Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

eimai 27 xronwn kai prospatho me to suzigo mou edw kai 14 mhnes gia paidi! eixa kanei eksetaseis kai ola itan fysiologika! eseis ti mou protinete na kanw ? exw arxish kai agxonome me to thema auto arketa kai ektos autou opou vretho kai opou statho sunexeis h idia erwtish: pote tha kaneis paidi! sas euxaristw polu!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σήμερα ξεκίνησα folic acid... Μου είπε μια κοπελα να ξεκίνησω και οτι βοηθάει...εμείς κάναμε και τεστ γονιμότητας και όλα βγήκαν μια χαρά. Τώρα θα δούμε... Θέλω τοσο πολύ ενα δικο μας μωρο...επίσης έχω μια ερώτηση όλες οι γυναίκες βγάζουν αίμα κατά την εμφύτευση...?

Link to comment
Share on other sites

eimai 27 xronwn kai prospatho me to suzigo mou edw kai 14 mhnes gia paidi! eixa kanei eksetaseis kai ola itan fysiologika! eseis ti mou protinete na kanw ? exw arxish kai agxonome me to thema auto arketa kai ektos autou opou vretho kai opou statho sunexeis h idia erwtish: pote tha kaneis paidi! sas euxaristw polu!

 

Γλυκιά μου σου ευχομαι να τα καταφέρετε και να ερθει συντομα η στιγμη που θα μαθεις οτι είσαι έγκυος!!

Δεν χρειαζεται να έχεις αγχος.. Στρες και να σκέφτεσαι ότι ΄πρέπεί΄ να γίνει! Όσο το σκέφτεσαι τόσο δε θα έρχεται δυστυχώς γιατί το αγχος είναι ο χειροτερος εχθρός στις εγκυμοσύνες!!χαλαρώστε μαζί με τον σύντροφό σου και περάστε καλά!! Αυτό κάνει θαύματα!!! ;)

Με το καλό σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως σήμερα ξεκίνησα folic acid... Μου είπε μια κοπελα να ξεκίνησω και οτι βοηθάει...εμείς κάναμε και τεστ γονιμότητας και όλα βγήκαν μια χαρά. Τώρα θα δούμε... Θέλω τοσο πολύ ενα δικο μας μωρο...επίσης έχω μια ερώτηση όλες οι γυναίκες βγάζουν αίμα κατά την εμφύτευση...?

 

Γειά σου eleutheria! Εγώ προσωπικά δεν είχα ούτε μια σταγόνα αίμα κατά την εμφύτευση!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου eleutheria! Εγώ προσωπικά δεν είχα ούτε μια σταγόνα αίμα κατά την εμφύτευση!

Γενικά είχες κάποιο σύμπτωμα? Τις πρωτες μέρες...κάτι διαφορετικό ..?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα είμαι καινούργια στην σελίδα... Θέλω την γνώμη σας πάνω στο Θεμα της προσπάθειας για εγκυμοσύνη..προσπαθούμε 6 μηνες αλλά τίποτα ακόμα...κάναμε και οι δυο τεστ γονιμότητας και όλα είναι μια χαρά...είμαι 19/χρονών και θέλω πολύ και εγώ και ο σύντροφος μ ενα μωρο...τι μπορω να κάνω για να έχω μεγαλύτερα ποσοστά εγκυμοσύνης... Γενικά φεύγει ταξίδια και όπως καταλαβαίνετε δεν έχουμε την ευκαιρία για καθημερινές επαφές.. Αλλά αυτή την φορά είναι 1 μήνα και κάτι και απο αύριο ξεκινάνε η γόνιμες μέρες...θέλω πλ ενα μωρο και ας ειμαι σε αυτήν την ηλικεια.. Θα εκτίμησω πολύ τις συμβουλες σας.

 

κάνεις πλάκα ?

η σουπερ γυναικά είσαι για να καταφέρεις στα 18 σου χρόνια να ολοκληρώσεις της σπουδές σου και να εργάζεσαι και να έχεις βρει ένα σύντροφο και να θέλεις να αποκτήσεις παιδί !!!

