Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια καλησπερα! Αποφασισα να μιλησω πρωτη φορα γι' αυτο το θεμα γιατι συνηθως με στραβοκοιτανε.. Ελπιζω τουλαχιστον εσεις να μην με κρινετε .. :) ! Εγω δεν εχω παντρευτει ακομα..απλα ετυχε μια φορα περυσι να μην εχουμε μαζι μας προφυλακτικα και εμεινα εγκυος! (Ναι, με την πρωτη.. :) ). Να σημειωσω βεβαια πως με τον μελλοντα αντρα μου ειμαστε μαζι σχεδον 4 χρονια και π α ν τ α παιρναμε προφυλαξεις εκτος απο εκεινη την ημερα! Τωρα στις 20/09, εχουμε γαμο και βαφτισια μαζι!!! :) :) :)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

de 8a pw oti itan aprogrammatisto giati olo kai kati ''atuximatakia'' eixame!!!emeina egkuos ston ena xrono pou eimastan mazi me ton antra mou alla den kaname sustimatikes prospa8eies...

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είμαι παντρεμένη τρία χρόνια και μου έχει έρθει περίοδοσ δύο φορές!

ειμαι συνεχεισ έγκυος ή θηλάζω.

ax ti wraia!!!!posa paidakia exeis diladi?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ο γάμος μας έγινε τoν Σεπτέμβριο του 2008 μέτα απο 12 χρόνια σχέσης.Ένα άγχος το είχα για το αν θα μπορούσαμε να κάνουμε παιδάκι.Δύο μήνες μετά τον Νοέμβριο του 2008 είχα τελευταία φορά περίοδο με μία ουσίαστικα ελεύθερη επαφή.Τώρα έχουμε τον μπέμπη μας!!!!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το "σχεδόν αμέσως" της επιλογής ψηφοφορίας... δεν λέει τίποτα.....

 

Μία φορά προσπαθήσαμε όλη και όλη και έμεινα αμέσως έγκυος σε δίδυμα.

 

Δυστυχώς όμως το ένα το χάσαμε στην αρχή της εγκυμοσύνης.:(

Link to comment
Share on other sites

η απαντηση που εδωσα ειναι απο ενα εως δυο χρονια που αφορα το μωρακι που περιμενω τωρα και που λογω αγχους και μονο πεδευτηκαμε ενα χρονο.η το κοριτσακι μου ηρθε μονο του χωρις προσπαθεια.ευτυχες ατυχημα για την ακριβεια.ειναι οτι πολυτιμοτερο εχω!!!

pGqKp3.pngXyeRp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Το θετικό αποτέλεσμα για πρώτη φορά στην ζωή μου το είδα μετά από προσπάθεια ενός χρόνου και κάτι και μετά από πολύ άγχος ότι δεν θα τα καταφέρω ποτέ! Ήταν βλέπεις και αυτές οι πολυκυστικές που πάντα με μπέρδευαν για το αν θα με άφηναν να γίνω μανούλα.

Στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου έφτασα μετά από προσπάθεια ενός μήνα μόνο.

Έυχομαι σε όλες να καταφέρνουν να μείνουν έγκυες όταν το επιθυμήσουν, γιατί το μυαλό μπαίνει σε περίεργες διαδικασίες και σκέψεις που το μόνο που γίνεται στο τέλος είναι να αγχώνεσαι και να τρελλαίνεσαι και φυσικά να μπλοκάρεις από μόνη σου την όλη διαδικασία!

LCizp3.pngI0Pwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mαϊο παντρευτίκαμε και Αυγουστο ήμουν έγκυος στο γαμήλιο ταξίδι μόλις είχα κόψει τα χάπια,πάλι τώρα Απρίλιο έκοψα τα χάπια και 26 Μαίου είχα τελευταία περίοδο!!!Τελικά ΔΕΝ είναι να κόβω τα χάπια μένω έγκυος!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εμεις παντρευτηκαμε στις 09/05/09 μια μερα μετα την 7η επετειο σχεσης..γιορτασαμε την 1η νυχτα γαμου ελευθερα,καθως και τις 10 μερες στο γαμηλιο ταξιδι αλλα παρολαυτα αδιαθετησα την ημερα που επιστρεψαμε και απογοητευτηκαμε λιγακι..εμεινα εγκυος μεταξυ 5 και 9 ιουνιου(πιθανοτατα 9)..

Link to comment
Share on other sites

έμεινα έγκυος μετά απο 2 μήνες προσπάθειας!!!!!!΄γνώριζα τον άνδρα μου μόνο 7 μήνες(συγκατοικούσαμε από την αρχή της σχέσης μας μαζύ) και τους αγαπάω και τους δύο πάρα πολύ.....είναι το κομμάτι που έλειπε απο τη ζωή μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έμεινα έγκυος στο πρώτο μου παιδί λίγο πριν παντρευτώ τον άντρα μου, μόλις γέννησα, στους 3 μήνες ξαναέμεινα έγκυος και απέκτησα το δεύτερο παιδάκι μου, 6 μέρες πριν από τα πρώτα γεννέθλια της κόρης μου.

Μετά από 4 χρόνια περίπου, χωρίς να το επιδιώξουμε, έμεινα έγκυος στο τρίτο παιδάκι μου και κάπως έτσι και στο τέταρτο. Έρχονται όλα τυχαία και χωρίς προγραμματισμό. Αυτό εξάλλου είναι το αλατοπίπερο της ζωής μου. :P:p:p;);)

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο μετά το γάμο μας, και 12 μέρες μετά το θάνατο του παππού μου που έμενε μαζί μας και υπεραγαπούσα έμαθα ότι είμαι έγκυος. Το βράδυ πριν φύγει, είπε για πρώτη φορά στη μαμά μου "η Μάγδα είναι έγκυος;;" και λίγες μέρες πριν "Έρχεται το εγγονάκι...". Το τί στεναχώρια τράβηξα εκείνες τις 12 μέρες που δεν ήξερα ότι είμαι έγκυος...νύχτες ολόκληρες έμενα ξέγρυπνη και έκλαιγα. Μετά ένιωθα τύψεις, αν είχα κάνει κακό στο σποράκι μου!!Προχθές έκλεισε ένας χρόνος από τότε...

Vd4Sp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το 1ο παιδάκι, τον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών!

 

Τη 2η μου κόρη, μετά από 10 μήνες και μετά από θεραπεία για υπερπρολακτιναιμία...

Οταν μετά από κανένα 3μηνο προσπαθειών χωρίς αποτέλεσμα είπα στους οικείους μου ότι υπάρχει κάτι που με προβληματίζει -γιατί να καθυστερεί τόσο αυτή τη φορά-, με έβγαλαν υπερβολική και αγχωτική! Τελικά όμως είχα δίκαιο ... και έκτοτε έμαθα να εμπιστεύομαι το ένστικτό μου και τα μηνύματα που μου "έστελνε" το σώμα μου!

 

Πάντως και στις 2 εγκυμοσύνες η σύλληψη έγινε Τσικνοπέμπτη, μετά από τόνους βότκας! Τι σημαίνει αυτό? Χαλαρώστε και απολαύστε το ...

oEA4p3.pnguIOJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Απάντησα για τα πρώτα παιδιά.... Το παλεύαμε 2 χρόνια. Μετά καναμε εξωσωματική. Τα άλλα δύο ήρθαν μόνα τους, με τις πρώτες επαφές (απρογραμμάτιστα το ένα... λίγο υποψιασμένοι στο άλλο) :wink:

 

alcyon, δεν έχω παρακολουθήσει από παλιά, σόρυ αν το έχεις ξανααναφέρει... πώς έγινε αυτό; Υπήρχε κάποιο πρόβλημα και γι' αυτό προχωρήσατε σε εξωσωματική και μετά λύθηκε και ήρθαν τα άλλα μόνα τους;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας !τη πρωτη φορα δυο μηνες αφου ξεκινησαμε τις προσπαθειες ,το εχασα ομως αμεσως.τη δευτερη 9 μηνες μετα τη πρωτη χωρις να το προσπαθουμε,ομως και παλι μετα τις πρωτες εξετασεις μου επρεπε να το ριξουμε .τωρα μετα απο 3 χρονια ειμαι στη 29η εβδομαδα και περημενω την 31η δεκεμβριου (οπως λεει ο γιατρος μου)για να παρω στην αγκαλια μου το γιο μου.μην αγχονεστε κοριτσια και σας το λεω γιατι ενδιαμεσα απ΄αυτα εχω κανει 2 σπερματενχεισεις ,απειρες προσπαθειες και οταν εμεινα εγκυος ειχα ειδη παρει τα φαρμακα της εξωσωματικης αλλα ευτηχως με προλαβανε καποια προβληματακια και ειχα χαλαρωσει απο το θεμα γιαυτο και εμεινα τελικα....

Link to comment
Share on other sites

Τους υίους μου τους έπιασα με την μύρωδια που λένε με μία και μοναδίκη φορά. Τώρα προσπαθώ για το τρίτο,είμαστε στον δεύτερο μήνα προσπάθειας και ελπίζω να είναι κόρη.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...