Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κέρασμα στον παιδικό σταθμό για γιορτή ή γενέθλια


Marilena

Recommended Posts

Επειδη φρακάρει η σκέψη μας σχετικά με το τι θα δωσουμε στο σχολειο του μικρού την ημέρα της γιορτής του...σας παραθέτω εδω τι εδωσε ο Στέλιος στα παιδάκια και τις δασκάλες την ημερα της γιορτής του...Πολύ ευκολο και ξεφευγει απο τα τυπικά γλυκά του ζαχαροπλαστείου και τις kinter...

 

gfhkfgbb90911003.jpg

 

σοκολάτες που τους άλλαξα το περιτυλιγμα και στον υπολογιστή έγραψα τα ονόματα των παιδιών και της δασκάλας σαν να το γράφει το παιδάκι στον πίνακα με κιμωλία...Κάθε μια εχει και ενα όνομα συμαθητή...Τους άρεσαν πολύ...

 

gfhkfgbb90911004.jpg

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 504
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, Aggeloudia! Υπέροχη ιδέα!!! Τί σοκολάτες έβαλες? Το χαρτί τί ποιότητα είναι? Και από που εκτύπωσες τις καρτούλες? έιναι αυτοκόλλητες ή σε χαρτί?

Σε τρέλανα...χιχι...όποτε μπορείς απάντησέ μας...

Ήταν πολύ έξυπνη, διαφορετική ιδέα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευχαριστώ πολύ πολύ...Αν μουρθει και άλλη ιδέα θα σας τη πώ...

Λοιπόν πήρα σοκολάτες γάλακτος και τις ξετυλιξα,πήρα απλό αλουμινόχαρτο κουζίνας και τις τυλιξα και μετά πήρα χαρτί περιτυλίγματος απο το πακέτο-ατλας πουά(ηταν το πιο ωραιο απολα...αλλά παίρνεται αποοπου αλλού υπάρχει...)και μετά αφου τις μέτρισα το έκοψα και το κόλλησα με κόλλα χαρτιου απλή γερή στίκ...ματά πήρα και σκανάρισα απο παιδικό παραμύθι το παιδάκι και το επεξεργάστηκα στο WORD και το εκτύπωσα...

Κάθε παιδάκι και το δικό του όνομα γραμμένο στον πίνακα...

Και οι δασκάλες...Αμέ!!!!!!

Το χαρτί που το εκτυπωσα ειναι αυυτοκόλητο POST-IT Α4 αλλά δεν χρειαζόταν γιατι με την κόλλα κολλάει μια χαρά και το χαρτί ειναι και πιο ακριβό...Γινεται και με απλό χαρτι Α4 120 γραμμαρίων ή 160

Αυτά....

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aggeloudia...super η ιδέα σου για το δώρο του γιού σου... Να τον χαίρεσαι πρώτα απ΄όλα πολύχρονος και ότι καλύτερο στην ζωή του!!!!

Αν και δεν έχω ξαναστείλει ποστ παρακολουθώ τα "έργα" σου, από την βάφτιση σας και πραγματικά είναι όλα αξιολάτρευτα και αξιοπρόσεκτα. Συγχαρητήρια και πραγματικά περιμένουμε τις νέες σου ιδέες

Link to comment
Share on other sites

"Εγραψες" παλι κουκλα!!!!!!!!!

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΙΔΕΑ!!!!!!! :D

Και παλι να χαιρεσαι τον ΣΤΕΛΛΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!

:shock::P:P

Στο καταφύγιο ο ένας του άλλου είναι που ζουν οι άνθρωποι...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια...ασε asteraki χρωστάω φωτο απο την βάπτιση του Χρήστου και τώρα το θυμηθηκα...θα με σκίσει η virginia...

Θα τα βάλω...συντομα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια...ασε asteraki χρωστάω φωτο απο την βάπτιση του Χρήστου και τώρα το θυμηθηκα...θα με σκίσει η virginia...

Θα τα βάλω...συντομα...

περιμενουμεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Φιλενάδα τι τέλειαααααααααααααααααα που ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμ καλά σεκοψα εγω για χρυσοχέρα...Μπρέβο, και ξαναμπράβο...Θα εγινε χαμός φαντάζομαι......

Ψιχουλο δεν θαμεινε!!!!!!!!!!!!

Να την χαιρεσαι την μικρούλα και ομορφούλα σου.....

