Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μαμάδες στα 40 !!!!


θα κανετε δευτερο παιδι μετα τα 40?  

811

  1. 1. θα κανετε δευτερο παιδι μετα τα 40?

    • ναι
      226
    • οχι
      13


Recommended Posts

αυτα ειναι βλακειες που δυστυχως τις σκεφτονται πολλοι.οταν αποφασισα και εμεινα εγκυος στα 39 ηταν αρκετες οι "φιλες" που μου ειπαν πως το αποφασισα στα 39 και που ειχα ηδη 2 παιδια μεγαλα. μην ακους τιποτα και αν θελεις να κανεις και αλλο παιδι κανε το. δεν υπαρχει καλυτερο στο κοσμο.ειμαι 41 και αν μου ξανατυχει θα πεταξω απο την χαρα μου και φυσικα θα ακουσω τις ιδιες βλακειες. δεν δινω σημασια και το ιδιο σου δινω συμβουλη να κανεις. αρκει να το θες;)

 

 

το θελω παρα πολυ παραγματικα!αλλα μερικες φορες το περιβαλλον γυρω σου σε κανει κ νιωθεις τοσο περιεργα λες με το να γινεις μαμα πρεπει να εχεις καποια συγκεκριμενη ηλικια..αλλα εχεις απολυτο δικιο!δεν πρεπει να δινουμε σημασια το τι λενε οι αλλοι αλλα το τι θελουμε εμεις !:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 259
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχάς το άτομο που έγραψε το ποστ το οποίο σχολιάζεις, το έγραψε πριν πολυ καιρό αν είδες την ημερομηνία. Κατα δεύτερο δεν αξίζει τον κόπο ναασχοληθείς γιατί το έκανε μόνο κ μόνο για να προκαλέσει. Οδοντίατρος με εφημερίες σαφώς και δεν υπάρχει. Της

:-P

 

Έλα μια ημέρα μαζί μου στο νοσοκομείο που εργάζομαι και θα δεις αν οι οδοντίατροι έχουν ή όχι εφημερείες !!! Εκτός αν τους μόνους οδοντιάτρους που γνωρίζεις είναι αυτούς της γειτονιάς σου ή των ταμείων όπως του ΙΚΑ !! Και όσο για τα ορθογραφικά μου λάθη να γνωρίζεις ότι η δυσορθογραφία είναι μια δύσκολη μορφή δυσλεξίας που ευτυχώς την παλεύω. Αν νομίζεις ότι η έκφραση των απόψεων άλλων ατόμων προκαλεί τότε ο χώρος ενός φόρουμ δεν είναι καταληλος :)) Δεν έγραψα ΠΟΥΘΕΝΆ ότι είμαι αντίθετη στο να κάνει κάποια κοπέλα παιδί μετά τα 40 ΕΓΏ δεν θα το έκανα !!! Εκτός και αν δεν είχε γίνει κατανοητό οπότε ζητώ συγγνώμη !! Αλλά πριν θυξουμε κάποιον πρέπει να τον γνωρίζουμε κιόλας !!!

Link to comment
Share on other sites

... Αλλά πριν θυξουμε κάποιον πρέπει να τον γνωρίζουμε κιόλας !!!

Εγώ πάντως για σένα γνωρίζω αυτό:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=84413

etCDp3.png hk8kp3.png

 

Η μαμά του Ευριπίδη και της Ιφιγένειας

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως για σένα γνωρίζω αυτό:

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=84413

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ππωωωωωωωωωω!! καραΡΟΜΠΑ η κα οδοντιατρος του δημοσίου (αλλά με ιδιωτικό) μετα εφημεριών/γουανα κολ χερ "γιατρός"...

Τελικά δεν ξέρεις ποτέ τι κρύβεται πίσω απ' τα πλήκτρα.... αρρώστια....:shock:

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ππωωωωωωωωωω!! καραΡΟΜΠΑ η κα οδοντιατρος του δημοσίου (αλλά με ιδιωτικό) μετα εφημεριών/γουανα κολ χερ "γιατρός"...

Τελικά δεν ξέρεις ποτέ τι κρύβεται πίσω απ' τα πλήκτρα.... αρρώστια....:shock:

 

Όντως...για αυτό στο διαδίκτυο πρέπει να είμαστε προσεκτικοί!!!

Στο θέμα μας τώρα..μαμάδες στα 40???Γιατί όχι?Η μητρότητα δεν έχει ηλικία για μένα.Σε χώρες της Ασίας και της Αφρικής είναι πολύ συνηθισμένο οι γυναίκες να αποκτούν τα παιδιά τους στην εφηβεία.Αντίθετα στην Αμερική και στην Ευρώπη οι γυναίκες γεύονται την μητρότητα σχεδόν στην τρίτη δεκαετία της ζωής τους!Ο μέσος όρος που μια γυναίκα γίνεται για πρώτη φορά μητέρα όλο και ανεβαίνει άρα αν θέλει να κάνει και κανα δυο παιδιά ακόμα τότε σίγουρα θα φτάσει και τα 40 ίσως και παραπάνω.Δεν είμαι αρνητική στο να κάνω παιδί στα 40 μου,το μόνο όμως που σκέφτομαι είναι αν θα έχω αντοχές.Τώρα στα 26 μου και δεν την "παλεύω"!!!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θελω παρα πολυ παραγματικα!αλλα μερικες φορες το περιβαλλον γυρω σου σε κανει κ νιωθεις τοσο περιεργα λες με το να γινεις μαμα πρεπει να εχεις καποια συγκεκριμενη ηλικια..αλλα εχεις απολυτο δικιο!δεν πρεπει να δινουμε σημασια το τι λενε οι αλλοι αλλα το τι θελουμε εμεις !:D

ετσι πρεπει να σκεφτεσαι. μονο θετικα. εχω τρια παιδια περασα μια παλινδρομη πριν 3 χρονια και για κακη μου τυχη το ξαναπερασα τωρα .δεν πειραζει τυχαια ηρθε και δεν προλαβα στην ουσια να το παρω ειδηση. αν δεν με ειχε στειλει ο γιατρος για χοριακη επειδη ηταν η καθυστερηση και η περιοδος που ηρθε ηταν περιεργη δεν θα ηξερα οτι ημουν εγκυος και απεβαλα. οταν ειπα στις φιλες μου οτι δεν θα με πειραζε να κανω το τεταρτο και ας εχω την μικρη (26 μηνων) τα αλλα ειναι μεγαλα,και ας ειμαι και 41 μου ειπαν οτι τρελλαθηκα. τα οικονομικα χαλια και ολα τα σχετικα που λενε. αν το εβλεπα ετσι ουτε την μικρη θα ειχα κανει. δεν πειραζει εγω θα κανω αυτο που θεωρω σωστο και δεν με νοιαζει τιποτα. ετσι να κανετε και εσεις:P

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

η μητροτητα, η αγαπη δεν εχει ηλικια

αλλωστε πλεον αυτο που σου κανει εντυπωση ειναι να βλεπεις μαμα 20 ετων στις μερες μας. ειδικα εσεις που εχετε και αλλα παιδια, ειναι πολυ ωραιο να εχεις "στερνοπουλι"!!!! Εμενα δε με ενδιαφερει τι λενε, τα οικονομικα ομως ειναι θεμα δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι τα οικονομικα ειναι θεμα και μεγαλο. απλως εκνευριζομαι οταν μου λενε γιατι θες τεταρτο και το μονο που λενε ειναι τα οικονομικα.εχω φιλες που οταν εμαθαν για την παλινδρομηση αυτη μου ειπαν τι θα εκανα αν δεν ειχα αποβαλει λογω των οικονομικων.τι ειναι ενα μωρο? ενα πραγμα που οταν εχεις χρημα το παιρνεις και οταν δεν εχεις δεν το κρατας? μην τρελλαθουμε τελειως.οταντους ειπα οτι θα το ηθελα σχεδον μου ειπαν οτι δεν παω καλα.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειναι ετσι.αν δεν ειχα αποβαλει δεν υπηρχε θεμα θα ειχαμε αλλο ενα και οπως ειναι τα τρια θα ειχα και το αλλο. η μια φιλη περιμενει να της ερθει η περιοδος γιατι ειχε επαφη με τραβηγμα και ειπε οταν την ρωτησα οτι αν και δεν θεωρει οτι υπαρχει θεμα αν τυχον και υπαρξει θα παει στο γιατρο να το τακτοποιησει γιατι ειναι μεγαλα τα παιδια(εχουν ηλικιες σαν τα 2 μεγαλα μου 15 και 13 χρονων)και δεν μπορει .οταν ομως το εκανε δεν ειπε σταματα που ειναι η προφυλαξη? τι να πω.δεν υπαρχει λογικη προτιμω να με λενε τρελλη γιατι θελω παρα τα τρια και την κατασταση.:P

