 μηνών να την αρχίσω πουρεδακι σιγά σιγά.Της άρεσε αλλά φυσικά δεν έπαψα να την θηλάζω μέχρι κ το τέλος του 4.μήνα.Μετά άρχισε να θέλει μόνο μπιμπερό.Τώρα σε λίγο θα αρχίσει κρεατοχορτοσουπα.Εμένα γεννήθηκε 4 Νοεμβρίου!!

Εσείς αν κατάλαβα καλά ειστε 10/12??

Μην αγχώνεσαι έχεις περιθώριο μέχρι κ έξι μηνών να την αρχίσεις κρεμουλες...Εμάς βιαζόταν πολύ ο παιδίατρος κ μου είπε από 3 μηνών να την αρχίσω πουρεδακι σιγά σιγά.Της άρεσε αλλά φυσικά δεν έπαψα να την θηλάζω μέχρι κ το τέλος του 4.μήνα.Μετά άρχισε να θέλει μόνο μπιμπερό.Τώρα σε λίγο θα αρχίσει κρεατοχορτοσουπα.Εμένα γεννήθηκε 4 Νοεμβρίου!!

Εσείς αν κατάλαβα καλά ειστε 10/12??

Ναι 10 Δεκεμβρίου!! Γιατι ήθελε τόσο νωρίς να ξεκινήσετε στέρεες ;;

Έλα μου ντε!!Και στην αρχή ήμουν επιφυλακτική κ το καθυστερησα λίγο αλλά ο γιατρός με μαλωσε!!Να μαθαίνει λέει η γλώσσα της σε νέες γεύσεις!!

Ίσως έχει σχέση κ το ότι γεννήθηκε σχετικά μικρουλα κ δεν πήρε όσο βάρος περίμεναν οι γιατροί μετά το νοσοκομείο...

Έλα μου ντε!!Και στην αρχή ήμουν επιφυλακτική κ το καθυστερησα λίγο αλλά ο γιατρός με μαλωσε!!Να μαθαίνει λέει η γλώσσα της σε νέες γεύσεις!!

Ίσως έχει σχέση κ το ότι γεννήθηκε σχετικά μικρουλα κ δεν πήρε όσο βάρος περίμεναν οι γιατροί μετά το νοσοκομείο...

Εντάξει αφού δέχτηκε τις στέρεες και τα πάτε μια χαρά αυτό εχει σημασία!! Κοιμάστε το βραδυ;; Εχει φτιάξει το προγραμματακι του;

Ναι,κοιμάται τα βραδια κ γενικά είναι βολικό μωράκι ευτυχώς!!Απλά όταν την ξυπνάς είναι λίγο τσαντιλω!!!!Όλη η Ν.Σμύρνη μας ακούει για τη. Επόμενη μισή ώρα!!

Εσείς?

Ναι,κοιμάται τα βραδια κ γενικά είναι βολικό μωράκι ευτυχώς!!Απλά όταν την ξυπνάς είναι λίγο τσαντιλω!!!!Όλη η Ν.Σμύρνη μας ακούει για τη. Επόμενη μισή ώρα!!

Εσείς?

Εμένα κοιμάται γύρω στις 10 συνήθως οταν είμαστε τυχεροί αλλα ξυπνάει μετα κανά 2 φορες για πιπιλα και άλλες 2 με 3 φορες για να θηλάζει! Η αλήθεια ειναι οτι ειναι σκότωμα λιγο αλλα οκ πιστεύω όσο περνάει ο καιρός θα το κόψει! Μέσα στην ημέρα κοιμάται και κανενα τρίωρακι σπαστά βεβαια! Εμένα οταν ξυπνάει συνήθως κανει απίστευτες χαρές !! Εντωμεταξύ εγω θελω ν αρχίσω να κανω κατι μαθηματακια για κατατακτηριες νομικης κ θελω να δώ πως θα τα βολέψω!! Γείτονα και είμαστε! Εμεις μένουμε Καισαριανη!!

Εμένα κοιμάται 9 το βράδυ,ξυπνάει περίπου 5-6 θέλει τάισμα, έπειτα σπάνια την ξαναπαίρνει ο ύπνος,γιατί κοιμάται περίπου 3-5 το απόγευμα.Όλα αυτά με τις απαραίτητες διακοπές βέβαια για τάισμα αλλαγμα κτλπ.

Πιπίλα εμένα η δική μου δεν έβαλε αμέσως τώρα πρόσφατα έγινε κ αυτό.Δεν της την αφήνω πολύ ώρα γιατί κολλάει κ δεν θέλει με τίποτα να την βγάλει.

Δεν έχεις κάποιον δικό σου να σε βοηθήσει λίγο για να μπορείς να ασχοληθείς κ με τα μαθήματα?Εγώ τους λέω πάω λίγο στο σούπερ μάρκετ κ σκοτώνονται 15 διαφορετικά άτομα για το ποιος θα την κρατήσει.Αν κ θέλω να την έχω πάντα μαζί μου,μέχρι κ ταξίδι στην Αυστραλία πήγαμε μαζί!!!

Από κλαμα πως πάει?Δέχεται να την αφήσεις κάτω ή σε κάποιον άλλο?

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα