Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τρόπος που δίνουμε αυγό;;


emanouela

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Κορίτσια ξεκινησαμε κι εμείς το αυγό, έχουμε δρόμο μέχρι να το φάμε ολόκληρο αλλά έχω κάποιες απορίες :

-καθε ποτέ να του δινω?

-οταν κανω ψαροσουπα για μεσημερι να του δινω και αυγό?

-ποτε δίνετε εσείς το αυγό? Το πρωί ή το απόγευμα?

-αντικαθιστα γεύμα ή είναι κολατσιό? 

Εγω της δινω τον κροκο μονο ακομα ανα δευτερη μερα πριν τη φρουτοκρεμα το πρωι.. Εχω τη τυχη να το τρωει χωρις να τη ξεγελαω καπως.. Το κανω σφιχτο το αυγο. μια φιλη της ειπε η γιατρος της μελατο κ το ανακατατευει με μπανανα κ το δινει στο μωρο της. Τωρα θα ξεκινησω κ ολοκληρο το αυγο χωρις να βγαλω καποιο γευμα. Δηλαδη μετα θα συνεχισει να τρωει τη φρουτοκρεμα κανονικα. Αυτο για το αυγο κ το ψαρι υποτιθεται οτι ειναι ευκολο να προκληθει αλλεργια σε ανθρωπο σαν συνδιασμος. Βεβαια διαιτολογος μ εχει πει οτι ειναι κ μυθος. εγω δεν το κανω σε εμενα αρα δε προκειτε κ στη μικρη!! Πιστευω να σε βοηθησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 313
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Κορίτσια ξεκινησαμε κι εμείς το αυγό, έχουμε δρόμο μέχρι να το φάμε ολόκληρο αλλά έχω κάποιες απορίες :

-καθε ποτέ να του δινω?

-οταν κανω ψαροσουπα για μεσημερι να του δινω και αυγό?

-ποτε δίνετε εσείς το αυγό? Το πρωί ή το απόγευμα?

-αντικαθιστα γεύμα ή είναι κολατσιό? 

 

Oταν ξεκινάς, και για αρκετό καιρό, μονο κρόκο λόγω φόβου για αλλεργίες. Το πότε θα το δίνεις είναι δικό σου θέμα, έτσι κι αλλιώς είναι πολύ λίγη ποσότητα ένας κρόκος για να χορτάσει, οπότε συμπληρώνεις όποιο γεύμα σε βολεύει.

Τι σχέση έχει η ψαρόσουπα ;;;  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , balletina είπε:

Εγω της δινω τον κροκο μονο ακομα ανα δευτερη μερα πριν τη φρουτοκρεμα το πρωι.. Εχω τη τυχη να το τρωει χωρις να τη ξεγελαω καπως.. Το κανω σφιχτο το αυγο. μια φιλη της ειπε η γιατρος της μελατο κ το ανακατατευει με μπανανα κ το δινει στο μωρο της. Τωρα θα ξεκινησω κ ολοκληρο το αυγο χωρις να βγαλω καποιο γευμα. Δηλαδη μετα θα συνεχισει να τρωει τη φρουτοκρεμα κανονικα. Αυτο για το αυγο κ το ψαρι υποτιθεται οτι ειναι ευκολο να προκληθει αλλεργια σε ανθρωπο σαν συνδιασμος. Βεβαια διαιτολογος μ εχει πει οτι ειναι κ μυθος. εγω δεν το κανω σε εμενα αρα δε προκειτε κ στη μικρη!! Πιστευω να σε βοηθησα!!

