Recommended Posts

το πικπα που υπαγεσαι πως το βρηκατε? εχεις καποιο τηλεφωνο η site?

Μας είπε ο παιδίατρός μας να πάμε στου Πειραιά

και εκεί μας είπαν οτι ανήκαμε στο ΠΙΚΠΑ της Καλλιθέας

(μένουμε Μοσχάτο)

αφου το παροουμε 8α αντιγραψει η παιδιατρος τις φωτοτυπιες στο βιβλιαριο και θα τις σφραγισει? εμεις αλαξαμε παιδιατρο καπου στον 3ο...

Ετσι υποτίθεται! Τον άλλο μήνα που θα πάμε, θα σας πω

Διαφημίσεις

Αγαπητά μέλη παρακαλούμε ψηφίστε στην ψηφοφορία που ανοίξαμε για αυτό το θέμα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=95825

έτσι ώστε να υπάρξει μια εικόνα για το ποσοστό των γονέων που δεν παραλαμβάνουν βιβλιάρια,

όπως και το εάν υπάρχει διαφορά απο δημοσιο σε ιδιωτικό μαιευτήριο σε σχέση με αυτό.

Μια απο τα ιδια! Γεννησα τον Δεκεμβρη στο Ιασω και μου εδωσαν μια διφυλλη φωτοτυπια του νεου βιβλιαριου και μου ειπαν σε 20 μερες να τους παρω τηλεφωνο μιας και θα φερουν. Μεχρι και τον Ιουνιο τους επαιρνα τηλ. καθε 15 μερες αλλα τζιφος. Το σπαστικο ειναι οτι μου ελεγαν να ξανακαλεσω απο Δευτερα. Τελικα πηρα τη Νομαρχια τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχει εγκριθει το κονδυλι για την εκτυπωση των νεων βιβλιαριων και περιμενουν την αποφαση τελη Αυγουστου. Εντωμεταξυ ειχα βρει το βιβλιαριο στο internet και ειχα εκτυπωσει προχειρα τη σελιδες με το βαρος και τα εμβολια για να πηγαινω στο γιατρο. Ευτυχως στην τελευταια επισκεψη μου εδωσε ο γιατρος μου το βιβλιαριο (δεν ρωτησα που το βρηκε) γιατι οι φωτοτυπιες ειχαν αρχισει να κουρελιαζουν...

Κορίτσια καλημέρα,

γέννησα τον Ιούνιο στο Ρέα και ακόμα δεν έχω το κανονικό βιβλιάριο, μας έδωσαν κάτι φωτοτυπίες.Πήρα σήμερα στη Νομαρχία και μου είπαν από αρχές Οκτώβρη να πάμε να το προμηθευτούμε, μην το εκτυπώσετε, θεωρείτε άκυρο,ρώτησα γιατί ήμουν έτοιμη να το τυπώσω!Ελπίζω να βοήθησα, μπάχαλο αυτή η χώρα, βιβλία στα σχολεια δεν τυπώνονται, θα τυπωθούν βιβλιάρια;

5o64p3.png

CQZ6p3.png

καλησπέρα... όσες γεννήσατε στο Γαία έχει βγάλει αντίγραφα -όχι φωτοτυπία- και αν δε μπορείτε να πάτε εσείς σας τα στέλνει με courrier. Στη νομαρχία έχουν εξαντληθεί κ χλωμό να βγουν!!!!

:-P Μπεμπούλα (22/02/2011):-P

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ, ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ, ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ (ΣΤΑΣΗ ΜΕΤΡΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ), ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ (χωρίς τον οδηγο για γονείς) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ...ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.......

Ldp5p3.png

ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ, ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΑΘΗΝΩΝ, ΣΤΟ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟ (ΣΤΑΣΗ ΜΕΤΡΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ), ΒΕΒΑΙΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΟ (χωρίς τον οδηγο για γονείς) ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΡΙΕΣΑΙ...ΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.......

στη νομαρχια στην αγ.παρασκευη εχουν τα καινουργια!

κοριτσια καλημερα! προσπαθω να βρω βιβλιαριο υγειας για την μπεμπα μου γεννησα 27/01 και δεν βρισκω ακρη. παιρνω τηλ. στη νομαρχια αθηνων οπου ανηκω (μενω χαιδαρι) αλλα δεν το σηκωνει κανεις! οσον αφορα το πικπα που θα βρω που ανηκω? αν μπορει καποια μανουλα ας βοηθησει... αν γνωριζετε καποιο τηλ. ας μου το στειλετε μπας και βρω ακρη.. ευχαριστω πολυ...

url=http://lilypie.com]d9cfp2.png[/url]

[u4Ft1p2.png

Eγώ γέννησα 24 φεβρουαρίου στο ΙΑΣΩ και μου έδωσαν ένα βιβλιαράκι που είναι το προσωρινό βιβλιάριο υγείας του παιδιού. Σήμερα που πήρα τηλ για να ρωτήσω για το κανονικό, μου είπαν ότι δεν έχει έρθει ακόμη από το Υπουργείο και να ξαναπάρω μετά το Πάσχα (η κλασική απάντηση).

Πάντως η παιδίατρός μου, μου είπε ότι μπορούμε να κάνουμε δουλειά και με το προσωρινό βιβλιάριο.

Καμία που να γέννησε ΙΑΣΩ πρόσφατα???

Διαφημίσεις

Προσοχη κοριτσια οταν εχετε φωτοτυπιες το βιβλιαριο. Μια φιλη μου που δεν ειχε κανονικο βιβλιαριο για το μωρακι της οταν καποια στιγμη χρειαστικε να νοσηλευτει το μωρο σε δημοσιο νοσοκομειο ο γιατρος το πεταξε γιατι νομιζε οτι ηταν μια απλη ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ

Αγαπητά μέλη

παρακαλούμε ψηφίστε στην ψηφοφορία που ανοίξαμε για αυτό το θέμα

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=95825

έτσι ώστε να υπάρξει μια εικόνα για το ποσοστό των γονέων που δεν παραλαμβάνουν βιβλιάρια,

όπως και το εάν υπάρχει διαφορά απο δημοσιο σε ιδιωτικό μαιευτήριο σε σχέση με αυτό.

Ήδη τα ποσοστά είναι συγκλονιστικά.

Βοηθήστε να συγκεντρωθεί μεγάλο δείγμα ψήφων, αυτή τη στιγμή υπάρχουν 427 ψήφοι,

στόχος είναι 1000 !

Παρακαλούμε , ψηφίστε και ΔΙΑΔΩΣΤΕ.

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα