Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αντιπηκτική αγωγή


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 104
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευη μάλλον τώρα που γράφω έχεις ήδη το μωράκι σου στην αγκαλιά σου. Εύχομαι να πήγαν όλα καλά κια να περάσετε ευτυχισμένες γιορτές και καλά Χριστούγεννα όλοι μαζί.

Εγώ μάλλον θα γεννήσω μετά την 1/1 οπότε με το που έχω σταματήσει τη δουλειά το έχω ρίξει στις βόλτες.

Περιμένουμε νέα σου.

 

Καλά Χριστούγεννα σε όλες και σε όλους και σε όλα τα μωράκια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλησπέρα σε όλους χρόνια πολλά με υγεία. Είμαι καινούριο μέλος της σελίδας και ήθελα να ρωτήσω αν μπορείτε να μου συστήσετε κάποιον καλό αιματολογο, μένω στον πειραιά συγκεκριμένα. Πριν 3 χρόνια έμεινα έγκυος, το έμβρυο παλινδόμησε και απο τότε έχω κάνει 3 φορές ένα μεγάλο πακέτο εξετάσεων για θρομβοφιλία. Τις δύο φορές βγήκε θετικό και την μια αρνητικό. Τώρα θέλω να ξεκινήσω πάλι τις προσπάθειες για μωράκι αλλά με βασανίζει πολύ το θέμα και θέλω να το ξανακοιτάξω.Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Να σε ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις φυσικά. Εγω έκανα το πακέτο θρομβοφιλίας όλες οι τιμές ήταν οκ εκτός από την πρωτεϊνη S που την βρήκε λίγο χαμηλή δηλ. 40 ,με φυσιολ. τιμές 50-120. Ο γυναικολόγος μου μου είπε να συμβουλευτώ αιματολόγο για να κρίνει αν θα χρειαστεί να ξεκινήσω κάποια αγωγή. Εσένα ήταν χαμηλή αυτή η πρωτεϊνη?

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολες !μηπως ξερει καμια εχω την πρωτεινη s αυξημενη σημαινει πωσ μπορει να εχω θεμα θρομβοφιλιας?

η θρομβοφιλία σχετίζεται με μειωμένες τιμές αυτής της πρωτείνης. αλλά υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που πρέπει να εξεταστούν για να δεις αν τελικά έχεις θρομβοφιλία και τί μορφής είναι.

Link to comment
Share on other sites

η θρομβοφιλία σχετίζεται με μειωμένες τιμές αυτής της πρωτείνης. αλλά υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες που πρέπει να εξεταστούν για να δεις αν τελικά έχεις θρομβοφιλία και τί μορφής είναι.

 

 

καλησπέρα και από μένα!

κι εγώ μετά από μια παλίνδρομη στην 9η εβδομάδα, έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλία, αν και όλοι επέμεναν ότι ήταν τυχαίο γεγονός! δε μπορούσα να δεχτώ αυτό το "τυχαίο" και όντως τελικά είχα δίκιο!

εμένα είναι ο παράγοντας Leiden ετεροζυγωτός, οπότε τώρα στη 2η εγκυμοσύνη από την 1η μέρα σχεδόν που το έμαθα άρχισα τις αντιπηκτικές ενέσεις! όσο για τα αποτελέσματα από το μικροβιολογικό εργαστήριο, ο κατάλληλος φυσικά για να εξηγήσει όλα αυτά είναι ο γυναικολόγος!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κορίτσια γεια σας!!! Είμαι παθούσα και μετα απο δυο αποβολες καταφερα να κρατήσω στα χέρια μου το κοριτσάκι μου που είναι τώρα 7 1/2 μηνών!!! Εύχομαι σε όλα τα κοριτσια να τους πάνε ολα καλα και να μην το βάζουν κάτω. Μου έχουν μείνει καποιες ενεσεις ινοχεπ και τις χαρίζω. Συγκεκριμένα: 14 ενεσεις 0,35 (7 κουτιά), 4 ενέσεις 0,45 ( 2 κουτιά) και μία μονο ένεση 0,7.

Μένω στο Ίλιον, παρ όλα αυτά αν κάποια κοπελα τις έχει αναγκη και μενει μακρια μπορώ να τις στείλω.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Γεια σας κορίτσια! Εν δυνάμει μανούλα κι εγώ, 4 μηνών. Όλες μου οι εξετάσεις ως τώρα, αιματολογικές και ούρων βγαίνουν καθαρότατες, όμως όταν πήγαμε να κάνουμε την εξέταση αυχενικής διαφάνειας, ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν κανονικότατες παρατηρήθηκε ότι οι μητριαίες αρτηρίες μου είναι πιο στενές απ' ό,τι θα έπρεπε κι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τον φόβο ότι μπορεί να εμφανίσω προεκλαμψία λίγο πριν τις 34 εβδομάδες. Εν τω μεταξύ, μια ζωή ήμουν υποτασσική (το ίδιο και η οικογένειά μου) και όταν δίνω αίμα για τις εξετάσεις κάνει εντύπωση στους γιατρούς το πόσο αραιό αίμα έχω. Και τώρα να μου λένε ότι υπάρχει φόβος εμφάνισης προεκλαμψίας! Μα τι μετάλλαξη κι αυτή στην εγκυμοσύνη!!! Το θέμα είναι ότι μου πρότειναν αρχικά ν' ακολουθήσω προληπτική θεραπεία με ασπιρίνη αλλά λόγω του ότι είχα εμφανίσει στο παρελθόν ευαισθησία στη χρήση της με αλλεργικό σοκ, τώρα μου προτείνουν την εφαρμογή ενέσεων amp. clexan κι έχω αγχωθεί με όλα αυτά. Και μου είπαν ότι αυτές τις ενέσεις θα τις κάνω κάθε μέρα μέχρι το τέλος της κύησης. :( Φοβάμαι πολύ γιατί κάναμε 3 χρόνια προσπάθειες για να πιάσουμε παιδί και δε θέλω με τίποτα να πάθει κάτι το μικράκι μου. Το κακό είναι ότι η γυναικολόγος μου δε μου εμπνέει πια εμπιστοσύνη. Τα αποτελέσματα από την αυχενική διαφάνεια βγήκαν πριν 3 εβδομάδες κι εκείνη χαλαρότατη, ενώ την παρακαλούσα να ψάξει το θέμα και να μου πει τι ακριβώς πρέπει να κάνω μιας κι είμαι αλλεργική στην ασπιρίνη, ακόμα χτες μου έδωσε την απάντηση. Πόσες εβδομάδες την έψαχνα για να μου γράψει εξετάσεις αίματος και τα συμπληρώματα που πρέπει να παίρνω (σίδηρο, μαγνήσιο κτλ) κι όλα αυτά μ' έχουν αγχώσει πάρα πολύ. Το αποκορύφωμα ήταν χτες που πήγα στο ιατρείο της να πάρω τις συνταγές και ξαφνικά μαθαίνω ότι είναι έγκυος στο μήνα της και θα πάει να κάνει καισαρική. Εγώ τόσο καιρό νόμιζα ότι ήταν απλά παχουλή, είναι και μεγάλη σε ηλικία, δεν είχα υποψιαστεί ούτε εγώ ούτε ο σύζυγός μου ότι ήταν έγκυος και δε μας είχε πει τίποτα. Επομένως, θα λείπει από εδώ τουλάχιστον 2 εβδομάδες. Όλα αυτά με έχουν προβληματίσει και σκέφτομαι ν' αλλάξω γυναικολόγο κι αυτό με στεναχωρεί γιατί νιώθω πολύ μεταίωρη.

fgGsp2.png

Link to comment
Share on other sites

pasmar με το καλο το μωρακι σας...

γνωμη μου ειναι να το ψαξεις,παρε και μια δευτερη γνωμη απο αλλο γιατρο...

οι ενεσεις παντως μην σε ανησυχουν, αρκει να πρεπει να τις κανεις...

