Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εμβόλιο ανεμοβλογιας


Jean

Recommended Posts

από χτες βγάλαμε σπυράκια στην περιοχή κάτω από τη μασχάλη
:shock: κι εγώ είδα μέσα από το μπρατσάκι του και κάτ από το πηγούνι σπιθουράκια, αλλά θεώρησα πως είναι δρωτσίλες! λεεεεεεςςς;;;; να πάρω τηλ τη γιατρό;;;

 

Πάντως σήμερα το πρωί ήταν πολύ μουστρούφης και ήθελε συνέχεια αγκαλιά
κι εμένα από την Τρίτη που κάναμε το εμβόλιο είναι ειδιαίτερα αγκαλίτσας...

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάρε να ρωτήσεις πιο πολύ για να σου φύγει η έννοια.

 

Αχ, μανούλα μου, αγκαλίτσα...έπρεπε να φύγω για τη δουλειά (ήδη είχα καθυστερήσει λόγω...αγκαλίτσας) και με πείραζε που δε μπορούσα να τον πάρω και άλλο...και καθόταν τόσο ήσυχος όταν τον έπαιρνα, παραδιδόταν εντελώς! :) Ο Γιώργος, που μόνο με φαγητό τον κρατάς ήρεμο...ένα λεπτό!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ταραταταααααααααμ αυλαία και η υπόκλιση...

παρακαλώ ενημερώστε την άσχετη μάνα... (Εγώ είμαι αυτή)

το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς είναι το περιβόητο ΜΜR?

 

Αν ναι, εμάς ο γιατρός μας το έχει γράψει πρώτη δόση ότι θα το κάνουμε λίγες μέρες μετά που θα κλείσει χρόνο επειδή πάει και σταθμό το παιδί, λέει να μην το καθυστερήσουμε καθόλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαμά του Ωρίων ΟΧΙ το εμβόλιο της ανεμοβλογιάς είναι για την ανεμοβλογια!

το ΜΜR είναι για ιλαρά, παρωτίτιδα! εγώ τελικά της ζήτησα να το αφήσουμε για μετά τον 24ο μήνα! αφού δεν έχουμε παιδικούς... μας παίρνει!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

το λένε κάπως συγκεκριμένα λοιπόν αυτό το εμβόλιο? ποια είναι η κωδική του ονομασία :cool:

διάβασα για εσωτερικά σπυράκια σηψαιμίες και θανάτους και με έχει πιάσει μια ταχυκαρδία και ένας κρύος ιδρώτας η αλήθεια είναι

Link to comment
Share on other sites

το λένε κάπως συγκεκριμένα λοιπόν αυτό το εμβόλιο? ποια είναι η κωδική του ονομασία :cool:

διάβασα για εσωτερικά σπυράκια σηψαιμίες και θανάτους και με έχει πιάσει μια ταχυκαρδία και ένας κρύος ιδρώτας η αλήθεια είναι

 

κωδική ονομασία;;; :lol::lol::lol: Ναι! εμβόλιο για James Bond!!!!

έλα βρε... μη φρικάρεις! αυτό είναι πολύ light μπροστά σε οτι διαβάσαμε για το ΜΜR! χαλάρωσε!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι,

 

τα σπυράκια είναι ακόμα εκεί αλλά...με βελτιωμένη εμφάνιση, οπότε είναι από το εμβόλιο. Τίποτε άλλο προς το παρόν δεν έχουμε και η ζωή συνεχίζεται... :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα τηλέφωνο τη γιατρό χθες βράδυ τελικά! Μου είπε πως δεν έχουν σχέση με το εμβολίο... μάλλον από ιδρώτα είναι! ουυυυυυφ! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο! κάτι με τις ζέστες, κάτι με τις...δίπλες :lol: πολύ θέλουν και αυτά να βγουν? Θυμάμαι και γω πέρυσι το καλοκαίρι που το πέρασα Ελλάδα μέσα στη δροτσίλα είμασταν! :P Το πηγουνάκι/λαιμουδάκι του να σκουπίζεις συχνά, γιατί με τα σάλια, τα γάλατα και όλα τα συναφή γίνεται μακελειό!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα σπυράκια της δροτσίλας πότε φεύγουν? Εμείς τα έχουμε πολλή καιρό.Το πρωιείναι άχρωμα και το μεσημέρι φουντώνουν.Μέχρι στα χέρια έχει.Χθες το βράδυ κοκκίνηζε η πλάτη του πάρα πολύ.Σήμερα το πρωί η κοκκινίλα είχε εξαφανιστεί και ήταν μόνο τα ψιλά σπυράκια που για να τα δεις πρέπει να πας κοντά.

Έτσι είναι και σας?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

το λένε κάπως συγκεκριμένα λοιπόν αυτό το εμβόλιο? ποια είναι η κωδική του ονομασία :cool:

διάβασα για εσωτερικά σπυράκια σηψαιμίες και θανάτους και με έχει πιάσει μια ταχυκαρδία και ένας κρύος ιδρώτας η αλήθεια είναι

 

Η κωδική ονομασία του είναι VAR

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως στα δύσκολα του βάζω λίγη υγρή πούδρα fissan και τέλος!! :D

Η παιδίατρος μου είπε να μην του βάζω υγρή πούδρα γιατί λέει κλείνουν οι πόροι.Απλά με το που θα τον βλέπω να ιδρώνει να τον κάνω ντουζ με σκέτο νερό και να τον κάνω μπάνιο με το Eubus το μπλε ,κάπως έτσι λέγεται.Μου έδωσε και ένα σιρόπι το Aerius για την φαγούρα,είναι αντιαλεργικό

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

κάθε γιατρός λέει τα δικά του! προτιμώ για λίγη ώρα να μείνουν κλειστοί οι πόροι του, από το να του δώσω και το ποιό "αθώο" φαρμακάκι!

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nαι,αλλά μερικές φορές είναι απαραίτητα τα φάρμακα.Εμένα σε κάποια σημεία στα ΄χέρια επειδή ξυνόταν έπαθε δερματίτιδα, οπότε μου είπε να του δώσω λίγες μέρες απ΄αυτο για να ηρεμίσει το δέρμα του και να μην ξύνεται.

Εδώ άλλα παιδιά με αλεργίες παίρνουν συνέχεια.Είναι να μην σου τύχει.

Τότε τι θα κάνεις θα το αφήσεις να υποφέρει?

716217ybmeeuyfgz.gif

Μανόλης:9/9/95_Νίκος:8/12/06

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην σου τύχει.

Τότε τι θα κάνεις θα το αφήσεις να υποφέρει?

Ε, όχι δα! είπαμε!! απλά τα αποφέυγω όοοοοοοσο περισσότερο μπορώ! ίσως να είμαι αρκετά υπερβολική... :?

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...