Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Orgasmic Birth - Γέννα που συνοδεύεται απο οργασμό


EVDOXIA

Recommended Posts

Ό,τι να 'ναι.....

Δηλαδή μέσα από τους τόσο φρικτούς πόνους, πώς μπορώ να νιώσω οργασμό;;;;;; Εδώ έρωτα κάνω με τον άντρα μου και όταν τυχαίνει να με πονέσει, το χάνω τελείως.... Όχι να κοιλοπονάω με τις ώρες και να νιώθω και κύματα οργασμού!

Εννοείς ότι οργασμός και πόνος δεν πάνε μαζί; Και οι σαδομαζοχιστές τι στην ευχή φχαριστιούνται;;; :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ο ανθρωπος ειτε μπορουμε να το καταλαβουμε ειτε οχι ειναι σεξουαλικη ενεργεια και η γεννηση του συνδεεται με αυτη....ο οργασμος και οι ορμονες του δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που τοσο χαριτωμενα καποιες κοπελες εδω μεσα συνδεουν με την ερωτικη πραξη....ειναι περα απο αυτη και για αυτο μπορει να υπαρξει και στο τοκετο....

Link to comment
Share on other sites

Να αισθανθώ οργασμό την ώρα που γεννάω; Μου φαίνεται αδιανόητο μέχρι και αδύνατο. Και να πω ότι το δεύτερο το γέννησα χωρίς επισκληρίδιο, επειδή δεν πρόλαβαν να μου κάνουν, ήμουν ήρεμη, έκανα αναπνοές που μου έδειχνε η μαία μου, σκεφτόμουν το άλλο μου παιδάκι και ίσως για αυτό ήμουν και πιο ψύχραιμη. Πόνο ναι, αισθάνθηκα κανονικότατα, όμως το άλλο, όχι!!!Μετά ανακούφιση που όλα πήγαν καλά και το μωρό μου ήταν μια χαρά. Τώρα αν υπάρχουν γυναίκες που μπορεί να αισθανθούν οργασμό στην διάρκεια της γέννας, δεν το ξέρω, δεν μου το έχει πει καμία μαμά μέχρι τώρα που έχουμε ανταλλάξει απόψεις, ούτε μου έχει πει κάποια ότι της αρεσε η όλη διαδικασία. Ίσα ίσα που ξέρω ότι μετά την γέννα, ο οργανισμός της γυναίκας εκρέει ορμονες για να την ξεχάσει και έτσι η γυναίκα να αποφασίσει να ξαναμπεί στη διαδικασία άλλης εγκυμοσύνης, αλλιώς δεν θα έμπαινε.

s-age.pngs-age.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
ο ανθρωπος ειτε μπορουμε να το καταλαβουμε ειτε οχι ειναι σεξουαλικη ενεργεια και η γεννηση του συνδεεται με αυτη....ο οργασμος και οι ορμονες του δεν εχουν καμια σχεση με αυτο που τοσο χαριτωμενα καποιες κοπελες εδω μεσα συνδεουν με την ερωτικη πραξη....ειναι περα απο αυτη και για αυτο μπορει να υπαρξει και στο τοκετο....

 

Και εγώ νομίζω ότι υπό αυτό το πρίσμα αναφέρεται το όλο θέμα...απλά επειδή δεν αναλύεται περισσότερο είναι εύκολο να παρερμηνευθεί.

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...