Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.356

1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

• σχεδόν αμέσως
        968
      • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
        471
      • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
        291
      • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
        313
      • μετά από περισσότερα χρόνια
        4

Recommended Posts

Καλησπερα ειμαι καινουρια στο στην παρεα σας και θα ηθελα να μου δώσετε τα φώτα σας...Λοιπον 16/6 ειχα γόνιμες και προσπαθήσαμε με τον σύζυγο μου 18 ειχα ωορρηξία και προσπαθήσαμε παλι προχθές εκανα τεστ βγηκε αρνητικό αλλα εδω και δυο μερες εχω πόνους περιοδου πολλα υγρά και πόνους στην πλάτη...να αδιαθετησω περιμενω 2/7 τι να κανω κοριτσια;

Διαφημίσεις

Καλησπερα ειμαι καινουρια στο στην παρεα σας και θα ηθελα να μου δώσετε τα φώτα σας...Λοιπον 16/6 ειχα γόνιμες και προσπαθήσαμε με τον σύζυγο μου 18 ειχα ωορρηξία και προσπαθήσαμε παλι προχθές εκανα τεστ βγηκε αρνητικό αλλα εδω και δυο μερες εχω πόνους περιοδου πολλα υγρά και πόνους στην πλάτη...να αδιαθετησω περιμενω 2/7 τι να κανω κοριτσια;Περιμενω σπορακι λετε;

Καλησπερα ειμαι καινουρια στο στην παρεα σας και θα ηθελα να μου δώσετε τα φώτα σας...Λοιπον 16/6 ειχα γόνιμες και προσπαθήσαμε με τον σύζυγο μου 18 ειχα ωορρηξία και προσπαθήσαμε παλι προχθές εκανα τεστ βγηκε αρνητικό αλλα εδω και δυο μερες εχω πόνους περιοδου πολλα υγρά και πόνους στην πλάτη...να αδιαθετησω περιμενω 2/7 τι να κανω κοριτσια;

1) Να περιμένεις να έχεις καθυστέρηση για να κάνεις τεστ.

2) Να γράφεις στα σωστά θέματα. :roll:

Πρώτη φορά έμεινα έγκυος το 2012, μετά από 9 χρόνια γάμου (αλλά τα πρώτα χρόνια προσέχαμε). Δυστυχώς ήταν βιοχημική. Αγχώθηκα πάρα πολύ, όλοι μου έλεγαν "όσες το έπαθαν ξαναέμειναν αμέσως" περνούσε ο καιρός και εγώ τίποτα!

Μέτραγα μέρες, κάθε φορά που αδιαθετούσα απογοήτευση ότι δεν τα καταφέραμε. Τελικά, το πήρα απόφαση ότι ίσως δεν το έχει η τύχη μας και τον Μάιο σταμάτησα να μετράω και να αγχώνομαι. Και με μωρό ευτυχισμένη θα ήμουν και χωρίς μωρό, το ίδιο.

Είμαι 36 ετών και σήμερα είμαι σχεδόν 7 εβδομάδων, την προηγούμενη Πέμπτη είδαμε καρδιακή λειτουργία. Έχουμε πολύ δρόμο ακόμα μπροστά μας αλλά ό,τι είναι να γίνει, θα γίνει.

ndgFp3.png

Εγώ έμεινα απο τον πρώτο μηνα εγκυος το 2008 αλλα έπρεπε να διακοπεί γιατι είχα καρκίνο του μαστού. Ενα χρόνο μετα, αφού πήρα το οκ απο την ογκολόγο μου, τον Οκτώβρη του 2009 μένω εγκυος πάλι με την πρώτη προσπάθεια στην κοράκλα μου, που γινεται σε λίγες μέρες τεσσάρων ετων. Απο τον Νοέμβρη του 2013 προσπαθούμε για δευτερο αλλα δεν εχει κάτσει ακόμα, και όχι πολύ εντατικά. Απο τον Ιούνιο ξεκίνησα τεστακια ωορρηξιας για να μην χάνω τις γόνιμες. Εχω φτάσει ήδη 39 ετων.

Η κορη μου, η ζωη μου!!!

