Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μετά από πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?


Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?  

2.439

  1. 1. Μετά απο πόσο καιρό προσπαθειών μείνατε έγκυος?

    • σχεδόν αμέσως
      1016
    • μετά από έξι μήνες εώς ένα χρόνο
      490
    • μετά από ένα χρόνο εώς δύο χρόνια
      296
    • μετά από δύο εώς τρία χρόνια
      317
    • μετά από περισσότερα χρόνια
      11


Recommended Posts

Την πρωτη φορα εμεινα εγκυος με την πρωτη επαφη αλλα ειχα ενδομητριο θανατο στη δεκατη εβδομαδα και τωρα που σας γραφω ειμαι εγκυουλα,εμεινα με τη τριτη επαφη και ειμαι ξαπλα στο κρεβατι γιατι εχω δυο αποκολλησης στον αμνιακο σακο και ειμαι στην εβδομη εβδομαδα:?!

Ο Θεος βοηθος τωρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 5,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο 1ο μου παιδί έμεινα έγκυος στη 3η μέρα περιόδου

Στο 2ο μου παιδί έμεινα έγκυος μετά απο προσπάθειες 5 μηνών και

τώρα έμεινα έγκυος στην 21η μέρα (είμαι 5 εβδομαδών)

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
a%3Ea%3EΜετά από 3 μήνες, έμεινα έγκυος .. Ίσως παίζει ρόλο το ότι ο άντρας μου τους πρώτους 2 μήνες έκανε 7 ώρες γυμναστική την ημέρα..:rolleyes:Όμως απέβαλα(βιοχημική)...Αφού αδιαθέτησα μια φορά μετά την 1η αποβολή, επόμενη περίοδος δεν υπήρξε γιατί έμεινα αμέσως έγκυος...YcaKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από 7 μήνες. Αν και μόνον τον τελευταίο μήνα έγινε σε μέρα ωορηξίας. Είμαι 39 χρονών και θεωρώ μεγάλη τύχη & ευλογία το ότι δεν παιδευτήκαμε πολύ.

Μου κάνει όμως εντύπωση στα αποτελέσματα που οι περισσότερες συλλάβατε σχεδόν αμέσως!!!! Νόμιζα πως δεν ήταν τόσο απλό. Χαίρομαι γιαυτό και εύχομαι και τα καλά νέα σύντομα για όσα ζευγάρια προσπαθούν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έμεινα έγκυος μετά από 4 μήνες. Τους πρώτους 3 μήνες όμως η προσπάθεια δεν ήταν συστηματική ούτε κοίταζα ημερολόγιο, γόνιμες μέρες κλπ. Τον τέταρτο μήνα είπα να γίνει ότι γίνει τις λεγόμενες γόνιμες μέρες και τελικά το αποτέλεσμα πέτυχε! Τώρα είμαι 6.5 μηνών.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο γαμο μου οταν ειμουνα καααποτε παντρεμενη, δεν εμεινα ποτε εγκυος,,, 7 χρονια... προσπαθουσαμε , δεν ειχε προβλημα κανενας απο τους δυο , αλλα τιποτα.. το μωρο μου ηρθε μετα απο 1 επαφη με τον ¨πατερα¨του..! το μωρο μου ηταν δωρο θεου, στα 28 μου..

Link to comment
Share on other sites

στο γαμο μου οταν ειμουνα καααποτε παντρεμενη, δεν εμεινα ποτε εγκυος,,, 7 χρονια... προσπαθουσαμε , δεν ειχε προβλημα κανενας απο τους δυο , αλλα τιποτα.. το μωρο μου ηρθε μετα απο 1 επαφη με τον ¨πατερα¨του..! το μωρο μου ηταν δωρο θεου, στα 28 μου..

 

Mήπως τελικά είναι αλήθεια αυτό που λένε...ότι τα παιδιά διαλέγουν τους γονείς τους;

 

1η εγκυμοσύνη μετά από 2 χρόνια...ενδομήτριος θάνατος

2η εγκυμοσύνη μετά από 4 χρόνια...γιος

3η εγκυμοσύνη μετά από 6 χρόνια...κόρη

4η εγκυμοσύνη...το παλεύω αλλά ο μπαμπάς δεν είναι πολύ θετικός...

 

τα χρόνια μετράνε από τη χρονιά του γάμου... :)

Link to comment
Share on other sites

Mήπως τελικά είναι αλήθεια αυτό που λένε...ότι τα παιδιά διαλέγουν τους γονείς τους;

 

1η εγκυμοσύνη μετά από 2 χρόνια...ενδομήτριος θάνατος

2η εγκυμοσύνη μετά από 4 χρόνια...γιος

3η εγκυμοσύνη μετά από 6 χρόνια...κόρη

4η εγκυμοσύνη...το παλεύω αλλά ο μπαμπάς δεν είναι πολύ θετικός...

 

τα χρόνια μετράνε από τη χρονιά του γάμου... :)

να χαιρεαι ταπαιδακια σου!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μήνες. Είχα κάνει χειρουργείο, αφαίρεση κυστης απο την ωοθηκη. Μετα απο 3 μήνες(πρώτη σοβαρή προσπάθεια, αφού πριν ούτε μέρες δεν μετραγα) και απο τη χειρουργημενη ωοθηκη!

