Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συναγερμός στο σπίτι


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ε δε το πιστευω!

ησουν κ τυχερη μεσα στην ατυχια σου λοιπον κ δε τους συναντησες να μινοταν κανενα κακο....

Άσε γιατί με το που πήγα να ξεκλειδώσω η πόρτα ήταν ξεκλείδωτη κι από μέσα μου έλεγα '' κοίτα τον βλάκα ( τον άντρα μου δηλαδή :-D ), που άφησε ξεκλείδωτα και θα μας ληστέψουν καμιά ώρα!!!'' Και τελικά η πόρτα ήταν κλειδωμένη όταν αυτοί μπήκαν!!!!!! Τζάμπα τον κατηγόρησα :(

Κι όταν σχόλασα νωρίτερα, αρχικά φτάνω έξω από το σπίτι και θυμήθηκα να πεταχτώ μέχρι το φούρνο και έφυγα ξανα! Αλλιώς θα έπεφτα πάνω τους..... Ευτυχώς που τα κλειδιά των αυτοκονήτων μας, τα είχαμε μαζί μας:D:grin:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

τελικα η διαρρηξη ειναι σαν το τζοκερ...ειμαστε ολοι υποψηφιοι. κι αν σου κατσει.... την εκατσες

 

επειδη κεγω σε συγκροτημα μενω ποσο κοστιζει βρε παιδι να εχεισ ενα κουβουκλιο με εναν σεκιουριτα μεσα 24 ωρες το 24ωρο????

Link to comment
Share on other sites

τελικα η διαρρηξη ειναι σαν το τζοκερ...ειμαστε ολοι υποψηφιοι. κι αν σου κατσει.... την εκατσες

 

επειδη κεγω σε συγκροτημα μενω ποσο κοστιζει βρε παιδι να εχεισ ενα κουβουκλιο με εναν σεκιουριτα μεσα 24 ωρες το 24ωρο????

Χαχαχαχαχα φαντάζεσαι ;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι αυτός ο πρώην υπουργός κάμερες είχε σπίτι του αλλά οι ληστές χαμπάρι δεν παίρνουν

http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=39097&catid=6

 

Μπορεί να μην ήταν ληστές, αλλά αγανακτισμένοι πολίτες που θέλαν πίσω τα κλεμμένα!!

 

Εγώ πάντως επιμένω, ένας σκύλος που γαβγίζει από μέσα θα τους έκανε να το ξανασκεφτούν.

Αν δεν πιάνει κι αυτό, μήπως πρέπει να ξαναδούμε την ταινία "μόνος στο σπίτι" και να αντιγράψουμε κόλπα από τον πιτσιρικά?

 

Χωρίς πλάκα τώρα, από την εταιρεία τι σου είπαν?

Υπάρχει περίπτωση να μπήκε κάποιος που να ήξερε τον κωδικό? (πχ πρώην οικιακή βοηθός)

Άν έχεις σύνδεση με κέντρο λήψεως σημάτων, θα σου έρχεται και αναλυτική κατάσταση πότε άνοιξε και ποιος χρήστης (ο καθένας μπορεί να έχει δικό του κωδικό). Έδειξε τίποτα τη μέρα της διάρηξης?

Η κάμερα δεν κατέγραψε τίποτα?

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επιμένω, ένας σκύλος που γαβγίζει από μέσα θα τους έκανε να το ξανασκεφτούν.

Αν δεν πιάνει κι αυτό, μήπως πρέπει να ξαναδούμε την ταινία "μόνος στο σπίτι" και να αντιγράψουμε κόλπα από τον πιτσιρικά?

 

Χωρίς πλάκα τώρα, από την εταιρεία τι σου είπαν?

Υπάρχει περίπτωση να μπήκε κάποιος που να ήξερε τον κωδικό? (πχ πρώην οικιακή βοηθός)

Άν έχεις σύνδεση με κέντρο λήψεως σημάτων, θα σου έρχεται και αναλυτική κατάσταση πότε άνοιξε και ποιος χρήστης (ο καθένας μπορεί να έχει δικό του κωδικό). Έδειξε τίποτα τη μέρα της διάρηξης?