η εγώ είμαι ηλίθια που τέλειωσα της σπουδές μου στα 25 και χρειαστήκαν και 15 χρόνια να εργάζομαι και να μην κινδυνεύω, άμεσα να πληγώ από την ανεργία ! και είχα 3 μακροχρόνιες σχέσεις ( άνω των 3 χρόνων ) έως να καταλήξω με τον σύζυγο μου 38 χρόνων τότε εγώ και σήμερα στα 40 μου να προσπαθούμε για μια εγκυμοσύνη ... κοριτσάκι ποιον πας να κορόιδεψες ? η σου είπε κάνεις ότι εάν κάνεις ένα παιδί με κάποιον άνδρα θα τον έχεις στο βρακί σου ?

Link to comment
Share on other sites

κάνεις πλάκα ?

η σουπερ γυναικά είσαι για να καταφέρεις στα 18 σου χρόνια να ολοκληρώσεις της σπουδές σου και να εργάζεσαι και να έχεις βρει ένα σύντροφο και να θέλεις να αποκτήσεις παιδί !!!

η εγώ είμαι ηλίθια που τέλειωσα της σπουδές μου στα 25 και χρειαστήκαν και 15 χρόνια να εργάζομαι και να μην κινδυνεύω, άμεσα να πληγώ από την ανεργία ! και είχα 3 μακροχρόνιες σχέσεις ( άνω των 3 χρόνων ) έως να καταλήξω με τον σύζυγο μου 38 χρόνων τότε εγώ και σήμερα στα 40 μου να προσπαθούμε για μια εγκυμοσύνη ... κοριτσάκι ποιον πας να κορόιδεψες ? η σου είπε κάνεις ότι εάν κάνεις ένα παιδί με κάποιον άνδρα θα τον έχεις στο βρακί σου ?

 

Για αρχή δεν καταλαβαίνω τον λογο που γίνεσαι επιθετική....και αν δεν γνωρίζεις πραγματα για τον άλλον μην βγαζεις συμπερασματα...δουλεύω απο τα 14ρα μ δεν έχω δώσει πανελλήνιες και δεν σπουδαζω..έχω την δικιά μ δουλεια..και μαγαζί αλλά ασχολούμε και με την φωτογραφία αρκετά χρόνια τώρα, επίσης μένω σε χωριό... Και δεν ειμαι απο τις γκομενες που νομίζεις.. Ειμαι αυτόνομη.. Και σέβομαι τον άνθρωπο που έχω δίπλα μ για να προσπαθήσω να τον βάλω στο βρακι μ...είναι δίπλα μ και έχουμε πάρει καποιες αποφάσεις γτ αυτό π έχουμε δεν το βρίσκεις απο την μια μέρα στην άλλη...και δεν μπορείς να μιλάς και να κρινεις κάποιον αν δεν ξέρεις τι έχει περάσει...δεν υπάρχει ηλικία σε αυτά...και εγώ προσωπικά θέλω να κάνω μικρή παιδι..για να ειμαι πιό κοντά σε αυτό..να μην έχουμε χάσμα..έτσι ειμαι εγώ..εσύ είσαι αλλιώς και η κάθε κοπελα έχει διαφορετικά διαμορφωμένο χαρακτήρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μ να τα καταφερεις...προσπαθείς καιρό? Ποσο είσαι?

 

καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση , 32 είμαι κ προσπαθούμε ένα μήνα περίπου ....σήμερα το πρωί αδιαθέτησα :(:(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ευχαριστώ για την απάντηση , 32 είμαι κ προσπαθούμε ένα μήνα περίπου ....σήμερα το πρωί αδιαθέτησα :(:(

 

Είναι αρχή ακόμα...και εγώ νόμιζα οτι είναι ευκολο και ειδικά για την ηλικία μ...αλλά έλα που δεν είναι είμαστε 3 χρόνια μαζί και προσπαθούμε 6 μηνες...παίρνεις folic acid?

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρχή ακόμα...και εγώ νόμιζα οτι είναι ευκολο και ειδικά για την ηλικία μ...αλλά έλα που δεν είναι είμαστε 3 χρόνια μαζί και προσπαθούμε 6 μηνες...παίρνεις folic acid?

 

όχι δεν το ξέρω καν, λένε πως βοηθάει?ισώς είναι ανασταλτικός παράγοντας κ το άγχος αν κ 6 μήνες δεν είναι πολύ , σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί κ εγώ που προσπαθώ ένα μήνα το έχω συνέχεια στο μυαλό μου .

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν το ξέρω καν, λένε πως βοηθάει?ισώς είναι ανασταλτικός παράγοντας κ το άγχος αν κ 6 μήνες δεν είναι πολύ , σε καταλαβαίνω βέβαια γιατί κ εγώ που προσπαθώ ένα μήνα το έχω συνέχεια στο μυαλό μου .

 

Ξεκινά να παίρνεις μονο καλό θα σου κανει...άστα και εγώ περιμένω να δω τώρα σε 7 μέρες αν θα μου ερθει περίοδος... Μακάρι να μην ερθει..αλλά έχω απογοητευτεί... Και φεύγει σε λίγο καιρό ο αρραβωνιαστικός μ...θα έρθει σε 45 μέρες πάλι...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξεκινά να παίρνεις μονο καλό θα σου κανει...άστα και εγώ περιμένω να δω τώρα σε 7 μέρες αν θα μου ερθει περίοδος... Μακάρι να μην ερθει..αλλά έχω απογοητευτεί... Και φεύγει σε λίγο καιρό ο αρραβωνιαστικός μ...θα έρθει σε 45 μέρες πάλι...:(

 

αφού λείπει τοσο μεγάλα διαστήματα δε προσπαθείτε έξι μήνες αλλά πολύ λιγότερο , άρα μην απογοητευεσαι όλα καλα θα πάνε, είναι πολύ νωρις κ γαι εσένα .

Link to comment
Share on other sites

αφού λείπει τοσο μεγάλα διαστήματα δε προσπαθείτε έξι μήνες αλλά πολύ λιγότερο , άρα μην απογοητευεσαι όλα καλα θα πάνε, είναι πολύ νωρις κ γαι εσένα .

 

Ναι είναι περίεργα τα πραγματα... Άστα...ζω για την στιγμη που θα μάθω οτι ειμαι...θα είμαι η πιό ευτυχισμένη γυναικα στον κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι περίεργα τα πραγματα... Άστα...ζω για την στιγμη που θα μάθω οτι ειμαι...θα είμαι η πιό ευτυχισμένη γυναικα στον κοσμο...

 

θα έρθει η στιγμή είμαι σίγουρη απλά κοίτα να χαλαρώσεις λίγο γιατι σε νιώθω λίγο σφιγμένη (όπως κ εγώ είμαι δηλαδή χαχα).Σκέψου ..επιτέλους Παρασκευή σημερα!!!

Link to comment
Share on other sites

θα έρθει η στιγμή είμαι σίγουρη απλά κοίτα να χαλαρώσεις λίγο γιατι σε νιώθω λίγο σφιγμένη (όπως κ εγώ είμαι δηλαδή χαχα).Σκέψου ..επιτέλους Παρασκευή σημερα!!!

 

Χαχα ναιιιιι...:P βασικά ξέρεις αν όντως γίνεται αυτό με την θερμοκρασία όταν είσαι έγκυος? Αν ανβνει..?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναιιιιι...:P βασικά ξέρεις αν όντως γίνεται αυτό με την θερμοκρασία όταν είσαι έγκυος? Αν ανβνει..?

 

μάλλον ισχύει γιατι το έχω ακούσει πολύ ...μην αρχίσεις να βάζεις θερμόμετρο τι είπαμε χαλάρωσε κ θα ερθει....ή έχεις βάλει ήδη?:):)

Link to comment
Share on other sites

μάλλον ισχύει γιατι το έχω ακούσει πολύ ...μην αρχίσεις να βάζεις θερμόμετρο τι είπαμε χαλάρωσε κ θα ερθει....ή έχεις βάλει ήδη?:):)

 

Χαχαχαχαχα κοιτά έχω 36.4 κάθε μέρα...το πρωι είχα 36.8 είναι αρκετό για εμένα...πφφφ δεν ξέρω ηρεμία...

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα κοιτά έχω 36.4 κάθε μέρα...το πρωι είχα 36.8 είναι αρκετό για εμένα...πφφφ δεν ξέρω ηρεμία...

 

 

εύχομαι να έχεις δίκιο κ όντως να είσαι έγγυος αυτή τη φορά αλλα σε παρακαλώ μη ξανα βάλεις θερμόμετρο κ χαλάρωσε :):):)(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ )

Link to comment
Share on other sites

εύχομαι να έχεις δίκιο κ όντως να είσαι έγγυος αυτή τη φορά αλλα σε παρακαλώ μη ξανα βάλεις θερμόμετρο κ χαλάρωσε :):):)(τα λέω για να τα ακούω κ εγώ )

 

Σιγα μην είμαι πάλι...:/ αυτό θα κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...