Εγώ παντρεύτηκα τέλη Μαΐου και τελευταία περίοδο είχα 07/07/11 χωρίς εντατικές προσπάθειες (τον Ιούνη δεν κάναμε καθόλου, γιατί είχα νοσηλευτεί στο νοσοκομείο) και τον Ιούλη 2 φορές.

Τώρα είμαι στον πρώτο κύκλο προσπαθειών για το δεύτερο. Ελπίζω να είμαι πάλι το ίδιο τυχερή :).

Εμείς παντρευτηκαμε τον Ιουλιο 2012 και ξεκινησαμε τις προσπαθειες ενα χρονο μετα. Έτυχε τοτε να κάνω μια εξέταση για πολυκυστικες και βγηκαν τα επίπεδα της ΑΜΗ (μιας ορμόνης που δειχνει την γονιμοτητα μας) σε επίπεδα εμμηνοπαυσης.. Στα 27 μου!!!!! Πήρα κλαίγοντας το γιατρό μου που δεν το πιστευε και μου είπε να επαναλαβω την εξέταση στο Ιασώ. Έχασα 10μερες και 10 χρόνια απο τη ζωή μου για να ανακάλυψω οτι ηταν λάθος.. Είχα συγκλονιστεί τόσο πολύ που απο τοτε ένιωθα οτι κάτι θα παει στραβά. Του Αγ.Βαλεντίνου τρακαρα, το εβγαλα απ το μυαλό μου και Πιάσαμε το παιδάκι μας. Είμαι 5μηνων έγκυος! Όλα για κάποιο λογο γίνονται!

Καλησπερα στην ομορφη παρεουλα..! Ειμαι καινουρια εδω..! Και μελουσα μανουλα πλεον..!! Εμεις προσπαθουμε 9 μηνες...!! Πανω που ειπα οτι τελειωσε παμε στον γιατρο....ο αντρας μου επεμενε αλλη μια φορα....εκατσε αυτη η φορα...χωρις αγχος χωρις μετρημα ημερων κλπ...ολα πολυ χαλαρα..!!Και χθες εμαθα πως ειμαι εγκυουλα <3

Καλημερα κ απο μενα!!!

Έγκυος έμεινα με μια μονο προσπάθεια αφου δεν ήθελα ακομα παιδάκι γιατι ειχα πάρει προαγωγή στη δουλεια και ημουν επικεντρωμένη πανω σε αυτο !! Τωρα βρίσκομαι στην 25η εβδομάδα και νιώθοντας το μπέμπη μας μεσα μου δεν με ενδοαφερει καμία προαγωγή χιχιχι!

Συγχαρητήρια σε ολες τις μέλλουσες μανούλες και ευχομαι απο καρδιάς με έναν πόνο !!!

Καλημερα κ απο μενα!!!

Έγκυος έμεινα με μια μονο προσπάθεια αφου δεν ήθελα ακομα παιδάκι γιατι ειχα πάρει προαγωγή στη δουλεια και ημουν επικεντρωμένη πανω σε αυτο !! Τωρα βρίσκομαι στην 25η εβδομάδα και νιώθοντας το μπέμπη μας μεσα μου δεν με ενδοαφερει καμία προαγωγή χιχιχι!

Συγχαρητήρια σε ολες τις μέλλουσες μανούλες και ευχομαι απο καρδιάς με έναν πόνο !!!

Διαφημίσεις

Τυχερούλες που μείνατε έγκυες κατευθείαν....

Πάντως σύμφωνα με τα συμπεράσματα από τριγύρω, όλες οι κοπέλες που δεν ήθελαν εγκυμοσύνη έμειναν από απροσεξίες....

Κι αυτές που θέλουν, δεν τους κάθεται αμέσως..

Να σας ρωτήσω κι εγώ, τα τεστ ωορρηξίας και γενικώς η παρακολούθηση, δεν σε αγχώνουν και δε στο θυμίζουν πιο πολύ; Μήπως λειτουργούν ανασταλτικά εν τέλει;

Καλημέρα !!! Είμαι καινούργια στο forum και είναι η πρώτη μου συμμετοχή σε συζήτηση :D

Εμείς τα καταφέραμε ευτυχώς με την πρώτη προσπάθεια αμέσως μετά τον γάμο και τώρα έχουμε φτάσει στις 16 εβδομάδες <3

Και στις 3 απο την πρωτη φορα προσπαθειών..πως γινεται λοιπον να υπαρχουν μονο 20% πιθανότητες σε καθε κύκλο;γιατι καθε φορα να πέφτουμε στο 20% ειναι λιγο δύσκολο...

16 μηνες προσπαθειων...χωρις κανενα προβλημα!ολα ηταν καλα...αλλα η εγκυμοσυνη ηρθε πολλους μηνες μετα την πρωτη προσπαθεια!

yIwXp2.png

Διαφημίσεις

Καλησπερα!!Εγω με τον αντρα μου προσπαθουσαμε 6 μηνες!Καθως μιλουσα με μια φιλη μου μου ειπε για το μηλο της Αγιας ειρηνης!!Πηγα λοιπον στο μοναστηρι στη λυκοβρυση 1 Νοεμβριου!Απο το μοναστηρι μου δωσανε μια φετα μηλαρακι και ενα σχοινακι για το φοραω στην κοιλια μου!Οταν πηγα μπροστα στην εικονα για να προσευχηθω και ΝΑ κρεμασω το ταμα αρχισαν να τρεχουν τα δακρυα μου ασταματητα!!Οπως σας ειπα αυτο εγινε 1 Νοεμβριου στις 4 Νοεμβριου φαγαμε το μηλο εγω και αντρας μου αφου νυστεψαμε 3 μερες και απο λαδι!Το σχοινακι το φοραω στην κοιλια μου απο εκεινη την ημερα που πηγα στο μοναστηρι!Σημερα εχουμε 24 νοεμβριου 20 μερες απο την ημερα που εφαγα το μηλο,σημερα λοιπον εκανα β χοριακη και ειμαι εγκυος!!!Δεν μπορω να περιγραψω με λογια αυτο που αισθανομαι!Ευχαριστω Αγια μου ειρηνη για το δωρο που εκανες!Δεν θα το ξεχασω ποτε και παντα θα δοξαζω το ονομα της!

Ξέρω και γω για το μοναστήρι και το επισκέπτομαι συχνά! Είναι θαυματουργό η αλήθεια είναι αυτή.

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Καλημέρα! Στο 1ο παιδάκι δ προσπαθούσαμε, απλά το είχαμε αφήσει στη τύχη του, όποτε ήταν δλδ, &μέσα σε 5 μήνες έμεινα έγκυος! Στην δεύτερη, η οποία έληξε άδοξα καθώς ήταν εξωμήτρια, έμεινα στους 3 μήνες! Ήμαστε απο τα τυχερά ζευγάρια...τώρα έχουμε ''απαγορευτικό'' για τους επόμενους 3-4 μήνες, &εύχομαι μετά που θα το βάλουμε μπροστά να μείνω τόσο γρήγορα όσο&στις προηγούμενες!

q6bUp3.png

FCQkp3.png

Γεια σας και από μένα! Είχα την ευτυχία αλλά και την απίστευτη τύχη να μείνω έγκυος από τον πρώτο μήνα ελεύθερων επαφών! Από τις υπόλοιπες απαντήσεις παρατηρώ ότι πολλές ακόμη κοπέλες έμειναν έγκυες από τον πρώτο μήνα (ευτυχής σύμπτωση) και συνειδητοποιώ ότι τελικά δεν είναι τόσο σπάνιο όσο παρουσιάζεται κατά καιρούς! Από την άλλη πλευρά, χαίρομαι να διαβάζω ότι ακόμα και τα ζευγάρια που κόπιασαν λίγο περισσότερο για το ευτυχές γεγονός, έδειξαν την ανάλογη αποφασιστικότητα και τα κατάφεραν!!! Εύχομαι να τα καταφέρουν σύντομα και όσοι συνεχίζουν τις προσπάθειες και να κρατήσουν στην αγκαλιά τους τα μωράκια τους!!! :D

H95Hp3.png

Καλησπερα σας,την πρωτη φορα που εμεινα εγκυος ηταν περιπου μετα απο 3 με 4 μηνες ελευθερων επαφων,δυστυχως στην 5η εβδομαδα απεβαλα...οι προσπαθειες ξεκινησαν μετα απο 4 μηνες παλι οπως μας ειχε πει ο γυναικολογος,καταφερα να ξαναμεινω μετα απο 2 χρονια ακριβως....μαλιστα η πιθανη ημερομηνια τοκετου και στις δυο εγκυμοσυνες ηταν με 5 μερες διαφορα...γεννησα πριν 3 μηνες μια πανεμορφη μπεμπουλα.η εγκυμοσυνη ηρθε ακριβως την στιγμη που το ειχαμε ξεχασει τελειως....

