Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χρονίσαμε & θηλάζουμε!!!


dimel

Recommended Posts

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να σου ζησει ο μικρος πριγκηπακος σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

σε 4 μηνες ελπιζω να γραψω και εγω εδω μεσα!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 308
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο και σε σας!

Μπες και συ στο φόρουμ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2008 στο parentscafe να τα λέμε

 

Ναι, yogini έλα κι εσύ στο cafe!

 

Τελικά είμαστε πολλές :-)

 

δεν το περίμενα κι εγώ, και πλέον δεν θέλω να σταματήσω! Είναι η πιο γλυκιά στιγμή της μέρας, όταν γυρίζω από τη δουλειά το απόγευμα και χαλαρώνουμε αγκαλιά... Όταν το αποφασίσει το κοριτσι μου θα σταματήσει ο θηλασμός, που δεν το βλέπω σύντομα γιατί τον λατρεύει !

GJMap2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

... Πίστευα ότι δεν θα φτάναμε ούτε τις 40 μέρες... τελικά περάσαμε τον χρόνο και προς το παρών, ο μικρός μου δεν δείχνει καμία διάθεση ν' αφήσει και λίγο χώρο για το αδελφάκι που θα 'ρθει! Προβλέπω να κόβω χαρτάκια με σειρά προτεραιότητας!!!:D

 

...ούτε στα πιο τρελά μου όνειρα δεν το 'χα φανταστεί... ήρθε όμως το μωρό μου να μου αλλάξει όλη την κοσμοθεωρία!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χωράμε και εμείς;;;Μου φαίνεται σαν να μην συνέβη σ'εμένα όλο αυτό το μαγικό που λέγεται θηλασμός!κι'όμως πέρασε ένας χρόνος απο τότε που βολεύτηκε στο στήθος μου ένα πλασματάκι τόσο δά και τώρα έρχεται ένα παιδάκι περπατώντας να κάνει αγκαλίτσα και να ψάξει κάτω απο την μπλούζα!είμαστε λοιπόν πολύ περήφανοι που σβήσαμε το πρώτο κεράκι μας και μετά απο μία κουταλίτσα τούρτα ζητήσαμε γαλατάκι.;)

z3Ehp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γραφω και εγω εδω για να το συνειδητοποιήσω καλύτερα πως πέρασε τόσο γρήγορα ένας ολόκληρος χρόνος...

Σήμερα πήγα στο μαιευτήριο να δω μια φίλη μου που γέννησε κ κοιταζοντας την να θηλάζει το νεογέννητο μωρό της θυμήθηκα τα παλια... Τις πρώτες μέρες, τις δυσκολίες μου, τα κλάματα μου , την απογοητεύση μου όταν το μωρό δεν έπιανε το στήθος, τον πόνο απο τις ματωμένες θηλές, τους ατελείωτους μαραθώνιους θηλασμους ....

Και μετα γύρισα σπίτι όπου με περίμενε ο Αγγελάκος μου, να τον κάνω μπάνιο και χωρις υπομονή να μου τραβαει τη μπλούζα για το γαλατάκι του το οποίο στο βραδυνο του προτιμάει να είναι από το αριστερό στήθος , αν τον βάλω στο δεξί, σηκώνεται κ μου δείχνει το άλλο :lol: , έτσι μεγαλώσαμε και εχουμε κ αδυναμίες :lol:

Να χαίρεσται όλες τα μωράκια σας.

 

Υ.Γ. Κριστίνα πάντα με συγκινεί η υπογραφή σου , με εκφράζει απόλυτα.

Palladin νομίζω πως τα μωρα μας έχουν γεννηθεί ίδία μέρα, 14.04;

Bloublou μακαρι να σας συναντησουμε και του χρόνου στο αντίστοιχο

θέμα

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειναι και αυτο ενα θαυμα.....ολες μας τα ιδια συναισθηματα....και τα αγγελουδια μας παντα εκει να μας κανουν να ξεχναμε τους μαραθωνιους αρχικους θηλασμους....τις κακες γλωσσες και των πιο κοντινων ανθρωπων "πειναει το παιδι!!!!!!δωστου ξενο γαλα!!!!!!!δωστου νερο δωστου χαμομηλι!!!!!!!ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!......"τις πονεμενες θηλες που αληθεια δεν προλαβαινα να βαλω κρεμα και αμεσως ξυπναγε και ηθελε παλι το στηθος να ησυχασει...τρεχουν ταματια μου αυτη τη στιγμη,,,αλλα νιωθω τοσο πρηφανη....ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ....10 μηνων τωρα ερχεται και μου τραβαει το στηθος τη μπλουζα λες και ξερει αποτη φυση του πιο ειναι το υγειες γι αυτο!!ευχαριστω τη φυση μου ως γυναικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να χαίρεστε τα μπουμπούκια σας κούκλες!!!!