Δεν εχει και για μας...και εμεις φίλοι ειμαστε καλέ.........

Θα βάλω σε λίγο και εγω ρο καλαθάκι με ζαχαρωτά για τα γεννέθλια του Χρήστου να μου πειτε αν σας αρέσει......

VIRGINIA ΞΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ............ :!::!::!::!::!::!::!::!:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλενάδα τι τέλειαααααααααααααααααα που ειναι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αμ καλά σεκοψα εγω για χρυσοχέρα...Μπρέβο, και ξαναμπράβο...Θα εγινε χαμός φαντάζομαι......

Ψιχουλο δεν θαμεινε!!!!!!!!!!!!

Να την χαιρεσαι την μικρούλα και ομορφούλα σου.....

Δεν εχει και για μας...και εμεις φίλοι ειμαστε καλέ.........

Θα βάλω σε λίγο και εγω ρο καλαθάκι με ζαχαρωτά για τα γεννέθλια του Χρήστου να μου πειτε αν σας αρέσει......

VIRGINIA ΞΑΝΑ ΜΠΡΑΒΟ............ :!::!::!::!::!::!::!::!:

Εσενα κουκλα σε περιμενω, να κεραστουμε απο κοντα!!!!!!!!! :lol::lol:

Και παλι χρονια πολλα, να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

gfhkfgbb90911012.jpg

 

 

gfhkfgbb90911007.jpg

 

 

Να τι μουρθε να κάνω στα πρωτα γεννεθλια του Χρηστου ή κατακόσμον...Σισίνι στον παιδικό σταθμό

Πως σας φαινεται;;;

Ειναι καλαθάκια χάρτινα απο χοντρό χαρτόνι και μεσα εχει σακουλάκι με μας μελοου και καραμέλες καθως και ενα γλυφιτζούρι σοκολάτας...

Ροζ-φούξια για κοριτσάκια και γαλαζιο-τιρκουάζ για αγοράκια...Το καλαθάκι θα το κρατήσουν για διάφορα...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι ολα ΤΡΟΜΕΡΑ!!!! Φαντάζομαι οι μαμάδες θα πάθανε όταν τα είδαν ε?!

 

Συγχαρητήρια, ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ, ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΓΕΡΟΙ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ!!!

 

 

(ξέχασα! ΦΟΒΕΡΗ η κουζίνα σου!)

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου γλυκα...ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!

οχι th@lia ειναι ετοιμα...Που χρόνος για τέτοια ασε που ειναι και τζάμπα κόπος...

ΒΙΚΥ μου σευχαριστώ...Μάλλον θα τους άρεσαν...Εμένα πάντως αμα μου το εδειναν θα μου αρεσε...Περι ορέξεως...!!!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι καταπληκτικό!!! Ελπίζω να μας επιτρέπεις να κλέψουμε την ιδέα σου. Είμαι δασκάλα και στη γιορτή μου πάντα προσφέρω στα παιδιά ένα κέρασμα. Λοιπόν βρήκα τι θα τους προσφέρω από εδώ και πέρα!!!

*

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου γλυκα...ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!

οχι th@lia ειναι ετοιμα...Που χρόνος για τέτοια ασε που ειναι και τζάμπα κόπος...

ΒΙΚΥ μου σευχαριστώ...Μάλλον θα τους άρεσαν...Εμένα πάντως αμα μου το εδειναν θα μου αρεσε...Περι ορέξεως...!!!!!!!!!!!!

γεια σου φιλεναδα :):):)

ΚΑΤαπληκτικα!!!!!!!Παλι εγραψες!!!!!!!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

gfhkfgbb90911012.jpg

 

 

gfhkfgbb90911007.jpg

 

 

Να τι μουρθε να κάνω στα πρωτα γεννεθλια του Χρηστου ή κατακόσμον...Σισίνι στον παιδικό σταθμό

Πως σας φαινεται;;;

Ειναι καλαθάκια χάρτινα απο χοντρό χαρτόνι και μεσα εχει σακουλάκι με μας μελοου και καραμέλες καθως και ενα γλυφιτζούρι σοκολάτας...

Ροζ-φούξια για κοριτσάκια και γαλαζιο-τιρκουάζ για αγοράκια...Το καλαθάκι θα το κρατήσουν για διάφορα...

 

 

καταπληκτικά!!!!!!!

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...