Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

Κορίτσια εγώ έμεινα έγκυος πριν από τρεις μήνες μετά από την πρώτη ελεύθερη επαφή. Οκτώ βδομάδες αργότερα έκανα απόξεση λόγω παλίνδρομης. Πριν από μια εβδομάδα έμαθα ότι είμαι έγκυος ξανά, πάλι με την πρώτη πρώτη προσπάθεια (χρησιμοποίησα και τεστ ωορρηξίας αυτή τη φορά). Γενικώς παίζει σημαντικό ρόλο η ψυχολογία. Πρέπει να είμαστε χαλαρές. Ομολογώ πως αυτή τη φορά, επειδή ήμουν αγχωμένη δεν πίστευα με τπτ ότι θα μείνω.... Ελπίζω αυτή τη φορά τα πράγματα να έχουν καλύτερη έκβαση...

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλή επιτυχία και στο δεύτερο μωράκι σου! Κι εγώ έμεινα με την πρώτη προσπάθεια. Η μπουμπού μου είναι 10 μηνών και σκεφτόμαστε το καλοκαίρι να πάμε για το δεύτερο!! Μακάρι να συμβεί πάλι τόσο εύκολα..

2-4-13... Η νεραϊδούλα μας ήρθε και μας άλλαξε τη ζωή ! ! !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.ΕΙΜΑΙ 27 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΕΡΩΤΑ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΟΥΜΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΣΕ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΕ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΚΟΛΠΟ ΜΟΥ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!

Επεξεργάστηκαν by chrisa27
Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!

 

Πως προσπαθείτε?? :confused:Αν απλώς δεν χρησιμοποιείτε προφυλακτικό αλλά έχετε διακεκομμένη συνουσία, οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Πρέπει τις γόνιμες μέρες να εκσπερματώσει στον κόλπο σου. Επίσης καλό είναι να μην σηκωθείς κατευθείαν από το κρεβάτι και να προσπαθήσεις να αποφύγεις το πλύσιμο για καμμιά ωρίτσα....

Link to comment
Share on other sites

Πως προσπαθείτε?? :confused:Αν απλώς δεν χρησιμοποιείτε προφυλακτικό αλλά έχετε διακεκομμένη συνουσία, οι πιθανότητες δεν είναι πολλές. Πρέπει τις γόνιμες μέρες να εκσπερματώσει στον κόλπο σου. Επίσης καλό είναι να μην σηκωθείς κατευθείαν από το κρεβάτι και να προσπαθήσεις να αποφύγεις το πλύσιμο για καμμιά ωρίτσα....
Ο

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ!!ΘΑ ΤΙΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ...ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕΝΩ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ!!

 

