Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίστημονική Βιβλιογραφία για το Θηλασμό


Recommended Posts

κοριτσια γεια! κι εγω ψαχνω το βιβλιο της Πατσουρου και μου λενε απο τις εκδοσεις οτι εχει εξαντληθει καιρο, δεν ξερουν ποτε θα ξαναβγει... Μου προτειναν το αντιστοιχο του Παπαβεντση "επιστροφη στον μητρικο θηλασμο". Ξερετε αν ειναι εξισου καλο? να το παρω ή να περιμενω μπας και ξαναβγαλουν της Πατσουρου..? Απογοητευτηκα γιατι εχω την 2 ωρη καμπυλη ζαχαρου μεθαυριο και ηθελα να το παρω και οσο περιμενω να διαβαζω... φιλια

 

τι θες να μαθεις ακριβως??

 

ειναι διαφορετικα βιβλια με το ιδιο θεμα..τον θηλασμο..

του κου παπαβεντση ειναι αυτο:

http://pediatros-thes.gr/%ce%b5%cf%80%ce%b9%ce%ba%ce%bf%ce%b9%ce%bd%cf%89%ce%bd%ce%af%ce%b1/%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%cf%84%cf%81%ce%bf%cf%86%ce%ae-%cf%83%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%bc%ce%b7%cf%84%cf%81%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%ce%b8%ce%b7%ce%bb%ce%b1%cf%83%ce%bc%cf%8c/%ce%bf%cf%80%ce%b9%cf%83%ce%b8%cf%8c%cf%86%cf%85%ce%bb%ce%bb%ce%bf-%ce%b5%cf%80%ce%b9%cf%83%cf%84%cf%81%ce%bf%cf%86%ce%ae-%cf%83%cf%84%ce%bf%ce%bd-%ce%bc%ce%b7%cf%84%cf%81%ce%b9%ce%ba%cf%8c-%ce%b8/

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το βιβλιο του παπαβεντση μιλαει γενικα για τον θηλασμο..

σε ενημερωνει για παρα πολλα πραγματα και σε ξεστραβωνει για το τι συμβαινει γυρω σου!ειναι βιβλιο που απευθυνεται σε μαμαδες,μπαμπαδες, θειους, γιατρους κλπ..οποιον ενδιαφερεται για τον θηλασμο γενικοτερα..

 

τα βιβλια της πατσουρου μιλανε για τις πρωτες μερες στο σπιτι ,για πιθανα προβληματα κλπ.. ειναι οδηγος για την μητερα..αλλα εχει ελειψη..

 

αυτο ρωταω..τι θελεις να μαθεις??

εαν θες οδηγιες χρησης , βολεψου με το θεμα θηλασμος οπου υπαρχουν μερικα αποσπασματα απο το βιβλιο της κας πατσουρου http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=87441

μπορεις επισης να βρεις πολλες σελιδες σχετικες καθως σε καθε κειμενο αναφερω και την πηγη..σε καθε σελιδα λοιπον που μπαινεις μπορεις να βρισκεις παρα πολλα σχετικα με τον θηλασμο και να ενημερωνεσαι..

 

και απο οσα κειμενα μπορεις να διαβασεις στο τοπικ του θηλασμου..

83hKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...