Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Τελικά που θα βγεί όλο αυτό;

Recommended Posts

Ζούμε μόνο για να δουλευουμε!

Κοιμόμαστε και ξυπνάμε με ενα μόνιμο άγχος!

Λεφτά, λεφτά, λεφτά, λεφτά ............

........ και η ουσία ....... εξαφανισμένη!

Ο χρόνος για τα παιδιά μας ............. περιορισμένος και παντα μετα την δουλειά!

Ο χρόνος για εμάς ............. λιγοστός και πάντα μετά την δουλειά μας και τα παιδιά μας!

Ο χρόνος για συναναστροφή με φίλους ........... λίγος και πάντα στριμωγμένος μετα την δουλειά, στα κλεφτά όταν τα παιδιά κοιμούνται και όταν έχουμε .... λεφτά!

Που είναι η θαλπωρή της οικογένειας;

Οχι της οικογένειας στους τίτλους! Από αυτήν έχουμε όλοι....στα δημοτολόγια!!!!

Για πιο λόγο κάνουμε παιδιά; Για να λέμε οτι τα εχουμε; Για να μην μας σχολιάζει η θειά μας οτι στα 35 δεν εχουμε οικογένεια;

Συγγνώμη για τα παραπάνω!

Ειμαι απογοητευμένη στο ρόλο μου ως μαμά!

Πήγα με την Φέλια παιδική χαρα! Κάναμε κούνια, τραμπάλα, τροχό, κοινηγήσαμε τα περιστέρια!

Δεν εχω δει το προσωπάκι της πιο ευτυχισμένο!

Αλλά εγω ήμουν κομμάτια .......... γιατι όλη την ημέρα δούλευα.............

Διαφημίσεις

Αχ, και γω περνάω τέτοιες κρίσεις...Σκέψου πως θα ήταν η ζωή σου χωρίς την κόρη σου (που παρεμπιπτόντως ειναι κουκλα!!) και έχεις αυτόματα την απάντηση. Μπορεί ο γάμος να είναι "κοινωνική υποχρέωση",για να χαρούν οι θείες που λες και συ, η μητροτητα όμως όχι. Τίποτα δε με κάνει πιο ευτυχισμένη από τον γιο μου... :D

...άνθρωπέ μου τί ξεφτύλα,να σου χαλάνε το όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις

(τελικα σημερα ειναι η μερα των παραπονων κατι μας εχει πιασει μηπως η ανοιξη...........)

Λοιπον καπως ετσι ειναι η ζωη ολων μας

δουλεια-σπιτι- παιδια και παλι λεγοντας.

δυστηχως μας εχουν βαλει σε ενα τρυπακι που δεν γινεται να το αποφυγουμε.

παντως απο την μια πρεπει να αισθανομαστε και τυχεροι γιατι

1ο εχουμε ΔΟΥΛΕΙΑ σε αυτες τις δυσκολες μερες

2ο εχουμε ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ και

3ο πανω απολα εχουμε ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ

το φαρμακο για να συνεχιζεις να ζεις καπως ετσι και να μην παραπονιεσαι μαλλον το εχεις βρει και το ειπες και μονη σου

ΕΝΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΠΡΟΣΩΠΑΚΙ

απο αυτο και μονο δεν χρειαζεται να αναρωτιεσαι αν εισαι καλη μαμα η" οχι

Πόσες φορές σκέφτομαι τα ίδια... Αρχές της εβδομάδας γύρισα στη δουλειά μετά απο 6μηνη άδεια εγκυμοσύνης και αναρωτιέμαι γιατί όλοι γύρω μου θεωρούν πράγματα σημαντικά που εμένα μου φαίνονται πια αστεία.. Τους κοιτάω και λέω πως μάλλον επειδή δεν έχουν ακόμα παιδάκια..