καλησπερα, ειναι καινουργια στο forum και ευχομαι σε ολες οσες προσπαθουν για μωρακι συντομα να εχουν θετικα αποτελεσματα. εμεις τωρα προσπαθουμε για 2ο κι εχω αγχωθει ποιο πολυ απο το 1ο που το πιασαμε με τη πρωτη.να σας ρωτησω κατι; το αγχος παιζει ρολο και μετα την επαφη; γιατι εμενα τοτε με πιανει, με το που το κανουμε και μεχρι να ερθει η ακατανομαστη...πειτε μου σας παρακαλω γιατι τα εχω παιξει...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κι εγώ θέλω να αρχίσουμε προσπάθειες για παιδάκι...ο άντρας μου θέλει μετά το καλοκαίρι γιατί εκείνος έπιασε πρόσφατα δουλειά και εγώ έχω ξεκινήσει μια δικιά μου που τώρα έχει αρχίσει να μπουσουλάει. εγώ αγχώνομαι λίγο με την ηλικία - εγώ 34 το καλοκαίρι εκείνος 38. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά πράγματα που με αγχώνουν: Θα έχει εκείνος δουλειά και του χρόνου; Θα πάει καλυτερεύοντας η δική μου δουλειά; Πώς θα πληρώνω την υπάλληλο που θα πρέπει να με αντικαταστήσει όσο θα λείψω;θα έρθει γρήγορα; αλλά....έχω σταματήσει να τα σκέφτομαι, γιατί αν το κάνω....μάλλον δε θα κάνουμε ποτέ παιδάκι. Ας έρθει με το καλό και θα βρούμε λύση. Εγώ θέλω να αρχίσουμε προσπάθειες ΤΩΡΑ. Αλλά...δε βαριέσαι...ας περιμένω ως το καλοκαίρι...λίγος καιρός έμεινε....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κι εγώ θέλω να αρχίσουμε προσπάθειες για παιδάκι...ο άντρας μου θέλει μετά το καλοκαίρι γιατί εκείνος έπιασε πρόσφατα δουλειά και εγώ έχω ξεκινήσει μια δικιά μου που τώρα έχει αρχίσει να μπουσουλάει. εγώ αγχώνομαι λίγο με την ηλικία - εγώ 34 το καλοκαίρι εκείνος 38. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν πολλά πράγματα που με αγχώνουν: Θα έχει εκείνος δουλειά και του χρόνου; Θα πάει καλυτερεύοντας η δική μου δουλειά; Πώς θα πληρώνω την υπάλληλο που θα πρέπει να με αντικαταστήσει όσο θα λείψω;θα έρθει γρήγορα; αλλά....έχω σταματήσει να τα σκέφτομαι, γιατί αν το κάνω....μάλλον δε θα κάνουμε ποτέ παιδάκι. Ας έρθει με το καλό και θα βρούμε λύση. Εγώ θέλω να αρχίσουμε προσπάθειες ΤΩΡΑ. Αλλά...δε βαριέσαι...ας περιμένω ως το καλοκαίρι...λίγος καιρός έμεινε....

 

Γειά σου....

Ας έρθει και με το καλό και θα βρείτε τη λύση, αυτό να σκέφτεσαι....μόνο

Μην αγχώνεσαι για αυτά τα θέματα. Όταν έρθει η ώρα η καλή θα δείς πόσες σπατάλες θα κόψεις πού τώρα δεν μας φαίνονται και θα δείς πόσα τελικά μπορούν να περισσέψουν για ένα πλασματάκι που τόσο λαχταράς...

Τώρα για το πότε θα ξεκινήσετε είναι δική σας απόφαση, αλλά δεν υπάρχει και λόγος για αναβολές, άλλοστε εσείς θα ξεκινήσετε τις προσπάθειες, αλλά το θαυματάκι δεν ξέρεις πότε θα σας επισκευθεί....

Οπότε βουυυυρ....και από εχθές ακόμα αφού το θέλετε και οι δυο...

είπα την ταπεινή μου άποψη

Να είσαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειναι καινουργια στο forum και ευχομαι σε ολες οσες προσπαθουν για μωρακι συντομα να εχουν θετικα αποτελεσματα. εμεις τωρα προσπαθουμε για 2ο κι εχω αγχωθει ποιο πολυ απο το 1ο που το πιασαμε με τη πρωτη.να σας ρωτησω κατι; το αγχος παιζει ρολο και μετα την επαφη; γιατι εμενα τοτε με πιανει, με το που το κανουμε και μεχρι να ερθει η ακατανομαστη...πειτε μου σας παρακαλω γιατι τα εχω παιξει...

 

Γεια σου....

Εσύ? Που τα έχεις καταφέρει ήδη μια φορά και αγχώνεσαι????

Δεν υπάρχει κανένας, μα κανένας λόγος πιστεύω να αγχώνεσαι.

Αλλά αφού ρωτάς, νομίζω το άγχος όλες μετά την επαφή μας πιάνει, που επεξεργαζόμαστε καθετί περίεργο που νιώθουμε στο σώμα μας και αναρωτιόμαστε αν τα έχουμε καταφέρει...

Σε άλλο φόρουμ που μιλάμε παίζει ρόλο σίγουρα η ψυχολογία μας, αλλά είναι ένας συνδυασμός πολλών πραγμάτων που επηρεάζουν τη σύλληψη...

Λένε ότι είναι και θέμα τύχης και σωστού timing που λένε...

