Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επιδομα & δωρο απο που?????


irene_555

Recommended Posts

Να δεχθω μια καθυστερηση ναι, αλλα να παρω το επιδομα στη ληξη του εξαμηνου και μαλιστα αντι για μισο μισθο το 1/4, δηλαδη 165,00 δεν το καταλαβαινω. εμενα μου ειπαν οτι οτι δικαιουμαι πλεον το πληρωνει ο ΟΑΕΔ. Ο εργοδοτης γιατι να πληρωσει; Οχι τιποτα αλλα αποκλειεται να δωσει γιατι σκοτωθηκαμε για το εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μολις τηλ στον οαεδ, το επιδομα αδειας στο τελος του εξαμηνου, δηλαδη για εμενα τον νοεμβριο και το δωρο χριστουγεννων 10/12/10. Αντε βρε καλα χριστουγεννα θα κανουμε τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 6 months later...

καλησπερα κοριτσια εχω παρει το 6μηνο απο τον οαεδ το οποιο τελειωνει 15 αυγουστου και θα ηθελα να μαθω αν θα παρω δωρο πασχα και δωρο αδειας απο τον οαεδ η και απο καπου αλλου?

Ο ΠΡΙΓΚΙΠΑΚΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ 7 ΜΗΝΩΝ!!

Η ΝΕΡΑΙΔΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ 10 ΗΜΕΡΩΝ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην απόφαση που έχεις πάρει απο τον Οαεδ αναφέρει αν θα πάρεις επίδομα πάσχα και ποιό είναι το ποσό του καθώς επίσης και για το επίδομα αδείας.

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω ειμαι με αδεια τοκετου κ λοχειας απο τελη Δεκεμβριου εως τελος περιπου Δωρο Πασχα θα παρω απο καπου κ αν ναι απο το ΙΚΑ ή απο τον εργοδοτη? Και τι χαρτια πρεπει να κανω ?

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

κορίτσια να ρωτησω και εγω κατι?

 

εμενα αρχισε το εξαμηνο 27-6-2011 και τελειωνει 27-12-2011 ξερετε ποτε θα παρω τα λεφτα δηλαδη θα πληρωθω 27-12-2011 που τελειωνει η 1 γεναρη ?? επισης θα παρω και δωρο χριστουγεννων απο οαεδ? και ποτε? και κατι τελευταιο εγω μεχρι τωρα επαιρνα 660 πληρωθηκα τελευται φορα 1 δεκεμβριου και πηρα του νοεμβριου ποτα θα με πληρωσουν τα τελευται εχετε κατι παρομοι ξερετε ?

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια να ρωτησω και εγω κατι?

 

εμενα αρχισε το εξαμηνο 27-6-2011 και τελειωνει 27-12-2011 ξερετε ποτε θα παρω τα λεφτα δηλαδη θα πληρωθω 27-12-2011 που τελειωνει η 1 γεναρη ?? επισης θα παρω και δωρο χριστουγεννων απο οαεδ? και ποτε? και κατι τελευταιο εγω μεχρι τωρα επαιρνα 660 πληρωθηκα τελευται φορα 1 δεκεμβριου και πηρα του νοεμβριου ποτα θα με πληρωσουν τα τελευται εχετε κατι παρομοι ξερετε ?

 

θα πάρεις απο τον εργοδότη για τους μήνες του 2011 που εργάστηκες και απο τον οαεδ για 6 μήνες . δεν ξέρω με τί συντελεστή πολλαπλασιάζουν το διάστημα που απασχοληθήκες ή το μισθό για να σου πω πόσα πάντως δικαιούσαι και απο τους δύο τα ανάλογα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κι εγώ που εργάστηκα εως 5/2/2011 και μετά πήρα τα επιδόματα του ΙΚΑ,την άδειά μου από 6/6 ως 6/7/2011 και το εξάμηνο από 7/7 ως 7/1/2012 δικαιούμαι και από τον εργοδότη δώρο χριστουγέννων;

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κι εγώ που εργάστηκα εως 5/2/2011 και μετά πήρα τα επιδόματα του ΙΚΑ,την άδειά μου από 6/6 ως 6/7/2011 και το εξάμηνο από 7/7 ως 7/1/2012 δικαιούμαι και από τον εργοδότη δώρο χριστουγέννων;

 

Στις 21 Δεκεμβρίου 2011 θα καταβληθεί το δώρο Χριστουγέννων των δικαιούχων της ειδικής παροχής προστασίας μητρότητας.

Δικαιουσαι και απο τον εργοδοτη σου ΔΧ! Μαλιστα αν δεν κανω λαθος και για την περιοδο της λοχειας του ΙΚΑ (τις 63 μερες) πληρωνεσαι απο τον εργοδοτη την αναλογια για το δωρο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και καλές γιορτές με υγεία!θα ήθελα να ρωτήσω το 6 μηνό μου ξεκίνησε 23 Αυγούστου λόγω καθυστέρησεις του εργοδότη και του οαεδ κατέθεσα τα χαρτιά μου 21 Οκτωβρίου και δεν έχω πληρωθεί ακόμα!!πόσο είναι το ποσό του δώρου που μου αναλογεί και αν τα χρήματα του επιδόματος μπαίνουν απευθείας στον λογαριασμό ή πρέπει να πάω από τον ''εξυπηρετικό'' οαεδ!Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλές γιορτές με υγεία!θα ήθελα να ρωτήσω το 6 μηνό μου ξεκίνησε 23 Αυγούστου λόγω καθυστέρησεις του εργοδότη και του οαεδ κατέθεσα τα χαρτιά μου 21 Οκτωβρίου και δεν έχω πληρωθεί ακόμα!!πόσο είναι το ποσό του δώρου που μου αναλογεί και αν τα χρήματα του επιδόματος μπαίνουν απευθείας στον λογαριασμό ή πρέπει να πάω από τον ''εξυπηρετικό'' οαεδ!Σας ευχαριστώ!

 

τα χρηματα σου θα μπαινουν στο λογαριασμο της εθνικης που τους εχεις δωσει.το ποτε θα μπουν δεν γνωριζω να σου πω αφου οποως ειπες καθηστερησες καταθεσεις τα χαρτια σου.αν χρειαστεις κατι αλλο μπορεις να ρωτησεις

Link to comment
Share on other sites

εγω θελω να ρωτησω αν εχει πληρωθει καμια το δωρο των χριστουγεννων?ειπαν οτι σημερα θα καταβληθει.εγω που πηγα στην τραπεζα δεν ειχε μπει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...