Η κάμερα δεν κατέγραψε τίποτα?

Γιατί φόλα δεν μπορούν να ρίξουν στο σκυλί και να το δηλητηριάσουν ; Εάν ήμουν ληστής προσωπικά αυτό θα έκανα....

Η κοπέλα που έρχεται και μου καθαρίζει ( η ίδια με τότε ) δεν ξέρει τον κωδικό, γιατί έρχεται πάντα όσο είμαι εγώ εδώ, ούτε καν κλειδιά της έχω δώσει! Ο συναγερμός στην εταιρεία έδινε σήμα πως όλα πάνε ρολόι, πως και καλά λειτουργούσε κανονικά. Οπότε δεν μπορώ να ζητήσω εξηγήσεις. Η κάμερα κατέγραψε έναν τύπο με καπέλο τύπου τζόκεΐ να φυλάει τσίλιες. Πρόσωπο και πάλι δε φαίνεται, οπότε δώρον άδωρο!!!!!!

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω απλα διευκρινησα για τη φολα,επειδη ετυχε να το ξερω...εξαλλου σκυλος ειναι οχι σουπερμαν(αν και τα κακομοιρα κανουν τα παντα για μας)

children=world:D

happy children=better world:wink:

Link to comment
Share on other sites

εγω απλα διευκρινησα για τη φολα,επειδη ετυχε να το ξερω...εξαλλου σκυλος ειναι οχι σουπερμαν(αν και τα κακομοιρα κανουν τα παντα για μας)

Ναι, δε σου 'πα εγώ το αντίθετο. Ήθελα απλά να τονίσω, πως τίποτα δεν μπορεί να μας προσφέρει ασφάλεια εάν είναι να κλαπείς από επαγγελματία.

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί φόλα δεν μπορούν να ρίξουν στο σκυλί και να το δηλητηριάσουν ; Εάν ήμουν ληστής προσωπικά αυτό θα έκανα....

Η κοπέλα που έρχεται και μου καθαρίζει ( η ίδια με τότε ) δεν ξέρει τον κωδικό, γιατί έρχεται πάντα όσο είμαι εγώ εδώ, ούτε καν κλειδιά της έχω δώσει! Ο συναγερμός στην εταιρεία έδινε σήμα πως όλα πάνε ρολόι, πως και καλά λειτουργούσε κανονικά. Οπότε δεν μπορώ να ζητήσω εξηγήσεις. Η κάμερα κατέγραψε έναν τύπο με καπέλο τύπου τζόκεΐ να φυλάει τσίλιες. Πρόσωπο και πάλι δε φαίνεται, οπότε δώρον άδωρο!!!!!!

 

Καταρχήν όταν λέω για σκυλί εννοώ μέσα στο σπίτι. Αν γαβγίζει όση ώρα προσπαθούν να διαρήξουν το σπίτι ενδέχεται να σηκωθούν και να φύγουν, να πάνε στη διπλανή μεζονέτα που δεν θα έχει σκύλο (δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουν σπρέυ μαζί τους) όπως έγινε στην δική μας περίπτωση.

 

Τι εννοείς δεν μπορείς να ζητήσεις εξηγήσεις από την εταιρεία? Ποιός έχει την ευθύνη να λειτουργεί σωστά το σύστημα συναγερμού και να μην είναι μπάτε σκύλοι αλέστε! Ο κηπουρός? Η εταιρεία φυσικά πρέπει να απολογηθεί για το λόγο που ο συναγερμός δεν πήρε χαμπάρι τους ληστές!

aECcp2.png

3vQ5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν όταν λέω για σκυλί εννοώ μέσα στο σπίτι. Αν γαβγίζει όση ώρα προσπαθούν να διαρήξουν το σπίτι ενδέχεται να σηκωθούν και να φύγουν, να πάνε στη διπλανή μεζονέτα που δεν θα έχει σκύλο (δεν είναι σίγουρο ότι θα έχουν σπρέυ μαζί τους) όπως έγινε στην δική μας περίπτωση.

