Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπερματικά υγρά - Μπορώ να μείνω έγκυος;


Recommended Posts

η κολητη μου παντως εμεινε εγκυος χωρις να τελειωσει ο αντρας της μεσα.και μαλιστα εκανε και μετακομιση και σηκωνε και επιπλα και της ηρθε αιμα για 2 μερες .ειχε καθυστερηση ηδη 3-4 μερες κ νομιζε οτι ηταν περιοδος.αλλα το αιμα σταματησε κ μετα απο καμια βδομαδα εκανε τεστ κ βγηκε θετικο.κ δεν ηθελε να κανει εγω της ειχα φαει τα αυτια.ηταν σιγουρη οτι δεν εμεινε εγκυος αφου ο αλλος ειχε τελειωσει εξω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το φαινεται αλλωστε που το καταλαβες? ειμαι παρα πολυ χαλαρη νιοβη μου πιστεψε με και δεν αγχωνομαι καθολου....πριν πουμε οτιδηποτε ή γραψουμε κατι σε καποιον πρεπει να γνωριζουμε.... περυσι εμεινα για πρωτη φορα εγκυος και ειχα παλλινδρομη κυηση ξαναεμεινα εγκυος και εχα εξωμητρια κυηση με αφαιρεση σαλπιγγας.......και επειδη εχω ακουσει ποοοοολλες περιπτωσεις που εχουν μεινει εγκυες με τα σπερματικα υγρα γιαυτο το λογο και εγω το ανεφερα και μονο οι γυναικες οσες εχουν περασει τα ιδια καταλαβαινουν....σου ευχομαι τα καλυτερα και σε σενα

 

 

Το κατάλαβα γιατί απλά αν είχα διαβάσει αυτά που γράφεις...εδώ θα σου απαντούσα και διαφορετικά....:roll:....όπως μάλλον κατάλαβες κι εσύ.

Δε χρειάζεται να εκνευρίζεσαι....μια συμβουλή έδωσα....:roll:πάντα σύμφωνα με τα δικά μου δεδομένα....γιατί εγώ δε ξέρω καμια που να έμεινε έτσι έγκυος....:roll:. Τέλος πάντων....:roll:....σου εύχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος...με οποιονδήποτε τρόπο....και να πάνε όλα καλά....:-D...καλή επιτυχία....και σ'ευχαριστώ για τις ευχές...:-D

 

H4rkp2.png

Link to comment
Share on other sites

δε το ειπα καλη μου για να σε βαλω σε σκεψεις κ συγνωμη αν αθελα μου σε κανω να ελπιζεις κ μετα αν δεν εισαι απογοητευτεις.απλα το ανεφερα γιατι το εχω ζησει.τα προσπερματικα υγρα εχουν σπερματοζωαρια.σε μικρη ποσοτητα φυσικα.απλα ετυχε η κοπελα κ ηταν μαλλον σε ωορηξια ε βοηθησε κ η τυχη.ειναι τυχερα αυτα.καθαρα θεμα τυχης.το αγορακι της ειναι 5 ετων σημερα.

Link to comment
Share on other sites

δε το ειπα καλη μου για να σε βαλω σε σκεψεις κ συγνωμη αν αθελα μου σε κανω να ελπιζεις κ μετα αν δεν εισαι απογοητευτεις.απλα το ανεφερα γιατι το εχω ζησει.τα προσπερματικα υγρα εχουν σπερματοζωαρια.σε μικρη ποσοτητα φυσικα.απλα ετυχε η κοπελα κ ηταν μαλλον σε ωορηξια ε βοηθησε κ η τυχη.ειναι τυχερα αυτα.καθαρα θεμα τυχης.το αγορακι της ειναι 5 ετων σημερα.

δεν πειραζει απλα περασα 2 εγκυμοσυνες με τραυματικες εμπειριες, ειδικα η δευτερη μεκοψε στα δυο. οτι ειναι ναρθει θαρθει απλα ελπιζουμε οπως ολες μας ενα μωρακι για να ξεχασουμε ολα αυτα που περασαμε. να σου ζησουν τα αγγελουδια σου.

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω και να σου πω οτι εγω ειχα αποβαλει 2 φορες σε 6 μηνες πριν κανω το πρωτο μου παιδι και 2 μηνες μετα τη δευτερη αποβολη εμεινα εγκυος στην μεγαλη μου κορη!

σου ευχομαι παρα πολυ συντομα να μεινεις εγκυος και να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και ενα υγειεστατο μωρακι στην αγκαλια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω 2 παιδάκια και έχω καθυστέρηση εδώ και 9 ημέρες περίπου...

Το θέμα είναι πως με τον άνδρα μου κάνουμε έρωτα ελεύθερα όμως η εκσπερμάτωση δεν γίνεται ποτέ μέσα.

Έχω ακούσει για εγκυμοσύνες που έγιναν με το λεγόμενο "πρόσπερμα".

Χωρίς δηλαδή εσωτερική εκσπερμάτωση.

Γνωρίζετε κάτι και πόσο πιθανό είναι κάτι τέτοιο ??????

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω στατιστικά να σου πω κατα ποσο ειναι πιθανη αυτή τους ειδους η σύλληψη

 

ΑΛΛΑ....

φιλη μου καλή ετών 42 εμεινε εγκυος ετσι με μια φορά μονο...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

eimai kainoyrgia sto site sas alla thelw apopseis gennisa prin 2misi mines kai twra exw kathisterisi 1misi evomada o antras mou travietai alla iparxoun kai ta prospermatika iparxei periptwsi na emeina eggios toso nwris prin ligo gennisa...???:-( kai an???? leme an? , exw meinei eggios einai epikindini eggimosini exei meinei kamia sas eggios meta apo toso mikro xroniko diastima????:o

Link to comment
Share on other sites

Δεν θελω να σε αγχωσω...αλλα ναι! μπορει και να μεινεις!

αλλα κοιτα να δεις η καθυστερηση μπορει να ειναι και οτι εχει περασει λιγος καιρος απο την γεννα! παρε τεστ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Και πάλι έγκυος, πάλι απρόοπτα όπως και την πρώτη φορά(αν πηγαίνουμε με αυτό το ρυθμό 40 παιδιά θα κάνουμε). Είχαμε συμφωνίσει με τον άντρα μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι μετά το καλοκάιρι, αλλα.........

Δεν είχαμε ελεύθερες επαφές, αλλά τραβιόταν πριν τελειώσει και καθώς έχουμε συχνές επαφές καθ' ότι ερωτευμένα πιτσουνάκια, μια του κλέφτή, δυο του κλέφτη τρίτη και πιαστήκαμε. Εγκυμοσύνη από προσπερματικά υγρά, είπε ο γιατρός, μα τέτοια καρπερότητα πια??????

Το πρώτο μας παιδάκι το κάναμε την μόνη και μοναδική φορά που ολοκλήρωσε μέσα σε όλη μας την σεξουλική ζωή. Έλεος στο τέλος θα κάνουμε παιδιά με το φιλί, τι να πω, χαρήκαμε πάντως πολύ αν και ήρθε πιο νωρίς από ότι περιμέναμε.

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες να τους έρθει σύντομα και ανώδυνα και σε όσες δεν θέλουν να αποκτήσουν παιδάκι να προσέχουν γιατί η μέθοδος αντισύλληψης του τραβήγματος δεν πιάνει...........

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά να πάνε εύχομαι. Να ρωτήσω όμως;μπορεί να καταλάβει ο γιατρός μια εγκυμοσύνη αν είναι απο προσπερματικά υγρά απο μόνος του ή το είπε επειδή του ανέφερες εσύ οτι δεν είχατε "ελεύθερη επαφή" με τον άντρα σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως ξέρω ότι με τα προσπερματικά υγρά δεν μένεις έγκυος.

 

 

Κ ομως μενεις!!!! Κ γω σε αυτην την εγκυμοσυνη μου ετσι εμεινα εγκυος,ο αντρας μου ορκιζεται οτι δεν ειναι δικο του το παιδι!!!!!!

 

Edit:xrisaki με το καλο να ερθει το μωρακι σου!

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι έγκυος, πάλι απρόοπτα όπως και την πρώτη φορά(αν πηγαίνουμε με αυτό το ρυθμό 40 παιδιά θα κάνουμε). Είχαμε συμφωνίσει με τον άντρα μου να κάνουμε ένα δεύτερο παιδάκι μετά το καλοκάιρι, αλλα.........

Δεν είχαμε ελεύθερες επαφές, αλλά τραβιόταν πριν τελειώσει και καθώς έχουμε συχνές επαφές καθ' ότι ερωτευμένα πιτσουνάκια, μια του κλέφτή, δυο του κλέφτη τρίτη και πιαστήκαμε. Εγκυμοσύνη από προσπερματικά υγρά, είπε ο γιατρός, μα τέτοια καρπερότητα πια??????

Το πρώτο μας παιδάκι το κάναμε την μόνη και μοναδική φορά που ολοκλήρωσε μέσα σε όλη μας την σεξουλική ζωή. Έλεος στο τέλος θα κάνουμε παιδιά με το φιλί, τι να πω, χαρήκαμε πάντως πολύ αν και ήρθε πιο νωρίς από ότι περιμέναμε.

Εύχομαι σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να μείνουν έγκυες να τους έρθει σύντομα και ανώδυνα και σε όσες δεν θέλουν να αποκτήσουν παιδάκι να προσέχουν γιατί η μέθοδος αντισύλληψης του τραβήγματος δεν πιάνει...........

με το καλο ,να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!

τα ιδια ελεγα στον αντρα μου οταν εμενα εγκυος καθε φορα .εσυ εμαθες ετσι οτι πρεπει να χρησιμοποιουν ολοι οσοι δεν θελουν να μεινουν εγκυες σωστη αντισυλληψη .εγω θελω να μεινω εγκυος στο τεταρτο και ο αντρας μου δεν θελει και ειχα καποια ελπιδα απο δυο επαφες ετσι οπως εσυ αλλα δεν εγινε.παντως απο οτι λες τοτε ισως εχω ελπιδες και ας μην θελει.ας προσεχε περισσοτερο αν τυχει χαχαχαχα

παντως ειναι πολυ δυσκολο να μεινεις με αυτο τον τροπο αφου πρεπει να πετυχεις την μερα!!!

συγχαρητηρια και παλι!!

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο να ερθει το νεο μελος! :-)

Εννοειται οτι μπορει να επιτευχθει εγκυμοσυνη με προσπερματικα υγρα. Ειδικα αν υπηρχε προηγουμενη εκσπερματιση μεχρι και 24 ωρες πριν. Ετσι εμεινε εγκυος η κολλητη μου που εχουμε τον ιδιο γιατρο και το ξερω απο πρωτο χερι. Αλλωστε για αυτο λενε οτι η "διακεκομμενη συνουσια" δεν αποτελει αντισυλληπτικη μεθοδο.

Σιγουρα ομως ειναι κατι με μικρες πιθανοτητες.:wink:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου,

Ο γιατρός το υπέθεσε επειδή του είπαμε: "μα πως έγινε? αφου ελεύθερες επαφές δεν έχουμε?" ε και τότε μας είπε γελόντας πως η μέθοδος αντισύλληψης που χρησιμοποιούμε έχει τα μεγαλύτερα ποσοστά αποτυχίας παγκοσμίως. Ευχαριστώ και πάλι και εύχομαι σε όλες της μέλουσες μαμάδες να πάνε όλα τέλεια και σε όσες προσπαθούν να αποκτήσουν σύντομα ένα αγγελούδι.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

geia sas...loipon...to kserw..ex arxis ot itan xazomara auto p ekana kai apo pleuras m kai apo tou erwtikou mou sintrofou alla twra egine kai plirwnw ta dina tis agwnias!thelw na sas rwtisw ti pithanotites (kai dn ennow pososto)iparxoun na eimai egkios efoson i epafi egine xwris profilaktiko,itan i 2i mera p mou eixe teleiwsei i periodos dn teleiwse mesa m alla kai i diarkeia p itan mesa m na itan to poli 1 lepto kai diakekommeno ..euxaristw ek twn proterwn!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

κορίτσια γεια σας!

είμαι καινουρια στο φόρουμ. θέλβ να ρωτήσω υπάρχει στα αλήθεια μεγάλος κίνδυνος από τα προσπερματικά υγρά. δεν είμαι μητέρα ακόμη και με τον συντροφό μου χρησιμοποιούμε προφυλακτικό αλλά οχι πάντα. είμαστε όμως αρκετά προσεκτικοί. τελευταία είχα κάτι ενοχλήσεις με το στομάχι μου έκανα εξετάσεις και μου βρήκαν ότι έχω κάτι σαν γαστρεντερίτιδα. περίοδος μου ήρθε κανονικά χωρίς καθυστέρηση αλλά έκτοτε μου έχει κολλήσει η ιδέα. βοηθείστε με σας παρακαλώ :eek:

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

gia sas eimai neo melos kai i8ela na rwtisw kati p me apasxoli edw kai liges mere....mporei na exw meinei egkyos me ta prospermatika ugra 2 meres prin ts gonimes meres m???eimai mikri se ilikia kai oi goneis mou dn gnwrizoun oti exw olokliromeni sxesi me to agori m.... eimai poli axwmeni ts teleftees meres....perimeno tn apatisi sas....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...