Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Mικρες σε ηλικια μαμαδες....ποσες....?


elina_nagia

Recommended Posts


Διαφημίσεις


σε 8 μέρες γίνομαι 31.... και έχω 4 παιδιά... (3ων ετών και κάτω) :)

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλέ τι διαβάζω;;μανούλες ετών 20 και 21;;μπράβο κορίτσια!! εεεε κι εγώ μικρούλα είμαι, 29 με 2 κούκλες, η μεγάλη 4μησι. ζόρικο, οι φ΄λες μου τώρα αρχίζουν ναμπαίνουνστη φάση να σκέφτονται για οικογένεια αλλά μου αρέσει, κι εγώ με τη μαμά μου μικρή διαφορά έχω, 24 χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

εγω κλεινω τα 29 τον νοεμβρη κι η μικρουλα μου ειναι 7 μηνων οποτε οταν γεννησα ημουν λιγο πριν τα 28... βρε κοριτσια δεν με θεωρω μικρη μαμα ... αν και θα το ηθελα πολυ, πιστευω οτι ημουν σε μια φυσιολογικη ηλικια μικρες μανουλες θεωρω απο 25 24 και κατω και πολυ χαιρομαι που διαβαζω οτι υπαρχουν τοσες :) . με την μαμα μου εχω διαφορα 20 χρονια κι ειμαι πολυ χαρουμενη γιαυτο δεν υπαρχει χασμα μεταξυ μας αλλα ισως να ειναι και στον ανθρωπο

 

 

 

καλως ορισες!!!

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως επειδη γενικοτερα μικροδειχνω οταν με βλεπουν με το μωρο στο δρομο με κοιτανε καλα καλα 2 φορες κιολας στην παιδικη χαρα με ρωτησαν αν ειναι και αδερφακι μου!!! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

katerina23 καμία φίλη μου δεν έχει παιδί, αλλά αγαπούν πολύ το δικό μου. Με κάποιες αραίωσα πιο πολύ γιατί δεν νιώθω εγώ άνετα μαζί τους, παρόλο που μου αρέσει να τις ακούω να ενθουσιάζονται για το νέο τραγούδι του Λόυκα (πχ. Χφακτορ) ή για τον ωράιο στο club που πάνε, αλλά ΄νιώθω γριά γιατί δεν μπορώ να ενθουσιαστώ το ίδιο. Νιώθω όπως μάλλον θα ένιωθε η μαμά μου όταν της έλεγα για έτσι θέματα. Ουτε οι φίλοι του άντρα μου έχουν παιδιά (καλά αυτοί είναι αλλού αντ' αλλού) έτσι είμαστε μόνοι μας. Πάμε για καφέ μια στο τόσο και πέρνουμε το μωρό μαζί μας αλλά τις πιο πολλές φορές η παρέα έρχεται στο σπίτι μας..

 

Ηταν εύκολο στην αρχή γιατί μέναμε με τους δικούς μου οπότε είχε χέρια να τον προσέχουν αν κουραζόμουν εγώ, αλλά επειδή τώρα που μένουμε μόνοι μας, δουλεύω μέχρι αργά, τις ώρες και τα σαββατοκυριίακα που τον έχω προσπαθώ να παίζουμε και να μην βρίσκω τίποτε να με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο καθε φορα που μιλαω μαζι τους αισθανομαι γρια ειναι σαν να ειμαστε απο αλλο πλανητη ξαφνικα, βεβαια προσπαθω να κασνονιζουμε που και που αλλα ρε παιδια δεν το αντεχω πια το ξενυχτι οταν μαλιστα ξερω οτι την αλλη μερα αναγκαστιικα θα σηκωθω απο τις 6 μισι με τον ζουζουνο μου επισης φροντιζω οταν ειμαι μαζι τους να μην μιλαω συνεχεια για πανες και γαλατα γιατι θα με κοιταζουν σαν ουφο...http://parents.org.gr/forum/images/icons/icon7.gif

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 30 και ο μικρος μου 16 μηνών. Οριακά πιάνομαι κι εγώ στις μικρές...(ελπίζω).

μου αρέσουν πολύ οι νέες μαμάδες, οι πολύ νέες βέβαια (20-25) ειναι πλέον ειδος υπό εξαφάνιση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας χαιρομαι που ειστε τοσο νεες και εχετε παιδακια , εγω ειμαι 33 και ο μεγαλος μου 2 ετον και 1 μηνων , οχι οτι ειμαι μεγαλη αλλα να μωρε θα ηταν πιο ωραια αμα εβρισκα τον ανθρωπο μοθ νωριτερα και καναμε οικογενεια , κατα αλλα ολα καλα .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!Να χαιρόμαστε τα μωράκια μας..Εγώ είμαι 23 και ο μπεμπάκος μου κοντεύει τους 6 μήνες.Με τη μαμά μου έχουμε 35 χρόνια διαφορά.Όχι ότι είναι πάααααρα πολλά αλλά δεν είναι και λίγα!Θα ήθελα να εχουμε μικρότερη διαφορά ηλικίας..

Γιώργος 21/10/2008 - Αλέξης 09/09/2010

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα γινω σε 3 μηνες 30 και εχω μια κορη 2 χρονων και 10 μηνων και ενα μπεμπη 2 μηνων...Δεν θα αλλαζα την χρονικη στιγμη που εκανα παιδια,νομιζω οτι θα εχουμε καλη διαφορα ηλικιας...

Link to comment
Share on other sites

ειμαι ακριβως 27(εχω γενεθλια σημερα) με μια κορη 2,5 χρονων και ενα γιο 4,5 μηνων. με την μαμα μου εχουμε 16 χρονια διαφορα. οταν αρραβωνιαζομουν στα 19 η μαμα μου ηταν 35 χρονων. τωρα ειναι 43 και ειναι και ''φιλη'' μου. οι φiλες μου παντα με θεωρουσαν τυχερη που ειχα καποιο ατομο να με καταλαβαινει (και ο μπαμπακας μου ειναι νεος 53 χρονων). δεν ειχα ποτε μου προβλημα με χασμα γενεων αλλα το απεκτησα με τα πεθερικα μου και εξακολουθω να το εχω με την πεθερα μου.(πεθερος-73, πεθερα-70 οσο οι παππουδες μου)

Link to comment
Share on other sites

κσλησπερα και απο εμενα κοριτσια!εγω ειμαι 21 με μια κορουλα 7 μηνων κ εγκυος 2μηνων στο δευτερο!

 

μπραβο σου κοριτσι μου,χαρας το κουραγιο σου να σου ζησει η κορουλα και καλως να ερθει το δευτερο μωρακι σας.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...