Είμαι αισιόδοξη. Όσο χρόνο έχω με το παιδί μου θα είναι ποιοτικός. Θα είναι μόνο για εκείνον κι ας κοιμάμαι 4 ώρες την ημέρα. Άν είχα επιλογή να μείνω σπίτι σίγουρα θα τα παρατούσα, αλλά δεν έχω. Οπότε συνεχίζω να δουλεύω για να ζω και δεν ζω για να δουλεύω. Προτιμώ να είμαι μέτρια επαγγελματίας κι όχι μέτρια μαμά. Γιατί αυτό το παιδί είναι η ζωή μου, η χαρά μου και μαζί με τον άντρα μου τα πάντα μου..

Nea mamaka, μήν αμφιβάλλεις για το πόσο καλή μανούλα είσαι γιατί στην τελική δέν δουλεύεις απο χόμπυ. Κοίτα το προσωπάκι της κόρης σου, δες τον τρόπο που σε κοιτάζει ο άντρας σου και να ευχαριστείς τον Θεό για την όμορφη οικογένειά σου.

By the way, τί κι αν ήσουν κομμάτια στην παιδική χαρά? Η κόρη σου ήταν δίπλα σου και ήταν ευτυχισμένη..

υ.γ. Nea mamaka, η φωτό στην υπογραφή σου κάτι μου λέει. Πες μου ότι είσαι απο Ν.Ηράκλειο να τρελαθώ....

10eb551645.png

.png

παιδιά και εγώ πολλές φορές τα σκέφτομαι όλα αυτά αλλά δεν τ'αφηνω να με πάρουν από κάτω...προσπαθώ να κάνω τη ζωή μας όσο το δυνατό καλύτερη, να βλέπω το παιδί μου ευτυχισμένο με απλά πράγματα όσο το δυνατό περισσότερο και φυσικά να μην "μιζεριάζω".... :D

rQGhp3.png

Διαφημίσεις

Δεν είναι θέμα μιζέριας βρε Dalia!

Απλά σκεφτομαι μεχρι ποτε θα το ζούμε αυτό!

Τι να το κάνω όταν θα είμαι 70 χρονων και δεν θα εχω άγχος!

Η Φέλια θα ειναι ηδη γιαγιά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nea mamaka προς θεού μην το περνεις προσωπικά....καταρχην όπως πρόσεξες τη λέξη μιζερια την έβαλα σε εισαγωγικά...( μάλλον λάθος λέξη ) εννοώ να μην είμαστε όλη την ώρα με αχ και βαχ..θα μιλήσω για μένα..εγώ είμαι συνέχεια κουρασμένη αλλά δεν το ξέρει κανείς.. :D δεν το συζηταω για να μην το ακούσω...

rQGhp3.png

nea mamaka προς θεού μην το περνεις προσωπικά....καταρχην όπως πρόσεξες τη λέξη μιζερια την έβαλα σε εισαγωγικά...( μάλλον λάθος λέξη ) εννοώ να μην είμαστε όλη την ώρα με αχ και βαχ..θα μιλήσω για μένα..εγώ είμαι συνέχεια κουρασμένη αλλά δεν το ξέρει κανείς.. :D δεν το συζηταω για να μην το ακούσω...

εεεεεεεεεε........... ξεκόλλα!

Απόψεις ανταλάσσουμε...... δεν ειμαι παρεξηγιάρα!

Απλά στεναχωριεμαι που δεν ειμαι διπλα της!!!!!! Που δεν της μαθαίνω πραγματάκια αλλα βλέπω οτι τα εχει μάθει οταν εγω γυρνάω δίπλα!!!!!!!!!

Να ξερεις Βασια , οτι πολλες απο εμας - για να

μην πω οι περισσοτερες , ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!

Παντως , το περασμενο Σαββατο τους αγορασα

χαρτονια και φιμο και το σ/κ θα φτιαξουμε πασχαλινα

αυγα να στολισουμε τα δωματια τους (μεσα στο χαμο ,

και αυτα αλλα δεν θελω να τα στεναχωρησω).

Μονη μου ????? Ουτε στον παραδεισο

Να ξερεις Βασια , οτι πολλες απο εμας - για να

μην πω οι περισσοτερες , ΘΑ ΕΛΕΓΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!

