Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ SOS


rena

Recommended Posts

Κοριτσάκια μήπως έχει καμία ή έχει ακούσει κάτι για το ΖΙΒΟS Z5 PLUS?

Ψάχνουμε κι εμείς τώρα για καρότσι...μας έχουν προτείνει αυτό αλλά ακούω τόσα πολλά για πολλά καρότσια που μπερδεύομαι...

Αν καμιά σας έχει ακούσει κάτι γι'αυτό το συγκεκριμένο ας μου απαντήσει!!!

Σας ευχαριστώ!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επειδή κ εγώ σκοπεύω να παραγγείλω από το bibomarket το PEREGO ON TRACK θα ήθελα αν ξέρει καμία (μία κοπέλα νομίζω το πήρε από το ΚΟΥΚΟΥ) αν το κάθισμα αυτοκινήτου δένεται απευθείας με τη ζώνη γιατί σε μήνυμα που τους έστειλα μου είπαν ότι χρειάζεται βάση ή isofix. Αν είναι έτσι σκέφτομαι να αγοράσω μεμονωμένο το καρότσι PLIKO P3 κ για κάθισμα το HUGGY.

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΤΑ εγώ το πήρα! Πόσο το βρήκες; Στο πακέτο στο κουκου είχαν και τη βάση στην τιμή και την τσάντα. Δένεται η βάση με ζώνη όταν θες να το βγάζεις και να το μετακινείς με το καθισματάκι και όταν το έχεις μόνιμο δένεις και τη βάση και το κάθισματάκι. Ρώτα όμως νομίζω πως η βάση εμπεριέχεται στη συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

ΝΙΤΑ εγώ το πήρα! Πόσο το βρήκες; Στο πακέτο στο κουκου είχαν και τη βάση στην τιμή και την τσάντα. Δένεται η βάση με ζώνη όταν θες να το βγάζεις και να το μετακινείς με το καθισματάκι και όταν το έχεις μόνιμο δένεις και τη βάση και το κάθισματάκι. Ρώτα όμως νομίζω πως η βάση εμπεριέχεται στη συσκευασία.

Το πολυκαρότσι με το πορτ μπεμπε δεν εννοείς; 380 έχει κ η απλή βάση για το κάθισμα 30. Όμως την τσάντα την περιλαμβάνει εκεί γιατί όπως σου ειπα είναι πολυκαρότσι, κάτσε να στο στείλω.

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5968&c_id=33&cf_id=40

Και αν ξέρεις τι διαφορά έχει από αυτό που αν το πάρω θα το πάρω μεμονωμένο με κάθισμα chicco ή huggy που έχουν κ τη βάση.

http://www.bimbomarket.it/en/product.asp?Id=5982&c_id=33&cf_id=38

Αν μιλάμε για το ίδιο με 500 ευρω το παίρνω κ από δω! Πάντως κ χωρίς βάση δένονται τα καθισματάκια της perego;

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι για το ίδιο μιλάμε. Εμένα είχε και τη βάση μέσα! Δεν ξέρω αν δένονται χωρίς τη βάση γιατι την έχω και δεν το έχω ψάξει. Δε θα σε βολεύει να το βγάζεις νομίζω χωρίς τη βάση. Υπολόγισε και τα έξοδα αποστολής και τη βάση και κοίτα τι σε συμφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το ίδιο μιλάμε. Εμένα είχε και τη βάση μέσα! Δεν ξέρω αν δένονται χωρίς τη βάση γιατι την έχω και δεν το έχω ψάξει. Δε θα σε βολεύει να το βγάζεις νομίζω χωρίς τη βάση. Υπολόγισε και τα έξοδα αποστολής και τη βάση και κοίτα τι σε συμφέρει.

Λες να το χει κ τωρα;; Θα πάω να δω!

Τα έξοδα είναι 40 ευρώ κ η βάση 30, άρα σύνολο 450. Εντάξει για 50 ευρώ το παίρνω κ από δω!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
:!::!:Καλή χρονιά σε όλους! Κορίτσια καμία από σας έχει παραλάβει καρότσι από http://www.pingpong-online.com/

 

Εγώ έχω παραγγείλει καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου αλλά ακόμα δεν έχουν έρθει. Η παραγγελία έγινε 17/12 μου έστειλαν email στις 20/12 ότι η παραλαβή των προϊόντων θα γίνει σε 4 εβδομάδες, δηλαδή υπολογίζω 15/01 να τα έχουμε..!!!

Μόλις παραλάβουμε θα σε ενημερώσω!!

Έχω ένα μικρό άγχος γιατί πρώτη φορά έκανα αγορές από το internet!!!

Έλπίζω να έρθουν σώα και αβλαβή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μετά από πολύ ψάξιμο που έριξα για να βρω καρότσι διάβασα το παρόν θέμα και στράφηκα στο inglesina zippy από bimbomarket.it

 

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από μέρους τους και ήρθε σε πέντε εργάσιμες. Το καρότσι φαίνεται πολύ καλό και είναι διαφορετικό από αυτά που είχαμε δει σε μαγαζιά της Αθήνας (καλύτερο εννοείται).

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες που μοιράζεστε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο που έριξα για να βρω καρότσι διάβασα το παρόν θέμα και στράφηκα στο inglesina zippy από bimbomarket.it

 

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από μέρους τους και ήρθε σε πέντε εργάσιμες. Το καρότσι φαίνεται πολύ καλό και είναι διαφορετικό από αυτά που είχαμε δει σε μαγαζιά της Αθήνας (καλύτερο εννοείται).

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες που μοιράζεστε.

 

καλορίζικο και...καλοτάξιδο! κι εμείς αυτό έχουμε αν θέλεις καμμιά πληροφορία πες μου - αυτόν τον καιρό τεστάρεται με το port-bebe :)

Υπάρχουν 152 τρόποι να κρατήσεις ένα μωρό και είναι ΟΛΟΙ σωστοί!

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ γω παρήγγειλα τελικά από το bimbomarket καρότσι, κάθισμα, κάθισμα φαγητού κ κάτι άλλα μικροπράγματα κ παρόλο που ήταν μέσα στα Χριστούγεννα φτάσανε σε 4 εργάσιμες μέρες κ όλα όπως τα φανταζόμουν! Και γλίτ :wink: ωσα κ 220 ευρώ περίπου απ ότι αν τα παιρνα από δω!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ ψάξιμο που έριξα για να βρω καρότσι διάβασα το παρόν θέμα και στράφηκα στο inglesina zippy από bimbomarket.it

 

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από μέρους τους και ήρθε σε πέντε εργάσιμες. Το καρότσι φαίνεται πολύ καλό και είναι διαφορετικό από αυτά που είχαμε δει σε μαγαζιά της Αθήνας (καλύτερο εννοείται).

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες που μοιράζεστε.

 

και εμείς σήμερα παραλάβαμε το Inglesina zippy και το καθισματάκι αυτοκινητου huggy της inglesina απο το bimbomarket και είμαστε ενθουσιασμένοι!!! Έφτασε μέσα σε 5 εργάσιμες και το πήραμε σε χρώμα oliva το οποίο δεν κυκλοφορεί ακόμη στην ελληνική αγορά γιατί αυτά που έχει το bimbomarket είναι τα μοντέλα του 2009 που εδώ θα έρθουν μέσα στη χρονιά...μου φαίνεται πολύ super! :D

 

Απλά να πω την αλήθεια μου φάνηκε λίγο βαρύ και δεν τόλμησα καν να το σηκώσω γιατί λόγω της εγκυμοσύνης φοβάμαι μην μου πάθει κάτι ο μπέμπης...αλλά αν σκεφτείς ότι είναι και από τα ελαφρύτερα της αγοράς φαντάζομαι πως θα είναι τα υπόλοιπα από θέμα βάρους... :?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμείς έχουμε το Pliko P3 pegperego όμως θα ήθελα να πάρω και ένα καροτσάκι βόλτας αυτά τα ελαφριά που όταν κλείνουν δεν πιάνουν πολύ χώρο. Κοίταξα σε μαγαζιά αλλά μου φαίνονται σαν ψεύτικα και δεν ξέρω αν είναι ανθεκτικά! Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη και την εμπειρία σας. Ευχαριστώ!