 

Τι εννοείς δεν μπορείς να ζητήσεις εξηγήσεις από την εταιρεία? Ποιός έχει την ευθύνη να λειτουργεί σωστά το σύστημα συναγερμού και να μην είναι μπάτε σκύλοι αλέστε! Ο κηπουρός? Η εταιρεία φυσικά πρέπει να απολογηθεί για το λόγο που ο συναγερμός δεν πήρε χαμπάρι τους ληστές!

Τον ''πάγωσαν'' καλέ μου Μιχάλη κι έδινε σήμα στην εταιρεία πως λειτουργεί. Η εταιρεία δεν ευθύνεται εάν οι άλλοι εφευρίσκουν ολοένα νέους τρόπους παραβίασης. Μέσα στο σπίτι σκυλί δε βάζω βρε συ Μιχάλη μου, να το κυνηγάω όλη την ώρα μη μου χ@@ ή μη μου κατουρήσει, άσε δε το χνούδι.....:mad:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

να ρωτησω κατι???σκεφτομαι μηπως ειναι καλο να εχουμε στο σπιτι ενα χρηματοκιβωτιο και να φυλαμε εκει τα κοσμηματα και τα χρηματα???ειναι ευκολο να παραβιαστει???αν γνωριζετε πειτε μου. το σκεφτομαι σοβαρα. απτο να τα κουβαλας μαζι σου οταν φευγεις για μερες, καλυτερα εκει.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι???σκεφτομαι μηπως ειναι καλο να εχουμε στο σπιτι ενα χρηματοκιβωτιο και να φυλαμε εκει τα κοσμηματα και τα χρηματα???ειναι ευκολο να παραβιαστει???αν γνωριζετε πειτε μου. το σκεφτομαι σοβαρα. απτο να τα κουβαλας μαζι σου οταν φευγεις για μερες, καλυτερα εκει.

 

Δε θελω να σε απογοητευσω αλλα μπηκαν σε σπιτι φιλης μου που ειχαν χρηματοκιβωτιο κ το ξυλωσαν το πηραν κ εφυγαν σαν κυριοι βεβαια ελειπαν οι ιδιοι κ οι υπολοιποι ενοικοι δεν καταλαβαν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το χρηματοκιβώτιο το ξηλώνουν, το πάνε -όπου το πάνε- και ή το ''ανατινάζουν'' ή το σπάνε και ανοίγει. Άσε που άμα έχεις χρηματοκιβώτιο φωνάζει από μακριά, πως κάτι πολύτιμο είναι μέσα...

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

α ναι???και να το καρφωσεις δηλαδη σε καμμια ντουλαπα μεσα δεν γλυτωνεις???μη φανταστειτε οτι εχω κατι πολυτιμο. αυτα τα λιγα που εχω , θελω να μεινουν. εγω δεν εχω τον βαπτιστικο σταυρο μου καθως ειχανε κλεψει παλιοτερα το σπιτι των γονιων μου και δεν αφησαν τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

καλή μου θυρίδα για να τα σώσεις. Ετσι και μένα μου διαρρήξανε το σπίτι και βαφτ.σταυρός, ταυτότητα, αλυσίδες κλπ κάνανε φτερά και δεν έχω τίποτα απο την νονά μου. Μόλις γέννησα νοίκιασα μια θυρίδα (10 χρόνια τώρα) και ησύχασα. Των παιδιών μου, δώρα του συζήγου μου (πολλά και ακριβά) δεν θα άντεχα να τα χάσω πάλι. Για να μην πώ για μετρητά ό,τι έχει ο καθένας.(Θα την βαρέσει την... πτώχευση ,Θα γυρίσουμε στην δραχμή κλπ πιο επίκαιρο από ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Τις θυρίδες τις νοικιάζουν σε τράπεζες συνήθως. Τώρα λόγω κρίσης δεν υπάρχει διαθέσιμη ούτε για δείγμα. Όποτε θέλω τα βγάζω, τα κρατάω όσο θέλω και τα ...ξανακλειδώνω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...