Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερωτηση.. Ειχα ολοκληρωμένες επαφές 7, 8 , 9 ημέρα του κύκλου με σταθερο κύκλο 26 ημερών. Από τη 10η ημέρα και μετα εχω συνεχόμενους πονους χαμηλά μέχρι και σήμερα 20η ημέρα. Νοιωθω πόνους και τις δυο τελευταιες ημέρες και φούσκωμα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να είναι κάτι σοβαρο που πρέπει να το κοιτάξω;; Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερωτηση.. Ειχα ολοκληρωμένες επαφές 7, 8 , 9 ημέρα του κύκλου με σταθερο κύκλο 26 ημερών. Από τη 10η ημέρα και μετα εχω συνεχόμενους πονους χαμηλά μέχρι και σήμερα 20η ημέρα. Νοιωθω πόνους και τις δυο τελευταιες ημέρες και φούσκωμα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να είναι κάτι σοβαρο που πρέπει να το κοιτάξω;; Ευχαριστώ πολύ!!

Καλημέρα!!!!!

 

κοίτα μπορεί αν κ η ωορρηξια σου είναι την 12η μερα του κύκλου σου αφού έχεις 26 μέρες.θα ήταν ποιο κοντά αν είχες επαφή την 10η και την 11η πιο πολύ κ πι πόνοι που έχεις να ήταν η ωορρηξια σου.μακάρι να έμεινες πάντως!!!!επίσης για να ξέρεις πρέπει να έχεις επαφή έως κ 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ την ημέρα της ωορρηξίας.οπότε σύνολο είναι 3 μέρες καλές!!!ελπίζω να σε βοήθησα.

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!

 

κοίτα μπορεί αν κ η ωορρηξια σου είναι την 12η μερα του κύκλου σου αφού έχεις 26 μέρες.θα ήταν ποιο κοντά αν είχες επαφή την 10η και την 11η πιο πολύ κ πι πόνοι που έχεις να ήταν η ωορρηξια σου.μακάρι να έμεινες πάντως!!!!επίσης για να ξέρεις πρέπει να έχεις επαφή έως κ 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ την ημέρα της ωορρηξίας.οπότε σύνολο είναι 3 μέρες καλές!!!ελπίζω να σε βοήθησα.

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Απλά ξερεις έχω τοσες μέρες συνεχόμενους πόνους χαμηλά και λίγο ανησυχω μην ειναι κάτι αλλο... Δε μπορει να πονάω 11 μέρες από ωορρηξια...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Απλά ξερεις έχω τοσες μέρες συνεχόμενους πόνους χαμηλά και λίγο ανησυχω μην ειναι κάτι αλλο... Δε μπορει να πονάω 11 μέρες από ωορρηξια...

Όχι κοίτα....αν έχεις πιάσει είναι φυσιολογικό που έχεις πονακια πονακια χαμηλά γιατί κ εγώ είχα συνεχόμενα όταν έμεινα στο 1ο μου παιδί εγκυος.αλλά δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό διαφορετικά.επίσης καμία φορά αν έχει τύχη να κάνεις μεγάλο ωάριο πάλι μπορεί να έχεις πονακια

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερωτηση.. Ειχα ολοκληρωμένες επαφές 7, 8 , 9 ημέρα του κύκλου με σταθερο κύκλο 26 ημερών. Από τη 10η ημέρα και μετα εχω συνεχόμενους πονους χαμηλά μέχρι και σήμερα 20η ημέρα. Νοιωθω πόνους και τις δυο τελευταιες ημέρες και φούσκωμα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να είναι κάτι σοβαρο που πρέπει να το κοιτάξω;; Ευχαριστώ πολύ!!

 

 

γεια σου , εμένα μου έχει τύχει να πονάω χαμηλά όλοκληρο τον μήνα , συγκεκριμένα απο δεξιά κ ήταν απο την ωορρηξία , οπότε μη το αποκλειεις κ αυτό .Αν αδιαθετήσεις κ συνεχίσει ο πόνος μετα ίσως να πρέπει να το κοιτάξεις !Ελπίζω πάντως να μην αδιαθετήσεις κ να είσαι έγγυος :):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια,εγω σας είπα την δική μου εμπειρία λίγο πιο κάτω.

 

ελευθερία μου εύχομαι σύντομα να μείνεις!!!!θέλεις πολύ να μείνεις όσο κ εγώ κ κάποιες φορές έχουμε άγχος.εγώ όχι πάντα αλλά λίγο έχω.προσπάθησε να μην έχεις άγχος κ αν ξέρεις τις γόνιμες σου μέρες κ σύμφωνα με τα υγρά κ την θερμοκρασία σου κάποια άκρη θα βγάλεις πιστεύω.

 

ελπίζω να μείνετε κορίτσια όσες θέλετε,το ίδιο ελπίζω κ για μένα!!!!

 

Ελπίζω να τα καταφέρουμε πραγματικά. <3 και κάτι άλλο είμαι αδιαθετη αλλά έχω επαφές από την 3 μέρα υπάρχει περίπτωση σύλληψης?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Εχω μια ερωτηση.. Ειχα ολοκληρωμένες επαφές 7, 8 , 9 ημέρα του κύκλου με σταθερο κύκλο 26 ημερών. Από τη 10η ημέρα και μετα εχω συνεχόμενους πονους χαμηλά μέχρι και σήμερα 20η ημέρα. Νοιωθω πόνους και τις δυο τελευταιες ημέρες και φούσκωμα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης ή να είναι κάτι σοβαρο που πρέπει να το κοιτάξω;; Ευχαριστώ πολύ!!

 

Καλησπέρα.. Εγώ αυτό τον μήνα είχα 12 μέρες πόνους περιόδου πρήξιμο στο στηθος ζαλάδες... Και είχα αρχίσει να χαίρομαι... Αλλά τελικά λόγο καλοκαιριου και με τα μπάνια στην θάλασσα αδιαθετησα 6 μέρες νωρίτερα.. Και να σημειωσω σημειωσω ότι είμαι σταθερή στον κύκλο μ..27-28 κάθε μήνα..μακάρι να τα καταφέρεις και να είσαι...αλλά εγώ απογοητευτικά..

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να τα καταφέρουμε πραγματικά. <3 και κάτι άλλο είμαι αδιαθετη αλλά έχω επαφές από την 3 μέρα υπάρχει περίπτωση σύλληψης?

οι μονές μέρες που μπορεί να μείνει εγκυος η γυναίκα η 3 μέρες σύνολο.δλδ 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ την ημέρα της ωορρηξίας...με κύκλο 27- 28 ημερών η ωορρηξια σου συνήθως γίνεται την 13 με 14 άρα και 2 μέρες πριν από αυτές τις ημερομηνίες είναι το ιδανικό.δλδ αν είναι 13 θα έχεις κ 11η κ 12η ,και αν είναι στις 14η θα κάνεις 12η Κ 13η.και γενικά για να ξέρετε γιατί κ εγώ το διάβασα αυτό ότι πρέπει να γίνει είναι οι 2 μέρες πριν την ωορρηξία κ η μέρα της ωορρηξίας,μετά δεν έχει νόημα.

 

επίσης ρόλο παίζουν κ οι επαφές,το καλύτερο είναι μέρα παρά μέρα αλλά μάλλον σε μένα δεν πιάνει κ αυτή την φορά λέω να έχω κάθε 2 μέρες κ όχι πολύ συχνά αλλά πιο πολύ όταν αρχίσω κ εγώ τα eggs white

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!Σας εύχομαι ολόψυχα σύντομα να μείνετε εγκυούλες και να φέρετε στο κόσμο υγιή μωράκια.Είμαι καινούργια στην παρέα σας :) Ξεκινήσαμε προσπάθειες αυτόν τον μήνα και βρίσκομαι στην 24η μέρα του κύκλου, σε 4 μέρες ελπίζω να μην έρθει αν και γνωρίζω οτι είναι νωρίς, καθότι πολλές κοπέλες προσπαθούν μήνες . Άρχισα πριν 2 βδομάδες να παίρνω φυλλικό οξύ, μου το συνέστησε ο γιατρός μου.

 

καλημερα sweetdream και εμεις οπως και εσεις ξεκινησαμε αυτο το μηνα προσπαθειες και μαλιστα ειμαστε και στην ιδια μερα του κυκλου :lol: ...ελπιζω να εχουμε και οι δυο θετικα αποτελεσματα και να εχουμε το μωρακι που τοσο θελουμε συντομα.....εχεις τιποτε ενοχλησεις?εμενα με ποναει λιγο η κοιλια μου κατω αριστερα και απο χτεσ εχω μια ταση για εμετο...ελπιζω να μην το προκαλω εγω :confused::confused:

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλημερα sweetdream και εμεις οπως και εσεις ξεκινησαμε αυτο το μηνα προσπαθειες και μαλιστα ειμαστε και στην ιδια μερα του κυκλου :lol: ...ελπιζω να εχουμε και οι δυο θετικα αποτελεσματα και να εχουμε το μωρακι που τοσο θελουμε συντομα.....εχεις τιποτε ενοχλησεις?εμενα με ποναει λιγο η κοιλια μου κατω αριστερα και απο χτεσ εχω μια ταση για εμετο...ελπιζω να μην το προκαλω εγω :confused::confused:

 

Καλημέρα Αγγελική :) . Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου και μακάρι να το έχεις επιτύχει με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ αδιαθέτησα προχθές (24/6), την 28η μέρα του κύκλου και τώρα αναμένω τον 2ο κύκλο προσπαθειών :wink: .Τα πονάκια που νιώθεις ίσως να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα, όπως θα έχεις διαβάσει άλλωστε, είναι ίδια με εκείνα της περιόδου. Σε κάθε περίπτωση, αν αδιαθετήσεις, μην απογοητευτείς, προχωράμε πάντα με αισιοδοξία και θετικές σκέψεις :D

V12Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα sweetdream και εμεις οπως και εσεις ξεκινησαμε αυτο το μηνα προσπαθειες και μαλιστα ειμαστε και στην ιδια μερα του κυκλου :lol: ...ελπιζω να εχουμε και οι δυο θετικα αποτελεσματα και να εχουμε το μωρακι που τοσο θελουμε συντομα.....εχεις τιποτε ενοχλησεις?εμενα με ποναει λιγο η κοιλια μου κατω αριστερα και απο χτεσ εχω μια ταση για εμετο...ελπιζω να μην το προκαλω εγω :confused::confused:

Καλή επιτυχία κοριτσια,το φύλλικο κ εγώ το έχω ξεκινήσει εδώ κ 2 μήνες περίπου...βοηθάει πολύ στο να μείνεις εγκυος.

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Αγγελική :) . Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου και μακάρι να το έχεις επιτύχει με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ αδιαθέτησα προχθές (24/6), την 28η μέρα του κύκλου και τώρα αναμένω τον 2ο κύκλο προσπαθειών :wink: .Τα πονάκια που νιώθεις ίσως να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα, όπως θα έχεις διαβάσει άλλωστε, είναι ίδια με εκείνα της περιόδου. Σε κάθε περίπτωση, αν αδιαθετήσεις, μην απογοητευτείς, προχωράμε πάντα με αισιοδοξία και θετικές σκέψεις :D[/QU`

 

 

μακαρι μακαρι μακαρι....και εσυ ευχομαι η δευτερη να ειναι και η τυχερη προσπαθεια :) απλα με τα συμπτωματα ειναι ενα θεμα γιατι φοβαμαι οτι τα δημιουργω εγω γιατι το θελω πολυ.....απλα απο οτι εχω καταλαβει καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα και δεν ξερω τι να σκεφτω....εχω πολλα υγρα πονο στην κοιλια και στην μεση πρησμενο στηθος ταση για εμετο αλλα αυτα μπορει να ειναι και σημαδια περιοδου οποτε αγωνια μεγαλη μεχρι να μου ερθει....