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα γιο 8 ετών , τον οποίο έκανα στα 33..Στα 39 έμεινα ξανά έγκυος και η χαρά μας ήταν πολύ μεγάλη...Αναγκάστηκα όμως να διακόψω την εγκυμοσύνη μου, ουσιαστικά να γεννήσω τον δεύτερο μου μπέμπη έχοντας ήδη μπει στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης, λόγω μη αναστρέψιμων και μη συμβατών με τη ζωή προβλημάτων του μωρού μου, κάτι το οποίο με πονάει απίστευτα κάθε μέρα ακόμη και σήμερα που έχει περάσει πάνω από 1,5 χρόνος...Είμαι ήδη στα 41 και προσπαθώ για εκείνο που θα έρθει να γεμίσει το τεράστιο κενό (αν έρθει ποτέ)...Θα προσπαθώ όσο μπορώ γι αυτό και ελπίζω να μη μείνω για πάντα με την αίσθηση της απώλειας...:-(

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα

Είμαι ολοκαίνουργια στο forum. Είμαι 38 και εδώ και τρεις μήνες προσπαθούμε με τον άντρα μου για δεύτερο παιδί. Έχουμε ένα γιο 3 ετών. Διαβάζω στο διαδίκτυο ότι ελαττώνεται πολύ η γονιμότητα στην ηλικία μου και ανησυχώ για το εάν μπορώ να συλλάβω και να έχω μία ομαλή εγκυμοσύνη. Εσείς πώς τα καταφέρατε?

μην αγχωνεσαι .εγω στα 38 εμεινα χωρις να το περιμενω και απεβαλα λογω προγεστερονης. αφου καταφερα τον αντρα μου για να κανουμε το τριτο μετα απο 9 μηνες εμεινα αμεσως εγκυος και επειδη ηξερα για την προγεστερονη μου εδωσε χαπια ο γιατρος και εκανα την μικρη μου στα 39.τωρα ειμαι 41 και ξαναεμεινα εγκυος αλλα απεβαλα γιατι περιμενα να περασουν μερικες μερες για να παω για εξεταση και επεσα στο σαββατοκυριακο και ειδα αιμα οποτε ειπα οτι ηρθε η περιοδος και αν δεν με ειχε στειλει ο γιατρος για χοριακη ουτε που θα το ηξερα. δεν πειραζει.αυτο που εχει σημασια ειναι οτι δεν υπαρχει θεμα με την ηλικια μας απλως αφου μεινεις εγκυος πηγαινε στο γιατρο αμεσως. ολα αυτα χωρις ωορρηξιες και γονιμες απλως ειχα πολυ συχνες επαφες.το κολπο ηταν αυτο και επιασε σε μενα ,ελπιζω να σε βοηθησα και να τα καταφερεις.χωρις αγχος:P:p:p

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα γιο 8 ετών , τον οποίο έκανα στα 33..Στα 39 έμεινα ξανά έγκυος και η χαρά μας ήταν πολύ μεγάλη...Αναγκάστηκα όμως να διακόψω την εγκυμοσύνη μου, ουσιαστικά να γεννήσω τον δεύτερο μου μπέμπη έχοντας ήδη μπει στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης, λόγω μη αναστρέψιμων και μη συμβατών με τη ζωή προβλημάτων του μωρού μου, κάτι το οποίο με πονάει απίστευτα κάθε μέρα ακόμη και σήμερα που έχει περάσει πάνω από 1,5 χρόνος...Είμαι ήδη στα 41 και προσπαθώ για εκείνο που θα έρθει να γεμίσει το τεράστιο κενό (αν έρθει ποτέ)...Θα προσπαθώ όσο μπορώ γι αυτό και ελπίζω να μη μείνω για πάντα με την αίσθηση της απώλειας...:-(

ο γιος σου ειναι κουκλος να σου ζησει! μην αγχωνεσαι και να δεις που ολα θα πανε καλα. θελει ηρεμια και μην σκεφτεσαι αρνητικα .σου ευχομαι να μας γραψεις συντομα με ευχαριστα νεα.:D:D

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι τα οικονομικα ειναι θεμα και μεγαλο. απλως εκνευριζομαι οταν μου λενε γιατι θες τεταρτο και το μονο που λενε ειναι τα οικονομικα.εχω φιλες που οταν εμαθαν για την παλινδρομηση αυτη μου ειπαν τι θα εκανα αν δεν ειχα αποβαλει λογω των οικονομικων.τι ειναι ενα μωρο? ενα πραγμα που οταν εχεις χρημα το παιρνεις και οταν δεν εχεις δεν το κρατας? μην τρελλαθουμε τελειως.οταντους ειπα οτι θα το ηθελα σχεδον μου ειπαν οτι δεν παω καλα.ευτυχως ο αντρας μου δεν ειναι ετσι.αν δεν ειχα αποβαλει δεν υπηρχε θεμα θα ειχαμε αλλο ενα και οπως ειναι τα τρια θα ειχα και το αλλο. η μια φιλη περιμενει να της ερθει η περιοδος γιατι ειχε επαφη με τραβηγμα και ειπε οταν την ρωτησα οτι αν και δεν θεωρει οτι υπαρχει θεμα αν τυχον και υπαρξει θα παει στο γιατρο να το τακτοποιησει γιατι ειναι μεγαλα τα παιδια(εχουν ηλικιες σαν τα 2 μεγαλα μου 15 και 13 χρονων)και δεν μπορει .οταν ομως το εκανε δεν ειπε σταματα που ειναι η προφυλαξη? τι να πω.δεν υπαρχει λογικη προτιμω να με λενε τρελλη γιατι θελω παρα τα τρια και την κατασταση.:P