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Εν δυνάμει μανούλα κι εγώ, 4 μηνών. Όλες μου οι εξετάσεις ως τώρα, αιματολογικές και ούρων βγαίνουν καθαρότατες, όμως όταν πήγαμε να κάνουμε την εξέταση αυχενικής διαφάνειας, ενώ όλες οι μετρήσεις ήταν κανονικότατες παρατηρήθηκε ότι οι μητριαίες αρτηρίες μου είναι πιο στενές απ' ό,τι θα έπρεπε κι αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τον φόβο ότι μπορεί να εμφανίσω προεκλαμψία λίγο πριν τις 34 εβδομάδες. Εν τω μεταξύ, μια ζωή ήμουν υποτασσική (το ίδιο και η οικογένειά μου) και όταν δίνω αίμα για τις εξετάσεις κάνει εντύπωση στους γιατρούς το πόσο αραιό αίμα έχω. Και τώρα να μου λένε ότι υπάρχει φόβος εμφάνισης προεκλαμψίας! Μα τι μετάλλαξη κι αυτή στην εγκυμοσύνη!!! Το θέμα είναι ότι μου πρότειναν αρχικά ν' ακολουθήσω προληπτική θεραπεία με ασπιρίνη αλλά λόγω του ότι είχα εμφανίσει στο παρελθόν ευαισθησία στη χρήση της με αλλεργικό σοκ, τώρα μου προτείνουν την εφαρμογή ενέσεων amp. clexan κι έχω αγχωθεί με όλα αυτά. Και μου είπαν ότι αυτές τις ενέσεις θα τις κάνω κάθε μέρα μέχρι το τέλος της κύησης. :( Φοβάμαι πολύ γιατί κάναμε 3 χρόνια προσπάθειες για να πιάσουμε παιδί και δε θέλω με τίποτα να πάθει κάτι το μικράκι μου. Το κακό είναι ότι η γυναικολόγος μου δε μου εμπνέει πια εμπιστοσύνη. Τα αποτελέσματα από την αυχενική διαφάνεια βγήκαν πριν 3 εβδομάδες κι εκείνη χαλαρότατη, ενώ την παρακαλούσα να ψάξει το θέμα και να μου πει τι ακριβώς πρέπει να κάνω μιας κι είμαι αλλεργική στην ασπιρίνη, ακόμα χτες μου έδωσε την απάντηση. Πόσες εβδομάδες την έψαχνα για να μου γράψει εξετάσεις αίματος και τα συμπληρώματα που πρέπει να παίρνω (σίδηρο, μαγνήσιο κτλ) κι όλα αυτά μ' έχουν αγχώσει πάρα πολύ. Το αποκορύφωμα ήταν χτες που πήγα στο ιατρείο της να πάρω τις συνταγές και ξαφνικά μαθαίνω ότι είναι έγκυος στο μήνα της και θα πάει να κάνει καισαρική. Εγώ τόσο καιρό νόμιζα ότι ήταν απλά παχουλή, είναι και μεγάλη σε ηλικία, δεν είχα υποψιαστεί ούτε εγώ ούτε ο σύζυγός μου ότι ήταν έγκυος και δε μας είχε πει τίποτα. Επομένως, θα λείπει από εδώ τουλάχιστον 2 εβδομάδες. Όλα αυτά με έχουν προβληματίσει και σκέφτομαι ν' αλλάξω γυναικολόγο κι αυτό με στεναχωρεί γιατί νιώθω πολύ μεταίωρη.

 

Χρειαζεσαι και αιματολογο περα απο γυναικολογο σε ποια περιοχη βρισκεσαι?

 

Ειμαι και εγω σε αντιπηκτικη αγωγη γιατι την εχω παθει....Καλο ειναι να πας αμεσα σε αιματολογο που να ασχολειται με θρομβοφυλια-αιμοσταση συνηθως εχουν τα δημοσια νοσοκομεια που εχουν μαιευτικη κλινικη....Αν εισαι θεσσαλονικη εχει μια πολυ καλη στο ιπποκρατειο να σου προτεινω...

 

Εγω στην περιπτωση μου πηγα σε 5-6 γυναικολογους μονο ο τελευταιος με εστειλε σε αιματολογο και βρηκα το προβλημα...

 

Μην το σκεφτεσαι καθολου για τις clexane ξεκινατες αμεσως μονο καλο μπορουν να σου κανουν εφοσον υπαρχει θεμα με της μητριαιες!!!

 

Στα λεω ολα με πολυ αγαπη για να σε βοηθησω γιατι εγω εχω χασει μωρακι στις 38 εβδομαδες.....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ που μου απαντήσατε αμέσως! Το άγχος μου με το θέμα του γιατρού έχει να κάνει και με το ότι μένω σε μια επαρχιακή πόλη στον Έβρο, την Ορεστιάδα. Την τελευταία εβδομάδα επισκέφθηκα κι άλλους γιατρούς της περιοχής (δεν είναι και πολλές οι επιλογές) αλλά η απογοήτευση ήταν πλήρης. Φανταστείτε ότι όλοι μου φάνηκαν χειρότεροι από τη γιατρό που ήδη είχα. Σαν να μην έφταναν αυτά, έχω ξεκινήσει εδώ και τρεις μέρες τις ενέσεις. Με το που τις ξεκίνησα, άρχισαν οι εμετοί κι έχω εμφανίσει πίεση 14 και 9. Αποφασίσαμε με τον άντρα μου ν' απευθυνθούμε στο νοσοκομείο του Διδυμοτείχου αν δούμε ότι συνεχίζεται αυτό το φαινόμενο. Αναρωτιέμαι, όμως, η πίεση ήταν έτσι κι αλλιώς ν' ανέβει ή με πείραξαν άραγες οι ενέσεις; Λίγο κουλό μου φαίνεται, όμως, να με πειράξουν οι ενέσεις όταν υποτίθεται ότι τις κάνω ακριβώς για να μην ανεβάσω πίεση...

fgGsp2.png

Link to comment
Share on other sites

οχι , δεν δου προκαλουν οι ενεσεις πιεση αλλα το θεμα με τις μητριαιες....Να πας στο νοσοκομειο εγω λεω μιας και εχεις και πιεση και να τους πεις την κατασταση!αυτοι θα το ρυθμισουν οι ενεσεις μονο καλο σου κανουν τωρα να το ξερεις!Φροντισε να της κανεις στην κοιλια για να αποροφαται το φαρμακο και να τις κανεις ανα 24 ωρες την ιδια ωρα καθε μερα περιπου!χχχ ολα καλα θα πανε.

Link to comment
Share on other sites

Mπραβο που ξεκινησες τις ενεσεις ,ποιος σου εδωσε τις ενεσεις αυτος μαλλον ειναι καλος γιατρος ,με επιφυλαξη στο λεω

Η εξεταση για θρομβοφιλια ειναι ειδικη δεν περιλαμβανεται στις αιματολογικες που κανεις καθε μηνα .Την εχεις κανει αυτη? Αν οχι να την κανεις και βρες ενα αιματολογο να σου καθοριζει την δοση καθε μηνα θα κανεις εξεταση για να βλεπεις αν η δοση επαρκει.Εγω εκανα 2 την ημερα γυρω απο τον αφαλο ενα εκατοστό ,ολη η βελονα μεσα και η φυσαλιδα να μπανει στο τελος για να σπρωχνει το φαρμακο πιο μεσα για να μην κανεις μελανιες .

 

Πηγαινε στο Νοσοκομειο να κανεις ολες τις εξετασεις ,θα τους πεις οτι κανεις αντιπηκτικές .Εγω ειχα λιγο πιεση εκοψα το αλατι και τον καφε φυσικα .

 

Κατεβα στην Αλεξανδρουπολη αν δεις οτι δεν σε βοηθανε

 

Ελπιζω να βοηθησα ρωτησε μας οτι θες ,καλη συνεχεια με το καλο να ερθει το μωρακι.

RA3Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις ενέσεις μου τις έδωσε η γιατρός στην Αλεξπολη που μου έκανε την αυχενική διαφάνεια. Και μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο λεπτομερή εξέταση μου έκανε εκείνη την ώρα που με εξέταζε. Αυτό για τον αιματολόγο θα το ψάξω οπωσδήποτε αφού μου το λέτε, δεν είχα καν υπόψη ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο. Για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν ήξερα ότι πρέπει να κάνω κι εγώ ούτε τι ρόλο παίζουν.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ που μ' ενημερώνετε πάνω σ' αυτά τα θέματα. Από συνάδελφο του άντρα μου ακούσαμε για μια περίπτωση γυναίκας που είχε το ίδιο θέμα μ' εμένα αλλά κανείς δεν είχε διαπιστώσει το πρόβλημα και έφτασε να γεννήσει η καημένη η γυναίκα το παιδί της και να είναι νεκρό. Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο, τρελαίνομαι και μόνο στη σκέψη. Είμαι διατεθειμένη να κάνω ό,τι χρειαστεί για να παλέψω για το παιδί μου. Ο άντρας μου είναι λίγο διστακτικός, δύσκολα δέχεται το να τρέξουμε και σ' άλλους γιατρούς, όμως, οι δικοί μου γονείς όταν ήμουν μικρή που αντιμετώπιζα ένα σοβαρό πρόβλημα με τα πόδια μου χρειάστηκαν κι εκείνοι να τρέξουν παντού κι αν τώρα περπατώ το οφείλω στο τρέξιμο που έκαναν τότε. Και είμαι αποφασισμένη ν' ακολουθήσω το δικό τους παράδειγμα και να δώσω κι εγώ αγώνα για το μικρό μου που ήρθε σαν δώρο εξ ουρανού όταν είχα αρχίσει πια να πιστεύω ότι αδυνατούσα να συλλάβω.

fgGsp2.png

Link to comment
Share on other sites

pasmar ευχομαι να πανε ολα καλα....:D

 

 

Εγω εκανα 2 την ημερα γυρω απο τον αφαλο ενα εκατοστό ,ολη η βελονα μεσα και η φυσαλιδα να μπανει στο τελος για να σπρωχνει το φαρμακο πιο μεσα για να μην κανεις μελανιες

βρε κοριτσι μου το εξηγεις λιγο αυτο με την φυσαλιδα τι εννοεις?

και οσον αφορα την βελονα σιγουρα κανει ολη μεσα? εγω θα φοβομουν για το μωρο....:cool::rolleyes:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν παρατηρήσεις, αυτές οι ενέσεις που έχουν ήδη μέσα το υγρό τους ενώ πάνω πάνω το υγρό δεν έχει καθόλου αέρα, από κάτω υπάρχει μια φυσαλίδα (με το που τελειώνει το υγρό). Αν διαβάσεις και τις οδηγίες λέει ότι σ' αυτές τις σύριγγες καλό είναι να μη βγάζουμε τον αέρα. Αν έχεις γιατρό που εμπιστεύεσαι, συζήτα το και μαζί του.

fgGsp2.png

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa v Αν δεις τις οδηγιες δειχνει η εικονα οτι τσιμπας το δερμα με τα δυο δακτυλα και ανασηκωνεις το δερμα εκει κανεις την ενεση ολη η βελονα μεσα εινα ενεση δερματος δεν παει πολυ μεσα ,κοιταξε παλι τις οδηγιες .Οσο αφορα την φυσαλιδα εγω στην αρχη την εβγαζα αλλα ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι λαθος πρεπει να βαζεις και τον αερα στο τελος για να σπρωχνει το υγρο πιο μεσα ετσι ωστε να μην γινονται μελανιες του ειπα οτι οι οδηγιες λενε αλλα μου ειπε οτι αν δεν μπαινει ο αερας κανεις μελανιες και πραγματι ετσι γινεται .Μην κανεις συνεχεια στο ιδιο σημειο περιμετρικα στον αφαλο ενα δυο εκατοστο πιο μακρα .Μην βιαζεσε οταν τις κανεις σιγα σιγα να σπρωχνεις το υγρο .

 

pasmar Παρε τηλεφωνο εκεινον τον γιατρο στην Αλεξανδρουπολη να στα πει και αυτος και ρωτησε τον οτι θες και πες του για τους φοβους σου και τις αποριες σου,κλεισε και ραντεβου και πηγαινε να σε παρακολουθει αφου ειδες διαφορα απο τους αλλους

RA3Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Τις ενέσεις μου τις έδωσε η γιατρός στην Αλεξπολη που μου έκανε την αυχενική διαφάνεια. Και μου είχε κάνει εντύπωση το πόσο λεπτομερή εξέταση μου έκανε εκείνη την ώρα που με εξέταζε. Αυτό για τον αιματολόγο θα το ψάξω οπωσδήποτε αφού μου το λέτε, δεν είχα καν υπόψη ότι χρειάζεται κάτι τέτοιο. Για τις εξετάσεις θρομβοφιλίας κάπου είχα διαβάσει αλλά δεν ήξερα ότι πρέπει να κάνω κι εγώ ούτε τι ρόλο παίζουν.

 

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ που μ' ενημερώνετε πάνω σ' αυτά τα θέματα. Από συνάδελφο του άντρα μου ακούσαμε για μια περίπτωση γυναίκας που είχε το ίδιο θέμα μ' εμένα αλλά κανείς δεν είχε διαπιστώσει το πρόβλημα και έφτασε να γεννήσει η καημένη η γυναίκα το παιδί της και να είναι νεκρό. Δε θέλω ούτε να το σκέφτομαι αυτό το ενδεχόμενο, τρελαίνομαι και μόνο στη σκέψη. Είμαι διατεθειμένη να κάνω ό,τι χρειαστεί για να παλέψω για το παιδί μου. Ο άντρας μου είναι λίγο διστακτικός, δύσκολα δέχεται το να τρέξουμε και σ' άλλους γιατρούς, όμως, οι δικοί μου γονείς όταν ήμουν μικρή που αντιμετώπιζα ένα σοβαρό πρόβλημα με τα πόδια μου χρειάστηκαν κι εκείνοι να τρέξουν παντού κι αν τώρα περπατώ το οφείλω στο τρέξιμο που έκαναν τότε. Και είμαι αποφασισμένη ν' ακολουθήσω το δικό τους παράδειγμα και να δώσω κι εγώ αγώνα για το μικρό μου που ήρθε σαν δώρο εξ ουρανού όταν είχα αρχίσει πια να πιστεύω ότι αδυνατούσα να συλλάβω.