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία κοριτσια,το φύλλικο κ εγώ το έχω ξεκινήσει εδώ κ 2 μήνες περίπου...βοηθάει πολύ στο να μείνεις εγκυος.

 

 

ευχαριστουμε πολυ θαλεια μου....ποιο παιρνεις ακριβως;πρεπει να μου το γραψει γιατρος η το αγοραζω χωρις συνταγη απο το φαρμακειο;

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Αγγελική :) . Σου εύχομαι ολόψυχα σύντομα να φουσκώσει η κοιλίτσα σου και μακάρι να το έχεις επιτύχει με την πρώτη προσπάθεια. Εγώ αδιαθέτησα προχθές (24/6), την 28η μέρα του κύκλου και τώρα αναμένω τον 2ο κύκλο προσπαθειών :wink: .Τα πονάκια που νιώθεις ίσως να είναι και σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Τα συμπτώματα, όπως θα έχεις διαβάσει άλλωστε, είναι ίδια με εκείνα της περιόδου. Σε κάθε περίπτωση, αν αδιαθετήσεις, μην απογοητευτείς, προχωράμε πάντα με αισιοδοξία και θετικές σκέψεις :D[/QU`

 

 

μακαρι μακαρι μακαρι....και εσυ ευχομαι η δευτερη να ειναι και η τυχερη προσπαθεια :) απλα με τα συμπτωματα ειναι ενα θεμα γιατι φοβαμαι οτι τα δημιουργω εγω γιατι το θελω πολυ.....απλα απο οτι εχω καταλαβει καθε γυναικα εχει διαφορετικα συμπτωματα και δεν ξερω τι να σκεφτω....εχω πολλα υγρα πονο στην κοιλια και στην μεση πρησμενο στηθος ταση για εμετο αλλα αυτα μπορει να ειναι και σημαδια περιοδου οποτε αγωνια μεγαλη μεχρι να μου ερθει....

 

καλημέρα κ απο εμένα , απο όλες σας ακούω για το φολλικό οξύ .Εμένα η γιατρός το μονο που μου ειπε είναι χαλάρωσε κ θα έρθει ,λέτε να την πάρω τηλ να την ρωτήσω ?

όσον αφορά τα συπτώματα που έχεις θα σου πω τι έπαθα εγώ .Είχα κάτι περίεργα πονάκια κ μία βδομάδα όλη την ημέρα είχα αναγούλες κ ήμουν πεπεισμένη ότι ήμουν έγγυος ,πήρα τεστ κ έδειξε αρνητικό κ αμέσως σταμάτησαν κ οι αναγούλες .Το θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι κ το μυαλό μου έπαιζε παιχνίδια :( :( .Φυσικά σου έυχομαι μέσα απο την καρδιά μου εσύ να είσαι έγγυος !!

Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα κ απο εμένα , απο όλες σας ακούω για το φολλικό οξύ .Εμένα η γιατρός το μονο που μου ειπε είναι χαλάρωσε κ θα έρθει ,λέτε να την πάρω τηλ να την ρωτήσω ?

όσον αφορά τα συπτώματα που έχεις θα σου πω τι έπαθα εγώ .Είχα κάτι περίεργα πονάκια κ μία βδομάδα όλη την ημέρα είχα αναγούλες κ ήμουν πεπεισμένη ότι ήμουν έγγυος ,πήρα τεστ κ έδειξε αρνητικό κ αμέσως σταμάτησαν κ οι αναγούλες .Το θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι κ το μυαλό μου έπαιζε παιχνίδια :( :( .Φυσικά σου έυχομαι μέσα απο την καρδιά μου εσύ να είσαι έγγυος !!

 

 

 

Νόρα μου και εγώ στο Internet το διάβασα για το φολλικό οξύ,κακό δεν κάνει σίγουρα αρα γιατί να μην το πάρεις;πάρε φυσικά και την γιατρό σπυ να την ρωτήσεις....μακάρι να είμαι έγκυος και ας έχω όσα συμπτώματα θέλει.....και μακάρι να μείνεις και εσύ σύντομα και να λέμε για τα συμπτώματα μας κάθε μερα :lol::lol::lol:

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστουμε πολυ θαλεια μου....ποιο παιρνεις ακριβως;πρεπει να μου το γραψει γιατρος η το αγοραζω χωρις συνταγη απο το φαρμακειο;

Τώρα παίρνω τα filicine που είναι φυλλικο οξύ.μου είπε η γιατρός μου να τα πάρω που βοηθάνε αρκετά,αλλά κ να μείνω εγκυος κ να μην το ξέρω αυτό είναι το πρώτο πράγμα που σου λένε να πάρεις.οπότε πάλι είμαι καλυμμένη.ένα χάπι την ημέρα θέλει.

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

 

Θάλεια2 σ' ευχαριστώ πολύ, ανταποδίδω τις ευχές :)

 

Αγγελική σ'ευχαριστώ πολύ, είμαι έτοιμη για τον επόμενο αγώνα ;)

Εσύ πότε αναμένεις την ανεπιθύμητη; Ελπίζω να υπάρχει ήδη το θαυματάκι στην κοιλίτσα σου.

 

Νόρα Σ. σου εύχομα ολόψυχα σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα :)

 

Σε ότι αφορά το φυλλικό οξύ, εμένα μου το συνέστησε ο γιατρός μου. Είναι ιδιαίτερα επωφελές καθότι βοηθά στην αποφυγή διαταραχών που αφορούν στη διάπλαση του νευρικού συστήματος του εμβρύου, επίσης βοηθά στην καλή υγεία της ίδιας της γυναίκας-μητέρας. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι είναι σημαντικό να το παίρνω πριν μείνω έγκυος αλλά και κατά τις πρώτες εβδομάδες της κύησης.

Πέρα από αυτό τροφές πλούσιες σε φυλλικό οξύ που μπορείτε να καταναλώνετε είναι ενδεικτικά οι εξής: φασόλια, αρακάς, μπρόκολο, πορτοκάλια, δημητριακά, ρύζι, φακές.

Βέβαια μια διατροφή πλούσια σε τροφές με φυλλικό οξύ δεν αρκεί, γι΄αυτό και οι γιατροί συστήνουν το σκεύασμα (συμπληρωματικά), προκειμένου να λαμβάνεται η πσοσότητα που πρέπει.

 

Μια συμβουλή από μένα: αποβάλλετε οποιοδήποτε στρες έχετε, γιατί είναι κακός σύμμαχος γαι την επίτευξη εγκυμοσύνης. Χαρείτε τον έρωτα με τους συντρόφους σας και θα έρθουν και τα μωράκια μας :)

 

 

"Την Άνοιξη αν δεν την βρεις, την φτιάχνεις" Ο.Ελύτης

V12Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

καλημέρα κ απο εμένα , απο όλες σας ακούω για το φολλικό οξύ .Εμένα η γιατρός το μονο που μου ειπε είναι χαλάρωσε κ θα έρθει ,λέτε να την πάρω τηλ να την ρωτήσω ?

όσον αφορά τα συπτώματα που έχεις θα σου πω τι έπαθα εγώ .Είχα κάτι περίεργα πονάκια κ μία βδομάδα όλη την ημέρα είχα αναγούλες κ ήμουν πεπεισμένη ότι ήμουν έγγυος ,πήρα τεστ κ έδειξε αρνητικό κ αμέσως σταμάτησαν κ οι αναγούλες .Το θέλω τόσο πολύ ένα μωράκι κ το μυαλό μου έπαιζε παιχνίδια :( :( .Φυσικά σου έυχομαι μέσα απο την καρδιά μου εσύ να είσαι έγγυος !!

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου,

 

Θάλεια2 σ' ευχαριστώ πολύ, ανταποδίδω τις ευχές :)

 

Αγγελική σ'ευχαριστώ πολύ, είμαι έτοιμη για τον επόμενο αγώνα ;)

Εσύ πότε αναμένεις την ανεπιθύμητη; Ελπίζω να υπάρχει ήδη το θαυματάκι στην κοιλίτσα σου.