Παντως , το περασμενο Σαββατο τους αγορασα

χαρτονια και φιμο και το σ/κ θα φτιαξουμε πασχαλινα

αυγα να στολισουμε τα δωματια τους (μεσα στο χαμο ,

και αυτα αλλα δεν θελω να τα στεναχωρησω).

Να τα φτιάξετε Μαρω μου....οσο χάλια και αν αισθάνεσαι!

Εγω το Δεκέμβριο που ... εφυγε .... η αδερφή του μπαμπά μου....πηγαίνοντας στο χωριό....τραγουδούσα σε όλο το δρόμο και η Φέλια απο πίσω στο καθισματάκι της χόρευε και εκανε παλαμάκια! :cry::cry::cry:

Διαφημίσεις

μαμακα εισαι στο μυαλο μου και οχι μονο..στο μυαλο καθε εργαζομενης μανας που ειναι καθημερινα ενα 9ωρο μαζι με τις μετακινησεις μακρια απο τα παιδια της...

προχθες γυρισα 8μιση στο σπιτι, η κορη μου μολις με ειδε κουλουριαστηκε στην αγκαλια του μπαμπα της και ειπε "ντα μαμα"...φανταζεστε πως ενιωσα...πληγωθηκα θυμωσα και στο καπακι της λεω συγγνωμη μωρο μου, δεν θα αργω συχνα...την αρπαζω και την παω στην πλατεια και τις κουνιες της γειτονιας...η ωρα ηταν 9 και κατι.. σκοταδι, και μαμα και κορη τρεχανε μεσα στον περιφραγμενο χωρο...μεχρι και τσουληθρα εκανα μαζι της..δε με ειδε κανεις...αλλιως θα φωναζε φανταζομαι :lol::lol:

χανουμε τοσες ωρες μαζι τους ..πολυτιμες ωρες.. αναντικαταστατες, γυρναμε κουρασμενες και μας περιμενει το εργοστασιο (σπιτι) και μας περιμενουν και οι ψυχουλες...

δεν θελω να κανω τιποτα στο σπιτι θελω να κατσω μονο μαζι της...να της παρω την θλιψη απο το βλεμμα γιατι ειμαι η μαμα των 4 με 5 ωρων μεχρι να κοιμηθει, να ξυπνησει και να ξαναφυγω παλι...

μελο το εκανα κοριτσια αλλα με ποναει αυτο το θεμα με ποναει πολυ...

προχθες γυρισα 8μιση στο σπιτι, η κορη μου μολις με ειδε κουλουριαστηκε στην αγκαλια του μπαμπα της και ειπε "ντα μαμα"...φανταζεστε πως ενιωσα...πληγωθηκα θυμωσα και στο καπακι της λεω συγγνωμη μωρο μου, δεν θα αργω συχνα....

άχου το φυσαλιδάκι μας... :(

βρε κοριτσάκια μην απογοητεύεστε..έτσι είναι η ζωή μας..δεν είναι στο χέρι μας..μακάρι να είχαμε περισσότερο χρόνο με τα παιδάκια μας..

και εγώ χθες πήρα τη μικρή και τον άντρα μου και κάναμε βολτίτσες από 6.30 - 8.30..

να δείτε το παιδάκι μου..όλη η ευτυχία ήταν ζωγραφισμένη στο πρόσωπό της...φώναζε στα δέντρα!!"γκόγκο" το λέει το δέντρο, στα λουλουδάκια "γκι"!!! (από το λουλουδάκι , βγαίνει το γκι!!).. :lol::lol:

περάσαμε τέλεια!!!

Ξερεις πόσες φορές ξυπνάω μέσα στην νύχτα και με βρίσκει ο Παντελης να κάθομαι δίπλα στην κούνια της Φέλιας και να την χαζευω :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops:

σε καταλαβαινω απολυτα..με τη διαφορα οτι ο δικος μας μπαμπας δε ξυπναει ο κακομοιρης..κοιμαται βαριαααααααα :lol::lol:

αχ βρε Φωτεινουλα δωσε φιλι στο Μαιρακι...και ενα γκι απο εμενα :wink:

ποίοι μας έχουν βάλει; εμείς τι ρόλο βαράμε;

προτιμώ να μην το βλέπω έτσι!

