Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω εχω τρια παιδια και ειχα και 2 παλινδρομες.τον πρωτο εκανα 6 μηνες χωρις να κοιταζω γονιμες και τα σχετικα.τον δευτερο εμεινα χωρις να το περιμενω.μετα απο 9 χρονια εμεινα με μια φορα χωρις καθολου να το περιμενω και παλινδρομησε . μετα αφου εκανα 9 μηνες να καταφερω τον αντρα μου εμεινα εγκυος τον πρωτο μηνα προσπαθειας με συχνες επαφες χωρις να κοιταζω γονιμες. και τωρα εμεινα εγκυος παλι χωρις γονιμες και παλινδρομησε παλι. τωρα που θελω τεταρτο ο αντρας μου δεν θελει και θα δουμε τι θα γινει παλι. ελπιζω να τα καταφερω .δεν κοιταζω γονιμες γιατι νομιζω οτι προσθετει αγχος και το αγχος δεν κανει καλο.φιλακια :P

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Εγω εμεινα εγκυος μετα απο 5 χρονια προσπαθειων,με φυσιολογικο τροπο, αφου ομως πρωτα ειχα κανει 4 εξωσωματικες χωρις αποτελεσμα.

Μετα απο αλλα 5 χρονια εμεινα εγκυος , παλι φυσιολογικα, στο δευτερο παιδακι μου.

Τι να πω....

Μαλλον καθε 5 χρονια ειμαι γονιμη, δεν εξηγειται αλλιως!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

(1)...εμεινα εγκυος μετα απο 7 μηνες(το εχασα μετα απο 3 χρονια,,μεγαλη κ πικρη ιστορια:()

(2)...μετα απο 1 χρονο περιπου λογω αγχους..

(3)...μονο με 2 επαφες αλλα παλινδρομησε στην 8 εβδομαδα δυστυχως:(

κ τωρα ξαναπροσπαθω κ ευχομαι να πανε ολα καλα..:)

Link to comment
Share on other sites

(1)...εμεινα εγκυος μετα απο 7 μηνες(το εχασα μετα απο 3 χρονια,,μεγαλη κ πικρη ιστορια:()

(2)...μετα απο 1 χρονο περιπου λογω αγχους..

(3)...μονο με 2 επαφες αλλα παλινδρομησε στην 8 εβδομαδα δυστυχως:(

κ τωρα ξαναπροσπαθω κ ευχομαι να πανε ολα καλα..:)

 

 

τωρα εχω ενα αγορακι 2,5 ετων που με τρελαινει..!!:):):):)κ ελπιζω συντομα να του χαρισω ενα αδελφακι...

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου στον 1ο μήνα που είχαμε ελεύθερα επαφές και απέβαλα στο τέλος της 4ης εβδομάδας και το 2ο στον 1ο πάλι μήνα και τώρα τέλος 4ης εβδομάδας έχω καφέ αίμα και 60 χοριακή άρα πάω για 2/2.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κι από μένα!

Εμείς μείναμε τζαστ στον χρόνο απάνω, ότι που αρχίζαμε να ανησυχούμε, δυστυχώς παρότι ακούσαμε καρδιά το χάσαμε... Το καλό δεν άρχισε να έρθει καθώς έπιασε με την πρώτη - δεύτερη επαφή μετά την αποβολή και τώρα (μόλις σήμερα) μπαίνουμε στον 4ο μήνα!!!

 

Χαίρομαι πάντως που τα 2/3 της ψηφοφορίας είναι στο "σχεδόν αμέσως" γιατί άλλη εικόνα είχαμε σχηματίσει, κυρίως από το περιβάλλον μας και κυρίως από τα λεγόμενα το γιατρών!

 

Υ.Γ. 1: Αν και έχω κάνει εγγραφή αρκετό καιρό τώρα, αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα και σκέφτηκα να ξεκινήσω από τις ψηφοφορίες...

Υ.Γ. 2: Ελπίζω να μην είμαι ο πρώτος ή ο μόνος άντρας που συμμετέχει εδώ (η σύζυγος δεν είναι τόσο του internet!!)

Υ.Γ. 3: Καλώς σας βρήκα!

Ο Νεότερος 2 μηνών!! Ο Μεσαίος 2 χρονών!! Ο Πρωτότοκος 3 χρονών!!

ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΤΡΕΙΣ-ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΜΠΑΜΠΑΣ!

Αλλά θέλω και μια κόρη!!!

image.php?type=sigpic&userid=43205&dateline=1428960816

Link to comment
Share on other sites

Το μικρουτσικο θαυματακι μας ήρθε στη ζωη μας μετα απο 6 χρόνια προσπάθειας :) με εντελώς φυσικό τρόπο Δόξα τω Θεώ...απλά είχε έρθει η ώρα να ανταμειφθούμε για την υπομονή μας....Η ελπίδα και η πίστη υπήρχε πάντα στην καρδιά μας!!

iU5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

να σου ζησει κοπελα μου.αυτο ειναι ολο το θεμα.να μην χανεται η πιστη οτι θα ερθει το μωρακι καποια στιγμη με οποιο τροπο και να γινει αυτο.φιλακιαα

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Στην κόρη μου έμεινα έγγυος την πρώτη φορά που κάναμε ελεύθερα με σκοπό να κάνουμε μωρό. Και στο γιο μου τη δεύτερη φορά. Στο πρώτο όμως είχα μερική αποκόληση και ήμουν στο κρεβάτι ένα μήνα και στο δεύτερο εκτός από την αποκόληση είχα και πρόωρες συσπάσεις από τον 6ο μήνα και ήμουν στο κρεβάτι για τους υπόλοιπους 3.

Θεωρώ όμως τον εαυτό μου τυχερή που έμεινα αμέσως και σκέφτομαι πολύ τις κοπέλες που προσπαθούν αρκετό καιρό για κάτι τόσο ωραίο που θα τους αλλάξουν τη ζωή. Αυτό που έχω να πω είναι να μην απογοητεύονται και να σκέφτονται θετικά και το όνειρό τους θα γίνει αληθινό.

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα έγκυος στο δεύτερο μήνα προσπαθειών. Είχα υπολογίσει ότι θα μου έπαιρνε περισσότερο και έφαγα και το καλοκαίρι στη μάπα. Την επόμενη φορά θα ξέρω :P.

hSh3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεινα εγκυος φυσιολογικα μετα απο 4,5 χρονια προσπαθειων, μια σπερματεγχυση και μια εξωσωματικη φυσικου κυκλου αποτυγχημενες φυσικα.Μολις αποφασισα οτι δεν ξαναβαζ τον εαυτο μου σε αυτη τη διαδικασια ,, τουλαχιστον αν δεν φτασω 35 (ημουν32) εμεινα εγκυος.Τωρα στα 33 μου εχω τον 2 μηνων μπεμπη μου αγκαλιτσα!

FvxMp3.png
Link to comment
Share on other sites

1) στο κοριτσακι μας εμεινα εγκυος με την πρωτη επαφη εκτος γονιμων.

2) επισης με μια επαφη ξαναεμεινα εγκυος αλλα το χασαμε στις 8 εβδομαδες παλι εκτος γονιμων.

3) τελη Ιανουαριου περιμενουμε το δευτερο κοριτσακι μας παλι υστερα απο μια επαφη με πολυκυστικες και παλι μαντεψτε εκτος γονιμων...

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια και 3 μήνες. Άραγε θα πάει μακριά η βαλίτσα μέχρι να αποκτήσουμε κι εμείς ένα υγιές μωρούλι? 'Ωρες ώρες νιώθω πως και η υπομονή έχει όρια. Τι να πω, κάποιοι άνθρωποι ταλαιπωρούνται πολύ...

Καλό κουράγιο & καλή δύναμη σε όλες τις απογοητευμένες καρδιές!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς προσπαθούμε 3 χρόνια και 3 μήνες. Άραγε θα πάει μακριά η βαλίτσα μέχρι να αποκτήσουμε κι εμείς ένα υγιές μωρούλι? 'Ωρες ώρες νιώθω πως και η υπομονή έχει όρια. Τι να πω, κάποιοι άνθρωποι ταλαιπωρούνται πολύ...

Καλό κουράγιο & καλή δύναμη σε όλες τις απογοητευμένες καρδιές!

 

Δεν υπάρχει όριο στην υπομονή, πίστεψέ με. Εκεί που λες πως δεν μπορείς άλλο , πάντα βρίσκεις τη δύναμη και συνεχίζεις.

ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ!

Δεν κάνω προβλέψεις, το έχω δει στην πράξη να γίνεται και σε μένα και σε ζευγάρια που είχαν τρελά προβλήματα γονιμότητας ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Έμεινα έγκυος μετά από 5 μήνες προσπαθειών.Και ο μήνας που τελικά μου έφερε το χαρμόσυνο νέο ήταν αυτός που αποφασίσαμε να μην μετρήσουμε μέρες!!Ακολούθησα την συμβουλή της αδερφής μου που μου είπε να προσπαθήσουμε μόλις τελειώσει η περίοδος.Και έπιασε!Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, πάντως έχετε το στο νου σας!!!!!:P

3ltxp3.png?NMdWW70Y

 

z9s1p3.png?zs5gAV1N

Link to comment
Share on other sites

ΑΧ, να ξέρατε πόσο κουράγιο δίνει σε μενα προσωπικά αυτά που διαβάζω σε αυτήν την ψηφοφορία. Ειδικά, όταν διαβάζω για κοπέλες που προσπαθούσαν καιρό και τα κατάφεραν φυσιολογικά... Νομίζω πως αυτή η δοκιμασία είναι από τις δυσκολότερες της ζωής μου. Κάπου διάβασα ότι η ζωή θέλει αγάπη και πίστη. Είναι μεγάλη αλήθεια. Θέλει και αισιοδοξία. Κουράγιο σε όσες προσπαθούν......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...