Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

εμεινα εγκυος 1 χρονο μετα το γαμο μας - μετα απο σχεδον 4 μηνες προσπαθειων. το μηνα που αποφασισαμε να εχουμε επαφη μετρωντας γονιμες μερες μας ηρθε ο γιοκας μας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Την πρώτη φορά που είχαμε ελεύθερη επαφή, έμεινα έγκυος στο γιο μου. Και να σκεφτεί κανείς ότι λόγω πολυκυστικών ωοθηκών υπάρχει δυσκολία στην ωορηξία και κατ'επέκταση στην σύλληψη. Μήπως θα έπρεπε να αγοράσω τότε και ένα λαχείο??????

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμεινα έγκυος αμέσως μετά το γάμο μου, στο ταξίδι του μέλητος..;) στην αρχή δεν το πίστευα.. λέω, δεν μπορεί.. είχα μάλιστα ενδόμυχα την ανησυχία οτι θα δυσκολευτώ να συλλάβω.. αλλά τελικά ευτυχώς ήρθε η διάψευση.. παραξανεύτηκα τόσο με την είδηση της εγκυμοσύνης, που όταν βγηκε το τεστ θετικό, έμεινα αποσβολωμένη να το κοιτάζω στην τουαλέτα επί ένα μισάωρο...:P

9e3Kp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΩΜΕΝΗ, ΧΩΡΙΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΛΟΓΟ, Ο ΜΟΝΟΣ ΛΟΓΟΣ? ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ, ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ, ΠΑΡΑ ΤΟ ΝΕΑΡΟ ΤΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΜΟΥ..... ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΜΗΝΕΣ-ΠΟΥ ΟΜΩΣ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΑΝ 2 ΑΙΩΝΕΣ- ΗΡΘΕ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΤΟΟΟΣΟ ΠΟΛΥ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΣΤΕΥΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΜΩΣ! ΕΚΑΝΑ 2 ΤΕΣΤ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΚΑΙ 2 ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.... Ε, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ, 52 ΗΜΕΡΩΝ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙΣΤΕΨΩ....!!!!!!!!!!!!

fmpG.jpgaurPp2.png?UGOrssO8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έμαθα πως είμαι εγκυος 15 μέρες πριν το γάμο μου!!! Δεν το πίστευα γιατί ήταν ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες και νομίζαμε ότι δε θα γίνει τόσο γρήγορα! Αυτή η στιγμή είμαι στον 7ο μήνα και περιμένω πως και πως να κρατήσω αγκαλίτσα τον τζουζούκο μου!

N12Zp2.png

 

ofWRp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Αμεσως αν και δεν το πολυπιστευα γιατι ειχα καποια θεματα με το κύκλο μου μου ειχε κοπει 2μηνες Ιουνιο-Ιουλιο λογω αθλητισμου(χαμηλο ποσοστο λιπους)χαλαρωσα τον Αυγουστο και μου ξαναηρθε και μετα απο 2μηνες Οκτωβρη(στις εκλογες) εμεινα εγκυος....δεν χουμε παντρευτει ακομα την αλλη βδομαδα την Τριτη θα κανουμε πολιτικο και απο θρησκευτικο μαλλον με βάπτιση μαζι....!!!Ειμαστε και οι δυο του αθλητισμου και απο τωρα τσακωνομαστε για ποιο αθλημα θα ακολουθησει το παιδι χαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!! 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΧΑΛΑΡΩΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΠΟΛΥΥΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!!!

παντα με την ελπιδα και το χαμογελο... :) και ομως τα καταφεραμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάντως βλέπω ότι οι περισσότερες από μας..μείναμε σχεδόν αμέσως,παρόλο που οι φήμες λένε ότι το μεγαλυτερο ποσοστό των νέων ζευγαριών αντιμετωπίζουν πρόβλήματα.εγώ με την πρώτη έμεινα..γιαυτό από δω και πέρα πολύ προσοχή!!καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα έγκυος στην πρώτη μου κόρη 4 μήνες μετά το γάμο.Η αλήθεια είναι ότι πίστευα πως θα αργούσαμε πολύ λόγω πολυκυστικών ωοθηκών, και έγω, και λόγω του ότι η μήτρα μου βρίσκεται σε οπίσθια κάμψη.Τη μικρή μου στο δίμηνο, δόξα το Θεό.Αισθάνομαι πολύ τυχερή γιατί λόγω αυτών των προβλημάτων νομιζα πως θα αργούσα πόλυ.:):):)

[/url]

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλη Χρονια. Εγω εμαθα οτι ειμαι εγκυος την επομενη του αρραβωνα. Πιστευα οτι ηταν δυσκολο να μεινω λογω πολυκυστικων(κατι το οποιο τελικα δεν υφισταται, ειχε κανει λαθος η προηγουμενη γυναικολογος) και λογω οπισθιας καμψης της μητρας αλλα και λογω κιρσοκοιλης του συζυγου. Και μαλιστα σε ενα κυκλο που δε περιμενα λογω ιδιαιτερης προσοχης(σκοπευα να τελειωσω πρωτα το μεταπτυχιακο μου). Τελικα το αγχος ειναι ο κυριοτερος εχθρος της συλληψης!!

Baby on board...

 

dev241pr___.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΠΡΙΓΚΙΠΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΠΑΦΗ.ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΘΕΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ(ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΟΜΩΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ;))!

Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ!!

Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καπως έτσι και εγώ. Στον δεύτερο μήνα προσπαθειών. Το δεύτερο όμως εδώ και 3 μήνες που προσπαθούμε δεν έρχεται....

Μάριος 22/5/09

Χάρης 17/12/10

Κατερίνα 26/7/13

είστε όλη μου η ζωή.............

Link to comment
Share on other sites

εγω ημουν απο τις τυχερες...μολις αποφασισαμε να πεταξουμε τα προφυλακτικα,ετυχε να ειμαι και στις ημερες τις ωορηξιας,εμεινα αμεσως εγκυος στο αγορακι μου...και το ενιωθα!!!

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ FORUM ΕΓΩ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΗΝΕΣ ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΣΑΜΕ ΣΤΗΝ 22η ΕΒΔΟΜΑΔΑ .ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ15-03-2009 Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΞΑΝΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΜΕΙΝΑ ΞΑΝΑ ΕΓΚΥΟΣ .ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 18η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΥΗΣΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

κατερινα σου ευχομαι ολα καλα να πανε και καλη λευτερια.εμεις ειχαμε ενα θεμα με τον συζυγο,που χρειαστηκε μια θεραπεια για να "δυναμωσουν" τα σπερματοζωαρια του. η θεραπεια κρατησε 3 μηνες. μολις τελειωσε εμεινα αμεσως εγκυος. συνολικα προσπαθουσαμε 8 μηνες.

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...