όσο είμαι στο γραφείο έχω τις φωτογραφίες του γιού μου σαν desktop στον υπολογιστή και σε κάποιες κορνίζες γύρω μου... έτσι όταν κλέινω ένα παράθυρο ή γυρνάω το κεφάλι μου.. τον βλέπω και χαμογελώ!

Στο πρώτο λεπτό που ξεκλέβω (φτου... μεγάλωσε η μήτη μου... τις περισσότερες ώρες που δουλεύω... είμαι χωμένη στο παρεντς!!!! ) σκέφτομαι τι θα κάνω όταν βρεθώ μαζί του!! μάλιστα τώρα που ανοίγει ο καιρός θα έχουμε την ευκαιρία να πηγαίνουμε στις κούνιες κλπ και χαίρομαι πολύ!! καλά τα παιχνίδια στο χαλί αλλά και το έξω είναι άλλο πράγμα!!

Οι δουλειές μπορούν να περιμένουν! όσες έχω κουράγιο τις κάνω το βράδυ μετά που θα κοιμηθεί ή νωρίς το πρωί πριν φύγω... τις υπόλοιπες το ΣΚ!! Αν πρέπει κάποιες να γίνουν... ε, τότε τις κάνουμε μαζί! τον βάζω να συμετέχει για να γίνοντε ακόμη κι αυτές παιχνίδι!!!

Γενικά ναι! προτιμώ να είμαι μέτρια στα άλλα και να είμαι καλύτερη μαμά!

προτιμώ να τα βλέπω αισιόδοξα και με μέλλον παρά μαύρα κι άραχνα και σε αδιέξοδο... Δε λέω... περνάω τις φάσεις μου κι εγώ... άνθρωπος είμαι...

αλλά πάλι σκέφτομαι πως δόξα το Θεό... έχουμε την υγειά μας, την οικογένειά μας που ευλογήθηκε με ένα απίθανο παιδί και έτσι όσο και να λέμε υπάρχουν πάντα τα καλύτερα παραέξω... ξέρω πως υπάρχουν και τα χειρότερα... και είμαι ευγνώμων που βρίσκομαι έστω στη μέση! και βάζω στόχο να πάμε ένα σκαλί παραπάνω τη φορά! :D

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Διαφημίσεις

παιδιά και εγώ πολλές φορές τα σκέφτομαι όλα αυτά αλλά δεν τ'αφηνω να με πάρουν από κάτω...προσπαθώ να κάνω τη ζωή μας όσο το δυνατό καλύτερη, να βλέπω το παιδί μου ευτυχισμένο με απλά πράγματα όσο το δυνατό περισσότερο και φυσικά να μην "μιζεριάζω".... :D

παιδιά αυτά που γράφω εδώ δεν ισχύουν γιατί αλλιως κατάλαβα το θέμα :lol::lol: ( τα ξανθο θα φταει μάλλο ε ? )

εγώ κάπως έτσι είμαι....

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=10166&highlight=%CC%C5%C3%C1+%CB%C1%C8%CF%D3+%C1%CB%CB%C1

rQGhp3.png

Εγω κοριτσια ειμαι απο τις τυχερες που δεν εργαζονται και εχω ολο το χρονο να φροντιζω και να τον περναω με τα παιδια μου , ομως και παλι και εγω νοιωθω τυψεις οτι δεν ασχολουμε πολυ μαζι τους , επειδη εχω και τις δουλειες του σπιτιου , μαγειρεμα , πλυσιματα κτλ κτλ ειναι και η κουραση στη μεση και δεν μπορω να παι3ω μαζι τους οσο θα θελα , βεβαια φωναζει ο Πανος να μην κανω τοσο πολλες δουλειες ή να τις κανει εκεινος αλλα γενικα ακομα και στο σπιτι οι δουλειες ειναι πολλες και ο χρονος λιγος .Παντως ολες οι μαμαδες του πλανητη νοιωθουνε τυψεις οτι δεν ειναι αρκετα καλα μαμαδες , παντα πιστευω θα το νοιωθουμε αυτο .