 

Μ'αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι και συμφωνώ κι εγώ μαζί σου! icon14.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα γιο 8 ετών , τον οποίο έκανα στα 33..Στα 39 έμεινα ξανά έγκυος και η χαρά μας ήταν πολύ μεγάλη...Αναγκάστηκα όμως να διακόψω την εγκυμοσύνη μου, ουσιαστικά να γεννήσω τον δεύτερο μου μπέμπη έχοντας ήδη μπει στον πέμπτο μήνα της εγκυμοσύνης, λόγω μη αναστρέψιμων και μη συμβατών με τη ζωή προβλημάτων του μωρού μου, κάτι το οποίο με πονάει απίστευτα κάθε μέρα ακόμη και σήμερα που έχει περάσει πάνω από 1,5 χρόνος...Είμαι ήδη στα 41 και προσπαθώ για εκείνο που θα έρθει να γεμίσει το τεράστιο κενό (αν έρθει ποτέ)...Θα προσπαθώ όσο μπορώ γι αυτό και ελπίζω να μη μείνω για πάντα με την αίσθηση της απώλειας...:-(

 

Υποθέτω ότι πέρασες τον εφιάλτη με τον οποίο κάθε έγκυος τρομάζει και απεύχεται... Εύχομαι να αποκτήσεις γρήγορα το παιδάκι που τόσο επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

katrin ξερεις δεν συνηθιζω να ειμαι απολυτη γιατι η ζωη δεν ειναι αλλα οταν προκειται για αυτο το θεμα μπορω να γινω και κακια. ειχα περασει και εγω απο το σταδιο να μηνκανω αλλο παιδι γιατι ειναι μεγαλα τα δυο γιατι τα οικονομικα ειναι χαλια. βαρεθηκα.ειναι περιεργο να πρεπει να περιμενεις για να φτιαξουν τα οικονομικα. αν το ειχα σκεφτει ετσι δεν θα ειχα κανει ουτε την μικρη. απλως ξερω οτι τα οικονομικα παντα θα ειναι προβλημα και πρεπει να αποφασισεις τι θα κανεις. μου ελεγαν οτι δεν θα τα βγαλω περα με τριτη εγκυμοσυνη και τριτο παιδι και ομως μπορει να δυσκολευτηκαμε αλλα μια χαρα και εχω την μικρουλα να την χαιρομαι. οποτε μην ακουτε καντε αυτο που θελετε γιατι η ζωη ειναι μια και πρεπει να την χαιρεστε!:P

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε όλους, μην ακούω ενδιαζμούς για ο θεμα παιδί. μετα απο 11 προσπάθειες και στα 42 έκανα τα διδυμάκια μου και είμαι ευτυχής. όλα τα άλλα είναι τριτα ουτε καν δευτερα.

Link to comment
Share on other sites

τωρα ειμαι 44 και ελπίζω σαν απο δωρο θεού να έρθει και ενα ακομη ξέχασα να πω πριν!!!!!! με υγεία να ερθουν όλα τα παιδακια, μόνο να γίνονται όλες οι σωστες εξετάσεις για να μην έρχοντε άρρωστα παιδιά στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα και εγω κούκλα μου στα 40, 4μιση μηνών. καταλαβαίνω πως νιωθεις. μετα απο τόσα χρόνια ακομη με πονάει αλλά δεν το εβαλα κάτω και τωρα να η διπλή χαρα μέσα στο σπίτι μου!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα κα εγω στα 40. ημουν 4μιση μηνων στο κοριτσακι μου. με λυπήθικε ο θεούλης μετα και μου τα έδωσε 2 ,ένα κοριτσακι και ενα αγορακι. μην το βαζεις κατω.θα έρθει. οσο για τη θίψη του συμβάντος ένα παιδάκι δεν αντικαταστεί ένα άλλο. οχρόνος ομως απαλίνει την απώλεια.