Στην πρώτη εγκυμοσύνη περίπου μετά απο 6 μήνες...αλλα είχαν προηγηθεί 2 αποβολές....Τώρα στο δεύτερο σχεδόν αμέσως...

zTq9p2.png

OC8Op2.png

Γεια σας.

ειμαι καινουργια στο φορουμ

εγω ειχα ελευθερες επαφες για 2 μηνες αλλα τιποτα.τοτε πηγα στον γυναικολογο μου για να δω αν ειχαν δημιουργηθει κυστες που ειχα προβλημα στο παρελθον. ευτυχως ολα καλα. και παρακολουθησαμε τον κυκλο μου για να δουμε οτι η ωορεξια γινεται κανονικα, και τοτε καταλαβα οτι προσπαθουσα να μεινω εγκυος σε λαθος μερες.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Σύνδεση/Εγγραφή

Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν! 

• Similar Content

• Από Συντονιστής Περιεχομένου,
        Η δράση αυτή αφορά την ανάγκη και το δικαίωμα της επιτόκου για παρουσία συνοδού κατά την διάρκεια του τοκετού & της γέννησης. 

Διεθνώς είναι αυτονόητο ότι επιτρέπεται κάτι τέτοιο, στην Ελλάδα όμως, όπως και στην περίπτωση του Ποτέ πια Μόνα (όπου δεν επιτρεπόταν στα παιδιά να έχουν συνοδό τον γονέα τους μαζί τους στην τέλεση ιατρικών πράξεων) απαγορεύεται στους συνοδούς να είναι παρόντες, με την δικαιολογία ότι "δεν το επιτρέπει ο κανονισμός".

Ο συνοδός μπορεί να είναι σύζυγος, σύντροφος, συγγενικό πρόσωπο ή άλλο άτομο της επιλογής της επιτόκου.
        Στηρίζουμε με χορηγία επικοινωνίας αυτή τη δράση, όπως κάναμε και με την δράση πολιτών του Ποτέ πια μόνα που οδήγησε σε οδηγία του ΚΕΣΥ έτσι ώστε να μπορούν οι γονείς να είναι παρόντες/συνοδοί των παιδιών τους κατά την τέλεση ιατρικών πράξεων. 

Για όσες γεννήσατε ήδη χωρίς συνοδό ενώ ήταν κάτι που το ζητήσατε

Προς το παρόν ζητείται από όσους ενδιαφέρονται να στείλουν την παρακάτω αίτηση στο εμαιλ

encahellas(ατ)gmail.com

Προς  ENCA Hellas Θέμα Ποτέ πια μόνες στον Τοκετό

Γέννησα στο Νοσοκομείο/Κλινική     .............στις .......... το παιδί μου και δεν επετράπηκε   η παρουσία του/της ............( συζύγου μου, μαίας μου, βοηθού μου, αδερφής μου) παρότι το αιτήθηκα προφορικά.

Επιθυμώ η επιστολή μου να επισυναφθεί σε ομαδική αναφορά στο ΣτΠ για το δικαίωμα κάθε επίτοκης να έχει συνοδό κατά τον τοκετό της

ονοματεπώνυμο, διεύθυνση κατοικίας, τηλ.επικοινωνίας

Στόχος της δράσης είναι:
        να υπάρξουν μαρτυρίες επίσημες που θα χρησιμεύσουν στην περιγραφή /συχνότητα των περιπτώσεων. 
        Μπορείτε στην επιστολή να περιγράψετε και τα συναισθήματά σας εξαιτίας αυτού του περιορισμού. 

Για όσες θα γεννήσετε και θέλετε να έχετε συνοδό στον τοκετό

Για τις έγκυες που θέλουν να συμμετάσχουν: Τυπώνετε την παρακάτω αίτηση & την αποστέλετε ή την πάτε στο νοσοκομείο/κλινική που σας ενδιαφέρει (δεν είναι απαραίτητο να γεννήσετε εκεί) , παίρνετε αριθμό πρωτοκόλλου και αναμένετε απάντηση.
        Εάν δεν ξέρετε που να καταθέσετε την αίτηση ρωτήστε στην διοίκηση του νοσοκομείου για να σας κατευθύνουν ανάλογα. Κάθε νοσοκομείο έχει τέτοιο γραφείο. 

Συμπληρώνετε το παρακάτω κείμενο στην αίτηση:

Προς Νοσοκομείο/Κλινική

Διανύω τον ........... μήνα της εγκυμοσύνης μου και παρακαλώ να μου γνωστοποιήσετε εαν μπορώ κατά την διάρκεια του τοκετού μου (φυσιολογικό ή με καισαρική τομή) καθώς και πριν από αυτόν κατά την διάρκεια των οδινών αλλά και μετά, να έχω συνοδό ένα άτομο της επιλογή μου (σύζυγο, σύντροφο, συγγενή, φίλη, μαία κλπ)."

Στόχος αυτής της δράσης είναι
        α) να δεχτούν τα νοσοκομεία δια της επίσημης οδού τις αιτήσεις των πολιτών & να γνωρίζουν ότι υπάρχει αριθμός πολιτών που ζητά  αυτή την δυνατότητα 
        β)να υπάρξουν απαντήσεις από τα νοσοκομεία είτε αρνητικές ή θετικές, οτιδήποτε που θα κάνει το νοσοκομείο να θέσει προς τα έξω την όποια πολιτική του
        Έτσι, θα μπορέσει να υπάρξει επίσης νομική επεξεργασία  των απαντήσεων που θα λάβουν οι γονείς και να επισυναφθούν και αυτές στην όποια νομική κίνηση. 

(υπο επεξεργασία)

Πηγή των πληροφοριών: ομάδα  facebook  https://www.facebook.com/groups/148827762403975/ Ποτέ πια μόνες στον Τοκετό

• Από alice123,
        ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ για το τι θα βρουν τα παιδια μας οταν μεγαλωσουν

π.χ.
        -μια φιλη μου την ημερα που γεννησε αγορασε ολα τα περιοδικα και εφημεριδες εκεινης της μερας

- ειδα ενα ημερολογιο οπου ειχαν αποτυπωμα (σαν τα δαχτυλικα αποτυμ) τα πατουσακια του μωρου
        (αχ εγω δεν το προλαβα)

- εγω απλα πηρα πηλο και εφτιαξα τις παλαμες τους,
        εχω φυλαξει τα καρτελακια απο το νοσοκομειο, τα βραχιολακια κλπ
        και τους υπερηχους
        τα πρωτα παπουτσακια τους

επισης τις πρωτες ζωγραφιες

ΠΕΙΤΕ ΙΔΕΕΣ ............
      • Από beboulix,
        την τεταρτη εχω τα γενεθλια μου.ο ανηρ θελει να μου παρει ενα καλο δωρο γιατι για την γεννηση του μωρου δεν μου πηρε κατι.τι προτεινετε?
      • Από [email protected],
        Τον τελευταίο καιρό έχω πραγματικά λαλήσει δεν προλαβαίνω ούτε να βήχω. Προχθές λοιπόν γύρισα σπίτι και ο γιος μου μου έλεγε ότι έφαγε κέικ στο σχολειό. Δεν έδωσα σημασία λέω κάποιος θα το κέρασε! Γιόρταζε κάποιος αγάπη μου του λέω? Οχι μου λέει εσύ το έβαλες στην τσάντα μου. Οχι του λέω εγώ, Ναι αυτός και τελικά ρωτάει και την γιαγιά του. Εσύ μου το έβαλες το κέικ γιαγιά στη τσάντα μου? Οχι και η γιαγιά του. Δεν καταλάβαινα εγώ θα μπερδεύτηκε λέω το παιδί. Πάω ανοίγω την τσάντα και τί να δώ? Αντί να βάλω το τάπερ με το φαγητό του του είχα βάλει το τάπερ με το κέικ του παιδιού. Εχω κάνει και χειρότερα αλλά θα σας τα γράψω εν καιρό. Μήπως να αρχίσει να με ανησυχεί η κατάσταση μου ή τα κάνετε και εσείς?
      • Από mama xrysa,
        Σκέφτηκα να φτιάξουμε έναν κατάλογο με τέτοιους χώρους για Αθήνα Πάτρα Θεσσαλονίκη και οπουδήποτε αλλού.Χώρους που ξέρουμε οτι πλέον με τον καινούριο νόμο είναι μη καπνιστών και μπορούμε να πάμε με τα παιδάκια μας χωρίς να ντουμανιάζουν.Όχι οτι θα είναι πολλοί αλλά τέλος πάντων....Εγώ προς το παρών δεν έχω βρεί κανέναν στη Πάτρα.
      • Από administrator,
        Με αφορμή το άρθρο που δημοσιεύσαμε πέρισυ

http://parents.org.gr/health/a599

που αφορά την πρακτική του περιορισμού της επαφής του γονέα με το νεογέννητό του

ενόσω αυτό βρίσκεται σε νοσηλεία στις ΜΕΝΝ δημοσίων ή ιδιωτικών μαιευτηρίων ή νοσοκομείων

[σε πλήρη αντίθεση με νοσοκομεία όλων των προηγμένων κρατών τα οποία θεωρούν τον γονέα όχι επισκέπτη, αλλά διαρκή συνοδό του παιδιού του, και άρα σε κάθε βρέφος που νοσηλεύεται σε ΜΕΝΝ επιτρέπεται η επαφή με το γονέα του 24 ώρες το 24ωρο, είτε το βρέφος θηλάζει είτε όχι, είτε πρόκειται για την μητέρα είτε τον πατέρα ]

θα θέλαμε να ρωτήσουμε τους αναγνώστες μας έτσι ώστε να υπάρξει συλλογή ψήφων αλλά και μαρτυριών, σχετικά με τις εμπειρίες σε σχέση με
        την διάρκεια και την ποιότητα της επαφής,
        ή και τα όσα σας λέχθηκαν κατά τη διάρκεια της νοσηλείας από τις νοσηλεύτριες, όσον αφορά τον θηλασμό ή άλλα θέματα που θα θέλατε να θίξετε σε αυτό το θέμα.

Edit:
        Να σημειώσουμε ότι δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα να αναφερθεί όποιο μαιευτήριο (ιδιωτικό ή δημόσιο) επιτρέπει την 24ωρη πρόσβαση του γονέα στις ΜΕΝΝ, οι κανόνες του φόρουμ δεν το απαγορεύουν.
        Υπάρχουν μαρτυρίες ότι κάποια ιδιωτικά ή κάποια δημόσια μαιευτήρια έχουν αλλάξει τελευταία πρακτικές.
      • Από blue,
        Κορίτσια σκεφτομαι απο τωρα αν μεινω εγκυος τροπους και ιδεες να το ανακοινωσω στον αντρα μου που ξερω οτι θα πεταξει απο την ευτυχια του.

Εσεις πως του το ειπατε????
        βασικα σκεφτομουν σε καποια ανυποπτη στιγμη να βγουμε εξω να φαμε πχ και να του δωσω ενα κουτακι σε στυλ δωρακι δηλαδη που να εχει μεσα μια πιπιλιτσα.
        Μηπως ειναι πολυ κοινοτυπο? δε μου ερχεται κατι αλλο αυτη τι στιγμη.

Δε ριχνεται καμια ιδεα?
      • Από gogga,
        Καλησπερα και απο εμενα! με λενε γεωργια και ειμαι μητερα ενος αγοριου 3 1/2 μηνων. Ευχομαι ολοι να ειμαστε υγειης, ευτυχισμενοι και ενωμενοι να μεγαλωσουμε σωστα και γερα παιδια....Ελπιζω να μας δωσει τη χαρα ο Θεος να ακουσουμε απο τα παιδια μας ενα απλο ευχαριστω μετα απο πολλα χρονια για την αγαπη και τις αρχες που θα τους δωσουμε...