ευχαριστούμε πολύ, κι εσύ να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!

 

Υ.Γ. Κριστίνα πάντα με συγκινεί η υπογραφή σου , με εκφράζει απόλυτα.

Palladin νομίζω πως τα μωρα μας έχουν γεννηθεί ίδία μέρα, 14.04;

Bloublou μακαρι να σας συναντησουμε και του χρόνου στο αντίστοιχο

θέμα

Όντως η υπογραφή της ΚΡΙΣΤΙΝΑΣ είναι υπέροχη!

όχι εμείς 8 Μαΐου γεννηθήκαμε!

Μακάρι του χρόνου να γράψουμε και στο θέμα της Bloublou

και εμεις στο club... ειμαι τοσο χαρουμενη!!!

μπράβο σας!!

jv42p3.png

DfUyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Annia kai palladin σας ευχαριστώ

γενικά μου αρέσει αυτό το τόπικ ...... είναι ελπιδοφόρο και κάνει καλό στην κακή ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες......γράφεται όμορφα πράγματα όλες και είναι ωραίο να σας διαβάζουν οι μανούλες

μπράβο σε όλες σας και ραντεβού στο τόπικ της boulou εγώ θέλω σκάρτο δίμηνο θα σας περιμένω......:D

Link to comment
Share on other sites

όχι εμείς 8 Μαΐου γεννηθήκαμε!

 

Ναι βρε Palladin μου έχεις δίκιο , εγω μπερδεύτηκα με το τικεράκι σου, το μία εβδομάδα το είδα ένα μήνα :lol:, όπως κ να είναι να σου ζησει !!!

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Annia kai palladin σας ευχαριστώ

γενικά μου αρέσει αυτό το τόπικ ...... είναι ελπιδοφόρο και κάνει καλό στην κακή ψυχολογία μου τις τελευταίες μέρες......γράφεται όμορφα πράγματα όλες και είναι ωραίο να σας διαβάζουν οι μανούλες

μπράβο σε όλες σας και ραντεβού στο τόπικ της boulou εγώ θέλω σκάρτο δίμηνο θα σας περιμένω......:D

Κριστίνα μου δεν ξέρω τι σε στενοχώρησε, ελπίζω όμως να είναι περαστικό και όχι σημαντικό.

Με το καλό να κλεισετε κ τον δεύτερο χρόνο σας θηλάζοντας κ καλή πορεία για τον τρίτο :lol:

Συγχαρητήρια κ σε σενα για τις ώρες που έχεις αφιερώσει βοηθώντας τις μανούλες του φορουμ να θηλάσουν !!!

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια, χαίρομαι τόσο για την καλή σας θέληση, δυστυχώς εδώ που μένω είμαστε μετρημένες στα δάκτυλα του ενός χεριου αυτές που συνεχίζουν να θηλάζουν μετά το χρόνο, είμαι πολύ περήφανη γι' αυτό, και το χρωστάω στο πάρεντσ, έπραιρνα δύναμη και κουράγιο όταν όλοι μου έλεγαν έλα φτάνει, αρκετά του έδωσες, δεν έχεις άλλο, χάνεις το ασβέστιο σου, δεν μπορείς να μείνις έγκυος και πολλά άλλα κουλά, αλλά ποιος νοίαζατε, σημασία έχει το παιδάκι μου και ο αντρούλης μου που ειναι μαζί μου.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Κι εμείς εδώ! Μπορεί με το πρώτο μου παιδάκι να τα κατάφερα μόνο για 5 μήνες κι αυτό με συμπλήρωμα, λόγω άγνοιας δικής μου και άγχους και παραπληροφόρησης από γιατρούς και μην τα θυμάμαι τώρα και φορτώνω, με το δεύτερο όμως και χάρη στο parents, την Αγλαΐα και όλες εσάς, χρονίσαμε και συνεχίζουμε!

 

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας...

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω δε χρονισα ακομη...εχω αυτον τον στοχο ομως....ηδη κολυμπαω σε ''αγνωστα νερα'' γιατι τη μεγαλη μονο 6 μηνες την πηγα....διαβαζοντας σας παιρνω δυναμη......

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια!

Και εγώ έχω πρωτο στόχο να θηλάσω μέχρι τον χρόνο και μετά μέχρι τα 1,5 αν το καταφέρω!

Οι πρωτοι 2 μηνες ηταν δυσκολοι για μένα, αλλά με την επιμονή και σωστές οδηγίες δεν ειναι ακατόρθωτο! Σας διάβαζα και μου δώσατε πολύ κουράγιο...

Τωρα βεβαια είμαι σε φάση που αρχίζουν τα σχόλια των γύρω, αλλά δε βαριέσαι... Το μωράκι μου να είναι καλά και δε με νοιάζει τι θα πούνε.

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...