Όπότε δες τα πιο χαλαρά, να χαρείς το παιδάκι σου το πρώρο και το δεύτερο θα έρθει, μην ανησυχείς....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουργια αν μπορειτε να με βοηθησετε τελευταια μερα της περιοδου μου ηταν 18/3 με κυκλο 27 ημερων και ηρθα σε επαφη με τον ανδρα μου 19/3,21/3,24/3,26/3,28/3 και παιρνω cyclacur τι πιθανοτητες εχω να μεινω εγκυος αυτο τον μηνα ξερει καποια να μου απντησει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειμαι καινουργια αν μπορειτε να με βοηθησετε τελευταια μερα της περιοδου μου ηταν 18/3 με κυκλο 27 ημερων και ηρθα σε επαφη με τον ανδρα μου 19/3,21/3,24/3,26/3,28/3 και παιρνω cyclacur τι πιθανοτητες εχω να μεινω εγκυος αυτο τον μηνα

 

Γειά σου Κατερίνα,

Άμα πατήσεις στο internet υπολογισμός γονιμων ημερών (στο babyspace), μπορείς να δείς σύμφωνα με τον κύκλο σου πότε είναι οι γόνιμές σου μέρες, αρα τότε έχεις και τις μεγαλύτερες πιθανότητες για να συλλάβεις.

Με όσα γράφεις φαίνεται πως δεν ήταν οι γόνιμες σου ημέρες αυτές, αλλά αυτό δεν σημαίνει τίποτα, μπορεί να είσαι τυχερή και να πιάσεις και σε αυτές τις μέρες.

Αφού είναι και η πρώτη σας προσπάθεια, χαλάρωσε και απόλαυσε αυτό το ταξίδι που ξεκινάει για εσάς, και όταν θα θελήσει να έρθει το σποράκι σας, δεν θα σας ρωτήσει ότι και να κάνεις εσύ για να το βοηθήσεις...

Καλή τύχη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαιρη χ ευχαριστω ρωταω επειδη ειχα μπει στο babyspace και μου εβγαλε γονιμες μερες απο 24/3 εως 29/3 με πρωτη μερα περιοδου 14/3την πρωτη η την τελευταια μερα της περιοδου βαζεις γαι να σου βγαλει τις γονιμες μερες

Link to comment
Share on other sites

μαιρη χ ευχαριστω ρωταω επειδη ειχα μπει στο babyspace και μου εβγαλε γονιμες μερες απο 24/3 εως 29/3 με πρωτη μερα περιοδου 14/3την πρωτη η την τελευταια μερα της περιοδου βαζεις γαι να σου βγαλει τις γονιμες μερες

 

 

την πρώτη βάζεις εννοείται!

εσύ σίγουρα έπεσες στις γόνιμες, αλλά και πάλι μην απογοητευτείς αν δεν κάτσει τώρα, κάθε μήνα έχουμε 25% να μείνουμε έγκυες.

Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γειά σου....

Ας έρθει και με το καλό και θα βρείτε τη λύση, αυτό να σκέφτεσαι....μόνο

Μην αγχώνεσαι για αυτά τα θέματα. Όταν έρθει η ώρα η καλή θα δείς πόσες σπατάλες θα κόψεις πού τώρα δεν μας φαίνονται και θα δείς πόσα τελικά μπορούν να περισσέψουν για ένα πλασματάκι που τόσο λαχταράς...

Τώρα για το πότε θα ξεκινήσετε είναι δική σας απόφαση, αλλά δεν υπάρχει και λόγος για αναβολές, άλλοστε εσείς θα ξεκινήσετε τις προσπάθειες, αλλά το θαυματάκι δεν ξέρεις πότε θα σας επισκευθεί....

Οπότε βουυυυρ....και από εχθές ακόμα αφού το θέλετε και οι δυο...

είπα την ταπεινή μου άποψη

Να είσαι καλά...

 

αμ...έλα που δεν μπορώ να τον πείσω για νωρίτερα...αλλά πού θα πάει...θα περάσουν οι μήνες...