Γιατρός τσακαλι!!!! Έκανε καλή δουλεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

εκανα τον γιο μου στα 22 και τωρα ειναι 12 χρονων.Θα παμε και στο γυμνάσιο τον Σεπτέμβρη. οσο για μένα ειμαι εγκυουλα-ευτυχισμένη μετα απο 12 χρόνια.Περιμενουμε κοριτσάκι και μάλιστα με φυσιολογική σύλληψη.Εκει που δεν το περιμέναμε

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εκανα τον γιο μου στα 22 και τωρα ειναι 12 χρονων.Θα παμε και στο γυμνάσιο τον Σεπτέμβρη. οσο για μένα ειμαι εγκυουλα-ευτυχισμένη μετα απο 12 χρόνια.Περιμενουμε κοριτσάκι και μάλιστα με φυσιολογική σύλληψη.Εκει που δεν το περιμέναμε

να σου ζησει το παλικαρακι σου! με το καλο το μωρακι σου! γερο να ειναι!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο 1ο μου παιδί έμεινα έγκυος στη 3η μέρα περιόδου

Στο 2ο μου παιδί έμεινα έγκυος μετά απο προσπάθειες 5 μηνών και

τώρα έμεινα έγκυος στην 21η μέρα (είμαι 5 εβδομαδών)

 

να σου ζησουνε τα παιδακια σου. με το καλο το νεο μελος!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Η μπεμπίνα μας ήρθε μετά από σχεδόν ένα χρόνο προσπαθειών και πάνω που είχα αρχίσει να απογοητεύομαι!!! Ευτυχώς ο άντρας μου ήταν πιο ψύχραιμος και κρατούσε τις ισορροπίες. Τώρα είναι σχεδόν 4 μηνών...και μας έχει ξετρελάνει!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Βλέπω ότι οι περισσότερες δε δυσκολευτήκαμε ιδιαίτερα και χαίρομαι γιατί ακούω διάφορα γύρω μου και τρελαίνομαι! Εγώ μετά από 4 μήνες περίπου έμεινα έγκυος και χωρίς να αγχωνόμαστε ιδιαίτερα!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 6 περίπου μήνες προσπάθειας όχι και πολυ εντατικής αλλα πιο πολυ με αυξημένο το δικό μου άγχος. Ο αντρουλης μου χαλαρος, οποτε έρθει έλεγε , έλα μου όμως που εγω ήθελα "εδω και τώρα" που λένε!!

Τελικά τον μήνα της σύλληψης προσπάθησα να ηρεμήσω και τα καταφέραμε, τώρα περιμένουμε σε ένα μήνα να αγκαλιάσουμε τον μπεμπη μας!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες - όλους. Είμαι 34 χρονών και προσπαθώ ήδη με τον άνδρα μου 13 μήνες για μωράκι. Το θέλουμε και οι δύο πάρα πολύ. ΄Εχουμε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις και οι δύο και είναι όλα καλά. Η αλήθεια είναι βέβαια ότι εγώ ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη από την αρχή που ξεκινήσαμε τις προσπάθειες. Οι οικείοι μου και ο άνδρας μου κυρίως επιμένει ότι μπορεί να παίζει πολύ μεγάλο ρόλο το άγχος. Το τελευταίο διάστημα προσπαθώ να είμαι ήρεμη, χαλάρωσα τους ρυθμούς τις δουλειάς, ξεκίνησα γυμναστική που με ηρεμεί και προσεύχομαι στο Θεό - αν υπάρχει και με ακούει - να μην ταλαιπωρηθούμε. Γιατί φοβάμαι πολύ και τις εξωσωματικές και οτιδήποτε αντιβαίνει στη φύση. Αποφάσισα να πάρω μέρος στην ψηφοφορία επειδή διαβάζοντας τις ιστορίες κάποιων από εσας που κάνατε πάνω από ένα χρόνο να συλλάβετε αναθάρρησα λιγάκι. Γιατί, ξέρετε, από,τι έχω καταλάβει από τους γυναικολόγους που έχω επισκεφτεί αν δουν ότι έχει περάσει ένας χρόνος προσπαθειών και άγχος στο ζευγάρι προτείνουν ελαφρά τη καρδία σπερματεγχύσεις και εξωσωματικές. Και χωρίς να υπάρχει πρόβλημα στο ζευγάρι!! Τι να πώ;;; Εύχομαι σε όλες καλή τύχη και γρήγορη εκπλήρωση των προσδοκιών σας.

Link to comment
Share on other sites

Eμείς πιάσαμε το μπέμπη μας, που περιμένουμε απο μέρα σε μέρα πλεον:-D:grin::-D, μετά απο 5 μήνες προσπαθειών και πολύ άγχος απο την πλευρά μου λόγω προβλήματος πολυκυστικών για το οποίο όλοι οι γυναικολόγοι που είχα επισκεφθεί μου έδιναν πολύ λίγες πιθανότητες φυσιολογικής σύλληψης!!!! Ευτυχώς ήταν πολύ ψύχραιμος ο άνδρας μου και τον 5ο μήνα που ξεαγχώθηκα και δεν προσπαθούσαμε καν γιατί έιχα πάθει βρογχιολίτιδα και έπαιρνα πολύ δυνατή αντιβιώση για σχεδόν ένα μήνα, έμεινα έγκυος χωρίς να το περιμένω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...