 

Μπραβο κοριτσι μου να πας και να κανεις ολες τις εξετασεις...

 

Μια περιπτωση ακριβως σαν αυτην την γυναικα του συναδελφου του αντρα σου ειμαι και εγω!!!!Γιαυτο και σου απανταμε με τοσο πεισμα και τοσο αγωνια!!Να σκεφτεσαι θετικα και ολα θα πανε καλα!

 

Ναι και σωστα λεει η Αγγελικη δεν βγαζουμε τον αερα και η ενεση μπαινει μεχρι μεσα.Το μωρο ΔΕΝ τρυπιεται εχει τουλαχιστον 15 εκατοστα περιθωριο ακομα ετσι μου εχει πει η αιματολογος και εμενα!

Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλλα, τι καταπληκτικά νέα είν' αυτά! Εύχομαι με το καλό να κρατήσεις στα χέρια σου 2 υπέροχα μωράκια!

 

ΜΑΚΑΡΙ ξερεις ποσο εχω ταλαιπωρηθει!!ευχομαι ο θεος να μου κανει αυτο το δωρο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελα και εγω τωρα το ειδα οτι περιμενεις διδυμα με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου ,ξερω τι εχεις περασει μια απο τα ιδια και εγω και θελω να μου υποσχεθεις οτι δεν θα φοβηθεις ουτε μια φορα ολο αυτο το διαστημα .Ολα θα πανε καλα και οταν θα ερθει εκεινη η ωρα ,θα δεις δεν θα το πιστευεις απο την μεγαλη σου χαρα.Φιλια στην κοιλιτσα σου :D

RA3Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρκελα και εγω τωρα το ειδα οτι περιμενεις διδυμα με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου ,ξερω τι εχεις περασει μια απο τα ιδια και εγω και θελω να μου υποσχεθεις οτι δεν θα φοβηθεις ουτε μια φορα ολο αυτο το διαστημα .Ολα θα πανε καλα και οταν θα ερθει εκεινη η ωρα ,θα δεις δεν θα το πιστευεις απο την μεγαλη σου χαρα.Φιλια στην κοιλιτσα σου :D

Ευχαριστω!!!Κοιταω μπροστα και προχωραω και με την βοηθεια του Θεου ελπιζω να πανε καλα.

 

Λυπαμαι που εισαι και εσυ μια απο τα ιδια αλλα χαιρομαι που εισαι μια απο αυτες που δεν το εβαλε κατω και εχεις το μωρακι σου ΜΠΡΑΒΟ!!!χχχχ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια, καλημέρα και από εμένα

Θέλω να ρωτησω κατι, αν μπορειτε να με βοηθήσετε.

Είμαι εγκυος στο δευτερο μωρό μου κ κοντευω τις 15 εβδομαδες. Απο την 7η εβδομαδα μεχρι σημερα, εμφανιζω κατα καιρους καφε εκκρισεις, που καμια φορά είναι και πιο κόκκινες. Την τελευταια μόνο εβδομάδα έχω κανει δυο υπερήχους και δεν ανιχνευεται καποια αποκόλληση. Ο γιατρος μου βεβαια επιμενει οτι καποιο αγγειάκι του πλακούντα δίνει αυτό το λίγο αίμα, λόγω καποιας συσπασης που γινεται. Με παρέπεμψε να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια, παρολο που δεν εχω οικογενειακό ιστορικό και παρολο που εχω φερει μια εγκυμοσυνη σε περας, χωρις κανενα προβλημα.

Υπαρχει περιπτωση, αν ξερετε, να εχω καποια μετάλλαξη στους παραγοντες πήξεως, που να μην επηρεασαν την πρωτη φορά κ επηρεάζουν τώρα;

Δε με ενδιαφερει να ξεκινησω αντιπηκτικη αγωγη αν χρειαστεί, αυτο το θεμα με το αιματάκι ανα περιόδους, εχει καταντησει πολύ ψυχοφθόρο!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...