Dalia,διαβασα μονο το αρχικο σου ποστ και δεν διαβασα τις απαντησεις....

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα......... :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: .

Και να φανταστεις δεν δουλευω,η πεθερα μου,μου κραταει το/τα παιδια λιγες ωρες,να μαγειρεψω,να παω σουπερ μαρκετ.Ασε που μενει στο διπλανο διαμερισμα και μπαινοβγαινω ανα δεκαλεπτο :oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops::oops: ....

Δηλαδη,εγω εχω παρανοησει πολυ περισσοτερο,οποτε,μην μασας :oops::oops::oops::oops::oops: .

Sorry,που ξεφυγα απο το θεμα,συνεχιστε....

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

Αλβερτος Αινσταιν

:P:P:P:P

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

Αλβερτος Αινσταιν

Και δεν ειναι μονο οσα περιγραφεται παραπανω!!

Εγω παθαινω και το εξης!!Απο την κουραση απο την δουλεια και απο τις αλλες υποχρεωσεις που εχω τα νευρα μου ειναι κροσια.....και καμια φορα με το παραμικρο που κανει τσατιζομαι...προσπαθω φυσικα να κανω υπομονη αλλα καμια φορα ειναι και τα μωρα στις κακες του ειναι και η δικη μας κουραση και το θεμα δεν παλευεται...

Ειδικα οταν ερχεται το βραδυ και το βαζεις στο κρεβατι σε πιανουν περισσοτερες τυψεις....

Παντως και μονο το οτι προβληματιζομαστε πιστευω μας βοηθαει στο να γινομαστε καλυτερες....

Τι να κανουμε "υπομονη μανουλα" που λεει και ο αντρας μου...

και γω νιωθω τυψεις που εψαχνα να βρω δουλεια και βρηκα!θελω να ειμαι κοντα στο μωρο μου αλλα δεν αντεχα αλλο να ζητιανευω και να μην εχω πολλες φορες ουτε 1 ευρω στο πορτοφολι μου εξτρα.μια χαρα περναμε βεβαια αλλα ξερετε εννοω να εχω χρηματα στην τσαντα μου χωρις να ζηταω απο τον αντρα μου συνεχως για τα ψωνια!τωρα περιμενω ανυπομονα τον πρωτο μου μισθο!το μεσημερι που παω σπιτι την εχω πεθυμησει πολυ αλλα κοιμαται ηδη!το απογευμα που ξυπναει την περνω κια τρεχουμε σε παρκα και παιδοτοπους!κανω οτι μπορω να ειμαι περισσοτερο διπλα της αλλα θελω να δουλευω παραλληλα!απο σημερα θα κατεβαινω ξανα 6-9 το απογευμα οποτε τωρα αρχιζουν τα δυσκολα!δηλαδη θα την βλεπω ποτε?3-5 καθε μερα?την ωρα που κοιματε?δεν ξερω αν θα αντεξω αυτο το προγραμμα!το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να φυγω να ψαχτω μηπως βρω κατι καλυτερο!ειμαι εγκλωβισμενη εδω μεσα!

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη.

Όλες το νιώθουμε αυτό το συναίσθημα είτε δουλεύουμε είτε οχι.

Το πιο βασικό όμως είναι οτι ΟΛΑ τα κάνουμε για τα μωρούλια μας. Για να είναι αυτά καλά και ευτυχισμένα, για να τους δώσουμε όσα περισσότερα εφόδια χρειάζονται στη ζωή τους.

Νομίζω οτι δεν χρειάζεται να ανησυχούμε είμαστε οι ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ και αυτό δεν το αναπληρώνει κανεις και τίποτα.

Θα είμαστε πάντα εκεί για οτι χρειαστούν και θα τα αγαπάμε πάντα.

Το ξέρουν το νιώθουν και το αισθάνονται απλά είναι παραπονιάρικα τι να κάνουμε.

Άλλωστε σκεφτείτε οτι και μεις μεγαλώσαμε με γονείς που δουλεύαν αλλά τους αγαπάμε το ίδιο.