Να πω οτι ο μπεμπίνος μου είναι ήδη 9120 και 71 πόντους(αν μετράει το βάρος σε αυτά τα καρότσια)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετά από πολύ ψάξιμο που έριξα για να βρω καρότσι διάβασα το παρόν θέμα και στράφηκα στο inglesina zippy από bimbomarket.it

 

Η εξυπηρέτηση ήταν άψογη από μέρους τους και ήρθε σε πέντε εργάσιμες. Το καρότσι φαίνεται πολύ καλό και είναι διαφορετικό από αυτά που είχαμε δει σε μαγαζιά της Αθήνας (καλύτερο εννοείται).

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις πληροφορίες που μοιράζεστε.

 

και εμείς σήμερα παραλάβαμε το Inglesina zippy και το καθισματάκι αυτοκινητου huggy της inglesina απο το bimbomarket και είμαστε ενθουσιασμένοι!!! Έφτασε μέσα σε 5 εργάσιμες και το πήραμε σε χρώμα oliva το οποίο δεν κυκλοφορεί ακόμη στην ελληνική αγορά γιατί αυτά που έχει το bimbomarket είναι τα μοντέλα του 2009 που εδώ θα έρθουν μέσα στη χρονιά...μου φαίνεται πολύ super! :D

 

Απλά να πω την αλήθεια μου φάνηκε λίγο βαρύ και δεν τόλμησα καν να το σηκώσω γιατί λόγω της εγκυμοσύνης φοβάμαι μην μου πάθει κάτι ο μπέμπης...αλλά αν σκεφτείς ότι είναι και από τα ελαφρύτερα της αγοράς φαντάζομαι πως θα είναι τα υπόλοιπα από θέμα βάρους... :?

 

Κι εγώ πήρα ακριβώς το ίδιο καθισματάκι κ στο ίδιο χρώμα! Να φανταστεις το παρήγγειλα χωρίς να το έχω δει καθόλου από κοντά γιατί δεν το βρήκα στα καταστήματα που πήγα. Μόνο που αν το αφήσεις να σταθεί στο πάτωμα χωρίς τη βαση είναι ακόμη πιο όρθιο, θα προτιμούσα να ξαπλώνει λίγο. Καρότσι πήρα το Pilko p3 230 ευρώ από 370 που το έχουν εδώ. Γενικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι καλησπεα,

 

ως νεοι και εμεις στο club των γονεων (ειμαστε στον 6ο μηνα και βαδιζουμε ακαθεκτα) να ευχηθουμε στους φρεσκους γονεις να σας ζησουνε και στους εγκυμονουντες με το καλο και με εναν πονο.

 

Να δωσουμε συγχαρητηρια σε ολους σας για τις συμβουλες και πληροφοριες. Πραγματικα εδω και 2 ωρες που ξεσκονιζω το forum μπορω να πω οτι μου λυθηκαν το 90% των αποριων, και ελπιζω το αλλο 10% τωρα με αυτες εδω τις ερωτησεις μας.

 

Καροτσο-ερωτησεις:

1. εχουμε την εντυπωση οτι τα καροτσια με 3 ροδες ειναι πιο ευκολοκινητα. Παντα βεβαια μιλαμε για trio-systems. Ομως απο την αλλη μηπως πρεπει να εχουμε μονο Jeep για να τα μεταφερουμε?

