Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξηροδερμία στο στήθος στην εγκυμοσύνη.


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Pegodou είπε:

Δεν πονάω καμιά φορά νιώθω ερεθισμό μόνο αλλά καμία φορά... Απλά φοβήθηκα, γενηκα έχω ξερός δέρμα και ιδικά το χειμώνα! 

Έβαλα χθες Τζόνσον μπέιμπι και καλύτερα κάπως σήμερα, μου είπαν για βαζελίνη είναι ασφαλές?? 

κ γω στην αρχη baby oil ειχα στο μυαλο μου αλλα τελικα προτιμησα καθαρο αμυγδαλελαιο,φυσικα κ το λαδι καρυδας ειναι εξισου καλο.ελαιολαδο εχω βαλει στο στηθος καποια στιγμη οταν θηλαζα 2μηνες γτ ειχε ερεθιστει πολυ(αυτα τα δυο,αμυγδαλελαιο κ λαδι καρυδας, τα χρησιμοποιεις κ στο μωρο για μασαζακι κ ενυδατωση)

κ η λανολινη πολυ καλη

για πολυ εντονη ξηροδερμια βαζω κ κεραλοιφη που επισης χρησιμοποιω κ στα μωρα στο αλλαγμα της πανας

βαζελινη με τιποτα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Της medela κεραλοιφη είναι και κάνει και για τον θηλασμό μετά. Με βόλεψε παρά πολύ γιατί δεν είχα το αγχος μην χυθεί, λερώσω κλπ.

Το αμυγδαλέλαιο επισης που αναφέρθηκε στο σπίτι είναι πολύ καλό κάνει και για τα μαλλιά! :lol:

Link to comment
Share on other sites

δ ξερω αν εχει κ κεραλοιφη

απο μεντελα εγω μονο την πουρελαν επαιρνα που ειναι καθαρη λανολινη.ξερω οτι ειναι απο το λιπος του μαλλιου του προβατου.ειναι πολυ καλη για τις θηλες για ερεθισμο,πολυ λιπαρη.δ χρειαζεται ξεβγαλμα για να θηλασει το μωρο

αν ομως εχεις πληγες δ την βαζεις,γτ αυτο που κανει ειναι να μαλακωνει το δερμα.στις πληγες δ το θες αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Κορίτσια ξανά γεια σας!!! Την Κυριακή 10/2/2019 μπαίνουμε μέσα και 11/2/2019 γενναμε καισαρική !!!! 

Ήθελα να σας πω για το θέμα με τις θηλές μου βάζω λαδακι όλα καλά αλλά υπάρχουν φορές που στην θηλαία άλω έχω χρώμα καφέ σκούρο σκούρο και το έκανα λιγάκι με το χέρι μου και αυτό έφευγε!!!!! Λογικά είναι ξερό μέρος ??? Ήταν σαν να είναι βρώμικο εκείνο το σημείο και το τρίβεις και καθαρίζει!!!! Δλδ να σας πω πως το βλέπω εγώ όταν ιδρώνουμε και τρίβουμε το σημείο που βγάζει μαύρο κάπως ετσιιιι..... Πολύ λεπτομέρια έτσι και συγνώμη κιόλας αλλά γραπτά δεν μπορώ να το περιγράψω όπως είναι... Και αυτό λιγάκι με ενοχλεί οπτικά αλλά να μην έχω και τίποτα άλλο ???!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...