Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΟΣ ΣΤΟ ΧΑΛΑΝΔΡΙ ΣΧΕΤΙΚΗ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ

Recommended Posts

Συγνώμη που ανοίγω καινούργιο θέμα, αλλά συνεχώς διαβάζω σε διάφορα σημεία του φόρουμ για μια καλή διαιτολόγο νέα στο Χαλάνδρι στη Λ. Πεντέλης, η οποία είναι σχετική με το θέμα θηλασμός, αλλά έστειλα π.μ. έγραψα και σε ένα τόπικ, κανείς όμως δεν αποκρίθηκε. Επειδή λοιπόν σε λίγο καιρό βαπτίζουμε την μπεμπούλα μας και εγώ είμαι σαν βαρελάκι με πόδια εκπέμπω S.O.S. για τα στοιχεία αυτής της κοπέλας.

Η μπεμούλα μου ταλαιπωρήθηκε πολύ για να φάει το γάλα της μαμάς της, αλλά τα καταφέραμε!!!!

Διαφημίσεις

Τα έστειλα και στις 2 αλλά τα πμ έχουν μείνει στα εξερχόμενα :roll: Εηνμερώστε με αν τα πήρατε ή όχι....Κάω κάτι λάθος;;

Θα στα έχει στα εξερχόμενα μέχρι να τα διαβάσουν.Μην αγχώνεσαι.Όλα οκ!

Να σας πω βρε κορίτσια όσες πάτε, δεν γράφετε μετά εδώ και καμμιά συμβουλή για εμάς που είμαστε απο μακριά και δεν έχουμε την δυνατότητα να την επισκεφτούμε;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Διαφημίσεις

Ααχ τί συμβουλή να σου δώσω;;Ισορροπημένα προγράμματα δίνει η γυναίκα, με ανθρώπινες θερμίδες (1200-1700). Το μεγάλο της πλεονέκτημα είναι ότι είναι πολύ προσιτός και ευχάριστος άνθρωπος και κάνει το αδυνατισμα παιχνίδι. Απο κει και πέρα στο θέμα θηλασμός δεν είναι ότι έχει κάποια ιδιαίτερη γνώση, δε χρειάζεται κιόλας νομίζω, απλά της φαίνεται λογικό το να θηλάζεις και δε σου λέω μπούρδες :wink:

Μανούλα έλαβα το μήνυμα σου και σ' ευχαριστώ για την άμεση απόκριση. Θα ήθελα ωστόσο να σε ρωτήσω και μερικά πράγματα ακόμη. Συγκεκριμένα σε πόσο καιρό έχασες βάρος και πόσο, κάθε πόσες ημέρες πήγαινες, ήταν εύκολα τα φαγητά που σου έλεγε, δηλαδή μια εργαζόμενη μητέρα προλαβαίνει να τα φτιάξει, από χρήματα τι παίρνει;

Η μπεμούλα μου ταλαιπωρήθηκε πολύ για να φάει το γάλα της μαμάς της, αλλά τα καταφέραμε!!!!

Ααχ τί συμβουλή να σου δώσω;;Ισορροπημένα προγράμματα δίνει η γυναίκα, με ανθρώπινες θερμίδες (1200-1700). Το μεγάλο της πλεονέκτημα είναι ότι είναι πολύ προσιτός και ευχάριστος άνθρωπος και κάνει το αδυνατισμα παιχνίδι. Απο κει και πέρα στο θέμα θηλασμός δεν είναι ότι έχει κάποια ιδιαίτερη γνώση, δε χρειάζεται κιόλας νομίζω, απλά της φαίνεται λογικό το να θηλάζεις και δε σου λέω μπούρδες :wink:

Eυχαριστώ manoula :D

cceXp3.png

pcTFp3.png

Καλησπέρα κορίτσια,

Είναι ευκολο να έχω και εγώ τα στοιχεία της διαιτολόγου?

Έχω γάμο και βάφτιση να κάνω και πρέπει να τα ξεφορτωθώ... :)

catcatard20080919_0_Marianna+is.png

Διαφημίσεις

• 9 months later...
Ευχαριστώ πολύ manoula :D[/QU

καλησπερα!θα ηθελα και εγω τα στοιχεια της διαιτολογου! εχω 5 κιλα και δεν μπορω να τα χασω!η μικρη ειναι 10 μηνων και τη θηλαζω ακομα. ευχαριστω:-P πολυ

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι?? Συγνώμη που είμαι λίγο άσχετη..αλλά γιατί ο διαιτολόγος θα πρέπει να είναι "ειδικος" στο θηλασμό?? Η σωστή διατροφή δεν αποδίδει την περίοδο του θηλασμού???

Κορίτσια βρέθηκα τυχαία (ψάχνω για babysiter) στη συζήτησή σας για δίαιτες.Πρόσφατα, πριν τις γιορτές, ειδα σε πρωινή εκπομπή παρουσίαση δίαιτας eurodiet.Πήρα τηλεφωνο στα κεντρικά της εταιρίας και με εστήλαν σε γυναίκα γιατρό στο χαλάνδρι επειδή με εξυπηρετεί η περιοχή. Είμαι ενθουσιασμένη διότι σε 3 εβδομάδες εχασα 8 κιλά πρέπει να χάσω αλλα 7, ήμουν λίγο...υπερβαρη και προπάντος για πρώτη φορά κάνοντας δίαιτα δεν πείνασα καθόλου.Είναι διαιτα που εχει φασεις και ο γιατρός την προσαρμόζει επάνω σου λαμβάνοντας υπόψη όλο το ιατρικό και οικογενειακό ιστορικό. Εχω κάνει πολλες φορές διαιτες αλλα δυστηχώς παντα υπεφερα και χωρίς σημαντικά αποτελέσματα.

ειμαι ιδιαιτερα χαρούμενη :lol:τώρα και δεν το κρύβω.Μίλησα και με άλλους στο χώρο αναμονής και μου είπαν τα ίδια.

Διαφημίσεις

βρε κορίτσια όλα αυτά που λένε για τα κρεμμύδια, τα λαχανικά, τα όσπρια, τα πικάντικα κ.α πολλά,ότι προκαλούν κολικούς στο μωρό και καλά, ισχύουν?:confused:

Ρωτάς σχετικά με την διατροφή της μαμάς και τι πειράζει το μωρό. Ειδικά για τους κολικούς δεν μπορεί κανείς να απαντήσει τι ακριβώς φταίει. Υπάρχουν κάποιες τροφές που μπορεί να επιδεινώνουν την κατάσταση αλλά αυτό είναι διαφορετικό σε κάθε παιδί. Γενικά η πολιτική είναι ότι τρώμε τα πάντα και αν δούμε ότι κάτι πειράζει το δικό μας μωρό τότε απλά δεν το τρώμε ή τρώμε με μέτρο. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις αποχή από κάποια φαγητά που μπορεί να πείραξαν κάποια άλλα παιδιά θα κοιτάς το πως αντιδράει το δικό σου. Αν σε αυτό προσθέσεις και το μέτρο (π.χ το πολύ πικάντικο και καυτερό θα μπορούσε να πειράξει και εσένα) δεν θα υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που σε προβληματίζει σε σχέση με το μωρό σου?