Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

camping agia anna ΕΥΒΟΙΑ


luckymummy

Recommended Posts

Πηγαίνω κάθε χρόνο στο καμπινγκ Αγία Αννα. Έχω πάει με το γιο μου μωρό, με το γιο μου και έγγυος και με το γιου μου 3,5 και την κόρη μου 8 μηνών. Τις προαναφερόμενες φορές είχα πάει σε ξενώνα. Εδώ και 3 χρόνια πάω με τα παιδιά με σκηνή.

Το κάμπινγκ είναι πολύ οργανωμένο. Η παραλία πεντακάθαρη. Το πρόβλημα είναι πως λόγω του βότσαλου, το καρότσι δεν μετακινείται εύκολα, εκτός και αν έχει μεγάλες ρόδες.

Το ξενοδοχείο είναι επίσης πολύ καλό, αλλά με τη φασαρία των μωρών ίσως ενοχλείτε τους υπόλοιπους.

Για βόλτες μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τον παραλιακό χωματόδρομο, όπου σπανίως τον διασχίζουν αυτοκίνητα.

 

Αυτά.

Μήπως ξέρεις αν συμφέρει να πάρουμε στο ξενοδοχείο ημιδιατροφή;

Είναι 45ευρώ (ψρεώνουν και το δίχρονο που τί τρώει πια;) και είναι βραδινό ή να τρώμε στο κάμπινγκ;

Πόσο πάει περίπου ένα γεύμα ας πούμε για 3άτομα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα

είχα πάει πριν δύο χρόνια στο κάμπινγκ στην αγία άννα με την κόρη μου και με μια άλλη φίλη με το παιδί της,

Μέναμε σε ένα σπιτάκι και αν θυμάμαι καλά έβγαινε γύρω στα 95 ευρώ την ημέρα με ένα γεύμα.

Θετικά: πολλά παιδιά στο κάμπινγκ για να παίξουνε τα μικρά, παιδική χαρά, πισίνα.

Αρνητικά: δεν σκεφτήκαμε να πάρουμε ανεμιστήρα και πεθάναμε στη ζέστη(δεν είχε τίποτα μεσα πέρα από κρεββάτια και ένα ψυγείο), πάρα πολύς κόσμος και δεν βρίσκαμε να κάτσουμε εύκολα στο εστιατοριο ή στην πισίνα, φαγητό μέτριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σε όλους,

 

Θέλαμε κι εμείς φέτος να κλείσουμε στο καμπινγκ Αγία Άννα αλλά δυστυχώς όλα τα μπανγκαλοους και οι ξενώνες είναι κλεισμένα :(

Μάθαμε λοιπόν για ενα καινούριο κάμπινγκ που το λένε Όαση και βρίσκεται λίγο πιο πέρα. Πήραμε τηλέφωνο και μας είπανε ότι δεν έχουν ιστοσελίδα ούτε φωτογραφίες γιατί ανοιξανε φετος και δεν ειναι προετοιμασμενοι.

Ξερει κανεις κατι για αυτό το καμπινγκ? Μας ενδιαφερει πολυ αλλα αν δε δουμε και μια φωτογραφία ή δεν ακουσουμε κάποιο θετικό σχόλιο, δεν θα το κλείσουμε τελικά!

Όποιος ξερει ας βοηθήσει please!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kαλησπέρα και από εμένα...Λοιπόν, θα σας πω τη δική μου άποψη για το συγκεκριμένο χώρο πριν 5 χρόνια και σήμερα.

2005: πίστευα πως ήταν ότι καλύτερο υπήρχε και το σύστησα σε αρκετούς.

2010:πραγματικά μία απογοήτευση, έχουν "καβαλήσει"εντελώς το καλάμι. οι τιμές έχουν αυξηθεί αισθητά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια. η επέκταση που έχουν κάνει -για εμένα- μόνο κακό έκανε.έχασε την φυσική ομορφιά που είχε...

Εμείς πριν 5 χρόνια πηγαίναμε συχνότατα..είτε να μείνουμε...είτε για καφέ... πολύ ωραία.

Χθες συγκεκριμένα πήγαμε για καφέ. Η ώρα ήταν 12.30 ... ΔΕΝ μας άφησαν να μπούμε....

ούτε καν για καφέ... Μας είπε μία κοπελιά ότι ήταν υπερ πλήρες και εξυπηρετεί μόνο τους πελάτες του!!!! Μας κακοφάνηκε πολύ...

Δίπλα μας ήταν άλλα 2 ζευγάρια με παιδάκια και χαραχτηριστικά ο ένας γύρισε και τους είπε: εμείς σας ανεβάσαμε εμείς σας κατεβάζουμε....

Μετά, που το σκεφτόμουν απορημένη ότι ΦΑΓΑΜΕ πόρτα από κάμπινγκ...τί να πω? συνειδητοποίησα την κουβέντα που είπε :εμείς σας ανεβάσαμε εμείς σας κατεβάζουμε....

με αυτά που κάνουν .... κάποια στιγμή.... έτσι είναι....

Α! να σημειώσω πως η κοπελίτσα μας έδωσε την εξής οδηγία: αν θέλετε ελάτε αύριο το ΑΠΟΓΕΥΜΑ που δεν θα έχουμε τόσο κόσμο και θα μπορούμε να εξυπηρετήσουμε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμέις είχαμε πάει στο συγκεκριμένο κάμπινκγ πέρσυ τον Σεπτέμβριο κ μέναμε σε Cabana . Παρότι είχε λιγότερο κόσμο κ καλύτερες τιμες λόγω εποχής δεν έμεινα ευχαριστημένη. Η θάλασσα μου φάνηκε μακρυά για να πηγαίνεις με τα πόδια πρωί - απόγευμα με όλο το τσιμπράγαλο που χρειάζονται τα παιδιά κ εκτός από αυτό είχε πέτρα κ κύμα. Όλα τα πιτσιρίκια την έβγαζαν όλη μέρα στη πισίνα πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου. Το φαγητό στο εστιατόριο μέτριο κ κάτι κούνιες που είχαν για τα παιδιά οι μισές σπασμένες. Επίσης τα yurts που τα είχα δει στο site και τα φανταζόμουνα τέλεια από κοντά ήταν απογοήτευση , κάτι σκηνές χωμένες μέσα στους θάμνους. Μου φανηκε υπερεκτιμημένο.

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω αποψη ως επισκεπτης μιας και εχω εξοχικο σχετικα κοντα.Τα δυο τελευταια χρονια ειναι παρα παρα πολυ βελτιωμενο σε επιπεδο παροχων.Εχει καινουργιες εγκαταστασεις εστιατοριο,μινι μαρκετ και μια παρα πολυ καλη καινουργια πισινα.Εμεις απο τις 15 μερες,τον Ιουλιο βεβαια,που μειναμε στο σπιτι μας τις μισες πηγαιναμε στο καμπινγκ γιατι ειχε παρα πολλα πιτσιρικια και ειχανε πολλες παιδικες δραστηριοτητες και οι γιοι μου τρελλαινοντουσαν.Εννοειται οτι δεν πηγαινα τα ΣΚ που γνωριζα οτι θα γινεται πανικος ουτε θα πηγαινα την εβδομαδα του 15αυγουστου.

Και ως ελευθερη εχω περασει πολλες βραδιες κρεπαλης εκει!!!

Καθως επισης θεωρω πολυ εγωιστικη την αποψη εμεις σας ανεβασαμε εμεις θα σας κατεβασουμε γιατι οταν δινεις κατι παιρνεις κιολας και θα προτιμουσα να μην με αφησουμε να μπω μεσα παρα να ειμαι σαν σαρδελα.

Η θαλασσα παλι ειναι πραγματικη μακρια αλλα ειναι τελεια.Και επισης ενα απο τα μειον του ειναι οτι ειχε παρα παρα πολλες σφηκες αλλα οχι μονο εκει.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θα ήθελα να πω κι εγώ ( κι ας πέρασε πολύς καιρός από το τελευταίο ποστ) πως καλός φάγατε πόρτα.

Φανταστείτε τον εαυτό σας πελάτη στο κάμπινγκ για 10 μέρες . Έρχετε ΣΚ και αφήνουν και μπαίνει μέσα κάθε καρυδιάς καρύδι . Αποτέλεσμα , ένα μπάχαλο στις πισίνες διότι εκεί πάνε όλοι , ένα μπάχαλο στις τουαλέτες , μια ατέλειωτη ουρά στο εστιατόρειο και περίμενε να σου φέρουν καφέ στην πισίνα σε μισή ώρα. Όλα αυτά να συμβαίνουν την στιγμή που πληρώνεις για την εύρυθμη χρήση όλων αυτών των υπηρεσιών :wink:

Συνεπώς , καλά κάνουν και προστατεύουν τον χώρο τους όπως και τις υπηρεσίες που παρέχουν .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

υπάρχει κάποια πιο πρόσφατη άποψη για το συγκεκριμένο μέρος...δημιουργεί την εντύπωση για όσους το έχουν ψάξει, ότι έχει ιδιαίτερες δραστηριότητες για τα μικρά....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...