Link to comment
Share on other sites

το πέρασα κα εγω στα 40. ημουν 4μιση μηνων στο κοριτσακι μου. με λυπήθικε ο θεούλης μετα και μου τα έδωσε 2 ,ένα κοριτσακι και ενα αγορακι. μην το βαζεις κατω.θα έρθει. οσο για τη θίψη του συμβάντος ένα παιδάκι δεν αντικαταστεί ένα άλλο. οχρόνος ομως απαλίνει την απώλεια.

Πόσο δίκιο έχεις με την τελευταία σου φράση..μου το είχε πει κι η ψυχολόγος τότε...δεν είναι δίκαιο για το νέο μωρό να κουβαλά κάτι τόσο βαρύ...αυτό που έφυγε θα μείνει για πάντα στην καρδιά και την ψυχή μου και αν έρθει άλλο να πάρει τη δική του θέση...Σου εύχομαι ολόψυχα να νιώσεις για μία ακόμη φορά το θαύμα!!!!

4iqfp2.png?nAtPrUav
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Εγώ θεωρώ ότι η μητρότητα και η αγάπη είναι δύο πράγματα που δεν έχουν ηλικία. Εγώ παντρεύτηκα στα 35, ο σύζυγος ήταν 37 και μετα από 2 χρόνια προσπάθειας για παιδάκι, ανακαλύψαμε ότι ο σύζυγος είχε πρόβλημα και δεν μπορούσαμε να γίνουμε γονείς από μόνοι μας. Δεν είχα σκοπό να παραδώσω τα όπλα. Αρχίσαμε να το παλεύουμε πρώτα με θεραπείες από τη μεριά του συζύγου. Όπως ίσως κάποιες από σας γνωρίζουν οι θεραπείες αυτές, δυστυχώς, είναι χρονοβόρες. Αφού πέρασε άλλος 1,5 χρόνος χωρίς αποτέλεσμα, είπα τέλος θα πάμε για εξωσωματική. Μετά από 2 αποτυχίες, 1 αποβολή και ένα εξωμήτριο, είμαι πάρα πολύ υπερήφανη σήμερα στα 42 που έχω ένα κοριτσάκι 6 μηνών, που ξυπνάει το πρωί και χαμογελάει αντι να κλαίει, που τρελένεται όταν έρχεται ο μπαμπάς 44, η γιαγια 66 και ο παπούς 70 και παίζουν μαζί της. Γιατι αν και δεν θα το πιστέψετε ίσως, οι ηλικίες μας έχουν αλλάξει από την στιγμή που ήρθε στο κόσμο αυτό το πλασματάκι και έχουν ώς εξής: μαμα 22, μπαμπας 24, γιαγια 36, παπούς 40. Και σας διαβεβαιώ ότι βάζω κάτω πολλές 25άρες.:D:D:D:D:D:D

Συμπέρασμα:όταν νιώθετε εσείς σίγουρες και καλά με τον εαυτό σας και θέλετε να κάνετε παιδάκι να το κάνετε.

Link to comment
Share on other sites

Αν η φύση δεν θεωρούσε σωστό να τεκνοποιούν οι γυναίκες μετά τα 40, τότε η περίοδός μας θα σταματούσε νωρίτερα.

Για κάποιο λόγο λοιπόν έχουμε την ικανότητα να γίνουμε μητέρες και μερικά χρόνια μετά τα 40. Όπως και οι άντρες για πολλά χρόνια αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ετσι πρεπει να σκεφτομαστε και να μην ακουμε τιποτα αλλο. εγω τωρα στα 41 θελω να κανω τεταρτο ο αντρας μου δεν θελει αλλα δεν πειραζει.ετσι ελεγε και στην μικρη μεχρι που τον καταφερα και τωρα ειναι τρελλος μαζι της. οποτε παμε να κανουμε πολλα παιδακια. εγω παντως λεω να το προσπαθησω να τον καταφερω. λιγο τα οικονομικα με χαλανε αλλα ετσι ηταν και στη μικρη και ολα μια χαρα πηγαν αρα θα δουμε πως θα παει. ελπιζω ολες να εχετε ευχαριστα νεα φιλακια

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

που εξαφανιστηκατε ολες ? ελπιζω να ειστε ολες καλα. κοριτσια λετε να εχει δικιο ο αντρας μου και ο περιγυρος που εξαιτιας των οικονομικων μου λενε οτι τρια παιδια ειναι οκ και να μην κανω τεταρτο? μηπως εγω ειμαι λαθος? εσεις τι λετε?:confused:

sula 3-7-96/ 22-1-99/ 25-6-2009 i love you babies :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...