Τι να πουν και οι γονείς μας που τουλάχιστον ο δικος μου (ο μπαμπάς δουλεύει απο τα 8 του χρόνια στα καράβια) και απο τότε που περπάτησε ασχολούνταν με τα πρόβατα. Δεν τον έχω ακούσει όμως ποτέ να κατηγορεί τους γονεις του ούτε να λέει οτι δεν τους αγαπάει...

ποίοι μας έχουν βάλει; εμείς τι ρόλο βαράμε;

προτιμώ να μην το βλέπω έτσι!

Μας εχουν βαλει xrysalis αυτοι που καθε 1η του μηνος μας εχουν φορτωσει να πληρωνουμε καθε λογης κερατι.........κα για να μπορεσουν να καλυψουν τις δικες τους αντε να μην πω τιποτε.

αυτοιπου ψηφιζουν διαφορους νομους εν μεσω μια νυκτης και σε αναγκαζουν την επομενη μερα να πας να χρεωθεις για ολη σου την ζωη για να διατηρησεις την δουλεια σου και πανω απο ολα την αξιοπρεπεια της οικογενειας σου.

ΓΙ¨ΑΥΤΟΥΣ μιλαω και πιστεψε με σε οτι ρυθμο βαρανε εμεις χορευουμε....

(αν εχεις δικια σου επιχειρηση πιστευω να καταλαβαινεις τι λεω)

Εγω παλι κοριτσια που καθομαι απο 1/1 και θα συνεχισω να καθομαι ο Θεος ξερει μεχρι ποτε,διοτι ενεκα η μεταθεση στην Κω,θα αναγκαστω να παραιτηθω απο τη δουλεια μου και ποιος ξερει αν θα μπορεσω να ξαναδουλεψω ποτε,νιωθω απαισια...Διοτι οντας ολη μερα στο σπιτι με τα παιδια,ουτε με τα παιδια μπορω να ασχοληθω οσο πρεπει γιατι ειναι οι ηλικιες τους τετοιες που δεν μπορω πχ να κανω κατι με τη μεγαλη διοτι μπορει να ξυπνησει το μωρο και να το αφησω στη μεση κλπ.Ουτε με το σπιτι μπορω να κανω πολλα διοτι δεν με αφηνουν τα μικρα,ουτε με τον εαυτο μου,ουτε τιποτα...Και απο το χειμωνα θα στειλω την μεγαλη στον παιδικο σταθμο γιατι πρωτον πιστευω οτι θα περναει καλυτερα με τα συνομηλικα της παιδια παρα με εμενα και δευτερον γιατι θα παθω νευρικη κριση κλεισμενη ολη μερα σπιτι με 2 παιδια σε ενα νησι,μονη χωρις οικογενεια και φιλους.Μπορειτε να με πειτε οτι θελετε,αλλα οσο κι αν τα αγαπω τα παιδια μου,δεν μπορω να ειμαι ολη μερα μαζι τους...Προτιμω να περναω λιγο και ποιοτικο χρονο μαζι τους (οπως οταν δουλευα) παρα πολυ και χωρις να περναει κανεις μας καλα...

Σημερα για να καταλαβετε προσπαθησα για πρωτη φορα να παω στο παρκο τη μεγαλη με το μωρο στο σλινγκ...Δεν λεω τα καταφεραμε αλλα ειναι πολυ δυσκολο,πιστεψε με...

Εγώ δηλαδή τι να πω τώρα?

Τα καημένα τα μικρά ουτε κουνιες τα πάω καθημερινά...

γυρίζω απογευμα, πηγαινοφέρνω την Αλκμήνη Αγγλικά κολυμβητηριο

διάβασμα...και τα μικρά :cry::oops:

Οσο θυμάμαι όταν είχα μόνο την Αλκμήνη και γυρνουσα το απογευμα σπίτι.. άφηνα το Νικο να ξαπλώσει στο καναπέ και όλο το απόγευμα γυρνούσα με το παιδί....όλες τις κούνιες στα περίχωρα είχα γυρίσει (για να μη πλήττει..). Τα μικρά δεν έχουν δει τέτοιες χαρές, βολτες από εμένα :oops::oops: