Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Sheena

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 771
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Νικόλας πραγμάτικα με εντυπωσιάζει! όχι οτι περιμένα τίποτα λιγότερο απο αυτόν ...

Η δύναμη που αντλεί απο την αγάπη , την φροντήδα και την υπόμονη σου είναι πολύ μεγάλη!

Ευχομαι και τα επόμενα χειρουργία να πάνε καλά , ευχομαι αυτά τα Χριστούγεννα να είναι τα τελευταία που κάνετε μακρυά απο το σπίτι σας!

 

Πολλά φιλιά! :)

 

Υπομονή κι όλα θα πάνε καλά!!!

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Eύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλα να σας πάνε καλά και - με την βοήθεια του Θεού - να αναρρώσει ο Νικολάκης γρήγορα και να γυρίσετε πίσω στην πατρίδα.Οι προσευχές μας σας συντροφευουν αυτές τις δύσκολες στιγμές...

 

1549678oscn72rk7d.gif

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

EYXOMAI OLA KALA NA PANE ME TO ZOUZOUNI SOU:EIMAI K EGW GERMANIA KAI EXW ENA AGORAKI.EXEI KANEI EPEMBASI STO KEFALAKI APO 4 MINWN KAI TWRA PAME GIA DEYTERI SE ENA MINA.ELPIZW NA EINAI I TELEYTAIA MAS.alithia se pio meros tis germanias eiste? kai ti epembasi ekane to mikrouli an epitrepete?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Sheena!!!!!

 

Ετυχε να πεσω σε αυτο το τοπικ και εκανα μια μικρη ανασκοπηση στην ιστορια σας....... ο αντρας μου και εγω εχουμε μεινει αφωνοι, προσυλομενοι, σοκαρισμενοι και πραγματικα ........σας θαυμαζουμε!!!!!! το σθενος και η δυναμη σας, η υπομονη και η πιστη σας ειναι αξιεπαινα. Αυριο που ειναι του Αγιου Νεκταριου (καπου ανεφερες την χαρη του) θα σας αναψουμε ενα κερακι.....γιατι ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε για σας. Ολοψυχα σας ευχομαστε καλα αποτελεσματα

 

..........ΜΠΡΑΒΟ σας......νοιωθουμε απιστευτο δεος μπροστα στο κουραγιο σας. Δινεις μαθηματα ζωης σε εμας που ακομα θεωρουμε δυσκολη την καθημερινοτητα μας και γκρινιαζουμε.....

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πρότινος πίστευα ότι υπήρχε ένας μόνο κόσμος. Αυτός, που όλοι μας γνωρίζουμε, μέσα στον οποίο κινούμαστε και ζούμε την καθημερινότητα μας.

Πρόσφατα ανακάλυψα ότι η πραγματικότητα είναι λιγάκι διαφορετική. Υπάρχει και ένας δεύτερος κόσμος τον οποίο δεν αγνοούμε ακριβώς, απλά κάνουμε ότι αγνοούμε. Εξάλλου ότι δεν μας αφορά, δεν μας αγγίζει κιόλας.

 

Υπάρχει μια μερίδα ανθρώπων που γνωρίζονται, δημιουργούν φιλίες, κάτω από πολύ ιδιαίτερες συνθήκες. Που η ζωή τους περιορίζεται μέσα σε κάποιες εντατικές νοσοκομείων. Άνθρωποι που συναντιόνται ξανά και ξανά.

Ιστορίες που κρατούν μήνες, κάποιες φορές χρόνια...και το παράδοξο είναι ότι όλοι τους έχουν το έξής κοινό. Τον πόνο!

Ειλικρινά δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο δυνατές φιλίες δημιουργεί ο κοινός πόνος.

Ενώνει ανθρώπους από διαφορετικές χώρες, με διαφορετικές κουλτούρες, ανθρώπους που κάτω από φυσιολογικές συνθήκες δεν θα συναντιόντουσαν καν.

Τις περισσότερες φορές δεν μιλάνε την ίδια γλώσσα. Όμως δεν έχει καμία σημασία. Όποιος θέλει να επικοινωνήσει, απλά το κάνει. Η γλώσσα του σώματος και της έκφρασης γενικότερα, είναι διεθνής για όλους τους λαούς.

 

Κάποιες φορές, όταν νιώθω όχι και τόσο καλά, όταν λίγο θέλω για να καταρρεύσω, κάνω το εξής: γράφω ότι θετικό μπορώ να αποκομίσω από αυτό που μου συμβαίνει. Δεν είναι πολλά, τα περισσότερα είναι απλά, ασήμαντα, ένα χαμόγελο, μια καλή κουβέντα, τόσο ασήμαντα που στο τέλος γίνονται σημαντικά. Τόσο σημαντικά που με κάνουν να αναθαρρώ, να παίρνω δύναμη.

 

Έχω αλλάξει πολύ από τότε που απέκτησα τον Νίκο. Θέλω να πιστέυω πως άλλαξα προς το καλύτερο.

Ανήκω και εγώ πλέον σ΄αυτόν τον άλλο κόσμο ο οποίος δεν είναι καλύτερος, όχι, είναι απλά διαφορετικός. Διαφορετικός του συνηθισμένου.

 

Μια πόρτα μας χωρίζει. Εσάς και εμάς. Τόσο κοντά αλλά και τόσο μακρυά....

 

Η Σαντζίντα είναι μια πολύ καλή φίλη από το Μπαγκλαντές. Γιατρός στο επάγγελμα και πολύ έξυπνος άνθρωπος. Είναι μουσουλμάνα και προσεύχεται τακτικά για τον Νικόλα και φυσικά δεν έχω κανένα πρόβλημα. Η Αμάγια, η κορούλα της ήταν πιο τυχερή μιας και βρίσκονται ήδη σπίτι τους.

 

Το σημερινό είναι αφιερωμένο σε εκείνη, με πολύ αγάπη και ευγνωμοσύνη για όσες στιγμές περάσαμε εδώ μαζί και για την αμέριστη συμπαράσταση της, μέχρι και σήμερα.

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ' ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτά σου τα συναισθήματα

είναι πολύ ανθρώπινα και θετικά

και μπορώ να σε καταλάβω πολύ καλά

και εγώ νιώθω πως η μεταμόσχευση με έκανε καλύτερο άνθρωπο με "άνοιξε" και τώρα χαίρομαι πολύ περισσότερο την ζωή

και εγώ έχω φίλους που γνώρισα στα κρεβάτια του πόνου και της αγωνίας και Δόξα τω Θεό είμαστε όλοι τώρα μια χαρά

και εγώ δε θα ξεχάσω τους γιατρούς που αλλάξαμε παρέα τον χρόνο την Πρωτοχρονιά του 2005 ...

 

καλή και σύντομη συνέχεια ...

σ' ευχαριστώ ... :D

age.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να σταθειτε κ εσεις τυχεροι, κ να ειστε γρηγορα σπιτι σας,κ ευχομαι σε ολους τους γονεις που περνανε ολα αυτα με τα παιδακια τους να ειστε παντα δυνατοι, κ να μπορειτε να αντλειται δυναμη

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ όμορφα τα λόγια σου, μπράβο για την δύναμη που διαθέτεις. Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε πολύ καλά και θα είστε σύντομα σπίτι σας να ζήσετε πολλές-πολλές στιγμές ευτυχίας. Να είσαι πάντα δυνατή και γεμάτη αισιοδοξία και αγάπη. Αυτό χρειάζεται ο μικρούλης σου. Να'σαι πάντα καλά !

Link to comment
Share on other sites

ειναι εκπληκτικο το ποσο "ζεστος" μπορει να γινει ενας δικτιακος χώρος μεσα απο συναισθηματα που αναβλήζουν στην κυριολεξία απο τα βάθη ψυχής. Συνέχισε να καταθέτεις και εμεις θα εισπρατουμε και θα μαθαίνουμε

 

Ευχαριστω για αυτες τις στιγμες που τις μοιραζεσε μαζί μας

Αγγελουδια μου σας ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατι καθε μερα μαζι σας ειναι ενα μεγαλο πανεπιστημιο χωρις ημερομηνια αποφοιτησης

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστούμε που μοιράστηκες μαζί μας αυτά σου τα συναισθήματα

είναι πολύ ανθρώπινα και θετικά

και μπορώ να σε καταλάβω πολύ καλά

και εγώ νιώθω πως η μεταμόσχευση με έκανε καλύτερο άνθρωπο με "άνοιξε" και τώρα χαίρομαι πολύ περισσότερο την ζωή

και εγώ έχω φίλους που γνώρισα στα κρεβάτια του πόνου και της αγωνίας και Δόξα τω Θεό είμαστε όλοι τώρα μια χαρά

και εγώ δε θα ξεχάσω τους γιατρούς που αλλάξαμε παρέα τον χρόνο την Πρωτοχρονιά του 2005 ...

 

καλή και σύντομη συνέχεια ...

σ' ευχαριστώ ... :D

 

:!::!::!::!::!::!::!::!::!::!:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειναι εκπληκτικο το ποσο "ζεστος" μπορει να γινει ενας δικτιακος χώρος μεσα απο συναισθηματα που αναβλήζουν στην κυριολεξία απο τα βάθη ψυχής. Συνέχισε να καταθέτεις και εμεις θα εισπρατουμε και θα μαθαίνουμε

 

Ευχαριστω για αυτες τις στιγμες που τις μοιραζεσε μαζί μας

 

Κουράγιο Sheena...

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Sheena καθε φορα που σε διαβαζω

κ παντα θα στο γραφω,γεμιζει η ψυχη μου

συναισθηματα που δεν μπορω να τα μεταφερω

γραπτα....εισαι οτι καλυτερο κ αληθινο

υπαρχει εισαι η ιδια η ΖΩΗ με την ανθρωπινη

μορφη της μανας που οτι κ να γινει μενει

ορθια κ πολεμα κ εχει ψυχικα αποθεματα θελει

δεν θελει...ειλικρινα ζηλευω την φιλη σου απο

το Μπαγκλαντες...που ειχε την ευκαιρια να σε

γνωρισει...απο κοντα.

 

Σας φιλω κ σενα κ τον Νικολα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Από τα βάθη της καρδιάς και της ψυχής μας, ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ στον Νικόλα σου. Να πάνε όλα καλά!!.

«Ο μόνος άνθρωπος που δεν κάνει λάθη είναι αυτός που δεν κάνει τίποτα.»

Theodore Roosevelt

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια στο Νικολα σου Χρονια του πολλα και καλα για τηγιορτη του κοπελα μου Και απο εδω και περα να εχετε μονο ευτυχισμενες ημερες και να μην ταλαιπωρηθει αλλο το παιδακι σου

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.... :D

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ......ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.... :D:D:D:D

Μην εκνευρίζεσαι αν ο γειτονάς σου,εχει το στέρεο ανοιχτό στις 2 το πρωί,τηλεφωνησέ του στις 4 και πες του πόσο σου άρεσε...

Link to comment
Share on other sites

Να τον χαίρεσαι τον μαχητή Νικόλα σου , γλυκιά μου.

Όλα να πάνε καλά εύχομαι, και ο Νικολας να γυρίσει στην ελλάδα γερός και δυνατός και εσύ να στέκεσαι δίπλα του ακόμη πιο περήφανη που είσαι μανουλα του.

 

Φιλιά σε όλη την οικογένεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Σίνα , Χρόνια Πολλά για τον Νικόλα σας !!!

 

ο Αγ.Νικόλαος που γιορτάσει σήμερα , είναι μαζί σας ,

 

για να προσέχει τον μικρό του άγγελο!

 

Οι σκέψεις μας είναι μαζί σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά με υγεία πάνω απ΄όλα, το σημαντικότερο αγαθό, και την ελπιδα ότι όλα αυτά θα είναι μια μακρινή ανάμνηση, δύσκολη αλλά θα σας έχει δώσει πολύ δύναμη για την υπόλοιπη ζωή σας, για τις ομορφιές που σας περιμένουν!!!

Να είστε πάντα καλά, να είναι ο Νικόλας σας πάντα καλά και να τον χαρείτε όπως επιθυμείτε!!!

Καλή επιτυχία στα δύσκολα σας!!! Και από δώ και πέρα μόνο εύκολα και ευχάριστα, σας εύχομαι απο καρδιάς.

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι από καρδιάς όλα να πάνε καλά για το Νικόλα σου Σίνα,

 

και αυτή να είναι η τελευταία σας ταλαιπωρία!

 

Οι ευχές και οι προσευχές μας είναι κοντά σας!

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...