2. χτες σε μια βολτα σε διαφορα μαγαζια μαθαμε οτι τα Chicco αρχισανε να φτιαχνονται στην Κινα. Λετε να αληθευει?

3. αν καταλαβα καλα το bimbomarket.it ειναι must για αγορα καροτσιου και αλλων πραγματων!! Ψαξαμε και βρηκαμε, εκτος απο καροτσι, και κρεβατακι, σιφονιερα, αποστειρωτη, κτλ. Μας προτεινετε να τα παρουμε απο εκει εστω και μετρητοις που σιγουρα θα γλιτωσουμε κανα 500αρι ευροπουλα?

4. σε γενικες γραμμες ποια μαρκα να προτιμησουμε για καροτσι διοτι ολες λιγο πολυ προσφερουνε τα παντα!

 

Εχουμε τοοοοοσα στο μυαλο μας αλλα προς το παρον αυτα!

 

Αναμενουμε τις 'εμπειριες' σας.

 

Μαγδα & Πανος

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για καρότσι της maclaren είναι κάποιος που να έχει παραλάβει από το http://www.pingpong-online.com να μας πει για την αξιοπιστία της παράδοσης κτλ? Για το bimbomarket πχ δεν έχει κανείς παράπονο.Swsw, ioanna21 (Αν δεν κάνω λάθος) είχατε σε προηγούμενα ποστ ότι έχετε παραγγείλει. Τι έγινε, σας ήρθαν?

Ευχαριστώ πολύ αλλά έχω μια αγωνία για τις αγορές μέσω ιντερνετ καθώς δεν έχω ξανακάνει και κρίμα να χαθούν τόσα λεφτά..

7/3/2009

28/5/2010

weijp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια το είχα ρωτήσει και πριν απο ενα μήνα αλλά δεν απάντησατε....σνιφ σνιφ...μήπως έχει καμία ή έχει ακούσει κάτι για το ΖΙΒΟS Z5 PLUS ή γενικότερα για τα ZIBOS?

Ψάχνουμε κι εμείς τώρα για καρότσι...μας έχουν προτείνει αυτό αλλά ακούω τόσα πολλά για πολλά καρότσια που μπερδεύομαι...

Αν καμιά σας έχει ακούσει κάτι γι'αυτό το συγκεκριμένο ας μου απαντήσει!!!

Σας ευχαριστώ!!Και με το καλό να φέρουμε τα μωράκια μας στον κόσμο!! :):):)

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εμείς έχουμε το Pliko P3 pegperego όμως θα ήθελα να πάρω και ένα καροτσάκι βόλτας αυτά τα ελαφριά που όταν κλείνουν δεν πιάνουν πολύ χώρο. Κοίταξα σε μαγαζιά αλλά μου φαίνονται σαν ψεύτικα και δεν ξέρω αν είναι ανθεκτικά! Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη και την εμπειρία σας. Ευχαριστώ!

Να πω οτι ο μπεμπίνος μου είναι ήδη 9120 και 71 πόντους(αν μετράει το βάρος σε αυτά τα καρότσια)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εσείς που παραγγείλατε και λάβατε ήδη από το bimbomarket.it βλέπω πως είστε ευχαριστημένες από τη συνέπεια αλλά να σας κάνω 2 ερωτήσεις? Ήρθαν σωά και αβλαβή τα καροτσάκια? Τελικά τα μεταφορικά με courier ήταν 80 ευρώ ή περισσότερα?

 

Έμεις θέλουμε το Chicco trio for me complete και μας αρέσει το χρώμα saturn (γαλάζιο - μπλέ) αλλά στο εν λόγω site είδαμε ένα άλλο χρώμα, το chelsea που είναι πιο γλυκό γαλάζιο και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και μπαίνω στον πειρασμό.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εσείς που παραγγείλατε και λάβατε ήδη από το bimbomarket.it βλέπω πως είστε ευχαριστημένες από τη συνέπεια αλλά να σας κάνω 2 ερωτήσεις? Ήρθαν σωά και αβλαβή τα καροτσάκια? Τελικά τα μεταφορικά με courier ήταν 80 ευρώ ή περισσότερα?

 

Έμεις θέλουμε το Chicco trio for me complete και μας αρέσει το χρώμα saturn (γαλάζιο - μπλέ) αλλά στο εν λόγω site είδαμε ένα άλλο χρώμα, το chelsea που είναι πιο γλυκό γαλάζιο και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και μπαίνω στον πειρασμό.

Μόλις βάλεις στο καλάθι τα πράγματα που σε ενδιαφέρουν κ τη χώρα σου θα σου βγάλει τα έξοδα αποστολής. Εγώ πλήρωσα για καρότσι, κάθισμα αυτοκινήτου κ κάθισμα φαγητού 40 ευρώ κ ήρθαν με τα κουτιά τους ανέπαφα στην πόρτα μου με την TNT από το σάιτ της οποίας έβλεπες κάθε στιγμή σε ποιο στάδιο της μεταφοράς βρισκόταν!

Iwz1p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι για καρότσι της maclaren είναι κάποιος που να έχει παραλάβει από το http://www.pingpong-online.com να μας πει για την αξιοπιστία της παράδοσης κτλ? Για το bimbomarket πχ δεν έχει κανείς παράπονο.Swsw, ioanna21 (Αν δεν κάνω λάθος) είχατε σε προηγούμενα ποστ ότι έχετε παραγγείλει. Τι έγινε, σας ήρθαν?

Ευχαριστώ πολύ αλλά έχω μια αγωνία για τις αγορές μέσω ιντερνετ καθώς δεν έχω ξανακάνει και κρίμα να χαθούν τόσα λεφτά..

 

Ακόμα δεν έχω παραλάβει... (δεν έχουν αργησει πάντως, μου είχαν πει 4 εβδομάδες και φτάσαμε στην 4η εβδομάδα σήμερα). Μου έστειλαν email την Πέμπτη 15/1 ότι η παραγγελία έχει φύγει απ΄αυτούς και μου έδωσαν έναν κωδικό που έχω ενημερωση απο την courier που παρέλαβε για να βλέπω σε πιο στάδιο είναι μεταφορά τους. (δεν πολυκαταλαβαίνω αυτά που γράφουν) αλλά η ουσία είναι οτι έρχονται..... Τα περιμένω με αγωνία... και εγώ πρώτη φορά παραγγέλνω μέσω internet και έχω τις ανασφάλειες μου........

Πάντως μου φαίνεται αξιόπιστο και πολύ οργανωμένο... Αν δεν έρθουν μέχρι τέλος της εβδομάδας τότε θα αλλάξω γνώμη...

Πάντως μόλις παραλάβω θα σου στείλω pm.

 

Τα λέμε.....

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, εσείς που παραγγείλατε και λάβατε ήδη από το bimbomarket.it βλέπω πως είστε ευχαριστημένες από τη συνέπεια αλλά να σας κάνω 2 ερωτήσεις? Ήρθαν σωά και αβλαβή τα καροτσάκια? Τελικά τα μεταφορικά με courier ήταν 80 ευρώ ή περισσότερα?

 

Έμεις θέλουμε το Chicco trio for me complete και μας αρέσει το χρώμα saturn (γαλάζιο - μπλέ) αλλά στο εν λόγω site είδαμε ένα άλλο χρώμα, το chelsea που είναι πιο γλυκό γαλάζιο και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα και μπαίνω στον πειρασμό.

 

Μείναμε απόλυτα ευχαριστημένοι...ήρθαν σε μια βδομάδα ανέπαφα σε τέλεια κατάσταση και χρέωση νομίζω ή 30 ή 40 δεν θυμάμαι ακριβώς...είχαμε πάρει καρότσι και καρεκλάκι αυτοκινήτου.

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...