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera eimai sxetika palio melos edw mesa ithela na po oti stin kori mou pou einai idi 4aron eton emeina eggios apo tis 3 prwtes eleytheres epafes mas !twra exoume ksekinisei pali prospathies gia deytero mwraki !einai na adiathetiso ayrio alla apo agonia ekana ena predictor prin 3 meres ayta ta early kai mou deikse mia poli axni roz grammi kano sto kapaki allo ena all den eixa polla oyra kai mexri kai i prwti grammi pou vgainei entoni roz itan axni kai fisika dipla leuko arnitiko!pithanos prepei na to kana lathos kai na min itan arketi i posotita ton ouron kai exw anxwthei ligo pio na pistepsw apo ta dio test??einai na adiathetiso ayrio kai exw mikres enoxliseis omos tpt to fovero opos alles fores i thermokrasia mou de kanoniki 36,7!kamia exei analogi empeiria???fovamai oti tha apogoiteytw poli ayrio molis dw ti triskatarati na mou rxete!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κορίτσια και εγω ειμαι σχετικά παλιό μέλος θα ήθελα να μοιραστώ και εγω μαζι σας αυτο που ζω μετα απο τρεις ενχριρησειδ ενδωμητριωσεις αποφασίσαμε να κανουμε μωρακι αλλα έχουν πέρασει 4 μηνες και εχω ανχωθει πολυ ειμαι 23 χρόνων και ο γιατρός μου μου εχει πει πως αν δεν μπορέσουμε φυσιολογικά παμε για εξωσωματική να επισημάνω οτι εχω μια ωοθηκη εχει κανεις παρόμοιο περιστατικό να μου πει γιατι εχω ανχωθει

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα. Κορίτσια και εγω ειμαι σχετικά παλιό μέλος θα ήθελα να μοιραστώ και εγω μαζι σας αυτο που ζω μετα απο τρεις ενχριρησειδ ενδωμητριωσεις αποφασίσαμε να κανουμε μωρακι αλλα έχουν πέρασει 4 μηνες και εχω ανχωθει πολυ ειμαι 23 χρόνων και ο γιατρός μου μου εχει πει πως αν δεν μπορέσουμε φυσιολογικά παμε για εξωσωματική να επισημάνω οτι εχω μια ωοθηκη εχει κανεις παρόμοιο περιστατικό να μου πει γιατι εχω ανχωθει

 

Μαρία μου Καλησπέρα !

Σου γράφω μόνο γιατί ήθελα να σου δώσω κουράγιο μιας κι έχω περάσει ενδομητρίωση κι εγώ στα 21 μου και είμαι 27. Έμεινα έγκυος πρόσφατα πολύ εύκολα και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα κορίτσι μου. Μη σε αγχώνει ο χρόνος.. Δεν είναι πολύ το διάστημα αν σκεφτείς πως έχεις μια ωοθήκη και δεν παράγει κάθε μήνα. Επίσης είσαι πολύ νέα και άρα έχεις περισσότερες πιθανότητες από κάποια μεγαλύτερη. Εγώ θα σε συμβούλευα να δεις και κάποιον ακόμα γιατρό ίσως πριν προχωρήσεις σε εξωσωματική, φάρμακα και πολλά έξοδα, αλλά και να περιμένεις αν συμφωνεί και ο γιατρός. Δεν είναι πολύ διάστημα οι 4 μήνες νομίζω.

Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια και μακάρι ήδη να είσαι έγκυος τώρα που σου γράφω ! Μακάρι να είσαι καλά και να αποκτήσεις σύντομα όσα παιδάκια επιθυμείς !

preg.png

3WiXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στην κορη μου ηταν τελειως απροσμενο και απρογραμματιστο, δεν ημασταν καν παντρεμενοι... Τη δευτερη φορα που εμεινα εγκυος και παλλινδρομησε παλι δεν εγινε συνειδητα..

 

Τωρα που ειμαι παλι εγκυος μετα απο προσπαθειες 5 μηνων...

 

 

 

 

 

θελω και εγω να κανω μια ερωτηση , εχω γραψει πολλες φορες εδω αλλα ουτε απαντηση πηρα ουτε βλεπω καμια online. εχω 6 μερες καθυστεριση αλλα υπολογιζω τον τελευταιο μεγαλυτερο κυκλο μου τον δεκμβρη δηλ. που ηταν 33 οποτε βαση αυτου του υπολογισμου ειμαι στην 3 μερα καθυστερισης με 3 αρνητικα τεστ αλλα περιοδο αφαντη. μου εκανε εντυπωση που χθες το μεσημερι ειδα στο εσωρουχο μου σαν ροζ αχνο κοιλιδες μετα σταματησε. το βραδυ παλι στο σκουπισμα ειδα ροζ απαλο και μετα απο 3-4 φορες σταματησε και αυτο. το βραδυ ειχαμε επαφη με τον καλο μου και μολις σηκωθηκα ειδα τα υγρα και ειδα κοκκινο ,επειδη μου εχει ξανασυμβει να γινει πραξη και μετα να αδιαθετησω πηγα και εβαλα σερβιετα και το πρωι σηκωθηκα με την εντυπωση περιοδου αλλα η σερβιετα μου ειναι πεντακαθαρη. τωρα πηα τουαλετα και ειδα ελαχιστα υγρα σαν κοκκινο, τι γινετε εχω μωρακι αυτη τη φορα η απλι καθυστερησε η περιοδος μουυ?

αχ θα τρελλαθω

Link to comment
Share on other sites

θελω και εγω να κανω μια ερωτηση , εχω γραψει πολλες φορες εδω αλλα ουτε απαντηση πηρα ουτε βλεπω καμια online. εχω 6 μερες καθυστεριση αλλα υπολογιζω τον τελευταιο μεγαλυτερο κυκλο μου τον δεκμβρη δηλ. που ηταν 33 οποτε βαση αυτου του υπολογισμου ειμαι στην 3 μερα καθυστερισης με 3 αρνητικα τεστ αλλα περιοδο αφαντη. μου εκανε εντυπωση που χθες το μεσημερι ειδα στο εσωρουχο μου σαν ροζ αχνο κοιλιδες μετα σταματησε. το βραδυ παλι στο σκουπισμα ειδα ροζ απαλο και μετα απο 3-4 φορες σταματησε και αυτο. το βραδυ ειχαμε επαφη με τον καλο μου και μολις σηκωθηκα ειδα τα υγρα και ειδα κοκκινο ,επειδη μου εχει ξανασυμβει να γινει πραξη και μετα να αδιαθετησω πηγα και εβαλα σερβιετα και το πρωι σηκωθηκα με την εντυπωση περιοδου αλλα η σερβιετα μου ειναι πεντακαθαρη. τωρα πηα τουαλετα και ειδα ελαχιστα υγρα σαν κοκκινο, τι γινετε εχω μωρακι αυτη τη φορα η απλι καθυστερησε η περιοδος μουυ?

αχ θα τρελλαθω

 

KΑΤΑΡΧΗΝ είσαι σε λαθος ενότητα. Ενδεχεται αυτά τα λιγα ροζ υγρα να αντιστοιχουν σε αιμα εμφύτευσης του γονιμοποιημενου ωαριου. Κανε μια χοριακή διοτι με τα τεστ δεν θα βγαλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς στο 1ο μας παιδάκι , πιάσαμε αμέσως. Τώρα στο 2ο , προσπαθούμε από το Νοέμβριο , όχι πολύ εντατικά και μόλις εχθές καταφέραμε να δούμε ότι έχουμε ενδομήτριο και όχι εξωμήτριο, όπως φοβόταν η γιατρός. Βεβαια είναι πολύ νωρίς αλλά ευχόμαστε για το καλύτερο !!!! Ο μεγάλος είναι ήδη 3,5χρ, οπότε θα είναι σχεδόν 4,5χρ , όταν με το καλό έρθει το 2ο.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς και στα 2 ξεκινήσαμε Σεπτέμβρη - Οκτώβρη και πιάσαμε στο 1ο Απρίλη και στο 2ο Μάρτη. Φαίνεται την άνοιξη είμαι πιο γόνιμη (σαν τα λουλουδάκια :))!!!

Αφού έχω αποφασίσει ότι αν πάω ποτέ για τρίτο, θα ξεκινήσω Μάρτη τις προσπάθειες.

u65Tp3.png

QACnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...