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δύο φορές του έκανα μέχρι στιγμής αυγό και την μία βρήκε σφιχτό και την άλλη μελάτο! :-D

Κι ο δικός μου το έφαγε άνετα. Ή παιδίατρος μου είπε πως μόλις φάει όλο τον κρόκο να δώσω και σταδιακά το ασπράδι αλλά ξέχασα να την ρωτησω τις απορίες μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση. Δύο φορές του έκανα μέχρι στιγμής αυγό και την μία βρήκε σφιχτό και την άλλη μελάτο! :-D

Κι ο δικός μου το έφαγε άνετα. Ή παιδίατρος μου είπε πως μόλις φάει όλο τον κρόκο να δώσω και σταδιακά το ασπράδι αλλά ξέχασα να την ρωτησω τις απορίες μου.

Χαχαχαχαχα κ εγω τη πρωτη φορα ετσι την επαθα!!!!!! τωρα αφου κοχλασει το νερο το βραζω κανενα 7λεπτο με 8λεπτο να ειμαι σιγουρη!!! ετσι μου ειπε κ εμενα απλα εγω για καποιο λογο (που δε γνωριζω) εχω αργησει λιγακι να δωσω το ασπραδι :):) μαλλον γιατι δε ξρρω πως να της το δωσω. Ο κροκος σκετοε τρωγεται. ενω το ασπραδι?? μου ειναι καπως!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , balletina είπε:

Χαχαχαχαχα κ εγω τη πρωτη φορα ετσι την επαθα!!!!!! τωρα αφου κοχλασει το νερο το βραζω κανενα 7λεπτο με 8λεπτο να ειμαι σιγουρη!!! ετσι μου ειπε κ εμενα απλα εγω για καποιο λογο (που δε γνωριζω) εχω αργησει λιγακι να δωσω το ασπραδι :):) μαλλον γιατι δε ξρρω πως να της το δωσω. Ο κροκος σκετοε τρωγεται. ενω το ασπραδι?? μου ειναι καπως!!! 

Εννοεις πως θα το καταπιεί?

Εμένα τρωει γενικά μπουκιτσες και φαντάζομαι όταν έρθει ή ώρα να μην έχω θέμα. Αν τρώει ψωμάκι στο μαλακό ασπράδακι θα κολλήσει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Εννοεις πως θα το καταπιεί?

Εμένα τρωει γενικά μπουκιτσες και φαντάζομαι όταν έρθει ή ώρα να μην έχω θέμα. Αν τρώει ψωμάκι στο μαλακό ασπράδακι θα κολλήσει?

Απο θεμα γευσης το εννοω γιατι ειναι σα λαστιχο το ασπραδι!!!!! το κροκο πχ σφιχτο μπουκιτσες της τον δινω!!!  κ τη χορτοσουπα πλεον με πιρουνι τη λιωνω κ της δινω.. Η της φτιαχνω λαχανικα ψιλοκομμενα με πεπονακι τα τρωει. Ψωμι πχ να κραταει μονη στο χερι δεν εχω δωσει. Της το βαζω σε ενα ειδικο διχτακι κ το λιωνει.!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , balletina είπε:

Απο θεμα γευσης το εννοω γιατι ειναι σα λαστιχο το ασπραδι!!!!! το κροκο πχ σφιχτο μπουκιτσες της τον δινω!!!  κ τη χορτοσουπα πλεον με πιρουνι τη λιωνω κ της δινω.. Η της φτιαχνω λαχανικα ψιλοκομμενα με πεπονακι τα τρωει. Ψωμι πχ να κραταει μονη στο χερι δεν εχω δωσει. Της το βαζω σε ενα ειδικο διχτακι κ το λιωνει.!

Γούστα είναι αυτά. εμένα μ αρέσει το ασπράδι. Πόσο μηνών είναι ή κόρη σου ? Εμένα είναι 11. Φοβόμουν  αλλά μετά από μία κουβέντα στο φόρουμ ξεθαρρεψα και του δίνω διάφορα. 

Link to comment
Share on other sites

Εμεις μερα παρα μερα τρωμε αυγο

Ακομη κ αν εχει ψαρια το μεσημερι

Οταν καναμε τις δοκιμες στις αρχες μαζι με τα φρουτα το πρωι,δ εννοω μεσα στην κρεμα

Πλεον μπορει να φαει κ αυγοφετα η ομελετα σαν τριτο γευμα

Δ θα αντικαταστησει ουτε το δεκατιανο-φρουτα ουτε κ το μεσημεριανο φυσικα

Οταν φτασει να το τρωει ολοκληρο,κ αρκετη ποσοτητα,αν πχ φαει ομελετα με λαχανικα ειναι πληρες

Η αργοτερα ενα αλμυρο μαφιν

Η κ μαφιν με φρουτα στο δεκατιανο,αν τυχει κ ειστε εξω

Ο δικος μου δ ειναι κ φαν των φρουτων,μονο τωρα που πονανε τα δοντια.εχουμε κανει κ μπανανοτηγανιτες.μια μπανανα λιωμενη,ενα αυγο,μια φλ.τσαγιου βρωμη κ λιγο κανελα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Κορίτσια ξεκινησαμε κι εμείς το αυγό, έχουμε δρόμο μέχρι να το φάμε ολόκληρο αλλά έχω κάποιες απορίες :

-καθε ποτέ να του δινω?

-οταν κανω ψαροσουπα για μεσημερι να του δινω και αυγό?

-ποτε δίνετε εσείς το αυγό? Το πρωί ή το απόγευμα?

-αντικαθιστα γεύμα ή είναι κολατσιό? 

Λοιπόν εμένα η παιδίατρος δε μου είπε ποτέ να δώσω μόνο τον κρόκο στην αρχή, το έδινα πάντα ολόκληρο το αυγό κ το ξεκινήσαμε 8 μηνών κ το έτρωγε ολο! Τι να πω, πάλι καλά που δεν έπαθε τπτ με αυτά που διαβάζω. Τελοσπαντων, εμείς δίνουμε μέρα παρά μέρα, στην αρχή μελάτο προς σφιχτό με ψωμάκι, τώρα το βαρέθηκε κ της το φτιάχνω ομελέτα με τυράκι κ λαχανικά για απογευματινό. Θα δοκιμάσω κ αυγοφετα.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Γούστα είναι αυτά. εμένα μ αρέσει το ασπράδι. Πόσο μηνών είναι ή κόρη σου ? Εμένα είναι 11. Φοβόμουν  αλλά μετά από μία κουβέντα στο φόρουμ ξεθαρρεψα και του δίνω διάφορα. 

Τοσο ειναι κ εμενα η μικρη!! 11 μηνων!!!  στο μεσημεριανο της τα εχω δωσει ολα εκτοε απο κρεας σε κομματακια. Το ψωμι γενικα φοβαμαι. Μαλλον γιατι τωρα τελευταια λογω αγχους εγω πνιγομαι! Μου καθεται το ψωμι κ γενικα οτι ψωμενιο στο λαιμο πολλες φορες.  Ιδωε για αυτο! αλλα καποια στιγμη η παιδιατρος μου μου ειχε πει κατ

ι σωστο. Οτι πολλα πραγματα τα καθυστερουμε εμεις απο το φοβο μας ενω τα παιδακια δεν εχουν θεμα!! (η πιπιλα το μη αλεσμεενο φαγητο το να κοιμηθει στο δωματιο του κ.α)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έκανα γύρω στον 8ο μήνα ξεχωριστές τριήμερες (μπορεί και τετραήμερες δεν θυμάμαι) εισαγωγές σε κρόκο και ασπράδι και το δίνω με διάφορους τρόπους μέρα παρά μέρα περίπου. Συνήθως το προσφέρω βραστό, σε ομελέτα και πολύ συχνά σε μάφινς.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Lenia16 είπε:

Λοιπόν εμένα η παιδίατρος δε μου είπε ποτέ να δώσω μόνο τον κρόκο στην αρχή, το έδινα πάντα ολόκληρο το αυγό κ το ξεκινήσαμε 8 μηνών κ το έτρωγε ολο! Τι να πω, πάλι καλά που δεν έπαθε τπτ με αυτά που διαβάζω. Τελοσπαντων, εμείς δίνουμε μέρα παρά μέρα, στην αρχή μελάτο προς σφιχτό με ψωμάκι, τώρα το βαρέθηκε κ της το φτιάχνω ομελέτα με τυράκι κ λαχανικά για απογευματινό. Θα δοκιμάσω κ αυγοφετα.

 

Έτσι ακριβώς έκανα κι εγώ και στα 2 μου παιδιά. Η οδηγία του γιατρού ήταν αυγουλάκι ολόκληρο μελάτο, που το έβαζα σε ποτηράκι και έριχνα μέσα και λίγη ψίχα ψωμιού. Το λάτρευαν και τα 2 παιδιά μου!

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Αγγελική2 είπε:

 

Έτσι ακριβώς έκανα κι εγώ και στα 2 μου παιδιά. Η οδηγία του γιατρού ήταν αυγουλάκι ολόκληρο μελάτο, που το έβαζα σε ποτηράκι και έριχνα μέσα και λίγη ψίχα ψωμιού. Το λάτρευαν και τα 2 παιδιά μου!

Το μελάτο είναι λίγο θέμα, υπάρχει ο κίνδυνος της σαλμονέλας.

Τι μου θύμισες τώρα, για να φάω το μελάτο μου έβαζαν ζάχαρη από πάνω :-D. Δεν το ήθελα με τίποτα!

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, ΑΡΓΚ είπε:

 

Oταν ξεκινάς, και για αρκετό καιρό, μονο κρόκο λόγω φόβου για αλλεργίες. Το πότε θα το δίνεις είναι δικό σου θέμα, έτσι κι αλλιώς είναι πολύ λίγη ποσότητα ένας κρόκος για να χορτάσει, οπότε συμπληρώνεις όποιο γεύμα σε βολεύει.

Τι σχέση έχει η ψαρόσουπα ;;;  

Είχα την εντύπωση πως ψάρι κ αυγο δεν πρέπει να καταναλώνονται μαζί. Τουλάχιστον έτσι μου έλεγε ή μάνα μου αλλά ή αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει ακόμα. Ευκαιρία λοιπόν!

6 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Εγώ έκανα γύρω στον 8ο μήνα ξεχωριστές τριήμερες (μπορεί και τετραήμερες δεν θυμάμαι) εισαγωγές σε κρόκο και ασπράδι και το δίνω με διάφορους τρόπους μέρα παρά μέρα περίπου. Συνήθως το προσφέρω βραστό, σε ομελέτα και πολύ συχνά σε μάφινς.

 

19 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

Εμεις μερα παρα μερα τρωμε αυγο

Ακομη κ αν εχει ψαρια το μεσημερι

Οταν καναμε τις δοκιμες στις αρχες μαζι με τα φρουτα το πρωι,δ εννοω μεσα στην κρεμα

Πλεον μπορει να φαει κ αυγοφετα η ομελετα σαν τριτο γευμα

Δ θα αντικαταστησει ουτε το δεκατιανο-φρουτα ουτε κ το μεσημεριανο φυσικα

Οταν φτασει να το τρωει ολοκληρο,κ αρκετη ποσοτητα,αν πχ φαει ομελετα με λαχανικα ειναι πληρες

Η αργοτερα ενα αλμυρο μαφιν

Η κ μαφιν με φρουτα στο δεκατιανο,αν τυχει κ ειστε εξω

Ο δικος μου δ ειναι κ φαν των φρουτων,μονο τωρα που πονανε τα δοντια.εχουμε κανει κ μπανανοτηγανιτες.μια μπανανα λιωμενη,ενα αυγο,μια φλ.τσαγιου βρωμη κ λιγο κανελα

Κορίτσια τα μαφινς πως τα κάνετε για μωρο περίπου ενός?

Σκεφτόμουν πως όταν το τρώει ολόκληρο αν μπορούσα με ψωμί και τυρί να αντικαταστήσω γευμα.

 

@balletina τώρα το θυμηθηκα! (off topic αλλά μου ρθε.)  Ειχα διαβάσει την ιστορία τοκετού σου και είχες ΠΤ 29/12 την ημέρα που γεννήθηκε ο γιος μου!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εισαγωγη αυγου εκανα τον 8 μηνα οι οδηγιες που ειχα ηταν στην αρχη τον κροκο οσο θελει το μωρο και μετα απο 10 μερες σταδιακα το ασπραδι...!!!!! 3 με 4 φορες την εβδομαδα και το εδινα κανονικα και οταν τρωγαμε και ψαροσουπα..!!!! μια χαρα συνδιαζονται το αυγο και το ψαρι αυτα πιστευω πως ειναι μυθοι.. ποσες ελληνικες οικογενειες συνδιαζουν την ψαροσουπα με μαγιονεζα;; η μαμα μου την αυγοκοβε κιολας.... και τονοσαλα που εχει μεσα και αυγο και μαγιονεζα τις ποιο πολλες φορες μια χαρα τα τρωμε...!!!! παντως ψαξτο και εσυ για να σου λυθουν οι αποριες και ρωτα και τον παιδιατρο σου φυσικα για να σου πει την γνωμη του...!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Είχα την εντύπωση πως ψάρι κ αυγο δεν πρέπει να καταναλώνονται μαζί. Τουλάχιστον έτσι μου έλεγε ή μάνα μου αλλά ή αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει ακόμα. Ευκαιρία λοιπόν!

 

Κορίτσια τα μαφινς πως τα κάνετε για μωρο περίπου ενός?

Σκεφτόμουν πως όταν το τρώει ολόκληρο αν μπορούσα με ψωμί και τυρί να αντικαταστήσω γευμα.

 

@balletina τώρα το θυμηθηκα! (off topic αλλά μου ρθε.)  Ειχα διαβάσει την ιστορία τοκετού σου και είχες ΠΤ 29/12 την ημέρα που γεννήθηκε ο γιος μου!!

@Mama_Anesti_ ναι τοτε ειχα πητ αλλα τελικα γεννησα ξημερωματα χριστουγεννων!! 25 /12 ειναι πολυ κοντα το ειχα καταλαβει απο σχολια που εκανες πανω κατω ηταν κοινες οι αποριες μας !!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , balletina είπε:

@Mama_Anesti_ ναι τοτε ειχα πητ αλλα τελικα γεννησα ξημερωματα χριστουγεννων!! 25 /12 ειναι πολυ κοντα το ειχα καταλαβει απο σχολια που εκανες πανω κατω ηταν κοινες οι αποριες μας !!!! :)

Να τα χαιρόμαστε τα μωρακια μας! Υγεία να έχουν όλα τα παιδάκια! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Mama_Anesti_ είπε:

Να τα χαιρόμαστε τα μωρακια μας! Υγεία να έχουν όλα τα παιδάκια! :)

Υγεια να εχουν κοριτσι μου!!!! Κ να μας τρελαινουν καθε μερα κ πιο πολυ!!! ♡♡♡

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω...οταν λετε ομελετα, τι ακριβως εννοειτε; επιτρεπεται τηγανητα σε μωρα 11 κοκ  μηνων?

Εμεις τρωμε κροκο απο 7 μηνων, μελατο προς σφιχτο με λιγο ελαιολαδο μερα παρα μερα. Ειναι το αγαπημενο του, οποτε δε χρειαζεται αναμειξη με αλλες τροφες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , xarouli είπε:

Να ρωτησω κι εγω...οταν λετε ομελετα, τι ακριβως εννοειτε; επιτρεπεται τηγανητα σε μωρα 11 κοκ  μηνων?

Εμεις τρωμε κροκο απο 7 μηνων, μελατο προς σφιχτο με λιγο ελαιολαδο μερα παρα μερα. Ειναι το αγαπημενο του, οποτε δε χρειαζεται αναμειξη με αλλες τροφες.

 

Μπορείς να χρησιμοποιησεις αντικολλητικό τηγάνι, εγώ έτσι κι αλλιώς την ομελέτα εκεί την κάνω, χωρίς λάδι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , xarouli είπε:

Να ρωτησω κι εγω...οταν λετε ομελετα, τι ακριβως εννοειτε; επιτρεπεται τηγανητα σε μωρα 11 κοκ  μηνων?

Εμεις τρωμε κροκο απο 7 μηνων, μελατο προς σφιχτο με λιγο ελαιολαδο μερα παρα μερα. Ειναι το αγαπημενο του, οποτε δε χρειαζεται αναμειξη με αλλες τροφες.

Την κάνεις ψητή στο φούρνο. Εγώ έχω ένα κεραμικό τηγανακι που δε βάζω καθόλου λάδι κ την κάνω εκεί καμιά φορά αν βαριεμαι ή βιάζομαι. Δοκίμασε να τρίψεις κολοκυθακι κ τυράκι κ λίγο γάλα κ βαλτη στο φούρνο. Θα γλύφει κ τα δάχτυλα του το μωρό!

Link to comment
Share on other sites

Μαμα ανεστη εχει παρα πολλες συνταγες για μαφιν,εγω παιρνω ιδεες απο Pinterest

Συνηθως εχουν 2κουπες αλευρι

1,5κ.γ μπεικινγκ

1/8κ.γ αλατι,μπορεις κ να το παραλειψεις

1αυγο

2κ.σ λαδι

1κ.γ βανιλια

2μπανανες λιωμενες

Στο αλευρι μπορεις να βαλεις μισο λευκο μισο ολικης.η η μια κουπα να ειναι βρωμη,νιφαδες η αλευρι.ακομη κ αλευρι καρυδα

Το λαδι ελαιολαδο,η λαδι καρυδας,η βουτυρο λιωμενο.αντι για βανιλια ξυσμα λεμονιου,πορτοκαλιου

Αντι για δυο μπανανες,μια μπανανα κ ενα αβοκαντο

Η βρασμενο κολοκυθακι,καροτο

Τα φρουτα-λαχανικα λιωμενα ειναι περιπου 1,5-2κουπες

Αν βαλεις πχ καροτο κ κολοκυθακι για να τα γλυκανεις μπορεις να βαλεις 1/2κουπα πουρε μηλου.μηλο βρασμενο με σταφιδες κ κανελα.λιωμενο.αντικαθιστα μια χαρα τα γλυκαντικα

Κ το αχλαδι η οι βανιλιες βρασμενα δινουν ωραια γλυκιτητα

Φυσικα με καροτο κ κολοκυθακι μπορεις να βαλεις λιγο τριμμενο τυρακι για αλμυρα μαφιν

Στα γλυκα εγω προσθετω κ λιγες σταφιδες

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Είχα την εντύπωση πως ψάρι κ αυγο δεν πρέπει να καταναλώνονται μαζί. Τουλάχιστον έτσι μου έλεγε ή μάνα μου αλλά ή αλήθεια είναι πως δεν το έχω ψάξει ακόμα. Ευκαιρία λοιπόν!

 

 

Πάντως εγώ που φτιάχνω χροοονια ψαρόσουπα και την αυγοκόβω δεν έχω πάθει ποτέ τίποτα, ούτε και τα παιδιά. Τυχαίο? 

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καποιες συνταγες θελουν δυο αυγα.αλλα μπορεις γενικα σε ολες τις συνταγες να αντικαθιστας το αυγο με μιση μπανανα λιωμενη

Στα γλυκα ταιριαζει πολυ κ κανελα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...