 

Νόρα Σ. σου εύχομα ολόψυχα σύντομα με ένα σποράκι στην κοιλίτσα :)

 

Σε ότι αφορά το φυλλικό οξύ, εμένα μου το συνέστησε ο γιατρός μου. Είναι ιδιαίτερα επωφελές καθότι βοηθά στην αποφυγή διαταραχών που αφορούν στη διάπλαση του νευρικού συστήματος του εμβρύου, επίσης βοηθά στην καλή υγεία της ίδιας της γυναίκας-μητέρας. Ο γιατρός μου, μου είπε ότι είναι σημαντικό να το παίρνω πριν μείνω έγκυος αλλά και κατά τις πρώτες εβδομάδες της κύησης.

Πέρα από αυτό τροφές πλούσιες σε φυλλικό οξύ που μπορείτε να καταναλώνετε είναι ενδεικτικά οι εξής: φασόλια, αρακάς, μπρόκολο, πορτοκάλια, δημητριακά, ρύζι, φακές.

Βέβαια μια διατροφή πλούσια σε τροφές με φυλλικό οξύ δεν αρκεί, γι΄αυτό και οι γιατροί συστήνουν το σκεύασμα (συμπληρωματικά), προκειμένου να λαμβάνεται η πσοσότητα που πρέπει.

 

Μια συμβουλή από μένα: αποβάλλετε οποιοδήποτε στρες έχετε, γιατί είναι κακός σύμμαχος γαι την επίτευξη εγκυμοσύνης. Χαρείτε τον έρωτα με τους συντρόφους σας και θα έρθουν και τα μωράκια μας :)

 

 

"Την Άνοιξη αν δεν την βρεις, την φτιάχνεις" Ο.Ελύτης

 

 

 

 

κανονικά πρέπει να έρθει στις 1-2 Ιουλίου αλλά ας ελπίσουμε οτι δεν θα έρθει :):roll: μακάρι να είμαι ήδη :D:D και μακάρι να είσαι και εσύ πολύ πολύ πολύ σύντομα.....όσο για το φυλλικό οξύ θα το ξεκινήσω απο σήμερα :D

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παίρνω τα filicine που είναι φυλλικο οξύ.μου είπε η γιατρός μου να τα πάρω που βοηθάνε αρκετά,αλλά κ να μείνω εγκυος κ να μην το ξέρω αυτό είναι το πρώτο πράγμα που σου λένε να πάρεις.οπότε πάλι είμαι καλυμμένη.ένα χάπι την ημέρα θέλει.

 

 

 

α υπέροχα αυτο θα πάρω και εγω :D:D:D σ ευχαριστω πολύ θάλεια μου...εσύ πόσο καιρό προσπάθεις για ζουζουνάκι;

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

α υπέροχα αυτο θα πάρω και εγω :D:D:D σ ευχαριστω πολύ θάλεια μου...εσύ πόσο καιρό προσπάθεις για ζουζουνάκι;

Στην 5η φορά κ αν έρθει αύριο πάω μετά για την 6η!!!!!εσύ????

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην 5η φορά κ αν έρθει αύριο πάω μετά για την 6η!!!!!εσύ????

 

 

στην 1η και αν μου έρθει πάω για δεύτερη....και κάτι μου λέει οτι θα πάω για δεύτερη :( γιατί δεν έχω συμπτώματα μόνο πόνο στην μέση και στην κοιλιά χαμηλά όπως στην περίοδο.....

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

στην 1η και αν μου έρθει πάω για δεύτερη....και κάτι μου λέει οτι θα πάω για δεύτερη :( γιατί δεν έχω συμπτώματα μόνο πόνο στην μέση και στην κοιλιά χαμηλά όπως στην περίοδο.....

οκ μην αγχώνεσαι!!!!κ εγώ είδα λίγο καφέ οπότε έρχεται αύριο τελικά!!!!

hiEW.pngpFRip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...